Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine, Chomuťák, mc.cvok, spida, talaš.m

Odpovědět
Prouza88
Příspěvky: 6741
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Tatraktor

Příspěvek

:shock: Tak to de, seš z východních čech, tak to je Madeta ne, žádní němci? Já už si to tak nepamatuju, ale tučnost byla ke 4.3% ne průměr :think: Každopádně mě těch lidí bylo tehdá líto, bábi dávala 10l obden, dostala 2kč za litr(v kšeftě bylo za 12kč) a pak jí našli desinfekci a eště nadali nám, že jim nezrajou sejry :doh:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned kvě 10, 2020 6:51 am

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Re: Tatraktor

Příspěvek

Dodavame Italum do Litovle na parmazan. Ale cena se ridi trhem, ne konkretni mlekarnou
ned kvě 10, 2020 10:26 am

PtrialM
Příspěvky: 1578
Registrován: ned led 10, 2016 5:03 pm
Bydliště: Brno

Re: Tatraktor

Příspěvek

Obrázek Obrázek
pon čer 22, 2020 10:04 pm

kuba_THX
Příspěvky: 348
Registrován: ned črc 17, 2011 7:03 pm

Re: Tatraktor

Příspěvek

Jeden traktor z naší stáje 😏
Obrázek
pon říj 05, 2020 8:46 pm

Stralis 4P2
Příspěvky: 333
Registrován: ned pro 30, 2012 7:46 pm
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatraktor

Příspěvek

MagTraktor, to je neuvěřitelný :roll:
pon říj 05, 2020 9:00 pm

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Re: Tatraktor

Příspěvek

Mame takto Volvo VNL s cumakem :-)
pon říj 05, 2020 9:27 pm

chomyz
Příspěvky: 518
Registrován: stř pro 27, 2006 3:18 pm

Re: Tatraktor

Příspěvek

Ten Magnum s Ropsem nižším než kabina je teda něco...
No ale máme za sebou prvních pár dnů platnosti novelizace zákona o silniční dopravě 111/1994 zákonem 337/2020 a vyhlášky 478/2000 vyhláškou 370/2020 platných od 1.10.2020, kteréžto měly být mj. jedním z hlavních nástrojů omezení výhod tatraktorů. To jak moc citelné omezení to je nechám na posouzení každého, zkusím zde uvést jen přehled změn, které se tatraktorů nejvíc dotkly. V podstatě se to dle mého názoru zatím ze všech oblastí, probíraných ve velkém příspěvku z 19.1.2019, dotklo jen oblasti tachografů a „AETRu“, ostatní výhody zatím zůstaly - je otázkou, jak „rychlé“ mohou při současném dění být novelizace dalších možných zákonů (silniční daň, ŘP, omezení jízd…). Zásadním bodem je vyjmutí jediného slova „silniční“ z vozidel, jichž se celý zákon o silniční dopravě týká a tedy rázem platí i pro traktory a ostatní nesilniční vozidla. (v zákoně to sice nikde uvedeno není, ale dle nadřízeného ES nařízení 1071/2009 by se to celé nemělo vztahovat na vozidla s rychlostí do 40km/h, tedy mimo „klasických“ pomalých traktorů také na různé Agrovky a spol. přestavěné na traktor a s papírově omezenou rychlostí na 40km). Tudíž pro provozovatele dopravy pro cizí potřeby se už i na tatraktory vztahuje povinnost koncese, odpovědného zástupce, finanční způsobilosti atd. a hlavně už lze postihovat přestupky stran dodržování dob řízení atd. Tedy ten, kdo provozuje tatraktor a nemůže přitom využít žádnou z výjimek dle čl. 13) bude muset jezdit normálně dle 561/2006 (zde ještě jednou připomínám, že z 561-ky jsou vyjmutá vozidla do 40km/h a tedy opět ani v mimozemědělském využití by se nemělo toto týkat těch přestaveb s rychlostí 40). Což znamená doplnit si do vozidla tachograf, neb naprostá většina pravých Tatraktorů (na rozdíl od tatraktorů přestavěných ze starších vozidel ať už jiných značek nebo Tater) jej nemá. Dle vyjádření prodejce jsou zatím Tatraktory stále dodávány jen se simulátorem tachografu a není zatím v plánu zřejmě ani změna ze strany výrobce. No a pro ty, kteří mohou využívat výjimku dle čl. 13, tedy hlavně zemědělci (pro které byl původně tento koncept zamýšlen) a lesníci (tedy pořád asi i taková oplenová odvozní souprava) kupodivu nebyla nijak obecně zavedena povinnost tachograf doplnit, ale formulace zní tak, že u vozidel vybavených tachografem je nově už povinnost jej používat (dosud bylo možno vést záznam ručně) a u vozidel, která tachograf nemají je pořád možno vést záznam ručně či jiným způsobem. Což je zásadní a činí to z Tatraktoru paradoxně v této oblasti ještě větší výhodu než dosud. A to jednak proto, že běžná nákladní vozidla využívaná zemědělci, která dosud při ježdění ve výjimce dle čl. 13 mohla také jezdit na ruční záznam už nyní musí používat tachograf, dále proto, že dosud při kontrole předkládaný 1+1 den zpět se změnil na 1 + 7 dnů zpět a v neposlední řadě proto, že denní doba řízení ve výjimce sice zůstala neomezená, ale padla výjimka z čl. 8 a 9., takže doby denního a týdenního odpočinku už naskočily i výjimkářům dle 561 a nikoli dle Zákoníku práce. Takže možnost provozovat něco, co může jezdit jen na „ruční záznam“ se stává výhodou, kterou asi není třeba dále vysvětlovat… Případné další změny, které jsem zatím nezaregistroval nebo reálné zkušenosti z poslední dnů uvítám…
úte říj 13, 2020 4:37 pm

kuba_THX
Příspěvky: 348
Registrován: ned črc 17, 2011 7:03 pm

Re: Tatraktor

Příspěvek

Díky za zajímavý postřeh v oblasti zákonů. Za dobu co jsme majitel Magnum traktoru :D tak sem narazil na spoustu legislativních výkladů.

Nemusim používat tachograf ani ho nechávat overovat. (Tvrdí to ministerstvo dopravy)
Musim overovat tacho kvuli stk a nemusim ho používat(tvrdí stk)
Musim overovat tacho a i ho používat(tvrdí odbor dopravy)

Takže samozřejmě jezdim v režimu 561, hlavní úspora proč sem to přestavěl je v zákonném pojištění a silniční dani.
stř říj 14, 2020 10:08 am

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Re: Tatraktor

Příspěvek

chomyz
Realne zkusennosti jsou zatim takove, ze na me kazdej kouka jak na blazna nebo se velice divi. Mluvil jsem i s technikem z podniku kde tatry maji dlouho a ten nevi vubec nic, pry az neco zacne platit, tak to budou resit... Nevi o tom ale nic ani technik tachografu, pry zadne info o novele nedostali...
úte říj 20, 2020 8:05 pm

TATRA8X8
Příspěvky: 6861
Registrován: úte pro 01, 2009 9:53 pm
Bydliště: CZ

Re: Tatraktor

Příspěvek

"..né ve vězení jsem nebyl,já to dostal podmíněně skrz traktor....."
stř pro 02, 2020 1:56 pm

Faken
Příspěvky: 31
Registrován: ned pro 27, 2020 11:32 am

Re: Tatraktor

Příspěvek

Dobrý novoroční den, tímto žádám někoho znalého silniční problematiky a to konkrétně vše co se týká tahačů návěsů přetipovaných na traktor s rychlostí 85km. Mohu s tímto kamionem(traktorem) na dálnici jak v České republice tak i v EU.? Pak musí být návěs za tímto traktorem homologovaný také jako traktorove? Jak se dá platit mýto když nemá přední značku a brána to nerozpozná.? Jestli musím řešit evidenci přestávek když nemá tachograf.?Popřípadě když bude mít tachograf a řidič kartu platí stejná pravidla přestávek jako u klasického tahače? Jak se na tyto traktory dívají celnici či policie v Německu, Rakousku a tak podobne? Aby mě tam nezavřeli.... Jsme zemědělci a když prodáváme obilí musíme najimat přepravy hmoty do Rakouska a Německa jinou službou. Tak by jsme to mohli vozit samý a ještě službu nabídnout jiný podnikům. Pak jestli můžete doporučit přestavbaře na tahač i návěs. Silniční daň a způsobilost dopravce je samozřejmost. Děkuji za stručně odpovědi. Honza
pát led 01, 2021 1:52 pm

tatrák pája
Příspěvky: 373
Registrován: úte črc 01, 2014 8:57 am
Bydliště: praha

Re: Tatraktor

Příspěvek

Co se týká mýta, značku již nic nečte. sleduje se počet náprav a satelitně to porovná systém s navoleným počtem na krabičce. Koupíš krabičku, zadají ti ůdaje z TP a potom jsi pohybující se tečka na silniční síti a dle typu silnice platíš
pát led 01, 2021 7:50 pm

Karel334
Příspěvky: 1601
Registrován: sob bře 11, 2006 8:36 pm

Re: Tatraktor

Příspěvek

Na jedničce naplatíš a na dálnici ano. nikdy nedávej spz na předek porušuješ zákon a vyrobit druhou spz v reklamce to už vůbec přijdeš o noty!! Traktor musí být v soupravě do traktorového návěsu 85km/hod , nelze táhnout traktorovou vlečku 25km za rychlým traktorem. traktor legisl. nemůže tahnout návěs přívěs na býlích běžných spz a ani opačně nelze zapřahnout tahač mkd do traktorového návěsu. Co se týká karty a kolečka ,tak je to stále nedořešené a tacho nemusíš používat a už jen z důvodu že tacho nemusíš ověřovat cejchovat,
sob led 02, 2021 9:20 am

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Re: Tatraktor

Příspěvek

Karle, to uz prave od 1.10. neplati. Hledej novelizaci zakona 337/2020
sob led 02, 2021 10:22 am

Karel334
Příspěvky: 1601
Registrován: sob bře 11, 2006 8:36 pm

Re: Tatraktor

Příspěvek

nestudoval jsem to. stejně tam kolečko dávám a nějaké na zpět mam taky. jen mi přijde nelogické že na STK nechce ověřený tacho. Tak pak je nějaké dohadování o platnosti výkonu a přestávky. Je to maglajs a to je dobře.Poslal jsem dotaz na ohodnocení přestupku chybného zapojení soupravy směrem policie a odbor přestupků na městě. Příklad kdy zapojím traktor tahač do návěsu který není přestavěn za traktor . Oba abs , rychlost 90km . Policie odpověděla že to neřeší a na městě mi poradil, že se s tím ještě nesetkal a neví jak by mě ve správním vyhodnotil. jen mi doporučil abych dodržoval správné spojení soupravy bílá značka za bílou a žlutá za žlutou.Mám taky jeden návěs a přívěs za traktor a zůstali mi bílé značky a papíry jsou T. někdy je lepší když nikdo nic neví a nebo to nikoho nezajímá.
sob led 02, 2021 4:31 pm

Odpovědět

Zpět na „TATRA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů