Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Chomuťák

Odpovědět
Ivan1541
Příspěvky: 4
Registrován: pon říj 19, 2015 7:35 pm
Bydliště: Rychnov

Midlum DCI nestartuje za tepla

Příspěvek

Zdravím všechny, chtěl bych poprosit zda nemá někdo zkušenosti s Midlumem.Po ohřátí motoru chytá až na po druhé někdy na po třetí a někdy zase normálně.Začalo to zlobit po výměně vačkové hřídele ale ne hned až po cca po 14 dnech.Před tím i hned po opravě to chytalo normálně.Studený naskocí ihned.Nejdříve jsme jeli na diagnostiku ale tam nic nezjistili,pak vstřiky do Bosche a následně i čerpadlo.Vše je v pořádku a v normě.Zkoušeli jsme i kabeláž ale vše marné.Ještě nás napadlo čidlo vačky a otáček motoru a tepelné čidlo ale na diagnostice se nic neprokázalo.Všechny čidla v normě.Tak už si nevíme rady ale možná se s tím někdo už setkal tak budu rád za každou radu.
Zatím díky a kdyby někdo věděl tak tel.nebo e mail.608781177
stř říj 21, 2015 5:41 pm

truckservis24
Příspěvky: 134
Registrován: sob led 31, 2009 4:50 pm
Bydliště: Olomouc

Příspěvek

Dopravní čerpadlo.Až to začne dělat bordel,sklop kabinu ,jeden pumpuje ruční pumpičkou a druhý startuje.Pokud chytne ihned,závada je zjištěna.Pokud to neklapne,zkontroluj přepadové hadičky(když jsou volnější,nafta neteče,ale padá zpět.)
Od doby,kdy vynalezli peníze,mi nemusíte za mou práci děkovat.
stř říj 21, 2015 7:19 pm

Ivan1541
Příspěvky: 4
Registrován: pon říj 19, 2015 7:35 pm
Bydliště: Rychnov

Příspěvek

Díky kolego zítra zkusíme ty přepady,podávací čerpadlo bylo měněno těsně než se zjistila ta vačka ale je to druhovýroba tak za něj ruku do ohně nedám.Na stolici dávalo jak má ale startovat a pumpovat zároven jsme nezkoušeli.Jen před startem jsme napumpovali ale to nemělo vliv.Hadičky jsme použili při montáži původní které měnili docela nedávno.Mě je divné akorát to že když vůz necháme do rána tak jde na otočení.
stř říj 21, 2015 7:59 pm

truckservis24
Příspěvky: 134
Registrován: sob led 31, 2009 4:50 pm
Bydliště: Olomouc

Příspěvek

No to právě dělá dopravní čerpadlo-za studena gut a za tepla k.o.
Od doby,kdy vynalezli peníze,mi nemusíte za mou práci děkovat.
stř říj 21, 2015 8:06 pm

Ivan1541
Příspěvky: 4
Registrován: pon říj 19, 2015 7:35 pm
Bydliště: Rychnov

Příspěvek

Ok. zkusíme to původní,mysleli jsme že je po něm než jsme přišli na tu vačku a čerpadlem už jsme se dál nezabývali.
Pak dám vědět dík.
stř říj 21, 2015 9:18 pm

Vejr
Příspěvky: 286
Registrován: ned říj 24, 2010 11:06 pm
Bydliště: Kladno

Příspěvek

když nepůjde podávací pumpu polej studenou vodou a uvidíš. Mě to taky dělal 180Dci a diagnostika nic nenašla
pát říj 23, 2015 4:30 pm

Ivan1541
Příspěvky: 4
Registrován: pon říj 19, 2015 7:35 pm
Bydliště: Rychnov

Příspěvek

Zdravím kolegové,tak jsme nahradili nové podávací čerpadlo původním o kterém jsme si mysleli že je špatné a auto /světe div se/ startuje.Ani ve snu by mě nenapadlo že nové podávací čerpadlo navíc přezkoušené v autorizovaném servise Bosch /kde nás ujistili že je vše 100% ok/ nebude dávat.Příště použijem selský rozum než svěříme auto odborníkům a vyhodíme hromadu peněz.Každopádně děkuji všem co se ozvali a pokud budem vědět tak na oplátku poradíme.
úte lis 03, 2015 9:15 pm

Odpovědět

Zpět na „RENAULT“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů