Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine, Chomuťák, mc.cvok, spida, talaš.m

Odpovědět
pepa horkl
BAN
Příspěvky: 171
Registrován: pon srp 02, 2010 6:26 pm
Bydliště: olomouc

Kolik vydrží pneu na Tatře? Nebo na čem jezdit?

Příspěvek

Poraďte něco lepšího než KAMA
ned zář 18, 2011 8:51 pm

Dany
Příspěvky: 531
Registrován: čtv kvě 24, 2007 9:04 pm
Bydliště: Lázně Bělohrad

Příspěvek

Plnou pro auta co jezdí v kovošrotu na dvoře,tu nezničíš :idea:
Naposledy upravil(a) Dany dne ned zář 18, 2011 9:19 pm, celkem upraveno 1 x.
Lepší ztratit vteřinu v životě, než život ve vteřině
ned zář 18, 2011 8:53 pm

Filip Závada
Příspěvky: 2877
Registrován: ned říj 18, 2009 8:04 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

kdo jste pro BAN-an pro pepa horkl??
www.zafibeton.cz
Slovo "nejde" neznám. A kdo říká, že něco nejde, tak je to tím, že to neumí!!
Světu mír! .. tam, kde lži a peníze vítězí nad pravdou a láskou.
ned zář 18, 2011 9:07 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Klidně
BES - běs
ned zář 18, 2011 9:09 pm

Uživatelský avatar
Benďa
pyrotechnik diabolek
Příspěvky: 1085
Registrován: čtv úno 24, 2011 9:12 pm
Bydliště: Žlutava

Příspěvek

Myslím že toto není téma pro hlasování o Banu, notabene když už Pepa přišel konečně s nějakým rozumným příspěvkem (byť tonavrhnul Luboss). Je to sice asi profesionápní prudič ale co už, nikdo nás nenutí na jeho příspěvky reagovat. Některé příspěvky má zcela mimo mísu ale semtam se strefí, třeba si zlepší mušku a před každým příspěvkem se zamyslí jestli má smysl ho věšet na fórum :wink: Pamatuju tady víc lidí kteří se zezačátku nechovali zcela "standartně" a po čase si přestali hrát na všeználky a dnes se s nima dá vcelku solidně diskutovat.
K tématu, pokud bude auto jezdit stabilně na stavbě pod bagrem, navážka na krátko a pod. tak určitě Kama nebo něco podobného. Pokud ale auto povozuju na smíšený provoz či spíše na cestu tak bych šel do něčeho lepšího. Notabene na předek. My máme na našich autech na předku jedině bezdušáky (myslím tím auta které jezdí ven ne na navážení na drtič) ale jezdí k nám dost šílenců co mají kamy i na předku :roll: Držím jim palce. Na jedno auto - fotku jsem nedávno dával do T-815 T1,T2 jsme se nechali ukecat na zadek na Kamy či co to je a je to hrůza. Auto plave jak sviňa a pneu s viditelně sjíždí o106. Když to kolega lámal zákazníkovi do dvora tak zůstaly černé stopy na cestě- zhuštěná tma. Odteď asi půjdeme do bezdšáku (protektory) na zadek.
Nad alkoholem nikdy nikdo nezvítězil, jen moraváci remizují:-)
ned zář 18, 2011 9:25 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

K tem kamam asi tolik. Ty pneumatiky KAMA ktere se tady u nas prodavaji jsou licencni pneu ktere se vyrabi v Rumunsku. To nejsou original z Ruska.
Ceny v Niznekamsku primo na zavode Kama jsou docela vysoke, take i jejich kvalita je uplne nekde jinde, a pripoctenim jak dopravnich nakladu co je docela velka vzdalenost, tak procleni, ta cena originalni kamy se vysplha na uroven nasich Barumek co vubec nema smysl se dovozem vubec zabyvat!
A jeste je otazkou zda-li z toho Rumunska sem jde prvni trida, zda-li to neni nejak trojka a pod.
Nakolik ja tyto momenty konzultoval primo z vyrobcem v Niznekamsku. Take tak kolik krat jsem se bavil i z ruskymi kamarady kteri jezdi na cem koli tak si nejak na kamu nestezovali.
Ja dal tady u nas na tatru kamy jenom jednou, tim skakanim predku mne to vymlatilo prevodku rizeni a sly kamy do prdele ihned.
Takze lidi si mysli ze na gumach ustersi, ale na druhou stranu zase dostava zahul jak rizeni, tak cepy, tak i tlumice perovani. No a take ridic.
Ja tady psal jak jsem jel novym traktorem Zetor 7745 z Brna do Presova po vlastni ose, a pak doma semnou skakal gauc jeste tyden pote! Co u tech kam je to skoro to same! Clovek prijde na fajront do hospody, da si pivo, a do kdy se napije tak se polije.
ned zář 18, 2011 9:39 pm

Filip Závada
Příspěvky: 2877
Registrován: ned říj 18, 2009 8:04 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

No tak dobře, nejhorší je to dilema, jestli drahé a dobré gumy nebo nejlevnější a méně kvalitní. Já říkám jedno - v tom režimu ve kterém jezdím já, špatné silnice plné zatáček a otočky do 15 km, nevyplatí se kupovat nic drahého, předek jezdím uplně v klidu Barumky BF 13 a zadek mám momentálně na rusákách Belshina a Kama - možná se víc sjíždějí, to je možné, ale já to dělám celkem jednoduše - koupím min. 80% gumy i s diskem v ACK Kutlíře, vždy tam nějaké má z rozebírek Liazů a Tater, obvykle do 2000 kč za kus, ojedu, proříznu, plášť zahodím a ráfek dám do šrotu. Na těch Barumech vpředu ujedu kolem 25000, za osm let jsem jich kupoval šest a najel jsem na nich cca 120000, zadky nepočítám, ono taky mix jezdí za sakra jiné peníze než jiné Tatry takže řeknu jednu - peněz "dost", oprav a gum málo, tak co budu řešit.. :D
www.zafibeton.cz
Slovo "nejde" neznám. A kdo říká, že něco nejde, tak je to tím, že to neumí!!
Světu mír! .. tam, kde lži a peníze vítězí nad pravdou a láskou.
ned zář 18, 2011 9:40 pm

Filip Závada
Příspěvky: 2877
Registrován: ned říj 18, 2009 8:04 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Tom@s Benda

Příspěvek

Jo a jestli ty nové Kamy jsou vzorek "píča" tak ty plavou než se trochu ojedou, pak pohoda.
www.zafibeton.cz
Slovo "nejde" neznám. A kdo říká, že něco nejde, tak je to tím, že to neumí!!
Světu mír! .. tam, kde lži a peníze vítězí nad pravdou a láskou.
ned zář 18, 2011 9:45 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Příspěvek

Pepovi bych rozhodně Ban nedával je to sice zřejmě profesionální prudič a velmi zkušený ale vždy když hodí do placu nějaký svůj "názor" naprudí tolik lidí že začnou reagovat v takovém množství že je to pro dané téma přínos :D :D :D Holt umí to tu rozproudit :D :D :D
ned zář 18, 2011 9:52 pm

Filip Závada
Příspěvky: 2877
Registrován: ned říj 18, 2009 8:04 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

:lol: jenže se pak dané téma hemží OT, které tedy někdy na základě flame od některých plodím i já. Jenže, rozdílek tu je a dost podstatný - já sem píšu pod svým jménem a pár lidí mně tu zná, někteří i osobně, takže se tak nějak dá odvodit, že nežvaním úplné nesmysly.
www.zafibeton.cz
Slovo "nejde" neznám. A kdo říká, že něco nejde, tak je to tím, že to neumí!!
Světu mír! .. tam, kde lži a peníze vítězí nad pravdou a láskou.
ned zář 18, 2011 10:02 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

To jsem nevěděl že se v Rumunsku dělaj licenčně Kamy, ale pak se nedivím že se sjížděj. Měl jem kdysi Rumunské pneu 9,00-20 Danubia a to byla opravdu lisovaná tma. Stopy při otáčení na betonu byly krásně vymalované a když jsem jel pro písek tak jsem se vrátil domů a chybělo pár mm vzorku. Proto letěly dolů a šly tam Barumy.
Volvo FL 614.
ned zář 18, 2011 10:04 pm

Filip Závada
Příspěvky: 2877
Registrován: ned říj 18, 2009 8:04 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Jak to na naše šoféry pořvávali na hranicích se západními státy.. Liaz - kolomaz, Barum -bum :!: :!: :D :D :D
www.zafibeton.cz
Slovo "nejde" neznám. A kdo říká, že něco nejde, tak je to tím, že to neumí!!
Světu mír! .. tam, kde lži a peníze vítězí nad pravdou a láskou.
ned zář 18, 2011 10:07 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Příspěvek

Když o tom tak přemýšlím tak jsem vymyslel téma a sám teď nemám až tak moc co napsat sám za sebe jsem(asi jsem lokální patriot)vždy kupoval pouze barumky když jsem si koupil první soupravu (liaz +bss plachta)tak jsem šel s úsporama na doraz takže jsem kupoval pouze to nejlevnější co bylo takže diagonální chemlonky NB 60 to byla celkem hrůza vydrželo to cirka 40000km za cenu tehdy okolo 5000kč na vnitru čili střední vzdálenosti tím trochu oponuji Filipovi tyhle vždy byly fungl nové bral jsem je kvůli ceně přímo z výroby nic starého od vojáků přesto neskutečně tvrdé obzvlášt v pondělí když to dva dny stálo tak vymáčklé placky že auto dvě hodiny poskakovalo jak střelka na velikonoční řechtačce pak jsem zkusil steely a all steely ale jen po jedné sadě a přeskočil na bezdušáky tam ta ekonomika byla na první sadě se mi vrátily peníze za bezduš.ráfky a ještě to nepatrně ušetřilo vycházelo mi to okolo +-100000km za 8000kč v nákupu tolik zkušenosti ze silnic no a pak tatra na balonech a měchách což bylo jediné co jsem ukecal doktora aby mi nebral volant co k tomu říct kdo seděl v měcháču na balonech ví že autobus je vedle toho uskákaná koza a kilometrický proběh se u aut co jezdí silnici/terén v nespecifikovatelném poměru se velmi obtížně posuzuje ale jezdil jsem dva roky s kamarádem stejnou práci když ja jeden den udělal o furu víc tak on to druhý den dorovnal on na kamách a tuplácích já na 445/65-22,5 bt41 a po celkové součtu po dvou letech jsem vyšel asi o 5000 v absolutní hodnotě na celém voze líp.Teď jak si možná někdo všiml z nedostatku práce mám na autě důchodce když práce je jezdí když ne sedí doma a já jsem se nechal zaměstnat na mixu sice míň ale jistejch no a mix mi přišel na kamách i na předku což bylo neskutečný to házelo autem tak že za dva dny jsem dal ultimátum já nebo kamy tak jsme je z předku sundali ale už bylo pozdě nohavice mi na přední nápravě (měřeno svinovacím metrem ) chodí vpřed a vzad 13mm takže náprava v hajzlu ušetřili 2000kč v nákupu na kč/km ani halíř a kolik stojí přední náprava si netroufám odhadnout ale ty 2000 co ušetřili to asi nebudou.No tak teď někdo další se svými zkušenostmi :D :D :D
ned zář 18, 2011 10:44 pm

Hroch.R420

Příspěvek

Jo a dneska jezdí Němci na Barumech jen to břinká!
ned zář 18, 2011 10:46 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Příspěvek

Na 815 mam Bridgestone a zatial pohoda, bezdusaky, posledne som z prostrednej vytahol skobu, mal som starch ze bude fucat ale v poho...
Rozhodne odporucam na cestu nejake lepsie gumy, Barum robi docela dobre a cenovo pripustne.. Na tir rozmer 315/8O,R22,5 vydrzali skoro 200,000km jasne je to tir.... A na jazdenie kolo baraku, kde sa jazdi asfalt + teren dozadu protektory a na predok original .. Pak prerezat a svaty klud, osobne si myslim, ze niekedy setrit na gumach sa neoplati...
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
ned zář 18, 2011 11:04 pm

Odpovědět

Zpět na „TATRA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů