Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine, Chomuťák, mc.cvok, spida, talaš.m

Odpovědět
Honza Karela 2
Příspěvky: 200
Registrován: úte led 14, 2020 5:55 pm

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Protože, pokud to je jak píšeš, tak máš trubku, nebo hadici která plní měchy napojenou na trubku nebo hadici od ruční brzdy a když zabrzdíš vypustíš vzduch z pružiňáků a celé větve k nim, tedy nemůžeš plnit měchy v té větvi není tlak a měchy drží jen jejich zpětná klapka. Když máš naopak odbržděno tato větev je pod tlakem a i proto ti doplňuje měchy. Znamená to jít od měchů po trubkách a najít kam to je připojený, já osobně bych to tam zaslepil a našel výstup ze vzduchojemu a tam přidat téčko a tam to připojit. Někdo se při rekonstrukci spletl a píchl to vedle. asi.

Předpokládal jsem, že ti vzduch do rána uteče, takhle ráno nic nepoznáš to je jasný mě vydrží max 3 dny a klečí a pak by se zataženou ručkou ráno nezvedla. :D
pon říj 26, 2020 6:37 pm

Honza Karela 2
Příspěvky: 200
Registrován: úte led 14, 2020 5:55 pm

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

ještě bych fakt až naložíš chcípnul auto, aby bylo ticho nechal ručku zataženou a zkusil rukou přitáhnout za ventilek mělo by být slyšet, jak tam jde vzduch a zvedá se auto a když ne, ..... udělej to samé s odbržděným ani nestartuj jen odbrzdi mělo by stačit na přizvednutí to co je ve vzduchojemu a pokud se pak začne zvedat je to jistota, .... než začneš přepojovat hadičky aspoň já bych to tak udělal
pon říj 26, 2020 6:43 pm

Jaky256
Příspěvky: 6
Registrován: ned zář 27, 2020 4:27 pm

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Zdravím potřeboval bych radu odborníka přestala mi brzdit jedna poloosa, rozebral jsem brzdy a klasický zamaštěné.zacal jsem rozebírat že vyměním zadní gufero ale nejde stáhnout náboj s ložisky.muj dotaz je jestli je na to nějaký stahovák nebo to nechat tak a dát hustější vazelinu ted tam byl spíš hustý olej.nemate s tím někdo zkušenost?
stř lis 11, 2020 4:57 pm

frantisek1
Příspěvky: 64
Registrován: pon kvě 28, 2012 4:31 pm
Bydliště: praha

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Jaky256 píše:
stř lis 11, 2020 4:57 pm
Zdravím potřeboval bych radu odborníka přestala mi brzdit jedna poloosa, rozebral jsem brzdy a klasický zamaštěné.zacal jsem rozebírat že vyměním zadní gufero ale nejde stáhnout náboj s ložisky.muj dotaz je jestli je na to nějaký stahovák nebo to nechat tak a dát hustější vazelinu ted tam byl spíš hustý olej.nemate s tím někdo zkušenost?
stahovák na to je ale náhodou se to může podařit i bez. má tam být spráně vazelína do nábojů! jaký typ auta?
stř lis 11, 2020 6:40 pm

Jaky256
Příspěvky: 6
Registrován: ned zář 27, 2020 4:27 pm

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Je to T1 nosič kontejnerů ale podvozek je jak klasická s3. zkusím to zítra stáhnout ale moc se tomu nechtělo dolů.nekdo tam přede mnou natlačil asi A0 protože to teče samo ven
stř lis 11, 2020 7:40 pm

frantisek1
Příspěvky: 64
Registrován: pon kvě 28, 2012 4:31 pm
Bydliště: praha

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Jaky256 píše:
stř lis 11, 2020 7:40 pm
Je to T1 nosič kontejnerů ale podvozek je jak klasická s3. zkusím to zítra stáhnout ale moc se tomu nechtělo dolů.nekdo tam přede mnou natlačil asi A0 protože to teče samo ven
ty víš co je potřeba povolit před stahováním?
stř lis 11, 2020 11:05 pm

Jaky256
Příspěvky: 6
Registrován: ned zář 27, 2020 4:27 pm

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Povolil sem segrovku, pojistný kroužek, 2 x jistící matici co drží ložisko.zacal jsem stahovat ale jde to hodně tezko, stáhl jsem tak 1 cm a dal nejde
čtv lis 12, 2020 10:53 am

PavelT815
Příspěvky: 1
Registrován: čtv lis 12, 2020 9:53 am

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

ObrázekZdar chlapi, potřeboval bych poradit kde se na vstřikovacím čerpadle přidává dávka paliva. Měl jsem čerpadlo v opravě, teď po namontování zpět do vozu je Tatra hodně líná. Dříve to žralo kolem 50-60l, teď 40l. Po zahřátí z výfuku vůbec nekouří. Kamarád mi říkal že je to stáhnutý kvůli emisím. Dříve do kopce černé zakouřila.
T815 V12 bez turba 84 rok. Vstřikovaci čerpadlo Motorpal 1590.
čtv lis 12, 2020 8:21 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Nad odstředivým přesuvníkem je z bloku čerpadla nátrubek a na něj je převlečně nasunutý automatický přidavač startovací dávky, ten je zároveň doraz hřebenové tyče i v běžném režimu. Nejdřív si trojbokým pilníkem uděláš rysku aby jsi věděl pokud je to nastavené teď, pak povolíš šroubek M6 v objímce, a dávku přidáváš vysouváním omezovače ven. Bacha popotahuje se to po čtvrt milimetru, a vyzkoušet za všech teplotních režimů, třeba za týden zase a zase až ti to bude vyhovovat.
čtv lis 12, 2020 8:48 pm

Predseda
Příspěvky: 118
Registrován: úte bře 21, 2017 3:06 pm
Bydliště: Sereď

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Zdar chalani...taktická otázka, ako utesnit výfukové zvody na turbo motore? Je veľa spôsobov čo mi bolo aj povedané ( zváranie, rôzne pasty, výmena zvodov...)Pri výmene valcov tam osadili nové krúžky ale nejak to nevyšlo, stále to tam podfukuje.Neviem sa rozhodnúť čo by bolo najspoľahlivejšie riešenie.Rozmýšlal som už aj nad výrobou vlastných z nereze, na priemer E3- kových zvodov, čo by predpokladám zvýšilo tlak spalín do turba ale zasa aby som tomu neublížil príliš vysokým plniacim tlakom vzduchu.Tak skúste nejaký názor na to dať...Ďakujem
čtv lis 26, 2020 8:40 am

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Kde ti to podfukuje,mezi hlavama,nebo vzadu z gatí pod turbem?
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
čtv lis 26, 2020 11:29 pm

Predseda
Příspěvky: 118
Registrován: úte bře 21, 2017 3:06 pm
Bydliště: Sereď

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Pod turbom ľavá strana( šoférova ) a na hlavach obe strany...zvody sú zrovnané, meral som to tak byočko...
pát lis 27, 2020 9:30 am

nevim
Příspěvky: 472
Registrován: úte led 06, 2015 6:17 pm

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

ty gatě pod turbem jsem viděl zrepasovaný, vyfrézovaný s nalisovaným novým futrem
pát lis 27, 2020 9:32 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Přesně tak,pokud to neberou kroužky,tak se to vložkuje,dobrý je taky navařit tam matky a stáhnout to k sobě pružinama,jak to má Terrno E4,5
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
sob lis 28, 2020 12:37 am

red.bill
Příspěvky: 193
Registrován: sob dub 12, 2014 6:55 pm
Bydliště: Mrklov

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Zdravím pánové, na T2 S3 při povolený ručce občas fičí vzduch z hlavního brzdiče a vzduch nafouká tak na 5,5-6,5atm. podle otáček. Pokud utáhnu ručku, přestane fičet a nafouká do plnejch. Kde všude se můžou okruhy ručky a brzd potkat? Pružiňáky a brzdič přívěsu je jasnej, ze schématu jsem vykoukal ještě dvoucestný ventil u ovládacího ventilu ručky. Jeho funkce mi nějak uniká... Ještě něco vás napadá, zítra snad bude čas na to mrknout tak ať mám nějaký nápady na co všechno kouknout. Díky.
úte pro 01, 2020 4:35 pm

Odpovědět

Zpět na „TATRA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 20 hostů