Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine, Chomuťák, mc.cvok, spida, talaš.m

Zamčeno
Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Clovek uz ani nevi co si ma o tom vsem myslet! Kdyz se diva na udalosti kolem tatry, tak uz ma takovy nazor ze i ten Daf je jenom dalsi bouda, dalsi hrebik do rakve.
Vse ukaze cas. A to je problem nakolik uz muze bit pozde. Takze se nam muze stat ze na tatru uz budeme jenom spominat, cist v literature pripadne se zajit podivat do muzea v Koprivnici, ze co to vlastne Tatra je a jak vypadala.
Clovek se pozastavuje nad tim, vzdyt u nas se resi stav krize, vlada dela skrty v rozpoctech ktere zase odsere jenom bezny clovek, vse se zdrazuje, penize nejsou, a ani nemuzou bit kdyz v tom state uz sveho nic neni, vse se rozkradlo a roprodalo do zahranici, a tim padem se ani nema od kud ta statni kassa plnit. Takze system demokrace s nama zatocil, a to jeste neni konec. Uz dnes, nam se to libi nebo ne, ale uz dnes sme zavisli na cizich, sveho nemame nic. Takze otrokarna!
Zajimava filozofie, nase podniky ZVL zavrit, a nakupovat americke loziska pres "X" dodavatelu!
To je dejme tomu priklad s cukrovary! Tak nase cukrovary se zavreli a my ted nakupujeme cukr venku! U toho nas cukr byl vysoke kvality! A tak je to ze vsim! Demokrace! Zadna demokrace, ale poradna kurvarna a nic vic. A ja se jenom divim ze jsou lidi kteri to jeste podporuji! U toho se tluce pesti do hrude s tim jaky je velky cech!
pon úno 21, 2011 5:13 am

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Ja ted, jak furt resim v Rusku tatry, a v realite se zamyslim nad tim, zda-li to ma jeste vubec nejaky smysl.
Tater v Rusku uz je jako safranu, kazdym dnem min a min. Rusko vyzaduje nove a poradne vozy, a ne nejaky Daf. A ja jsem takovy patriot ktery urcite nebude libat Daf a rikat mu Tatra!
Byly auta na roure tatry pod nazvem KATASI, take vodou chlazene, take s jinou kabinou, ale neoznacovali se znackou TATRA! Cinani take delaji na nasi roure auta, a take ne pod znackou Tatra ale Changzheng. A ted nam tady nekdo diktuje Daf pod oznacenim Tatra tak toto kurva ne! At jdou do prdele i se svym Dafem!
Ja si myslim ze odpad by se nemel oznacovat znackou Tatra! Tatra je pojem pri kterem se kazdemu hned vyjastni ze se jedna o nakladni auto, osazene vzduchem chlazenym motorem, nosni roure s vykyvnyma napravama, ktere se vyrabi v CR a ma jedinecnou konstrukci kterou jini nemaji! A ja chapu Daf jaku urazku nasich tater, a cele tatrovacke historie!
A dale neumim pochopit, k cemu je do tatry dobra automaticka prevodovka. Take nevim cim je lepsi vodou chlazeny motor. A ten Daf CF? Tak se nam tady vnucuje ze ta kabina je prostornejsi, vetsi, ja v ni nesedel ale tak jak se na ne divam, tak bych rekl ze opak asi bude pravdou.
pon úno 21, 2011 5:33 am

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Ted jsem byl na snidani, tak jsem se dival na teplomer.

Takze v 10.00 hod ukazuje -26, v noci bylo neco malo pres -30, a dle predpovedi, tak rikaji ze v prubehu tydne se budou teploty pohybovat kolem -38.

Silnice jsou zledovatele, ale zase mraz je vypali tak ze se da jezdit jak normalne po suche silnici.

Ja si koupil u pumpy vodu do ostrikovace na -25, nalil ji do nadrzky,a ona kurva mne hned zamrzla po nejakych 15-ti, 20-ti minutach. V aute mne bezi topeni na 3 az 4 stupen, ale zase na druhou stranu se nestiha motor zahrivat, tak to prepnu na dvoju, motor se zahreje na 70 ale uz v interieru je chladneji, tak jedu za volantem v kozichu.
A nejlepsi sranda je kdyz cloveka chytne curani! To je normalne hotova pohroma! Vytahnout ptacka ven z hnizda pri -30 stupnich! :lol:
Jo! Jo! Sibir je Sibir!
Motor bezi non stop, akorat ted jak jsem dojel na misto, tak jsem ho odstavil nakolik by zbytecne bezel jen tak nekolik dni. Takze jak pojedu, tak prijdou mistri z garazi a mne auto rozmrazi a nastartuji at muzu pokracovat. Benzin je za hovno, tak i benzinak dela problem se startovanim.
pon úno 21, 2011 6:40 am

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Ja jsem tady na hotelu, a lidi prijdou za mnou, pripadne poslou pro mne auto, takze se nemusim nejak drbat v tom provozu. Provoz je tady na nase pomery sileny, auta jezdi furt den noc, same zacpy, takze tady mistni oni maji svoje skratky takze se pohybuji vselijak. Ja to tady tak nejak extra neznam, jenom centralni a hlavni tahy, takze ten muj presun z mista na misto by trval delsi dobu. Tak se vec resi tak ze za mnou prijdou, pripadne poslou auto s ridicem.
Ma to svoji vyhodu. Nakolik bit v Rusku a nevypit tak to asi ani neni mozne, takze jsem bez auta a v klidu si muzu vychutnat originalni rusky narodni napoj s oznacenim VODKA. :lol:
pon úno 21, 2011 6:49 am

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Ve vzduchu lita namraza, tak clovek vidi co dycha. A nejenom vidi ale i citi, nakolik par nadechu a v nosu ma namrazu. Ja si ted skocil do auta pro cigara, tak to auto je tuhe, vse omrzle.
Ja si vcera dal do nosu Zlaty Bazant, vyrabeny pod Moskvou, skoro jako original. Ten je tady ze zahranicnich piv nejlevnejsi. V obchode lahvac 12-ka stoji 27 rublu. Staropramen, Kozel, stoji kolem 75 rublu a Plzen tak ta stoji 120 rublu. Staropramen, Kozel, Plzen uz to neni chutove jako original u nas. Davaji takovou tezkou chut. Spatna voda. Tvrda.
Benzin a nafta se pohybuji na urovni 26 rublu na litr.
Tatra dela za 1000 rublu za hodinu co je zhruba 650 korun.
Kamarad dela stavbyvedouciho na stavbe inzenyrskych siti v Permi, tak on ridice plati kazdy tyden, a vcera jel s penezi platit vyplaty. Tak i rika ze na tatru plati 1000 rublu na hodinu, plati kazdy tyden.
Zachvilku jsou tady pro mne lidi z Noveho Urengoje tak se zeptam jak to vypada u nich s praci a placenim. Jinak jak mne bylo receno tak tam na severu se pase kazdy, jeste i milicajti se prizivuji, chytaj auta v tajze. Jen aby naskubali penize. Takze sever je takovy zlaty dul pro kazdeho.
pon úno 21, 2011 7:15 am

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Jo! A telefon! Tak tady mobily funguji na roaning mezi kazdou oblasti (krajem) Ne jak u nas ze dejme tomu mam vodafon a po CR mne funguje vsude stejne! Tady ne! Ja si vzal sim kartu v Kaluge, a v te oblasti to funguje v normalnim tarifu, ale uz prejetim do dalsi oblasti tak uz naskakuje roaning.
Mne ted odsel v telefonu kredit, tak jsem si skocil na recepci se zeptat kde pobliz se da dobit telefon. A recepcni mne rika tak tam pres hlavni tah v nakupnim centru, asi 1,5 km. A ja se tak podival z okna na tu poletujici namrazu, a recepcni rika! Tak co? Nejak se vam nechce do toho mrazu! A ja rikam, vzdyt to neni pro normalni lidi -26 a bezet kilometr a pul nabit si kredit do telefonu. Rikam, sere pes a na telefon a kredit.
Ted jsem si zavolal do garazi at mne hodi kredit do telefonu! Mam chodit a mrznout ja kokot, ani nahodou!
Ono tech -26 se ani tak nejak extra neciti. To u nas -5 je protivnejsich. Ale tady kdyz uz je clovek venku nejakou dobu, staci nejakych 20 minut tak uz je to fest citit.
pon úno 21, 2011 7:35 am

pavel14
Příspěvky: 58
Registrován: čtv čer 25, 2009 11:38 am
Bydliště: vysočina

Příspěvek

Arktik: chci Ti moc poděkovat za to zajímavé čtení, vždycky se těším až zase napíšeš něco nového. Tak jen tak dál.

Jinak ohledně situace v CZ nezbývá než souhlasit. Všechno pánové nahoře rozkradli a když už nemají co, tak chtějí okrádat zase jen obyčejnýho člověka. Sice je mi jen 22let ale kolikrát si říkám, že jestli fakt dřív nebylo líp. Sice dnes si můžu koupit banán nebo jet skoro kam chci ale k čemu mi to je, když člověka stát škube, kde může, tak se stejně podívá leda doprdele.

Zrovna minulý týden jsem třeba potkal učitela, co mě učil a jeho hodiny to byla vždycky modrá propaganda tohodle režimu a teď mi povídal, že kdyby věděl jak to bude, tak by si nejradši nafackoval za to, že jezdil do prahy zvonit klíčema, že takhle si to nepředstavoval.

A ohledně tatry, nikdy jsem v ní nejel ale když to třeba mohu vztáhnout na osobáky - felicii, na kterou všichní nadávají. Tak já jezdil všema jejíma tehdejšíma konkurentama (polo, ibiza, corsa, punto, fiesta, saxo, 106 atd.) a nechápu proč se na ní nadává, to auto má není o nic horší jak ty západní vozy. momentálně mám ibizu a jen se zlobím a spíš je pár věcí, který mi oproti felicii chybí. Prostě mi tak přijde, že je špatná jen protože je česká a vychází z komunistickýho favoritu a přijde mi, že úplně stejnej případ je to s českou tatrou.
pon úno 21, 2011 8:42 am

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Ted je obed a venku je -20. Zachvilku uz zacne prituhovat.

Muj navrat domu se dnes nekona. Musim delat smlouvy na dodani 11 ks. Tatra 815 S1 po generalni oprave.
Takze zustavam do zitra.
Hlavne ze je prace, a to doma je v prdeli. Zadny odbyt, zadna prace nic. A toto co lidi chteji jenom v beznych opravach, i to kazdy by chtel vse zadarmo, tak z toho clovek nejak nevyzije. Tady mam 11 generalek sklapecek, pak jsem domluvil 2 nastavby udeesky po generalce v modernizovane podobe, pro dalsi montaz na podvozek Kamaz 65111, dodavky agregatu na udeesky, takze je to o necem jinem nez doma.
Tak jak jsem chtel tak byla i debata ohledne realizace tatry ve spojeni s Tonarem v plane skousek na dolech ruskeho antracitu, takze prijedu domu i budu resit ten tahac.
No a tak jak mam tady kamaradi na stavbach kteri delaji v objemech, tak jsou nabidky i na objemy navazek, takze je prace i na sklapeci tatry. Plati se ihned, tak ja i nevidim problem. Jenom jak jsem se zminoval, zatim je problem viza, ktery se resi.
Mam sedet doma, a divat se na ty narky, jak je vse drahe, jak nechteji investori platit za provedenou praci, kazdy se snazi jenom odrbat, nafta draha, za praci poradne neplati, a terminy placeni i nekolik mesicu, lezou z nich penize jak z chlupate deky, blechy, tak sere pes i na cely ten system.
pon úno 21, 2011 8:48 am

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

pavel14:

Hele kamarade! Jsem rad ze se ti tady toto vlakno libi.

Co se tyce toho naseho zrizeni v CR tak je to v hajzlu! Ja se jenom divim jak je ten nas narod blbej, a necha na sobe jezdit jak chce! Ceska hrdost je prdeli. Vse je takove divne! Chtelo by to procist si historii aby si lidi ozivili jak se vyhazuji konsele z oken!!!

My sme doma a rozkazuji nam amici! Tak do prdele kde to jsme!!!

Felicie! Felicie je jedno zlate auto! Ja je mam hrozne rad! Ja si je oblibil nakolik je to jednoduchy vuz, a ma vydrz, takze delnik. Odveze take tak jak ktere koli jine auto! Ja mam felicie pickup, a mam i osobni! A abys veril ze je to poradny vuz, tak si muzes typnout jakym autem putuju po tom ruskem kraji!
Skoda Felicia 1,3 Sport Line, r.v. 1999 najeto kdyz jsem odjizdel z domu mnela 118.000 km, ted ma uz 128.000 km. 10.000 jsem ted najezdil po Rusku za nejaky tyden. Bezproblemove auto. Pockej prijedu domu tak sem hodim foto, uvidis Skoda Felicia s ceskou espezetkou na hranici Europy a Asie na vrchu Uralu!!! A dalsich fotek. Felicie ma jenom jednu takovou vadu, ato ze nema kastly v pozinku, a tak hnijou! Ja mam svou jak novou, zadna koroze, nic, v zime nejeta, garazovana, takze velice zachovala jak nova! Akorat ted uz vi co to vlastne zima je! A poradna!
pon úno 21, 2011 9:03 am

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Felicie:

Ja s nima odjezdil a furt jezdim po cele Ukrajine, jezdim i Rusko a byla doba kdy jsem jezdil s ni i Kazachstan. Prevazne pickup nakolik navazim nahradni dily!
V kazachstanskych poustich, v piskach, jezdila na doraz, litala nalozena pres duny, a v pohode, krasne to jezdilo a slouzilo.
Ja tech felicii uz mel asi 15, az na ten pickup co mam ted tak furt bez problemu. Ted mam takovy zeleny pickup a ten mne jenom zere nervy. Nejak se neujal. Rize cesky. Nechce se mu makat! Takze jak se vratim domu tak budu hledat nekaou suprovku felicii pickup. Ona ta felicie vydela vic nez ktera koli tatra v cechach! Vzdyt za jednu otacku z CR do Moskvy mam na pickup 2.500 EU. Tak kdyz to otocim 2x do mesice tak je to 5 pri minimalnich nakladech. Takze ktera koli Tatra mne muze jenom zavidet. Ja tatrou jezdim pro sve poteseni! A vydelava Felicie pickup.
Takze ja na Felicii nedam dopustit.
Ja uz zvazoval koupit nejaky novy Caddy, ale ve finale, tady do Ruska to je jenom problem. Benzin, nafta je nekvalitni, takze se muze kdykoli seknout a jsem v prdeli. Co u Felicie je vse jednoduse opravitelne, a spousty dilu pasuji ze ziguliku typu VAZ 21099, takze bez problemu. Ono uz dnes se stezi hleda Felicie pickup v suprovem stavu, ale chce to trpelivost ono furt se nekde neco najde.
pon úno 21, 2011 9:15 am

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

A u te moji Felicie na ktere jsem ted tady v Rusku, tak je takova zajimavost, ze je od vyroby cerne barvy co se jen tak nevidi! Tmava skla do maxima. Takze cela cerna jak uhli! :lol:

A v realite? Tak tady na ty silnice v Rusku a hlavne na Ukrajine, tak ani nema smysl jezdit drahym autem. Protoze stat se muze co koli a u draheho auta to pak cloveka sere.
Ja mnel novou Oktavii a na Ukrajine mne vypadnul alternator. Tak jsem musel tyden cekat az ho z CR dovezou, nakolik na Ukrajine jsou servisy Skoda, jsou Oktavie ale vse benzinove, a ja mnel naftak 1,9 TDi. A vymena? Tak rozebrali pul motoru aby se dostali k tomu alternatoru, musel jit ven i generator na klimu a td. Draha oprava jak cert! Tak takove auto je zbytecnost!
U Felicie je hezky pristup ke vsemu, takze krasne si clovek udela vse i sam bez cizi pomoci. Takze kdybych zustal viset nekde po ceste tak snadna pomoc. Co u jinych aut neni. Jenom takova Oktavie, a uz to jde! Odtahovka, servis, a td.
pon úno 21, 2011 9:25 am

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Foto:

Tak ja nadelal ted fotek, na dnesni den neco pres 2000. A delal jsem je v nejakem duchu, fotoreportaze, takze maji i nejaky postup. Zacinaji startem a odjezdem do Ruska od 6-ky brany zavodu Tatra v Koprivnici, pak zastavkou v GTB kde jsem ofotil aktualni stav tater na placu, vcetne toho vyprostovaku se zlatou medaili ktery je tak akorat k hovnu, ale je to take tatra i kdyz s americkym vodnikem a automatem prevodovkou. Pak hranici Slovenska s Ukrajinou odkud ty nase tatry jezdili na vychod, pak odstavne plochy kam se ty nove tatry navazely v Uzgorodu, nekolik tater na Ukrajine, pak hranici Ukrajina Rusko, cestu do Sankt Peterburgu, tam jsem i ofotil toho neprodejneho chudaka Tatra 163 SK-4 ktery tam stoji od 2008 roku, pak cestu do Moskvy, Vyrobni zavod Tonar, colou technologii vyroby, sklady hotove produkce, reditelstvi, pak cestu na Sibir a td. Takze fotek je az az, ted jeste po spatku nafotim zivot kamionaku, nejake stavby silnic, takze si tady najde kazdy neco pro sebe. Hranici Europy a Asie na vrcholu Uralu, pak foto spoza volantu, nakolik nektere tatry jsem fotil za jizdy, jinak to neslo stihat tak jenom na rychle. Takze si myslim z bude se naco divat! Jo a hlavni jsem zapomel. Ja jsem fotil i teplomery u benzinek, tady to maji tak zavedeno ze u pumpy maji skoro vsude teplomery ktere ukazuji aktualni teplotu.
pon úno 21, 2011 9:44 am

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Jak jsem se uz zminoval, tak moje trassa je.

Koprivnice-Liptovsky Hradek-Uzgorod-Kiev-Gluchov-Kursk-Moskva-Sankt Peterburg-Tver-Moskva-Ozerky-Nabereznye Celny-Ufa-Celjabinsk-Jekaterinburg.

A zpet.

Jekaterinburg-Celjabinsk-Ufa-Samara-Penza-Voronez-Belgorod-Charkov-Kiev-Uzgorod-Koprivnice.

Cely cirkus je kolem 18.000 km. 10 uz mam za sebou!
pon úno 21, 2011 9:50 am

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Prijedu domu, prace mam seskladane dost, je skoda ze o novych tatrach a udeeskach moc debaty neni, protoze jak Tatra tak i CSM nemaji nejak extra zajem, a ja se take nejak vnucovat nebudu. Clovek ma i nejakou svou hrdost! A ta moje rozhodne nema nic spolecneho s Dafem. Takze zase jenom generalky ale uz v modernizovane podobe, a zacnu resit ten tahac nakolik ja tady dle sveho planu vse domluvil a k tomu se uz vse chysta na realizaci, takze pristi trassa bude ale uz tatrou!
V realite tady jsem mnel debatu i ohledne novych tater, zajem by i byl, ale prijdu do Koprivnice a tam nejak te debaty moc neni! Velka neochota a nezajem. Tak co se vnucovat? Vzdyt ja jsem nedostal ani prospekty jen co mne seskladal kamarad Ondra doma ze sveho, take ja co mam doma tak jsem nabral, a nejake pozornosti, reklamu a podobne tak vse jsem zakoupil v muzeu abych delal Tatre reklamu! Tak to je dilo!
U toho ja jel do Ruska se zamerem realizace tatry a ne se jenom tak projet. Vzdyt ja to Rusko za 25 let uz v realite procouval! Takze ja jel se zamerem realizovat tatru.
pon úno 21, 2011 10:02 am

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Tak ja jsem dosel z jednani.
Takze mam v ruce podepsanou smlouvu na montaz 10-ti kusu Tatra 815 S1 Arktik po generalni oprave, mesicne s celkovym poctem 70 ks na rok 2011!!!
Zitra budou prevedene penize na ucet! :driver:
Takze asi tak nejak se prodavaji tatry! Zitra jsou do obeda zaplacene prvni 10 aut, po cem hned budu vyjizdet domu!

Venku se trochu oteplilo, ted ukazuje -17.

A ja si jdu ted dat nekolik horcicaku, na oslavu uspechu!
pon úno 21, 2011 2:55 pm

Zamčeno

Zpět na „TATRA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 hostů