Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine, Chomuťák, mc.cvok, spida, talaš.m

Odpovědět
Venca R
Příspěvky: 1976
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Příspěvek

Hold někomu se stačí na to podívat a vidí
Já s tím jezdím pane. A s 815 taky. Vůbec mě například v phoenixu nechybí se pořád loktem bouchat do tý hranatý plechový krabice co je na ní ruční brzda a uzávěrky u E2.
pon lis 17, 2014 12:08 pm

mltrucker
Příspěvky: 6
Registrován: úte lis 04, 2014 4:51 pm
Bydliště: SR PK

Příspěvek

Pre Bazilisak.
Myslel som len postup aplikácií na konkrétne modely. Viem ze sa objavilo vzduchové pruženie už na terrno, len neviem, či to nebolo len v rámci skúšok, či homologizázie, alebo aj sériovo na požiadanie. U t162 sa, myslím, prvý krát testovalo vzduchové pruženie prednej nápravy. O facelifte so vzduchom neviem, ale je to možné. Aj ťahač hett 8x8 s motorom cat mal vzduchové pruženie. Väčšinou terrna mali torzky a vzduchové bolo na force, teraz 815-7. Vo veľkom je až na phoenixe.
pon lis 17, 2014 12:29 pm

nero
Příspěvky: 3960
Registrován: stř bře 29, 2006 11:54 pm
Bydliště: Brno, Praha

Příspěvek

Na vzduchu byly myslím některé podvozky TerrNo pro Austrálii.
pon lis 17, 2014 12:58 pm

mltrucker
Příspěvky: 6
Registrován: úte lis 04, 2014 4:51 pm
Bydliště: SR PK

Příspěvek

Pravdu máš. Na tu austráliu som úplne zabudol.
pon lis 17, 2014 1:11 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Příspěvek

Blondy : s jakou károu jezdíš, že se ti za sedačku vleze basa s vercajkem? Koukal jsem se dnes v práci, tak do 815 by se ta basa za sedačku vešla, ale musela by se tam dávat shora při odklopeném sedáku, ale vyřadilo by se tím vzduchové pérování :lol: :lol: :lol: Navíc si nedovedu představit jak bych se do ní pro každý klíč dostával, tak tam vozím pouze holínky pro případ že bych musel vystoupit do bahna a smetáček na podlahu, a to se obojí vleze i di Phoenixe :shock: :shock: :shock:
pon lis 17, 2014 6:51 pm

Uživatelský avatar
Fino
Příspěvky: 929
Registrován: stř říj 17, 2012 2:24 pm
Bydliště: Bechyně

Příspěvek

JAN B : odpovídám na otázku z předchozí strany...
Tuto sekci "DESIGN galerie" jsem založil pro ty, pro které je stejně jako pro mne Tatra srdeční záležitostí a občas si naskicují, jak by třeba mohla v budoucnu vypadat. S automobilkou to nemá společného nic, neb ta po zrušení vlastního design oddělení v devadesátých letech žádné designéry nepřijímá, jen občas externě s někým spolupracuje, což je bohužel na škodu. Jak pro jednu, tak pro druhou stranu. Jistě zákazníkovi to může být jedno - hlavně, že Tatrovka jezdí. Nicméně právě Tatra měla ve velmi kvalitním designu v minulosti vždy velmi dobrou tradici - dodnes obdivovanou po celém světě !!!

Že si nestýskám pouze já, může dokumentovat i tento odkaz, : http://cardesignclub.7x.cz/rubriky/home ... ysleni-c-1
kde náš světově uznávaný designér Pavel Hušek (mimo jiné tvůrce kabiny LIAZ Xena a Fox) vyjadřuje své pocity o Tatře.
Naposledy upravil(a) Fino dne pon lis 17, 2014 10:00 pm, celkem upraveno 1 x.
pon lis 17, 2014 7:54 pm

bazilisak
Příspěvky: 2454
Registrován: čtv úno 14, 2008 8:45 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Lubossss : víš, kde má facelift zvedák a nářadí , včetně podložky pod zvedák ?
pon lis 17, 2014 8:49 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Příspěvek

nevím, ale jestli za sedačkou, tak takové auto nechci, v teniskách do močálu nepolezu :P
pon lis 17, 2014 8:52 pm

Blondy
Příspěvky: 80
Registrován: pát lis 23, 2012 11:18 am
Bydliště: Liberec

Příspěvek

Lubossss: Dyť říkám že je to pro některý vyšší dívčí. Dělal jsem ve stavební firmě (co vlastinila mimojiné pár Tatrovek) opraváře v dílně a párkrát jsme tam dělaly i na motorech a musela se sklopit kabina tak sem ten vercajk co tam měli řidiči vyndaval aby to nerozbilo přední okno a upozorňuju tě že se tam ta příruční patrová rozkládací basa vešla+hever Panenka ale ty chlapy byli zřejmě jinej oddíl něž seš ty když to tam srovnali... A občas sem se s tim i svez jako záskok za nějakýho řidice si představ. Tatra byla moje srdeční záležitost ale když vidim co z ní dokázali udělat tou Dafáckou boudou za nevkus tak se mi začínaj líbit i jiný značky a plně se ztotožňuju s názorem od Fino nebo mltrucker protože věděj o čem je řeč narozdíl od tebe. Stačilo mě tvý poučení o šířce kabin... Nechtěl jsem to tady zaplevelovat ale na tebe sem reagovat musel a teď už jen k tématu dizajn.
pon lis 17, 2014 9:51 pm

Uživatelský avatar
Fino
Příspěvky: 929
Registrován: stř říj 17, 2012 2:24 pm
Bydliště: Bechyně

Příspěvek

Výrobce speciálních podvozků Tatra se konečně dočkal nové, originální filozofie designu pro blízkou budoucnost..., No snad z této firmy bude opět plnohodnotná automobilka !!

http://www.autorevue.cz/v-mad-max-fury- ... poznate-ji
stř kvě 20, 2015 9:28 pm

nevim
Příspěvky: 472
Registrován: úte led 06, 2015 6:17 pm

Příspěvek

tak folozofie dobrá pro střílečku nějakou :D osobně bych z dafacké kabiny otrhal ty plasty vpředu a dal tam něco víc tatrováckýho :D jinak bouda dobrá vysoká odpovídá dnešním trendum :D
stř kvě 20, 2015 10:53 pm

Uživatelský avatar
Fino
Příspěvky: 929
Registrován: stř říj 17, 2012 2:24 pm
Bydliště: Bechyně

Příspěvek

"jinak bouda dobrá vysoká odpovídá dnešním trendum Very Happy"

Tatrovka "vysoký" posez nepotřebuje, tím je vyjímečná... . Ale pro film tohoto formátu..., proč ne ?!!
Jezdí dobře terénem a hlavně rychle. Kdyby to natočili lidi od " Rychle a zběsile", tak budiž, ale, že to natočili dva staříci, kterým je dohromady bezmála 150 let a jsou původními strůjci tohoto díla (režisér+ kameraman), tak potom brada dolů.
čtv kvě 21, 2015 11:29 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

:think: co ze?!

"že to natočili dva staříci, kterým je dohromady bezmála 150 let a jsou původními strůjci tohoto díla" (režisér+ kameraman) :shock:

Jeste prosim dolozit, pro koho to natocili? Pro pacienty do Bohnic?
Protoze si myslim ze normalne smyslejici clovek se na takovou kravinu divat asi nebude!
Nejaci gumovi clovicci, lide s hadicema ze ksichtu, vypatlani magori, vzdyt normalni clovek kdyz se podiva jenom na ukazku s toho dila, tak uz potrebuje pomoc zachranaru, a to se nebavim kdyz uvidi cely film!
To se ani nedivim ze ta demokracie tak funguje!
Nejaky zivot debilnich kretenu kterym z drsky couhaji hadice plynovych masek z doby CSSR, nalapenyma PVC zubama na hubu, a jezdej kaktusovyma autama, dle mne debilita...aaa...radci bez slov!
Kurva poserme se! Kolombus objevil Ameriku, a Amerika objevila ceskou tatru! Velke dilo americke fantasmagorie!
čtv kvě 21, 2015 11:53 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Mne to prijde nejake divne, kdyz vidim cloveka kteremu couhaji ty hadice ze ksichtu. V realnem zivote jsem takoveho cloveka nepotkal!
Pripadne ti takovi gumaci nebo jak jim rict! Nejaci divni lide!
Nebo proste se neumim vzit v tu americkou demokracii a vymyvani mozku kravinama o nejake budoucnosti nebo jak!
Jak nekde na marsu, u toho ja ziju na zemi!
Mozna to neni muj zanr, tak proto se mne to tak vidi, ale nic pro mne, a muze tam jezdit i milion kaktusovych tater.
Radci se podivam na film "jak se kalila ocel" nebo neco v tom smyslu, ale ne na hovadiny kterym se dela reklama spusobem, divejte se, protoze americke holywood udelalo film o kretenech s tatrou!
pát kvě 22, 2015 12:19 am

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Příspěvek

arktik - :wall: :wall: :wall: :wall:

Za 1, nieje to americky film ale australsky. Je to navrat k Silenemu Maxovi z 80rokov.
Za 2, Ze su tam ludia aky su - je to fiktivna buducnost, ktohovie ako to tu za 50r bude vypadat.
Za 3, Je to po dlhej dobe natoceny skvely film, ktory nieje robeny cez pc viz rychlo a zbesilo ale vse je tocene realne... Mozme byt rady ze si Tatra robi nejake meno..

A za 4, pokial sa ti to nepaci, toz ten film nekukaj a tu to necitaj, co kde otovrim tak tam nejaka debilna politika ci kecy o demokracii, kto to ma furt citat... Prosim pis o tom v 3T a polititickom vlaknei... Fakt uz mi to lezie krkom... Nehnevaj sa na mna ale co je moc to je prilis.. Jasne si na UA, je tam valka, ale pisat o tom na kazdom vlakne... Kto ma tie plytke kecy furt citat.. Sa tu na to asi vyserem, to je sama politika a ine tyckoviny :savle: :savle: :savle: :stavka:
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
pát kvě 22, 2015 12:32 am

Odpovědět

Zpět na „TATRA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 19 hostů