Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine, Chomuťák, mc.cvok, spida, talaš.m

Odpovědět
Hynek
Příspěvky: 6784
Registrován: ned bře 19, 2006 7:10 pm
Bydliště: U Mělníka

Re: Tatraktor

Příspěvek

Problém je Luboši hlavně v tom, že ty auta potkáváš normálně v lomech a jezdí na Prahu... Nemám problém s tím, když to jezdí po stavbě, ale tihle vykutálenci to poserou všem, hlavně zemědělcům...
ned pro 02, 2018 7:11 am

jirixerion
Příspěvky: 131
Registrován: ned led 11, 2015 3:53 pm
Bydliště: Humpolec

Re: Tatraktor

Příspěvek

Zdar přesně tak jak píšeš. :(
ned pro 02, 2018 9:45 am

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Tatraktor

Příspěvek

Zase na to navážu, mám kamaráda který dělá dlaždičské práce, a dlouholetá domluva zní, : pokud máš na stavbě výluku, a vyplatí se Ti to, stáhni se domů a navážej mi z lomu na deponku štěrky, mám pager od jeho brány, a jen zavolám jakou frakci potřebuje nejvíc, v lomu má otevřený účet. Otočka dělá 11km ale obrat trvá zpravidla 35minut. Když se daří, dá se to dá otočit cca 14x za šichtu. Tato situace nastává v průměru 4x za rok, (ale letos třeba ani jednou) Jsem hajzl, kdy mě někdo uvidí 14x za den v lomu s Tatrou traktorem? :shock: :shock: :shock:
ned pro 02, 2018 6:55 pm

Honza Karela
Příspěvky: 127
Registrován: čtv bře 29, 2018 7:44 pm
Bydliště: Kutná Hora

Re: Tatraktor

Příspěvek

Taky jsem si ji nechal předělat, 1600 km za rok, od STK do STK. Mimo to, snad je schválená novela a nad 40km/h technická každé dva roky o řidičácích se taky uvažuje. S řidičákem nemám problém, myslím si že by neuškodili "C" ani na velký traktory. Proč mám jezdit na STK každej rok, když kamióňák kterej ujede 200 km denně tam jede taky jednou za rok ? To by pak on měl na STK jít 1x - 2x za měsíc a stejný je to se silničkou. Ale ať už to předěláte a budete si navzájem nadávat, či ne, věřím, že na to stát dřív nebo pozdějc nějakou daň uvalí, jediná férová by byla přes satelit, podle skutečně ujetých km.

A dotace ? Měli by je zrušit mohli bychom prodávat obilí za normální ceny, ne pod cenou, a byl by klid, nehlídal a nenařizoval by mi Brusel kdejakou "pi..." loni mi přijela kontrola, s tím že na satelitu našli 10 árů brambor tam kde mám nahlášenou pšenici, a já je tam skutečně měl, nechal jsem si v rohu kousek pro sebe, a to hlídaj satelitem :pray: a banka ? obec si půjčila 3 mega na čističku - úrok 0,98 %, já s i půjčil 2 mega na kombajn a mám úrok 3,5% protože mám dotace, ten co mi pronajímá pole říká, no to obilí si prodej a mě dej jako nájem celou dotaci, beze mě bys nevydělával, stát říká dotace je příjem musíš jí zdanit 15% zpátky do rozpočtu, pokud nejsi sro, tak z toho zaplať sociální, zdravotní, ...... ale jinak mám se dobře - mám dotace :wall:

Ale držme se spíš techniky, ty stroje za nenažranost státu nemůžou, mě jí předělávají v Č. Budějovicích už od června a furt další týden, další týden, ....už mám strach, že ji babičku 815 neuvidím,
pon pro 03, 2018 6:20 am

Hynek
Příspěvky: 6784
Registrován: ned bře 19, 2006 7:10 pm
Bydliště: U Mělníka

Re: Tatraktor

Příspěvek

Dotace jsou zlo, to víme všichni...
pon pro 03, 2018 10:52 am

tatrák pája
Příspěvky: 373
Registrován: úte črc 01, 2014 8:57 am
Bydliště: praha

Re: Tatraktor

Příspěvek

Ahoj Honzo, to dělá Parma v těch Budějkách? Mám u nich na předělávku už rok podvozek Terrno FL pod jeřáb. Že bych se kochnul, až pojedu na prohlídku
pon pro 03, 2018 10:02 pm

Honza Karela
Příspěvky: 127
Registrován: čtv bře 29, 2018 7:44 pm
Bydliště: Kutná Hora

Re: Tatraktor

Příspěvek

Ne, Parma ne, dělá to Ramat, ale už mi tečou nervy. Vyřadit auto na 6 měsíců z provozu, by si normální dopravce dovolit nemohl, ještě že další obilí teprve začalo růst :roll: nebo jí už sešrotoval
úte pro 04, 2018 3:32 pm

Uživatelský avatar
MILOŠ
Příspěvky: 182
Registrován: úte led 11, 2011 5:20 pm
Bydliště: HLINSKO

Re: Tatraktor

Příspěvek

https://stroje.bazos.cz/inzerat/9928185 ... rv2005.php
Todle me někdo vysvetlete.to uz ten traktor jde ze vseho?podle ceho to poznam na silnici?
čtv led 10, 2019 10:13 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Re: Tatraktor

Příspěvek

...jo vypadá to,že za chvilku půjde přestavět na traktor aji trojková oktáva... :roll: :wall:
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
čtv led 10, 2019 10:25 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Tatraktor

Příspěvek

Milos - ojeby na nebi,ziadny traktor🙈🙉

1,musi byt znizena rychlost
2, ochranny ram
3, iba zadna rz
4, vyvody na hydrauliku
5, neplatis myto
6, nesmies na diaľnicu
7, proste je to ojeb a podla tych krabiciek mytnych za oknom, plati normalne diaľnicu ale traktor na diaľnicu v cz nesmie😉✋🏻

Napis mu ze chces poslat kopiu velkeho tp s uvidis jak sa bude krutit😉
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
čtv led 10, 2019 10:27 pm

casper4252
Příspěvky: 251
Registrován: čtv lis 22, 2012 9:58 pm
Bydliště: Chvalčov

Re: Tatraktor

Příspěvek

https://stroje.bazos.cz/inzerat/98708081/Man-6x6.php
To je to samé v bledě modrém, krom rámu nic.
pát led 11, 2019 12:03 pm

chomyz
Příspěvky: 518
Registrován: stř pro 27, 2006 3:18 pm

Re: Tatraktor

Příspěvek

to Peter: není pravda, že musí být ve všech případech snížená rychlost, není pravda, že traktor nesmí na dálnici, stejně jako není pravda spousta dalších mýtů kolem této kategorie strojů... Taky mi kdysi spadla brada, když jsem viděl první Daf 105 4x2 tahač jako traktor - o tom, že to je v některých (mnoha) případech megaojeb není sporu, stejně jako o tom, že to takto dlouho už asi nepůjde. Chtěl jsem tu před časem dát rozsáhlejší rozbor legislativy kolem toho, nakonec lenost zvítězila, ale teď už mi to nedá a zkusím to dát trochu dohromady a doplnit sem...
pát led 11, 2019 2:15 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Tatraktor

Příspěvek

Chomyz - tak to prosím spis, pretože o tom čo som písal vyššie som bol pevne presvedčený. A Z vlastnej skúsenosti, my toto tvrdili keď som si chcel nechať prestavať tatru tahac na traktor - nesmie na dialnicu,rýchlosť 45, ochranný rám, hydraulika.... tak teda neviem no. Mne je jasne že to je mega ojeb u tých PVC tahacov :doh: akurát to jednou tolik zvedne predajnu cenu :wall:
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
pát led 11, 2019 2:49 pm

Suky
Příspěvky: 187
Registrován: stř srp 26, 2009 8:20 am

Re: Tatraktor

Příspěvek

Rychlost je omezena.
Už je to chvíli, co jsem to studoval, když jsme zaváděli TaTraktor, traktor může mít maximálku (za určitých podmínek) 65 km/h.
A na to mají TaTraktory nastavený omezovač.
A tedy nesmí na dálnici.
Na to je zákon.

Jestli si nepleteš pojmy, třeba Američani říkají traktor i silničním tahačům (mají různé kategorie traktorů, které neodpovídají našim).
Nejezdím s truckem (ale montuji/spravuji jim převodovky :- )
pát led 11, 2019 4:48 pm

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Re: Tatraktor

Příspěvek

Suky
Máš špatné informace
pát led 11, 2019 4:55 pm

Odpovědět

Zpět na „TATRA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: lucaaaasss a 5 hostů