Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine, Chomuťák, mc.cvok, spida, talaš.m

Odpovědět
JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Re: Kolik vydrží pneu na Tatře? Nebo na čem jezdit?

Příspěvek

Předkový balony KAMA ve 385/65 máme cca 3/4 roku na intenzivně jezdícím autě,vyvážené samozřejmě jsou,a naprostá spokojenost,i řidič rejpal uznal že po starších,na 40 procent vzorku sjetých Fuldách je to rozdíl k lepšímu,takže můžu doporučit :)
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
stř lis 01, 2017 8:53 pm

Uživatelský avatar
MILOŠ
Příspěvky: 182
Registrován: úte led 11, 2011 5:20 pm
Bydliště: HLINSKO

Re: Kolik vydrží pneu na Tatře? Nebo na čem jezdit?

Příspěvek

Mam je na mixu uz pres rok a spokojenost,tet jsem je obednal na druhe auto taky.
čtv lis 02, 2017 6:24 pm

koprkam
Příspěvky: 317
Registrován: čtv říj 27, 2016 8:08 pm
Bydliště: Buková

Re: Kolik vydrží pneu na Tatře? Nebo na čem jezdit?

Příspěvek

Potřebuju poradit. Mám na autě skoro sjetý kola a tak budu muset v budoucnu řešit nový. Jenomže auto jezdí převážně v terénu, takže mám dilema. Buďto Ruský kamy, takovej ten hrubší kosočtvercovej vzorek a nebo protektorovanej vzorek NR 55. Jenomže nevím, jestli můžu dát na přední nápravu protektor.
Ještě se potřebuji zeptat, co znamená na kolech steel a all steel. M+S je předpoklám označení, že je pneu celoroční.
A teď co by jste udělali vy? Nový kamy s jemnějším vzorkem, a nebo hrubej protektor?
Díky předem.
stř lis 08, 2017 5:52 am

TeSi
Příspěvky: 2150
Registrován: pát črc 06, 2007 12:44 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Kolik vydrží pneu na Tatře? Nebo na čem jezdit?

Příspěvek

Za tyhle peníze stlačenou tmu Kamy nebo bouchačky protektory? Za to máš nový Agate a nový kolo je nový kolo. Dělají i dušáky...
stř lis 08, 2017 8:25 am

koprkam
Příspěvky: 317
Registrován: čtv říj 27, 2016 8:08 pm
Bydliště: Buková

Re: Kolik vydrží pneu na Tatře? Nebo na čem jezdit?

Příspěvek

Jde spíš o jinou věc. Auto mám v zemědělství, hlavně bude jezdit s rozmetadlem na hnůj, zkrátka hlavně v polu. Na hezkou práci máme Liazku. A tak musí to auto být obuto na poměrně hrubým vzorku, aby se tak nějak hlo. A proto mě padly do oma tady tyhle gumy, protože obě vypadaj celkem slušně. Na druhou stranu auto najezdí pár tisíc kiláku za rok a nechce se mě do gum dávat majlant, proto se dívám po protektorech.
stř lis 08, 2017 10:09 am

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Re: Kolik vydrží pneu na Tatře? Nebo na čem jezdit?

Příspěvek

TeSi
Agate je lepsi nez Kama?
stř lis 08, 2017 4:21 pm

koprkam
Příspěvky: 317
Registrován: čtv říj 27, 2016 8:08 pm
Bydliště: Buková

Re: Kolik vydrží pneu na Tatře? Nebo na čem jezdit?

Příspěvek

Já teda nerozumím spíše té averzi vůči protektorům. To jsou opravdu tak hrozný?
stř lis 08, 2017 7:06 pm

TeSi
Příspěvky: 2150
Registrován: pát črc 06, 2007 12:44 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Kolik vydrží pneu na Tatře? Nebo na čem jezdit?

Příspěvek

Asi záleží, jak který protektor, ale u nás byla ta úmrtnost až příliš velká a když se pak utrhne běhoun a vezme s sebou ještě blatníky a světlo, tak to nasere o to víc. Myslím si, že např. u Vráníku dezén (běhoun) špatný nemají, ale např. kvalita koster bylo něco hroznýho, to snad vybírají po JZD ze senáží... Už jedině nové kolo, protektor se dnes cenově absolutně nevyplatí. A co se týče KAMY tak těžko říct, ze začátku to drželo, ale ty poslední mě přišly opravdu jako stlačená tma, mizelo to před očima... Ale třeba účel splní, jestli nejezdíš tolik po silnici.
stř lis 08, 2017 8:44 pm

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Re: Kolik vydrží pneu na Tatře? Nebo na čem jezdit?

Příspěvek

Bezdušová KAMA má setrvale dobrou kvalitu,jak jsou na tom dušáky,to netuším,na ty se kdysi hodně nadávalo že hází,vibrují atd... :?

Ohledně Agate,v mém okolí na nich lidi jezdí,hlavně z důvodu ceny,některé pneu hází,taky jsou dost měkké a návěs je celkem dost odírá,ale cena je kritérium,takže to lidi zkousnou. Já v ně důvěru moc nemám,na svém autě mám KAMA a jsem spokojen
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
pon lis 13, 2017 8:40 pm

TeSi
Příspěvky: 2150
Registrován: pát črc 06, 2007 12:44 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Kolik vydrží pneu na Tatře? Nebo na čem jezdit?

Příspěvek

Bezdušová KAMA to je jiná pohádka. To jsou super kola, zejména balóny pěkně držely.
úte lis 14, 2017 7:02 am

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Re: Kolik vydrží pneu na Tatře? Nebo na čem jezdit?

Příspěvek

Teď jsem je přezouval na Terrnu 6x6,zadní náprava Kama NU 701, 72 500km,za celou dobu bez otáčení a jediného defektu,největší problém byl dostat kola z auta dolů,jsem musel jezdit po place s povolenýma matkama...Ještě by se na nich něco dalo,ale šly na protektor,na prostřední nápravě ještě takových 15-20 000km dají,tam se to sjíždí vždycky pomaleji...
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
čtv lis 16, 2017 10:58 pm

Uživatelský avatar
Melda
Příspěvky: 630
Registrován: čtv úno 14, 2008 8:16 am
Bydliště: Na severu

Re: Kolik vydrží pneu na Tatře? Nebo na čem jezdit?

Příspěvek

Já musel jednu novou Kamu vyhodit, páč měla běhoun navařenej jak závit na šroubu.(házelo to do boku). Na druhý straně nápravy jsem musel jedno kolo v tupláku otočit o 180 st., abych omezil házení na výšku. Jinak na ojetí dobrý 65000 km zadní náprava na Liazce. Protektory jsem nikdy nedojel, kostry stály za h.... u patky se obnažily dráty a bylo vymalováno. Jedině China Agate kupuji je tady. https://www.atsjicin.cz/pneu
pát lis 17, 2017 10:07 am

Stralis 4P2
Příspěvky: 333
Registrován: ned pro 30, 2012 7:46 pm
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik vydrží pneu na Tatře? Nebo na čem jezdit?

Příspěvek

Agaty jsou ještě trochu levnější tady: https://www.urbanekpneu.cz/
pát lis 17, 2017 6:33 pm

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik vydrží pneu na Tatře? Nebo na čem jezdit?

Příspěvek

Ppl doveze, ale použité pneu neodeberou. Z jičína co jsem bral agaty mi poslali kontejner na ojeté pneu tak to bylo dobrý :D když maš na dvorě 100 ojetejch tak už je to problém
pát lis 17, 2017 6:54 pm

Stralis 4P2
Příspěvky: 333
Registrován: ned pro 30, 2012 7:46 pm
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik vydrží pneu na Tatře? Nebo na čem jezdit?

Příspěvek

Odeberou, musí. Jen je musíš poslat, nebo dovézt zpátky.
pát lis 17, 2017 9:56 pm

Odpovědět

Zpět na „TATRA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů