Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine, Chomuťák, mc.cvok, spida, talaš.m

Odpovědět
progranit
Příspěvky: 359
Registrován: ned led 26, 2014 4:47 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Místo.
Jednoznačně.
A výfuk je z Iveca Stralis..
A taky cena. Stál 7tis nový. Origo Tatra Phoenix-podobně velký, stál nesmysl (myslím že asi 38tis nebo tak něco)
Další parametry jsem zatím neřešil. Na Spotřebu to asi nebude mít vliv, hluk i zvuk je asi stejný...
pát úno 05, 2016 9:55 am

progranit
Příspěvky: 359
Registrován: ned led 26, 2014 4:47 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Tak jak se Vám to líbí....
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Okna budu výřezávat až po osazení interiéru....pak uvidím jak velké mají/můžou být...
úte úno 23, 2016 10:23 am

Hynek
Příspěvky: 6784
Registrován: ned bře 19, 2006 7:10 pm
Bydliště: U Mělníka

Příspěvek

Moc pěkný. Bude to aspoň kapku barevné aby se ta bílá trchu rozbila?
úte úno 23, 2016 11:02 am

česan
Příspěvky: 645
Registrován: sob zář 14, 2013 9:51 pm
Bydliště: vysočina

Příspěvek

...pěkný...moc pěknej kus....
...čoveče napadlo mě že jste asi zvyšovali kabinu tím origo laminátovým nádstavcem....bylo to hrozný sraní...nebo se to dá udělat nějak bez komplikací rozumně?...
úte úno 23, 2016 12:51 pm

progranit
Příspěvky: 359
Registrován: ned led 26, 2014 4:47 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Kabina je vysoká origo...
Barvy budu řešit polepem, ale to je jeste bohužel dlouha cesta...
Rozbitou to i okna a další, tak az to tam bude tak uvidíme a uděláme nějaký graficky navrh...
Třeba motorku mam takhle:

Obrázek
úte úno 23, 2016 2:07 pm

progranit
Příspěvky: 359
Registrován: ned led 26, 2014 4:47 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Další foto...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
stř úno 24, 2016 9:23 pm

Vejr
Příspěvky: 286
Registrován: ned říj 24, 2010 11:06 pm
Bydliště: Kladno

Příspěvek

Opravdu pěkný. Předpokládám že uděláš dozadu ještě nějakej sklopnej nárazník, jinak mi ty zadní měchy přijdou hrozně moc na ráně.
čtv úno 25, 2016 5:24 am

progranit
Příspěvky: 359
Registrován: ned led 26, 2014 4:47 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Jasně, musí tam byt zabrána proti podjetí...
Stavitelná, aby se v terénu dala zvednout.
čtv úno 25, 2016 8:35 am

ivano
Příspěvky: 48
Registrován: čtv říj 29, 2009 8:46 am
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

wow, dlho sa nič nedialo, teraz si teda výrazne pokročil. To bude dobrý "macko". Už sa to rysuje.
Ale prekvapuje ma, že si to dal na klasický 4bodový systém. Vždy ma tatrováci presviedčali, že tatra nemá žiadny skrut a teda to nie je nutné. Prípadne len to minimum riešiť pružinami. Takto sa stráca výhoda tatrováckeho riešenia /nižšia výška a teda aj ťažisko/. Pridal si takých 15 cm výšky. Koľko to má teraz? Je mi jasné, že by si na zadné kolesá musel urobiť výrez do nástavby, ale zdá sa mi to menšie zlo. Výška je problém takýchto expedičákov, každý cm je dôležitý.
ale nechcem ti do toho mudrovať :-), len taký postreh
pon úno 29, 2016 3:05 pm

progranit
Příspěvky: 359
Registrován: ned led 26, 2014 4:47 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Ahoj, mam 380cm. Kabina sama je 370 takže je tam tech 10cm navíc. Kdyz to fakt bude problém dá se to shodit a jít o tech 10 níže a pořad mas 7 Cm na nějaké sile bloky jako mají hasiči....
Musel jsem nahoru kvůli motoru, výfuku i nadrzim...jak jsem chtěl světlou výšku musel jsem to dat výše a tím se zvedá nástavba. Kdyz to o 10cm sundam tak musím řešit podběhy, tankování a budu mít špatný přístup do rámu kde je schovaná spousta věci... Takhle se tam dá trochu rozumět dostat...
A i kdyz se prý tatra nekrouti tak to úplně není pravda.... Trochu pracuje a tímto proste pošetřim nástavbu jakéhokoliv zkrutu.
Chtěl jsem stihnout tvé Mongolsko, ale to nedám, navíc auto nebude vyzkoušené....
pon úno 29, 2016 9:43 pm

ivano
Příspěvky: 48
Registrován: čtv říj 29, 2009 8:46 am
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Hej, chápem, tých dôvodov je viac.
No to mongolsko by si si musel dosť švihnúť :-) ale hádam spravíme aj niečo spoločné.
A vzadu budeš mať rezervu a aj nosič na motorku?
pon úno 29, 2016 10:13 pm

progranit
Příspěvky: 359
Registrován: ned led 26, 2014 4:47 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Ano,vzadu na plošině,která bude uchycena na nástavbě(ne jako u Tebe na rámu-pokud se nepletu) bude plošina sundavat se bude přes kladky samostatným navijákem takže sjede k zemi, a na ní dvě rezervy vedle sebe, nebo jedna rezerva a motorka(BMW 1200GS), nebo čtyřkolka Can-am a to pak budou rezervy zespoda na té plošině co čtyřkolka.
Základem bude držák rezerv a do něj se vsune držák na motorku nebo čtyřkolku...
Podle toho co bude potřeba.
Určitě někam zajedeme moc se těším....
úte bře 01, 2016 1:03 pm

ivano
Příspěvky: 48
Registrován: čtv říj 29, 2009 8:46 am
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

a to nemáš strach, že to nástavba nevydrží? To je strašný tlak, jednak je to páka a tie nárazy v teréne. Mne to tiež núkali, že to uchytia na nástavbu, ale bál som sa. Aj tak som mal problémy s tou plošinou, strednú áziu nevydržala a muselo sa to prerábať
úte bře 01, 2016 2:14 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Na nástavbu bych to nedával, leda že by byla pevná jako lodní kontejner. Ta váha rezerv a techniky bude veliká a z mého pohledu by to splnilo jen modifikované hydraulické čelo které je upevněné na podvozku a do výše nástavby se zvedá hydraulicky. Výbavu jako motorka nebo čtyřkolka bych osobně dával do boxu vestavěného do nástavby a to aby to bylo kryté před nenechavci a počasím. Třeby sůl dokáže na této technice udělat docela paseku.
Volvo FL 614.
úte bře 01, 2016 2:28 pm

ivano
Příspěvky: 48
Registrován: čtv říj 29, 2009 8:46 am
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

jirka- dávať štvorkolku do nástavby by bolo samozrejme najlepšie, ale má to podstatné nevýhody:
- musel by si mať obrovskú garáž, lebo okrem štvorkolky tam potrebuješ aj priestor na milión iných vecí, ja mám 2,5m3 a na dlhšie cesty je to tak akurát, ani progranit nemá garáž tak veľkú aby tam dal štvorkolku
- na druhej strane nie vždy berieš štvorkolku, potom zase vozíš vzduch v obrovskom priestore, plošinu sklopíš a teda nezvyšuje dĺžku auta
- nenechavec to zase z tej plošiny tak ľahko neukradne a soľ v lete nie je /v zime štvorkolku nevozím/, pred dažďom sa uchráni plachtou, ale aj keď nie, tomu ani dážď a prach moc neublíži, je to na to stavané
úte bře 01, 2016 3:08 pm

Odpovědět

Zpět na „TATRA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 6 hostů