Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine, Chomuťák, mc.cvok, spida, talaš.m

Odpovědět
Predseda
Příspěvky: 118
Registrován: úte bře 21, 2017 3:06 pm
Bydliště: Sereď

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Nazdar chalani...pridávam ďalšiu poruchu do zbierky
Obrázek Obrázek
Máte z tým niekto skúsenosti? Stalo sa vám niečo takéto? Tatra za studena huli na bielo jak lokomotíva, za tepla na čierno..Ja už reku čerpadlo v prdeli a hľa šroby na regulátore povolené..vyzerá to tak že závity z regulátora vytrhalo..alebo sa tam nečo zlomilo..nechcem to rozoberať viac a rozhasit nastavenie..mám celkom problém zohnať niekoho kto to vie nastaviť, opraviť, vymeniť...vraj je na to treba nejaký počítač či čo??..... Za každú radu a poradu budem vďačný..
pon dub 19, 2021 4:59 pm

laco tatra
Příspěvky: 63
Registrován: pát led 01, 2010 3:39 pm
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Mal si uz to cerpadlo vonku? Niekdo to uz robil,je tam i skrivena pruzna plechova spojka na nahon ventilatoru,to ti tiez po case moze vyletiet. Pumpu by som dal von a na repas,rychlo lebo na euro1 uz ubudaju diely. Regulator je asi po smrti,mohol sa rozbit pakovy odstredivy mechanizmus vo vnutri,ktory reguluje davkovanie paliva a preto ti to dymi vselijak.Je to Bosch,tak bol volakedy v Blave,alebo Koprivnice.
pon dub 19, 2021 9:23 pm

Predseda
Příspěvky: 118
Registrován: úte bře 21, 2017 3:06 pm
Bydliště: Sereď

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Čerpadlo sa robilo cca 4 roky dozadu, keď sa dával motor kompletne do poriadku, stalo to vtedy poriadne peniaze..No vsadzam na to že ten regulátor je ko, preto to huli, ak by bolo čerpadlo v prdeli vidím to na spotrebe a predpokladám že auto netaha...v prvom rade ten regulátor....zatiaľ som sa toho ani nechytal, len som odstojil plechy atď..
pon dub 19, 2021 9:44 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Predseda - viem ze sa budem opakovať, ale zavolaj Kristkovi do Koprivnice Lubina. Vyzná sa v tom, a dá sa s ním rozumne hovoriť. Keď to vytiahnes z auta a zavezies mu to, po oprave príde a na montuje ti to na auto a nastaví. Mne takto robil 813, zvyšné auta boli u neho osobne.
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
pon dub 19, 2021 11:01 pm

Predseda
Příspěvky: 118
Registrován: úte bře 21, 2017 3:06 pm
Bydliště: Sereď

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

No, volal som ( nie len Kristkovi) , z výmenou regulátora za nový a kontrolou čerpadla nieje problém..Problém je samotná opätovná montáž čerpadla a jeho nastavenie.... Tak nejak nieje prípravok.Počkam ako sa mi p.Kristek vyjadrí ohľadom montáže, keďže kvôli Covid-u je trochu problém sa dostať z ČR sem a znovu naspäť. Pozeral som tie pravidlá na cestovanie a tak nejak som z toho :doh: ... Zatiaľ ďakujem za rady :wink:
úte dub 20, 2021 9:08 pm

frantisek1
Příspěvky: 64
Registrován: pon kvě 28, 2012 4:31 pm
Bydliště: praha

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Predseda píše:
úte dub 20, 2021 9:08 pm
No, volal som ( nie len Kristkovi) , z výmenou regulátora za nový a kontrolou čerpadla nieje problém..Problém je samotná opätovná montáž čerpadla a jeho nastavenie.... Tak nejak nieje prípravok.Počkam ako sa mi p.Kristek vyjadrí ohľadom montáže, keďže kvôli Covid-u je trochu problém sa dostať z ČR sem a znovu naspäť. Pozeral som tie pravidlá na cestovanie a tak nejak som z toho :doh: ... Zatiaľ ďakujem za rady :wink:
to vypadá že je vysypanej pohon větráku a narazil do čerpadla!!!
Naposledy upravil(a) frantisek1 dne pát dub 30, 2021 1:54 am, celkem upraveno 1 x.
sob dub 24, 2021 5:06 am

frantisek1
Příspěvky: 64
Registrován: pon kvě 28, 2012 4:31 pm
Bydliště: praha

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

frantisek1 píše:
sob dub 24, 2021 5:06 am
Predseda píše:
úte dub 20, 2021 9:08 pm
No, volal som ( nie len Kristkovi) , z výmenou regulátora za nový a kontrolou čerpadla nieje problém..Problém je samotná opätovná montáž čerpadla a jeho nastavenie.... Tak nejak nieje prípravok.Počkam ako sa mi p.Kristek vyjadrí ohľadom montáže, keďže kvôli Covid-u je trochu problém sa dostať z ČR sem a znovu naspäť. Pozeral som tie pravidlá na cestovanie a tak nejak som z toho :doh: ... Zatiaľ ďakujem za rady :wink:
to vypadá že je vysypanej pohon větráku a narazil do čerpadla!!!
odřená hřídel o čerpadlo!! to nedělalo žánej rámis???
Naposledy upravil(a) frantisek1 dne pát dub 30, 2021 1:52 am, celkem upraveno 1 x.
sob dub 24, 2021 5:14 am

Karel334
Příspěvky: 1602
Registrován: sob bře 11, 2006 8:36 pm

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Toto jsem dělal na E1 a žádný přípravek k tomu nepotřebuješ , opravit závity a nebo vyměnit ten regulátor. Čerpadlo ven, co je na to těžkého? Předvstřik se rozhazuje kam chce, tak to kouří ! Na počítači koukej na film ,tady ti stačí 13,17 a dojebané ruce. A hlavně tam dej pořádný šrouby!
sob dub 24, 2021 7:44 am

Predseda
Příspěvky: 118
Registrován: úte bře 21, 2017 3:06 pm
Bydliště: Sereď

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

To Karel : Bol som poučený že prípravok na toto skutočne nieje treba.Z prvoti som bol z toho vyjavený že čo to jako ... Mám objednaný nový!! odstredivý regulátor, kompletnú spojku a samozrejme originálne šroby. V pondelok idem z čerpadlom na prelisovanie regulátora, následnú kontrolu...
Tá montáž už nieje taký problém ako sa mi z prvoti zdalo...

To František : nie náhon vetraku je v poriadku, akurát preventívne vymením semeringy, pružné plechové spojky na radu Laca, pretože naozaj môžu skôr či neskôr vyletieť.
To že je to odrete je spôsobené utrhnutými šrobami na náhone vstrekovacieho čerpadla. Odstredivou silou sa snažili vyletieť z dier a tým odrali túto spojku.

Ďakujem chalani za rady a porady, priebežne pofotim stav..
sob dub 24, 2021 12:23 pm

frantisek1
Příspěvky: 64
Registrován: pon kvě 28, 2012 4:31 pm
Bydliště: praha

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Predseda píše:
sob dub 24, 2021 12:23 pm
To Karel : Bol som poučený že prípravok na toto skutočne nieje treba.Z prvoti som bol z toho vyjavený že čo to jako ... Mám objednaný nový!! odstredivý regulátor, kompletnú spojku a samozrejme originálne šroby. V pondelok idem z čerpadlom na prelisovanie regulátora, následnú kontrolu...
Tá montáž už nieje taký problém ako sa mi z prvoti zdalo...

To František : nie náhon vetraku je v poriadku, akurát preventívne vymením semeringy, pružné plechové spojky na radu Laca, pretože naozaj môžu skôr či neskôr vyletieť.
To že je to odrete je spôsobené utrhnutými šrobami na náhone vstrekovacieho čerpadla. Odstredivou silou sa snažili vyletieť z dier a tým odrali túto spojku.

Ďakujem chalani za rady a porady, priebežne pofotim stav..
mne se asi teda jenom zdá že je unašeč větráku mimo osu ???
sob dub 24, 2021 2:45 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

františek1 : Unašeč ventilátoru není mimo osu, je pouze axiálně neseřízený, přitom stačilo při montáži povolit šroub M10 který utahuje unašeč na hřídeli, a po unašeči ťuknout, ani nebylo třeba kladivem, stačilo sedumnáctkou klíčem, sám by se přepětím plechů srovnal. :wink:
pon dub 26, 2021 9:01 pm

Predseda
Příspěvky: 118
Registrován: úte bře 21, 2017 3:06 pm
Bydliště: Sereď

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Nazdar chalani..tak dnes som zabojoval, kvalitu videa a moje kecy si netreba všímať, dôležitý je ten šepot :-)

https://youtu.be/SG-0Hj7ZT5w
úte dub 27, 2021 8:03 pm

Brabo
Příspěvky: 205
Registrován: úte dub 08, 2014 3:05 pm
Bydliště: kraj liberecký

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Dobrá práce :clap:
Jen bych pro příště doporučil, všechny videa točit na šířku, takhle se na to (kromě telefonu) nedá moc koukat.
Ale pravda, na zvuk to nemá vliv :)
stř dub 28, 2021 10:43 am

Honza Karela 2
Příspěvky: 200
Registrován: úte led 14, 2020 5:55 pm

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Ahoj, mám prosbu ...815 T1 Agro, půlky mi začnou chodit až když se to ohřeje, nejdřív (loni v září) to po ránu trvalo tak 5 km a pak už půlky šli celý den ... v lednu jsem vezl žito a to jsem jel bez půlek skoro 40km a pak najednou chodily bez problému, dneska jsem jí vezl na úpravu bočnic 35km a půlky nic. Kterým směrem mám jít hledat ?

Až jí přivezu zpátky počítám, že začnu od spínače na spojkovým pedálu, i když se mi nezdá, že by se šlapáním časem rozchodil, ale to zkoušečkou dám lehce, a pak nevím u 148 mi kdysi nedořazovali, vadný vzduch, ale tam to asi bylo jinak, řešené, taky si říkám, jestli 4cesťák by nezlobil, že by tam nepustil vzduch, ale jinak všechno chodí ... je možné, že by tam byla mechanická vada, že by se to přidíralo u studeného oleje ? Před loni jsme dávali komplet nový náplně oleje do všeho, takže by tam žádný staletý bláto být nemělo. Jezdí málo, tak kolem 2 tisíc km ročně.

soja podzim 2020
Obrázek
ned kvě 02, 2021 10:18 am

red.bill
Příspěvky: 193
Registrován: sob dub 12, 2014 6:55 pm
Bydliště: Mrklov

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

4cesťák asi težko, to by nenafouklo sedačky... A když neřadí odfukují ventily při šlapání na spojku/ přepínání velká malá nebo je ticho(někdy je slyšet i samotný sepnutí ventilu když je bez vzduchu)? U vzduchojemů je(byl) tlakový spínač který ukostří cívky někde kolem 4atm. Pokud to ještě nikdo neukostřil napřímo začal bych tam. Pak u spínače na spojce, ale ten by spíš zlobil pořád... Máš agro tedy synchron a posilovač řazení, když se rozejdou půlky jde řadit pořád stejně lehko(těžko) nebo se to změní? Tím vyloučíš závadu na vzduchu.
ned kvě 02, 2021 1:01 pm

Odpovědět

Zpět na „TATRA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 61 hostů