Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine, Chomuťák, mc.cvok, spida, talaš.m

ZAMOUŘIL
Příspěvky: 14
Registrován: čtv bře 01, 2007 5:59 pm
Bydliště: JIČÍN

Dotaz: zvýšení tonáže tatry 815

Příspěvek

jestli někdo potřebujete zvýšit tonáž napište zařídím podklady pro odbor dopravy,neplatte pokuty a budete vozit ofiko ještě více.čus
čtv bře 01, 2007 6:37 pm

Uživatelský avatar
talaš.m
Příspěvky: 3597
Registrován: ned čer 18, 2006 2:31 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

na kolik to vyjde? já měl možnost koupit jednu tatru co měla povýšenou tonáž ale v techničáku byla napsaná tak šalamounsky že si s tím nevěděli rady ani na úřadě. až potom se dopídili toho že to bylo jen chytře napsané.
cituju-vozidlo je technicky způsobilé pro provoz až do celkové hmotnosti 28 500 kg. Max. zatížení zadních náprav 2 x 11 400 kg. Vtakovém případě se však jedná o zvláštní používání silnice. jednalo se o T-2 a rozepsané hmotnosti na nápravu byly 6500,9000,9000. po mnoha patáliích jsem byl rád že jsem se toho střepal a sehnal druhé auto které už zvýšenou tonáž mělo a bylo to napsané daleko uvěřitelněji-na základě vyjádření TATRA-Kopřivnice, úředně opraveny hmotnosti a mám ty samé čísla. jediná nevýhoda toho všeho je že platíš větší silniční daň
čtv bře 01, 2007 7:07 pm

ZAMOUŘIL
Příspěvky: 14
Registrován: čtv bře 01, 2007 5:59 pm
Bydliště: JIČÍN

Příspěvek

ofiko povolení stojí v kopřivnici 2000 ale ve finále tě to přijde třeba na 150000.když budeš žadat tak ti tam napíšou že musíš mít bezdušaky 13ti listové pera atd.toto vše se ale dá ojeb......... a nemusíš kupovat nic jen si dojdeš na odbor dopravy a tam ti bez jakýchkoli problémů všechny hmotnosti opraví,neměj strach vše je ofiko,hmotnosti upravují v tatře podle vinka takže ted ti nenapíšu kolik ti dají.celková se ale vždy pohybuje okolo 25000tun.čus
čtv bře 01, 2007 7:22 pm

cuisine
Příspěvky: 4179
Registrován: stř bře 08, 2006 9:26 pm

Příspěvek

technicky způsobilé je jinej název pro největší technicky přípustné hmotnosti. a ty jsou větší než limitní hmotnsoti pro provoz na pozemních komunikacích. auto pak může bejt užíváno jen v režimu zvláštního užívání silnic jako jsou třeba nadrozměry nebo náklady které nelze "rozdělit" na měnší fůry
čtv bře 01, 2007 7:22 pm

Karel334
Příspěvky: 1601
Registrován: sob bře 11, 2006 8:36 pm

Příspěvek

ZAMOUŘIL píše:ofiko povolení stojí v kopřivnici 2000 ale ve finále tě to přijde třeba na 150000.když budeš žadat tak ti tam napíšou že musíš mít bezdušaky 13ti listové pera atd.toto vše se ale dá ojeb......... a nemusíš kupovat nic jen si dojdeš na odbor dopravy a tam ti bez jakýchkoli problémů všechny hmotnosti opraví,neměj strach vše je ofiko,hmotnosti upravují v tatře podle vinka takže ted ti nenapíšu kolik ti dají.celková se ale vždy pohybuje okolo 25000tun.čus
No já dělal nedávno ofiko 4ks na celk.25t .Odeslal jsem dopis s kopie tp do Kopřivnice a napsal tam co potřebuji.Za 1měsíc přišla dobírka na vše za 1800kč.Každé auto dostalo změnu pneu na 315 a zatiž.náprav. O 13lis perech se nic nepsalo.Na úřadě bez problému vše přepsaly.Žádnej problém vše šlo hladce.
čtv bře 01, 2007 9:20 pm

ZAMOUŘIL
Příspěvky: 14
Registrován: čtv bře 01, 2007 5:59 pm
Bydliště: JIČÍN

Příspěvek

jako u všeho záleží na koho člověk narazí.někdo nenapíše žádný požadavky a někdo si zase vymýšlí a dělá ze všeho divadlo.čus
čtv bře 01, 2007 9:23 pm

Uživatelský avatar
Šurda
Příspěvky: 457
Registrován: pát pro 01, 2006 6:23 pm
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: zvýšení tonáže tatry 815

Příspěvek

ZAMOUŘIL píše:jestli někdo potřebujete zvýšit tonáž napište zařídím podklady pro odbor dopravy,neplatte pokuty a budete vozit ofiko ještě více.čus
Chtěl bych do toho jít, pošli mi prosím více info na petr.juricek@centrum.cz.
Mám T1, 1985, 12 listů pero a 11x20 gumy.
Časová a finanční náročnost. Docela to spěchá, mám taky trochu lufty z vážení.
Tel. na mě 736 539 168

Díky.
ned črc 29, 2007 7:15 pm

Uživatelský avatar
Šurda
Příspěvky: 457
Registrován: pát pro 01, 2006 6:23 pm
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

HELP,
nevíte někdo kontakt na někoho kdo by to zvýšení tonáže vyřídil, nebo aspoň co vše to obnáší. :shock:
ned říj 07, 2007 9:23 pm

Uživatelský avatar
rummi
Příspěvky: 1480
Registrován: čtv bře 02, 2006 11:57 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

Šurda píše:HELP,
nevíte někdo kontakt na někoho kdo by to zvýšení tonáže vyřídil, nebo aspoň co vše to obnáší. :shock:
Tak zkus zavolat do Jičína Zamouřilovi,vždyť to tady psal že ví co a jak. :wink:
http://www.autotrans-jc.cz/
ned říj 07, 2007 9:30 pm

Uživatelský avatar
Šurda
Příspěvky: 457
Registrován: pát pro 01, 2006 6:23 pm
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

rummi píše:
Šurda píše:HELP,
nevíte někdo kontakt na někoho kdo by to zvýšení tonáže vyřídil, nebo aspoň co vše to obnáší. :shock:
Tak zkus zavolat do Jičína Zamouřilovi,vždyť to tady psal že ví co a jak. :wink:
http://www.autotrans-jc.cz/
No to jo, ale Zamouřil je jméno nebo nick? Zavolám tam a budu chtít zamouřila a oni nebudou vědět voco go. Psal jsem mu SZ, ale nereagoval, tady taky dlouho nebyl.
pon říj 08, 2007 4:58 am

Romeo
Příspěvky: 64
Registrován: stř říj 04, 2006 7:49 pm
Bydliště: Žiželice

Příspěvek

Šurda píše:
rummi píše:Tak zkus zavolat do Jičína Zamouřilovi,vždyť to tady psal že ví co a jak. :wink:
http://www.autotrans-jc.cz/
No to jo, ale Zamouřil je jméno nebo nick? Zavolám tam a budu chtít zamouřila a oni nebudou vědět voco go. Psal jsem mu SZ, ale nereagoval, tady taky dlouho nebyl.
Jo Myslim že se jmenuje Zamouřil. To zkus ti to poví co a jak asi když to tu psal.
pon říj 08, 2007 5:53 pm

Uživatelský avatar
rummi
Příspěvky: 1480
Registrován: čtv bře 02, 2006 11:57 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

Jj je to určitě jeho jméno ,tedy příjmení :wink:
pon říj 08, 2007 6:37 pm

Uživatelský avatar
markoos
Příspěvky: 103
Registrován: ned říj 08, 2006 3:32 pm

Příspěvek

pretypovani stoji tak do petiset za jednu tatru. poslete kopii TP jednomu dedkovi z koprivnice a on vam posle dopis se kterym jdete na urad a tam to prepisou. kolik tam je per ja kazdymu sumafuk, jde jenom o rozmer kol na predni naprave. celkouvou hmotnost tam napisou neco kolem 25tun, kdyz mate mensi rozmer kol na pr. naprave (tim padem i nosnost napravy) tak je celkova o nejakych 600kg nizsi.

Nikdo ani porande nevi proc se tenkrat psaly do technicaku o tolik nizsi povolene celkove hmotnosti, mozna to nekdo vite, ja si myslim ze komunisti chteli aby tatry jezdily po silnicich mene nalozene, ale to je asi hloupost.
pon říj 08, 2007 10:42 pm

Karel334
Příspěvky: 1601
Registrován: sob bře 11, 2006 8:36 pm

Příspěvek

markoos píše:pretypovani stoji tak do petiset za jednu tatru. poslete kopii TP jednomu dedkovi z koprivnice a on vam posle dopis se kterym jdete na urad a tam to prepisou. kolik tam je per ja kazdymu sumafuk, jde jenom o rozmer kol na predni naprave. celkouvou hmotnost tam napisou neco kolem 25tun, kdyz mate mensi rozmer kol na pr. naprave (tim padem i nosnost napravy) tak je celkova o nejakych 600kg nizsi.

Nikdo ani porande nevi proc se tenkrat psaly do technicaku o tolik nizsi povolene celkove hmotnosti, mozna to nekdo vite, ja si myslim ze komunisti chteli aby tatry jezdily po silnicich mene nalozene, ale to je asi hloupost.
Píšeš tu bludy! Ten odborník na tonáž co zajistí dokumenty v Kopřivnici se jmenuje pan Dejl.Kontakt seženeš na spojovatelce podniku Tatra Kopřivnice.Změní se rozměr pneu na 315/22,5 na každé nápravě.Když máš na přední balony nahlaš mu to a on ti je tam zapíše.Po obdržení vyjádření výrobce dojdeš na ev.vozidel a tam ti tu změnu zapíšou do TP.Jinak ta nosnost byla nizká z důvodu pneu 11/20 více prostě neunesou (papírově) Je pochopitelné že až pojedeš na pravidelnou STK budeš muset mít namontováno 315/22,5.
stř říj 10, 2007 9:38 pm

Uživatelský avatar
Šurda
Příspěvky: 457
Registrován: pát pro 01, 2006 6:23 pm
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

jj, karel334 má 100% pravdu. Volal jsem panu Dejlovi a už vím jak na to.
čtv říj 11, 2007 8:27 pm

Odpovědět

Zpět na „TATRA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů