Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine, Chomuťák, mc.cvok, spida, talaš.m

Odpovědět
frantisek1
Příspěvky: 64
Registrován: pon kvě 28, 2012 4:31 pm
Bydliště: praha

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

lubossss píše:
sob čer 27, 2020 8:54 pm
Hodně těžká otázka, a od stolu těžko hodnotit ( těch příčin může být milion). no zkus trochu posunout jezdec na táhle mezi pedálem a houpačkou před pumpou spojky, aby sepnul vypínač při hlouběji sešlápnutém pedálu.
[/quotea

nebo synchronizace
sob čer 27, 2020 9:35 pm

Komanche
Příspěvky: 26
Registrován: ned bře 22, 2020 1:55 pm

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Chlapi nakej napad? Nejde mi zvednout kabina na T815-1, dva jistici haky za kabinou odjisteny, zacnu zvedat, pak se to jakoby sprajcne a pak ten pist na zvedani strihne zavlacku a vyskoci. Nemam tam jeste nejaky jištění o kterym nevim? Mam asi zabordelenej filtr nafty, tak to potrebuju otevrit... Diky.
ex T815 6x6.2 kontejner spodní hák 1988

Lzicealopaty.cz - kvalitní lžíce pro minibagr, midibagr, traktorbagr, bagr a lopaty pro teleskopický manipulátor
stř črc 01, 2020 12:05 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Zaseklá kulisa v hrnci řadící páky? někde něco najebaný-opřený: nárazník,blatník schody...zkus tomu pomoct pajsrama rozviklat to do stran,nebo opatrrně zkusit zvednout lankama,kabina má vzadu háčky...
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
stř črc 01, 2020 10:50 pm

Komanche
Příspěvky: 26
Registrován: ned bře 22, 2020 1:55 pm

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Taxe ukazalo, ze jak zvedam, tak se ta pricka, na ktery je cep, o kterej se to zveda pistem, sakra to je veta :D tak ta pricka jak je shnila, tak se zacne rozvirat a pist z cepu seskoci... Zvednem to za ty haky a pak poflikujem, jen zatim nebyl cas (kluci zemedelciiii susej, tak jde vsechno stranou).

Bordel v hadicich jsem vyresil docasnym bypassem hrubyho sitka, tzn nejde to dopredu, ale rovnou do jemnyho z nadrze... A prilezitostne nadrz prozkoumam co se tam deje.
ex T815 6x6.2 kontejner spodní hák 1988

Lzicealopaty.cz - kvalitní lžíce pro minibagr, midibagr, traktorbagr, bagr a lopaty pro teleskopický manipulátor
sob črc 04, 2020 6:53 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Buď rád že to dopadlo takhle,taky si to mohl zvednout při stání z kopce a kabina se ti převratí až na zem,jak se to z té příčky vyrve...
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
ned črc 05, 2020 3:47 pm

Komanche
Příspěvky: 26
Registrován: ned bře 22, 2020 1:55 pm

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Zvlastni. Trubka oznacena do hrubeho filtru nafty vede rovnou do podavaciho cerpadla cd6a 2281, ve kterem zadny hruby filtr neni a pak do jemneho filtru, pak do vstrikovaciho cerpadla. Nemá tam byt někde hrube sitko? Kazdopadne obcas to prestane jet, myslel jsem ze tam je nejaky bordel v nadrzi, ale ta vypada dobre. Soused tvrdil ze to muze byt ze se nekde prisava vzduch. Zitra sundam vsechny trubky, profouknu kompresorem a uvidí se... Doufam... Nejaky jiný napad?

Jeste jedna vec, kdyz jsem udelal bypass hrubého filtru, udelal jsem vlastně bypass podavaciho cerpadla. Jak to muze fungovat bez nej?
ex T815 6x6.2 kontejner spodní hák 1988

Lzicealopaty.cz - kvalitní lžíce pro minibagr, midibagr, traktorbagr, bagr a lopaty pro teleskopický manipulátor
ned črc 12, 2020 7:09 pm

Komanche
Příspěvky: 26
Registrován: ned bře 22, 2020 1:55 pm

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Trubky a hadice komplet profouknuty, bylo tam neskutecne bordelu, castecne to vypadalo jako rez, treba z nejakeho kanystru, castecne cucky kdyz v tom asi kdysi zamrzla nafta... Nektery gumicky tesnici byly zpuchrely, vymeneno. Jako... Jede to ted fakt dobre :wall: :D
ex T815 6x6.2 kontejner spodní hák 1988

Lzicealopaty.cz - kvalitní lžíce pro minibagr, midibagr, traktorbagr, bagr a lopaty pro teleskopický manipulátor
stř črc 15, 2020 7:44 am

Honza Karela 2
Příspěvky: 200
Registrován: úte led 14, 2020 5:55 pm

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

cucky dělala dřív bionafta, to dokázalo ucpat průtokáč totálně :D .... a nádrž fakt čistá ? :D jestli ne, budeš to tam mít za chvíli znova.
stř črc 15, 2020 10:44 am

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Jen můj malý postřeh z dneska, když Ti praskne palec řazení v převodovce a zůstane tam zpátečka je velký problém vysypat aby jsi dostal k převodovce. Jen doufám že je prasklý jen palec řazení, vidlička pro I + Z jde totiž podezřele lehce , ale tu zpátečku jsem šroubovákem vyřadil. :shock:
stř črc 15, 2020 7:50 pm

Honza Karela 2
Příspěvky: 200
Registrován: úte led 14, 2020 5:55 pm

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Luboši, jak dopadla převodovka ?
čtv črc 16, 2020 11:35 am

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Je půl jedné, a dělám šestnáctou fůru, tak snad dobrý.
čtv črc 16, 2020 12:23 pm

Predseda
Příspěvky: 118
Registrován: úte bře 21, 2017 3:06 pm
Bydliště: Sereď

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Obrázek

Tatra ťa vezme ďalej....psychicky .....
úte srp 11, 2020 11:09 am

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Předseda: Proklepaný káblík? Kde je pointa?
stř srp 12, 2020 9:06 pm

Predseda
Příspěvky: 118
Registrován: úte bře 21, 2017 3:06 pm
Bydliště: Sereď

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Bodaj by preklepany...prehorety, ten kábel čo ho križoval zmizol z povrchu zemského...ostali len svorky a trochu izolácie...a samozrejme plná kabína dymu..šťastie že sa mi to stalo na dvore ... Poistky boli v poriadku nevypalilo ani jednu tak ja neviem...V nedeľu mám objednaného elektrikára, zistí čo sa stalo..mám podozrenie na denné svietenie že sa tam niečo oprelo alebo čo...pre mňa je kabeláž španielska dedina..
čtv srp 13, 2020 9:27 am

tomike840
Příspěvky: 167
Registrován: čtv led 05, 2012 5:30 pm
Bydliště: Rimavská Sobota

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Ahojte! Mam na vas otazku , da sa vybrat klukovka bez toho aby sa vybral motor ???
Viem ze to je lahsie ked je vonku ,ale predsa ci sa to da ??
A este ze ktorym smerom by sa to mohlo dat ???
Smerom ku spojke ,alebo smerom dopredu ....
Je to 815 v8 s turbom e2 ak sa nemylim ...
Dakujem
pon srp 17, 2020 4:36 pm

Odpovědět

Zpět na „TATRA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 14 hostů