Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine, Chomuťák, mc.cvok, spida, talaš.m

Odpovědět
msifa
Příspěvky: 2104
Registrován: pát bře 03, 2006 8:32 am
Bydliště: Jižní čechy

Re: Tatra-Dakar a maratony

Příspěvek

Tato Tatra měla jet jako doprovod na Dakaru 2008 (s posádkou, která je uvedená na dveřích) pro tým Environ Team. Ale tento Dakar se nakonec nekonal. S velkou pravděpodobností se tato Tatra žádného Dakaru nezúčastnila.
ned zář 09, 2018 8:59 pm

TATRA8X8
Příspěvky: 6861
Registrován: úte pro 01, 2009 9:53 pm
Bydliště: CZ

Re: Tatra-Dakar a maratony

Příspěvek

"..né ve vězení jsem nebyl,já to dostal podmíněně skrz traktor....."
pát lis 09, 2018 9:01 am

prof.i
Příspěvky: 235
Registrován: pon srp 30, 2010 10:18 pm
Bydliště: praha

Doklady

Příspěvek

Zdravím.Potřebuju radu.Chceme dostavět auťáky na Rally Breslau a podobné amatérské crosscountry závody,máme Lízu a Tatru,ale teď nás zarazilo vyjádření z býv. Liazu o tom,že potvrzení na přestavbu auta pro tyhle účely nevydávají,že se má stavět podle FIA.Což nám amatérům přijde lehce řečeno nemožné zrealizovat.A bez dokladů to taky nejde,páč se na tyto amaterské...vyžadují platné doklady s STK a s povinným ručením.Tak babo nebo chlapi poraďte,jak to vyřešit.Děkuji
Co neodfoukne klakson to pobere nárazník.
čtv lis 22, 2018 9:17 am

Uživatelský avatar
Milda
Příspěvky: 5780
Registrován: pát bře 23, 2007 5:03 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra-Dakar a maratony

Příspěvek

Zeptej se Svoboďáků ti mají zkušenosti. http://www.svobodatatrateam.cz/
čtv lis 22, 2018 1:35 pm

filip 90
Příspěvky: 6364
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra-Dakar a maratony

Příspěvek

No a kde je problém? Na závody Baja něco, Breslau atd. byl potřeba TP s platnou technickou a zelená karta. Pokud to k autu máte, tak je vyřešeno ne? K čemu se má LIAZ vyjadřovat?
Filip Nikl
ned lis 25, 2018 3:11 pm

oldjan
Příspěvky: 820
Registrován: pon bře 24, 2008 9:03 pm
Bydliště: Liberec

Re: Tatra-Dakar a maratony

Příspěvek

No asi takový special těžko projde stk...nebo se pletu
když už něco děláš, tak to dělej pořádně
ned lis 25, 2018 5:36 pm

filip 90
Příspěvky: 6364
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra-Dakar a maratony

Příspěvek

Tak propadlá technická, to je jiná věc. No dnes asi ano... Ale když si to vezmu kolem a kolem, tak vystavením papíru s tím, že mi to někde uznají asi v tomto směru cesta nepovede. Spíš to chce být "kreativní".
Filip Nikl
ned lis 25, 2018 6:35 pm

oldjan
Příspěvky: 820
Registrován: pon bře 24, 2008 9:03 pm
Bydliště: Liberec

Re: Tatra-Dakar a maratony

Příspěvek

Autor příspěvku měl asi na mysli lejstro, které by povolovalo přestavbu na soutěžní special za předem daných podmínek, na jejímž základu by se to zlegalizovalo.
když už něco děláš, tak to dělej pořádně
ned lis 25, 2018 7:50 pm

laco tatra
Příspěvky: 63
Registrován: pát led 01, 2010 3:39 pm
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra-Dakar a maratony

Příspěvek

Skuste ist takou cestou,nie zavodneho specialu,ale normalny valnik a veci ktore su vidiet napr. rozmer kolies,razvor, vsetky vonkajsie rozmery,aby sedeli s TP. No a ked mate napr. tahac navesovy,tak len prestavbu na valnik. Ale mam pocit ,ze i Tatra vydala teraz nejake vyhlasenie,ze uz len auta po roku 1990.
ned lis 25, 2018 9:14 pm

filip 90
Příspěvky: 6364
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra-Dakar a maratony

Příspěvek

Já to chápu, co autor myslel. :lol: A proto říkám, že tudy cesta nepovede. :wink:
Jako všechno homologace má věc opět 2 roviny. Jenda věc je STK a provoz po pozemních komunikacích a druhá vpuštění do závodu. Na závod musím mít platnou STK a pojištění, kontroluje se TP (mimo jiné také kvůli hmotnosti a zařazení do kategorie - vice nebo méně jak 7,5 tuny) a zelená karta. Tam co jsem byl já se to ovšem dělá stylem - ano Tatra, červená ano, 815 ano, SPZ souhlasí, technickou to má, OK díky nashle... Nikdo neleze pod rouru aby kontroloval VČ. Takže výše mám jasný seznam věcí co k tomu potřebuji. :lol: Dále přejímky spočívají v kontrole podstatných věcí - rám, lekárnička, světla atd.To je za předpokladu, že chci projít přejímkou a jinak to jezdí na podvalníku.
Pokud má auto ambice pohybovat se po pozemních komunikacích, nebo je šance hlubší kontroly, tak tu STK holt musím mít. Přestavba na závodní speciál je nesmysl. Dostane ro R-kový SPZ a stejně to na silnici nesmí! Takže jak píše Laco - papírově valník a aby souhlasily základní věci - motor, rozměry, barva... Stačí se podívat na SPZ závodních kamionů. Všichni mají bílou, to znamená, že to jsou normální náklaďáky. S Dakarkou se jezdilo na technickou, s Jamalem taky a světe div se i taková Buggyra jezdí s Phoenixama na technickou. :lol: A vždycky projdou. :wink:
Filip Nikl
ned lis 25, 2018 11:43 pm

prof.i
Příspěvky: 235
Registrován: pon srp 30, 2010 10:18 pm
Bydliště: praha

Re: Tatra-Dakar a maratony

Příspěvek

Svoboďákům jsem psal několikrát,ale asi nemají čas odpovědět.Tomeček má třeba na Baléčku Fkovou značku.Nevím jak to funguje,ale těžko projdu normální stk s přestavbou tahače na valník,mám úplně jinak stavěný podvozek na měchy,navijáky v rámu a to pak nemluvím o intercolerech za kabinou,nástavbu,rám v kabině a podobně to by ta STK musela patřit mě.Bez stk a dokladů do závodu nebududu moct, a kdo ti zaručí když pojedu někam 500km na podvalu,že mi tam pán na číslo roury a další věci nekoukne?A pak pápá lálá domů.Nebo mít valník v bezva stavu s doklady co mi bude procházet stk a na závoďáku nabouchaný čísla z něho.Ale držet další náklaďák,kvůli tomu,že chci projet tatrou Breslau,mi přijde taky ujetý.
Co neodfoukne klakson to pobere nárazník.
pon lis 26, 2018 1:25 pm

prof.i
Příspěvky: 235
Registrován: pon srp 30, 2010 10:18 pm
Bydliště: praha

Re: Tatra-Dakar a maratony

Příspěvek

Je pravda ,že jsem mohl legislativu řešit dřív než stavět náklaďák,ale touha závodit a mít stroj,byla silnější :wink:
Co neodfoukne klakson to pobere nárazník.
pon lis 26, 2018 1:27 pm

JAN B
Příspěvky: 973
Registrován: sob led 23, 2010 3:49 pm
Bydliště: VELKE ALBRECHTICE
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra-Dakar a maratony

Příspěvek

prof.i A co takhle fotky tvého stroje :D
pon lis 26, 2018 2:59 pm

prof.i
Příspěvky: 235
Registrován: pon srp 30, 2010 10:18 pm
Bydliště: praha

Re: Tatra-Dakar a maratony

Příspěvek

Je to zatím podvozek tak to nemá smysl.Navic mi sem nešlo posledně dát foto.Tak to nejspíš půjde az to bude celý hotový.Neco už jsem posílal Filipovi.
Co neodfoukne klakson to pobere nárazník.
pon lis 26, 2018 3:08 pm

Aleš Yedla Jedlička
Příspěvky: 15
Registrován: pát bře 16, 2018 12:05 pm

Re: Tatra-Dakar a maratony

Příspěvek

Liazka je zatím na cestě takže taky foto nebude :D

Jinak asi základní plán je použít LIAZ MTSP 27
Použít motor z Liaz 300 a kola z tatry 813 ( taktiky)
Pak cooler chladič za kabinu vnitřní vnější rám atd

Když sem psal přímo do liazu dnes je to TEDOM a.s.

Tak mi odepsal že řeší pouze legislativu do běžného provozu a odkázali mě na zmíněné FIA
pon lis 26, 2018 3:16 pm

Odpovědět

Zpět na „TATRA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Semrush [Bot] a 16 hostů