Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine, Chomuťák, mc.cvok, spida, talaš.m

Odpovědět
zaverecny
Příspěvky: 488
Registrován: úte led 27, 2009 10:28 pm

jeden z Jižních Čech

Příspěvek

Jeden krasavec v Plané nad Lužnicí. Šofér byl sympaťák a opravdový Tatrovák. Při diskuzi o Tatrách jsme se shodli, že nejlepší byla stejně Stojedenáctka :-). Nicméně když už Tatru s rukou, tak by to musela být osmsetpatnáctka VVNka osmikola s rukou vzadu. V životě jsem viděl jen tři: lesáckou na ruském youtube, nedávno na Bazoši modrou ale už bez ruky, a pak asi před šesti lety jednu u pana Kalvody v Roudnici. Kdyby měl někdo nějakou nadbytečnou, tak bych si jí adoptoval.

Obrázek
ned črc 20, 2014 12:34 am

Uživatelský avatar
holbra
Příspěvky: 3059
Registrován: pon zář 14, 2009 3:33 pm
Bydliště: valašsko

Příspěvek

Veselo z Brna

Obrázek Obrázek Obrázek
pon črc 21, 2014 8:31 pm

Uživatelský avatar
Severnaya
Příspěvky: 1222
Registrován: sob úno 02, 2013 5:43 pm
Bydliště: Příbram

Rolnicza Tatra Phoenix

Příspěvek

úte črc 22, 2014 3:27 pm

filip 90
Příspěvky: 6367
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Pěkný! Zajímavý že tam maj ZF - ky na rozdíl od Lesonic s Alisonama. Jinak to vypadá na "plnou" výbavu.
Filip Nikl
úte črc 22, 2014 3:55 pm

TATRA8X8
Příspěvky: 6873
Registrován: úte pro 01, 2009 9:53 pm
Bydliště: CZ

Příspěvek

Obrázek
Za mě teda taky veliký palec nahoru ..... :shock:
"..né ve vězení jsem nebyl,já to dostal podmíněně skrz traktor....."
úte črc 22, 2014 4:01 pm

kruji
Příspěvky: 2440
Registrován: sob pro 05, 2009 10:55 am
Bydliště: hodonin

Příspěvek

filip 90, já se jim nedivím. Když jedeš po poli, a máš před sebou měkčí terén, nebo po lese v zimě v rětězech a máš před sebou stoupání tak musíš s předstihem zařadit optimální rychlost. To žádný automat dopředu nevidí a řadí až jsi v problémovém úseku. (A to už bývá pozdě) Taky bude asi rozdíl v cené.
Lesu zmar!
úte črc 22, 2014 7:22 pm

Tomas 815
Příspěvky: 836
Registrován: čtv kvě 29, 2008 1:51 pm

Příspěvek

Allison je plny automat s hydrodynamickym menicem, radi v tahu. Navic si muzes blokovat rychlost (tak, aby to neradilo).
úte črc 22, 2014 7:55 pm

filip 90
Příspěvky: 6367
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Jo to máš pravdu ale u automatů se dá taky zařadit "ručně". :) Navíc oni tam stejně maj prej AS - Tronic, takže automat. Na rozjezdy s návěsem po poli bude hydroměnič na Alisonu asi trochu lepší. Podle mě rozhodla cena a asi i spotřeba na silnici, která bude u ZF určitě lepší kvůli menším ztrátám.
Filip Nikl
úte črc 22, 2014 8:07 pm

Adam
Příspěvky: 629
Registrován: pát lis 21, 2008 2:00 pm

Příspěvek

Já se divím, že to má bílý značky, takže to asi budou normálně náklaďáky a ne traktory jako ty ostatní.
úte črc 22, 2014 9:38 pm

Suky
Příspěvky: 187
Registrován: stř srp 26, 2009 8:20 am

Příspěvek

AS Tronic není automat, je to automatizovaný manuál.
Tedy s klasickou spojkou přerušující přenos výkonu mezi motorem a převodovkou.
Nemá hydrodynamický měnič momentu.

No a když už jsem se zapojil - byli jsme v Lesonicícj po nějaké době provozu na výzvědy.
Jeden z řidičů, bývalý kamioňák, sám řekl, že původně byl tvrdě proti automatu, že to je z mnoha důvodů nesmysl.
No a nyní, co si to odzkoušel, je automatem nadšený :clap:
Nejezdím s truckem (ale montuji/spravuji jim převodovky :- )
úte črc 22, 2014 9:42 pm

filip 90
Příspěvky: 6367
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

AS - Tronic je taky automat - řadí automaticky. Ikdyž pravda uplně jiným technickým řešením než Alison ale to už hra se slovy. Předpokládal jsem, že většina lidí tu rozdíl mezi Alisonem a AS - Tronicem zná. Ale je fakt, že slovem automat se většinou myslí planetová převodovka s hydroměničem. :wink:
No jestli to maj přihlášený jako kamion a ne jako traktor, tak třeba plánujou větší procento silničního provozu na silničních gumách, na což by se Alison asi moc nehodil.
Filip Nikl
úte črc 22, 2014 9:56 pm

kruji
Příspěvky: 2440
Registrován: sob pro 05, 2009 10:55 am
Bydliště: hodonin

Příspěvek

Vím o čem mluvíte, jel jsem i s MB 600 HP s automatem. (Nevím jestli měl měnič), ale zastávám stále teorii že žádný automat nevidí 10 metrú před auto. Jezdil jsem i krátce s MAN s automatizovanou převodovkou, joistick a vodorovná klapka), ale než jsem si zpočítal kolikrát mám cvaknout bylo pozdě. (A taky se se spojkou muselo počkat až to převodovka zařadí jinak z reroduktotu se ozvalo chrchrchrchr, a nic nebylo zařazeno. Pro mne je klacek rychlejší pokud je třeba řadit napří. z 6 na 3. Vezl jsem se jako spolujezdec po silnici, je to určo pohodlnější, ale v terénu nevím, nevím.
Lesu zmar!
úte črc 22, 2014 10:30 pm

Hynek
Příspěvky: 6784
Registrován: ned bře 19, 2006 7:10 pm
Bydliště: U Mělníka

Příspěvek

Z našeho provozu u hasičů můžu porovnávat v podstatě všechna řešení - robot se spojkou, robot bez spojky, manuál i automat (menič). Měnič Allison je pecka, nic lepšího neexistuje, manuál je super, neb robotu prostě řazení trvá třikrát dýl. Roboti jsou katastrofa, ať už se spojkou nebo bez ní, bez ní je to asi ta vůbec nejhorší varianta...
úte črc 22, 2014 10:52 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Zvláštní, mě se zase robot líbil. Ale měnič je měnič i když v náklaďáku jsem ho nikdy nezažil. Nemá se tam skoro co rozbít, ale na druhou stranu, plejtvá s výkonem a palivem.
BES - běs
úte črc 22, 2014 11:18 pm

filip 90
Příspěvky: 6367
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Jo ten Alison je paráda, řadí to a funguje krásně. Tam kde se předpokládaj častý "těžký" rozjezy a je potřeba řadit v tahu nic lepšího neni. Ale bude vykoupený větší spotřebou.
Roboti vznikly hlavně kvůli tomu aby si za kamion hoh sednout kde kdo a nemusel se učit řadit a "poslouchat" auto. S tou kvalitou to asi bude hodně záviset na výrobci a na generaci softwaru.
Filip Nikl
úte črc 22, 2014 11:37 pm

Odpovědět

Zpět na „TATRA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 68 hostů