Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine, Chomuťák, mc.cvok, spida, talaš.m

Odpovědět
Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Příspěvek

Arktiku nemel si pořád svoji a mrkni na to video
sob kvě 30, 2015 3:05 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Tady AVIA A 31, s motorem MTZ (traktor) a predni naprava GAZ.

Obrázek

A na kamaze mam veskerou technickou dokumentaci vsech typu, vcetne nakresu primo od vyrobce. Katalog jsem pred casem fotil a je na mem 3T vlaknu.
sob kvě 30, 2015 3:08 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Kamaz 65226/65228, to neni seriove vyrabeny tahac, to jsou tahace pod zakazku ktere se delaji na RIAT.
Dejme tomu na Ukrajine neni ani jeden takovy tahac. V Rusku jich bude jenom par kusu pro jmenovite zakazniky! To je neco takoveho jako bych si dal udelat na zakazku tatru ktera je mimo vyrobni program. Co u nas je to slozity a drahy na homologace, a v Rusku se to resi automaticky! Kamaz vyrabi standartni vyrobni program a na montaz a vyrobu specialni techniky je firma RIAT.
Na mem vlakne je ohledne toho popsano docela dost.
Jak jsem byl v Nabereznych Celnach, vzdyt jsem to psal, Kamaz vyrabi auta z motorem Kamaz, prevodovkou kamaz, napravama kamaz.

RIAT vyrabi auta na baze kamaz kde kabina je povodni Kamaz, ram take puvodni Kamaz, a zbytek agregatu jsou cizi, motor cinsky cummins, prevodovka cinska ZF, napravy RABA.

Pak se dela Kamaz jeste ve spolupraci s Mercedes, a to uz je uplne nekde jinde!

Takze kdyz se bavime o kamazu tak ja myslim Kamaz Nebereznye Celny, ne zadny RIAT a techniku pod zakazku.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
sob kvě 30, 2015 3:23 pm

nevim
Příspěvky: 472
Registrován: úte led 06, 2015 6:17 pm

Příspěvek

Arktik má pravdu u toho kamaze a každej kdo na náklaďáku umí vyměnit alespoň kolo to pozná taky :wink: ale zpět k tatře :D jen bych chtěl připomenout že se nesnažím dát kabinu tatry na tatru ale že někdo nacpal na tatru boudu z dafu :roll: a nebýt té červené cedule na kapotě tak ani nepoznáš co proti a nebo za tebou jede :wink:
sob kvě 30, 2015 3:31 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Tak rozhodne.
Kamaz ma svuj standartni vyrobni program. A specielni techniku nedela Kamaz a montuje to RIAT na ramu Kamaz s kabinou Kamaz.
Co tahace Kamaz 65226/65228 jsou specielni technika ktera se montuje na zakazku u RIAT-u take tak jak dejme tomu UDS na podvozku Kamaz. Proto je Kamaz a Kamaz (RIAT).

Obrázek
sob kvě 30, 2015 4:30 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Příspěvek

Už jsem to tady kdysi psal , já nejsem estét, ale funkcionalista, pokud se na něčem (Nejen na tatře něco potřetí pokazí, přemýšlím a nahradím to něčím spolehlivým) nedokážu posoudit jestli Dafacká kabina je hezká nebo škaredá, ale vím že když jsem minulý týden potkal předváděcí lesovůz, že je to Phoenix jsem poznal až na vzdálenost cca 100m podle loga na kapotě. Jsem lokální patriot a vadí mi že tatra nemá kabinu která se dělá u nás (lidi by měli víc práce) ale hlavně mi vadí že ani člověk z oboru natož laik nepozná tatru na kilometr, jak tomu vždy v historii bylo, proto si stále hraju s myšlenkou, že ačkoli je kabina Xena/Fox 25 let stará je liniemi tak nezaměnitelná,a po důkladné modernizaci by se vyrovnala stejně staré modernizované boudě Daf . Phoenixu by vrátila s ničím nezaměnitelný design , a v očích veškeré veřejnosti by jej umístila na pozici kde má své místo
sob kvě 30, 2015 4:51 pm

Uživatelský avatar
Timy
Příspěvky: 2208
Registrován: stř lis 26, 2008 6:04 pm
Bydliště: Gottwaldov

Příspěvek

lubosss:
je to 19 let (první prototyp řady 400 byl postaven v roce 1996). No i tak už je to dost dlouhá doba.
!LIAZ 4life!
sob kvě 30, 2015 5:41 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Příspěvek

Timy tohle přesnější číslo věku nic nemění na myšlence : ""je liniemi tak nezaměnitelná,a po důkladné modernizaci by se vyrovnala stejně staré modernizované boudě Daf . Phoenixu by vrátila s ničím nezaměnitelný design , a v očích veškeré veřejnosti by jej umístila na pozici kde má své místo"" :lol: :lol: Prostě mě štve že potkám Tatru, a nepoznám ju :evil: :evil:
sob kvě 30, 2015 5:49 pm

Uživatelský avatar
Timy
Příspěvky: 2208
Registrován: stř lis 26, 2008 6:04 pm
Bydliště: Gottwaldov

Příspěvek

To je pravda.
!LIAZ 4life!
sob kvě 30, 2015 5:58 pm

Uživatelský avatar
Eddie
mizantrop
Příspěvky: 1942
Registrován: čtv úno 21, 2008 11:54 am
Bydliště: Žilina, Slovakia

Příspěvek

OT: To už skoro v každom vlákne musí byť "Arktická" diskusia o Rusku? :think:
sob kvě 30, 2015 11:41 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Preco? Ja som tu nezacal zrovnavat tatru s kamazom?! :lol:
Lebo ja to beriem tak, po rusky! Chuj s palcom sa neda zrovnavat! :lol: Iba som reagoval na niektore momenty ktore niesu stravytelne ako napriklad zrovnavanie tatry s kamazom.
Kamaz to je auto, na ktorom ked si clovek pre zaujimavost zajazdi, tak po jazde dobrovolne odovzda vodicsky preukaz! :lol:
ned kvě 31, 2015 6:27 am

Blondy
Příspěvky: 80
Registrován: pát lis 23, 2012 11:18 am
Bydliště: Liberec

Příspěvek

Ten paccar není zas tak obrovskej jak je tady zveličováno různejma příkladana specialu RIAT a kabina by mohla bejt mnohem nižší aniž by to ubralo na komfortu řidiče protože ten prostor nad hlavou tam je skutečně k ničemu a ani dvoumetrovej chlap ho nevyužije
ObrázekObrázek Obrázek Obrázek
A jedno názorný video nesmyslnýho prostoru 1:15 minuta https://www.youtube.com/watch?v=wMsUnu2hZyo
ned kvě 31, 2015 10:11 am

Uživatelský avatar
Fino
Příspěvky: 929
Registrován: stř říj 17, 2012 2:24 pm
Bydliště: Bechyně

Příspěvek

lubossss : Je zajímavé, že kabinu Xeny navrhl světem uznávaný designér Pavel Hušek, který je zároveň nadšeným fandou kopřivnické Tatry. On sám je velice rozladěn přístupem této automobilky (?) k otázce designu - tedy spíše nedesignu - poněvadž nezaměstnává ani jednoho designéra a design si "vyrábí" samotní konstruktéři. Podle toho to taky vypadá - nic proti konstruktérům, ale každý nechť se drží svého kopyta. Je opravdu paradoxní, že poslední kvalitní " tvář" dostala Tatra za komárů. Poté zrušili půlku vývoje a design oddělení šlo jako první - opravdu fištrónské...
ned kvě 31, 2015 10:16 am

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Příspěvek

Za to ale nemůžou současní majitelé Tatry...
ned kvě 31, 2015 10:23 am

Blondy
Příspěvky: 80
Registrován: pát lis 23, 2012 11:18 am
Bydliště: Liberec

Příspěvek

No sem zvědavej jakou změnu v tomhle směru přimesou pánové z Excalibur Army nebo jestli budou pokračovat v trendu montovny...
ned kvě 31, 2015 10:31 am

Odpovědět

Zpět na „TATRA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 14 hostů