Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine, Chomuťák, mc.cvok, spida, talaš.m

Odpovědět
vašík
Příspěvky: 139
Registrován: stř úno 25, 2009 9:31 pm
Bydliště: kousek od Jaroměře

Příspěvek

Kde máš SPZ.Nebo to máš jen na takové domácí pojíždění :lol:
Tak jsem vyměnil volant za důchod :hvizd:
čtv úno 03, 2011 4:36 pm

JenDiZ
Příspěvky: 31
Registrován: stř zář 15, 2010 5:55 am
Bydliště: Tatra 148 AD 20

Příspěvek

Zatím je to na domácí použití, dokud nebude vše v pořádku a ještě bych ho chtěl před použitím venku pořádně umýt a natřít, aby vzhled dělal reklamu. :) Chystám se na to v létě, až se vyčasí. SPZ mám na zimu v depozitu, teď pomáhám jen příležitostně na stavbě naší továrny :) Dneska jsem volal s pánem z Hydraulic-SA, doporučil mi výměnu řídících magnetů, tak právě váhám, jestli někde seženu tolik peněz.. a hlavně, aby pak příčina nezasouvání nebyla někde jinde.
čtv úno 03, 2011 7:49 pm

karel slezák
Příspěvky: 2349
Registrován: úte srp 24, 2010 9:27 pm
Bydliště: Brünn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

JenDiz, já dolíval dneska M7ADSIII motorák a mám hydraluickej od Ekolube HM 32 prý je lepší při nižších teplotách, já dneska vytahoval čtverku a dal sem na zítřejší akci malou kočku a kupodivu to neblblo, někdy se stane taky že to nejde zasunout, ale zmáčknu přetěžovák a rozjede se to v pohodě, taky je to babička z 90 roku :-), ale vyhoda je že je to firemní mašina :-) nechaj se přetěsnit přední pístnice! Jinak kočka taky ráno blbne, ale butan to řeší nejrychleji i když musíš opatrně že :-)
http://www.youtube.com/user/kajaslezak
**všude musí být uklizeno, řekla babička a kopla hovno pod postel**
čtv úno 03, 2011 8:59 pm

nabocklish
Příspěvky: 41
Registrován: pát říj 15, 2010 10:09 pm
Bydliště: jižní Morava

Příspěvek

Přidal bych nějaké fotky, ale ona ta nová elektrika je taková nefotogenická - co na ní taky fotot, žejo :D. Tak jsem dnes aspoň odvezl sedačku jeřábníka k čalouníkovi :).
Měl bych prosbu - elektrikář se trápí s kontrolkou mazání, která je v kabině jeřábníka. Když motor nemaže kontrolka se rozsvítí a jeřábník to hned ví a nestane se průser... Jenže z motoru vachází pouze trubička k tlakoměru (budíku), který je v kabině - žádná elektrika. V knihách je to zařízení označováno baroskop. Nemohli by jste mi prosím někdo vyfotit, kde je ten hlídač tlaku umístěný? Bude to zřejmě vypadat obdobně jako hlídač tlaku vzduchu - ten "bzučák".
pát úno 04, 2011 10:47 pm

Mira1
Příspěvky: 5
Registrován: pát úno 04, 2011 7:08 pm
Bydliště: Mlada Boleslav

Příspěvek

Nabocklish,na motoru je našroubován mezikus,taková kostka s třema dírama,ten se našroubuje místo hadičky na olej,z toho pak jde ta hadička do kabiny a třetí díra je na ten baroskop,je to klasika,jako na osobáku policajt,co hlídá tlak,jeden vývod na elektriku.No a do nástavby jdou tři dráty přes středový převaděč,jeden na proud,měl by být samostatný vypinač v kabině řidiče,druhý je na start a třetí je to mazání.
sob úno 05, 2011 3:34 pm

Mira1
Příspěvky: 5
Registrován: pát úno 04, 2011 7:08 pm
Bydliště: Mlada Boleslav

Příspěvek

JenDiz,jedna rada pro teleskopování,při zasouvání teleskopu raději mít rameno nad 60stupnu prostě co nejvic nahoře,samozřejmě když to jde a vypnutý posilování výložníku a otoče.Systém vysouvání je v řetězech,ten zasouvací je menší a rád praská,koukni od navijáku do teleskopu a uvidíš.Jo a s těma magnetama raději počkej,protože jestli ti funguje otoč a rameno v pohodě,tak to jenom v magnetech asi nebude.Zavolej do servisu jeřábu Slaný,at ti pošlou někoho na seřízení hydrauliky,vyjde tě to laciněji,než měnit všech pět magnetu,počítam,že to bude tak kolem patnacti za výměnu.
sob úno 05, 2011 3:50 pm

JenDiZ
Příspěvky: 31
Registrován: stř zář 15, 2010 5:55 am
Bydliště: Tatra 148 AD 20

Příspěvek

Karel03: koukám, že M7ADSIII je oblíbený, tak ho taky začnu používat :)
Nabocklish: Fotky z renovace dávej, ať vím co a jak se dělá a nemusím vás pořád se vším otravovat :) Sám teď nevím jestli mi ta kontrolka mazaní v kabině jeřábníka funguje nebo nefunguje.. nejdřív zkusím vyměnit všechny žárovky, protože vidím, že mi půlka nesvítí ani na ukazateli zatížení, pak začnu hledat, jestli je to vůbec připojený.
Mira1: výměna by přišla na 18 tisíc magnety + 2,5 tisíce prace, takže jsem výměnu určitě odložil. Jsem to dneska a včera zkoušel a zjistil jsem, že se nechce zasouvat až poté, co vystrčím poslední cca 1m vysunutí, dokud nemám vysunuto za tuto hranici tak to zasouvá normálně. Až se udělá lepší počasí zkusím ještě vše pořádně namazat. Zdá se mi, jakoby tam byl nějaký odpor kvůli vlastní váze na té délce. Jo ještě poznámka - mám vysunutý i 4. díl, takže je tam ještě větší páka, než normálně..

A teď mám ještě další dotaz :) v kabině podvozku je otáčkoměr a měl by načítat i motohodiny, ten mi nefunguje, což mě mrzí a proto se tedy ptám, máte někdo zkušenosti s opravou? Jak je to složitý ho opravit a co bývá obvykle příčinou, že to nefunguje?
sob úno 05, 2011 6:38 pm

Mira1
Příspěvky: 5
Registrován: pát úno 04, 2011 7:08 pm
Bydliště: Mlada Boleslav

Příspěvek

JenDiz:mrkni se na kluzátka teleskopu,jestli jsou v pohodě,já to jednou za čas napatlám grafitkou a je klid.Nevím jak kdo,ale krajně nerad něco vytahuju teleskopem nahoru,myslim,že ani ten jeřáb na to neni.Ten otáčkoměr má náhon zezadu na motoru nad spojkou,jdi po něm,třeba bude jenom ukroucenej,to zas tolik nestoji,ani ten otáčkoměr nebude drahej,zkus třeba Ostroměř,tam se toho dá ještě dost sehnat.
sob úno 05, 2011 7:05 pm

Hauzr1
Příspěvky: 103
Registrován: stř srp 25, 2010 7:04 pm
Bydliště: Osečná- Liberecko

Příspěvek

Pokud mohu poradit,tak já na jeřábu žádné magnety nemám,přepínání na nohy nebo nahoru mám na dvě páky a je to bez problémů.Barvu jsem chtěl půvobně taky žlutou,ale těch je moc,tak jsem to vloni v zimě trochu zkombinoval
Obrázek
s modrou,nerezem a chromem.
Obrázek
čtv úno 10, 2011 8:33 pm

JenDiZ
Příspěvky: 31
Registrován: stř zář 15, 2010 5:55 am
Bydliště: Tatra 148 AD 20

Příspěvek

Moc pěkný, dělal jsi vše sám nebo ti s lakem někdo pomáhal? A ty páky na přepínání.. máš k tomu nějaký návod nebo jsi to udělal po doma? :)
sob úno 12, 2011 7:46 am

ondrs1
Příspěvky: 4
Registrován: pát úno 11, 2011 2:01 pm
Bydliště: Příbram

Příspěvek

Zdravím všechny tatrováky a jeřábníky obzvlášť
.Chtěl bychse zeptat jestli někdo nevíte kde se dá sehnat na tatru 148 do dveří do větracío okénka nové těsnění ale i těsnění kolem dveří těsnění kolem haubny atd.dávám do kupi dvacítku a gumové věci se rozpadaj.většinou nachazim na netu dily na motor a todvozek ale tyto doplňky ne.
ned úno 13, 2011 4:38 pm

JenDiZ
Příspěvky: 31
Registrován: stř zář 15, 2010 5:55 am
Bydliště: Tatra 148 AD 20

Příspěvek

ondrs1: tak to máme stejný zájem. Taky bych rád zjistil kde sehnat tyto menší doplňky.. chystám se vyrazit prozkoumat Excalibur v Ostroměři, ale bojím se, že tam bude jen jak píšeš - motor, podvozek, převodovka atd...
čtv úno 17, 2011 11:47 pm

vašík
Příspěvky: 139
Registrován: stř úno 25, 2009 9:31 pm
Bydliště: kousek od Jaroměře

Příspěvek

Tak jsem si na vás dneska spoměl :lol: .U nás je firma onavoz mají něco na 148. Ty gumy mají a cena za všechny asi kolem 5OO,-kč bez DPH. Prej to chce prohlédnout zda to je opravdu ono :P
Tak jsem vyměnil volant za důchod :hvizd:
pát úno 18, 2011 3:32 pm

ondrs1
Příspěvky: 4
Registrován: pát úno 11, 2011 2:01 pm
Bydliště: Příbram

Příspěvek

jak se ta firma jmenuje a kde to je porípadně nějaký kontakt.moc by mi to pomohlo je to velkej problém něco sehnat
úte úno 22, 2011 2:36 pm

vašík
Příspěvky: 139
Registrován: stř úno 25, 2009 9:31 pm
Bydliště: kousek od Jaroměře

Příspěvek

Jo zítra zjistím a dám vědět.
Tak jsem vyměnil volant za důchod :hvizd:
úte úno 22, 2011 4:49 pm

Odpovědět

Zpět na „TATRA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů