Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine, Chomuťák, mc.cvok, spida, talaš.m

Zamčeno
Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Taky musím pochválit Arktika ze fotografické úlovky protože opravdu jsou udělané velice hezky a líbí se mi jak to vypovídá o tamní situaci na silnicích i v běžném životě. Takže jen tak dál, díky :wink:
Volvo FL 614.
pát zář 27, 2013 7:41 am

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

lukas1989:

Tak nafotit to neni robota! :lol: Viac prace je s tym to sem vkladat! :lol: Zato fotim uz iba mobilom, lebo tie fotky iba stiahnem a vlozim sem! Nemusim ich zmensovat ako z fotaku! A fotak mam v mobile zapnuty furt, mobil na kapote v kabine tak to nerobi ziaden problem iba cvaknut! :lol:

Takych umelcov ako bol ten dedko na nive v protismere, takych tu denne stretnes 100-vku! Tu sa jazdi ako sa jazdi! Najhorsie je predbiehanie co asi robi ukrajincom problem! Denna realita, si predstav situaciu, idem s tatrou 60 km rychlostou, a predbieha ta nejaky shnity zigulik 62 km rychlostou! Tesne vedla tatry, a jak uz po biede je pred tatrou, tak to zareze urobi "mysku" a je pred tebou! Take stavy riesis denne million krat! Este ked ides prazdny tak tu tatru spomalis pripadne zastavis na par metroch, ale ked si nalozeny, tak to uz je horsie!
Strkanice v krizovatkach, potom zcela bezna vec ze mas jeden jazdny pruh ale pani ukrajinci stoja v troch pruhoch, na krizovatke ti to pripomina ako ked si posadaju muchy na hovienko! :lol:
A potom este cesty, to je tiez vec, uzke, stare kvalita ziadna, krajnice popraskane. Este v meste je to viac menej dobre, ale cim dalej od mesta tym je to horsie!
Jak teraz ti Likicary, tam to uz bolo na urovni priesmykov, roklin, cez ktore tiahne uzka strkova cesta do ostreho stupania, kde prakticky neni ziadna krajnica, a dolu mas zraz 15 metrov roklinu! Ides tak maximalne na redukovanu dvojku, niektore useky redukovana 1-cka! A najlepsie ked v takom useku este stretnes dedka zo zigulikom!
Takze to jazdenie tu, ma svoju specifiku! Treba si vzdy zachovat chladnu hlavu, a ostrazito hladat unikovy vychod, tak keby nahodou nieco, aby tie skody boli mizive, pripadne minimalne!

Nezastavujem auto koli tomu aby som nafotil tatru! Tiez iba zriedka, ked je dajaky pekny zaber! Inac sam vidis foto prevazne pod bagrom alebo na skladke kde sypem takze stoji, tak tu minutky vyskocis a daco nafotis! Inac vsetko za jazdy!

Ifak dedo z tahacom navesov, ten uz ma zdravi (viz.foto) na daleko, len neni cas sa zastavit zeby som Jirkovi nafotil aspon jednu ifu v detailoch!

Obrázek

Minule na okraji Noveho rajonu, jak je ta rozbita cesta, tak tam ides na redukovanej dvojke, tak isiel dedko z ifou oproti, pomaly, tak cez okno mne hovori, sak dakedy sa zastav, dame si poldeco a mozes tu ifu fotit trebars aj zospodu! :lol: Ale ja ich stretavam iba po ceste, tak to je zlozitejsie! :lol: Ale raz sa dostanem aj k nim! Teraz aj tak mam dost inych starosti!
pát zář 27, 2013 7:59 am

Gird
Příspěvky: 645
Registrován: úte zář 03, 2013 9:43 am
Bydliště: Brno

Příspěvek

IFA je parádní :D
Jezdil jsem na ní kdysi na žňové brigáde.Parádní vysoký posez,tak sem jezdil po Brně 80km/h.Ani mi to nepřišlo.
NEPROPADEJTE PANICE.
pát zář 27, 2013 10:09 am

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Tak majitele té raritní soupravy srdečně pozdravuji a přeju hodně dalších úspěšných kiláků. Já jsem s Ifou taky spokojenej díky vysokému posezu a perfektnímu rozhledu. To když vlezu do Volva tak je to jako do osobáku a to doslova a do písmene ve všem.
Volvo FL 614.
pát zář 27, 2013 1:52 pm

zaverecny
Příspěvky: 488
Registrován: úte led 27, 2009 10:28 pm

Záhada

Příspěvek

Všem hezký den.
Mám tady jednu záhadu, kterou si neumím nijak vysvětlit. Jestli je tu NÁHODOU někdo, kdo umí rusky :D a současně řídí náklaďák se sklopkou :D a třeba se mu něco podobného už dokonce i stalo :D, možná by uměl odpovědět.
Na tomhle odkazu:

http://www.youtube.com/watch?v=x8HgCrUWqSE

v minutě 27:30 se děje toto

Obrázek Obrázek

a já nějak nevím, co si o tom mám myslet?
Díky a pěkný den...

P.S: Kdo má rád cizí neštěstí :D , tak se určitě rád podívá na celé video...
pát zář 27, 2013 2:11 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11911
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

co by ...nic se nestalo ...než se nechat vymrdat za váhy, tak jim to tam usypal :D :D :D :D :D
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pát zář 27, 2013 4:58 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

zaverecny:

Tak jak to byva zvykem uz I v Rusku, zastavili policajti nakladak ke kontrole tlaku na napravy! A nakolik vsichni jezdi pretizeni, tak se to dela asi takhle jak to vidis na tom videu! :lol: Policajt povida ridici aby vyckal pokynu, a ridic ten sedne do auta a material jednoduse vysype! Tim padem uz nema pretizene auto, a zato ze vysypal material na silnici mu hrozi maximalne pokuta! Co za pretizene vozidlo, se v Rusku odebira ridicak na pul roku!
pát zář 27, 2013 5:15 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Jirka Novak:

Rano jsem sel do prace, a podivej, hned z rana jeden ulovek pro tebe! :lol: Pak jeste odpoledne jak jsem jel do garazi, tak jsem potkal jednu bilou! :lol:

Obrázek Obrázek Obrázek

Tak par dnesnich fotek:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Tatra uz ma funkcni predni nahon, i uzaverky, zadne uniky vzduchu! No? Felicie ta trosicku zastavkovala! Ono uz dva dny se ozyvala leva strana brzdoveho oblozeni! A nejak mne to neslo do hlavy, protoze ten pickup ted uz moc nejezdi, a pred odjezdem na Ukrajinu tak se delal komplektne cely predek, vcetne brzd, dostal nove gumy. Vzdyt ono to je i tady nekde na vlakne!
A dnes na smetisti, jak jsem couval, tak zabrzdim, a uz se pak pikap nechtel pohnout do predu, protoze vyskocila brzdova deska! Tak sme to s kamaradem rozdelali, a ja se divil tomu ze ten kotouc je tenky a oblozeni nikde! U toho na pickup se v Ostrave davali nove kotouce a oblozeni co od te doby pickup najezdil zhruba 5 tisic km, tenkrat se menil i olej v motoru, takze to sleduju! A tady oblozeni jak papir i s kotoucem! Tak sme sehnali alespon nove oblozeni, kotouce tady nejsou, a tak se sl;o na vec! Do garaze a rozdelat! No kdyz uz jsem koupil to nove oblozeni, tak vymenim i druhou stranu! Ale svete div se na prave strane je novy kotouc a nove oblozeni!
Tak nic, udelali sme levou stranu, kolega povida! Nastartuj, zarad tam 4-ku, vzal brusni kotouc a prebrousil ty ryhy na brzdovem kotouci! Poskladal a pickup zase jede!
Povida! To kdo ti to tak delal? Povidam tak u nas v Ostrave, ja si dodal novy material, vzdyt na tom aute se delala komplektne cela predni naprava, cepy, brzdy vcetne kotoucu, menil se olej, filtry, slovem se delalo to auto jeste dostalo I novou baterku, slovem delalo se vse! Tak ten muj kamarad povida! No? Tak to u vas berou pekne na hul! Rikam, tak vidis! Je to tak! Vzdyt I tatra! To same! Prijel jsem do Uzgorodu a motor jsem musel delat znova!

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
pát zář 27, 2013 6:03 pm

zaverecny
Příspěvky: 488
Registrován: úte led 27, 2009 10:28 pm

návrh

Příspěvek

Ahoj, Arktiku, přeju pěkný den,
díky za fotky, to byl přímo návod na výměnu cívek, hezky ti na to svítilo sluníčko.

S tou Feldou to musí být tak, že to levé kolo prostě neudělali. Nebo se celých pět tisíc kilometrů ošoupávalo a nebo ti pravá strana vůbec nebrzdila, takže tyhle dvě možnosti jsou vyloučeny, protože to bys ty poznal při prvním zabrždění.

A jak vidím, myslíš i na bezpečnost provozu, protože máš vedle sebe na sedačce už připravenou kapalinu do ostřikovače :D

Děkuji za vysvětlení toho písku na silnici, aha, takže to nevysypali na příkaz policie, ale proto, aby neměli průšvih. Hmmm. Arktiku, buď tak hodný, ty přece umíš tak hezky fotit, udělej pro nás pěknou fotku, jak na užhorodské Sobranetské ulici při silniční kontrole z Tatry odsypáváš dvacet tun hlíny :D
pát zář 27, 2013 9:22 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

zaverecny:

Tak slunicko svitilo, ale je kosa! Ja za cely den vymrznul jak snehulak! :lol: Ta flaska, tak to jsem vzal pro kluky, ne pro sebe! Dnes jsem po praci naklusal do prvni restaurace, a dal si horky cerny caj s citronem! A ne jeden ale rovnou dva!
Civky jsem vymenil, i ten ventil od rucni brzdy, prosral jsem s tim cely den, protoze to bylo vse orezle, ten hlinik vse zaoxidovane, tak jsem se s tim drbal! Ale je to OK! Uz mam funkcni predni nahon, i uzaverky, na redukcich uz civky nepousteji vzduch, takze je to dobre! To same I ten ventil uz nefuci, s nim to bylo den ode dne horsi, vcera uz fucel tak ze ani motor v otackach nestihal dofoukavat vzduch do systemu!

A felicie? Tak to je jasny! Na levou stranu se proste vysrali! Hlavne ze vzali za to prachy a mnou dodany material, protoze ja si na opravy kupuju material sam! Ale stejne, vzdyt i na fotce je videt, novy kulovy cep, takze i leva strana byla rozdelana, tak nevim proc tam nedali novy kotouc a nove desky! Prava strana normalne funguje, dnes sme skouseli valec.

Hlina je lehka, tak do te tatry 20 tun ji nevleze! :lol: A tady po Uzgorodu jsem jeste za ty roky nevidel zeby tady nekdo nekdy meril tlaky na napravy! Najblize co vazi tak to je za Mukacevem jak se jede do Svaljavy! A tam to berou na hul jenom kamiony a lesovozy!
pát zář 27, 2013 9:48 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Příspěvek

Arktik-to je dobrej nápad,s tím vysypáním fůry před vážením,to budu praktikovat,další 3 body si vzít nenechám,za vysypání fůry na zem bodový postih nebude...Jinak vozidla v protisměru,to není jen na východě,dneska si tak jedu z prázdnou soupravou ze skládky a v protisměru se řítí motorka tak 150tkou,až kolem mě prosvištěla,tak sem si všimnul že měla modrý záblesky,policajt,říkám si kdoví koho honí...sem se rozjel na těch svých 85kmh a najednou další na motorce,začal blikat dálkovým a najel proti mě,říkám co ten č...k dělá!?sem hamstl na brzdy,být naloženej,měli by na vnitru vo jednoho míň...za ním police oktávka a několik černých superbů,modrý záblesky,s dvoumetrovýma rozestupama mezi sebou to pálili po okresce na Kyjov snad 140tkou,vyjet tam někde traktor z pole,tak nevím jak by to dopadlo,no von náš velkej Miloš pospíchal do Kyjova do sklepa na víno,tak se asi všichni poserem nebo co... :roll:
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
pát zář 27, 2013 10:30 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

pavel 815:

Blaznu je vsude dosti! :lol: S tim nic nenadelame! :lol:
pát zář 27, 2013 10:37 pm

Mack
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv úno 08, 2007 12:42 am
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

takze tatra funguje tedka jak ma.

Se slovakama byla domluva, nebo budes cekat az na orechovcu v pondeli?

Jeste dodam fotky z navstevy.
sob zář 28, 2013 2:32 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Mack:

Jo tatra uz funguje jak ma! Ja vcera menil civky, tak zrovna nejvyssi byl na kontrole skladky! Se stavil u mne a se pta! Co se stalo? Povidam nic, jenom menim ty civky, at to ma funkcni predek a uzaverky! Tak se usmal, rika, konecne! Tak to delas vazne dilo! :lol:
V pondeli mam jit do garazi, je potreba dovest karczoveho pisku, to je takovy bily pisek jak kristalovy cukr, a ten se kope nejblize ve Lvove!
sob zář 28, 2013 2:49 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Posledni sobota zari se slavi den vzniku mesta Uzhgorod, ktery byl zalozen v roce 893, a dnes mesto slavi 1120 let od sveho vzniku! Vcera tady zacali oslavy protoze se slavi 3 dny, zacal velky jarmark "Zlaty podzim".
Zitra jedou kluci od nas do prace, ale jenom ty dva many s bagrem, ke dni vyroci mesta se bude zitra stavet "zakladni kamen", stavby fontany u "bileho domu", tam bude televize, noviny!
Par fotek z mesta!

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
sob zář 28, 2013 2:58 pm

Zamčeno

Zpět na „TATRA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 44 hostů