Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

tady sem vyštrachal jeden kousek s tuplákama,abys nemyslel,že někoho lakuju :wink: http://www.avia-club.com/gallery_detail ... gory_tun=2

ale fakt to neni vůbec k videní
2x Nissan atleon 210
ned zář 25, 2011 9:41 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Tak ja uz toho v Rusku videl. Na aviich napravy od zilu, prevodovky take zil a gaz, to same motory od gazu nebo z traktoru, takze tam u tech aut byla z avie tak akorat kabina a ram.

Obrázek
ned zář 25, 2011 9:47 pm

Tomas Kucera
Příspěvky: 27
Registrován: sob zář 24, 2011 4:28 pm
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek

Jasné takže tupláky na furgonu sou k vidění ale je to rarita .Ještě bych se chtěl zeptat co se na furgonech nejvíc porouchá chci si koupit furgona a chtěl bych vědět jakými díly se mám před zásobyt.Nejdřív sem si řikal že možná pick-upa ale drahota a není to moc velké dál třeba transita ale u toho se všim do servisu jediný co je za dobrou cenu je furgon adilý se vždy daj sehnat
pon zář 26, 2011 6:15 pm

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Příspěvek

Neber to tak že Tě zrazuju od Avie, ale staršího tranzita opravíš n a koleně a seženeš na něj taky všechno
pon zář 26, 2011 6:28 pm

Tomas Kucera
Příspěvky: 27
Registrován: sob zář 24, 2011 4:28 pm
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek

Jasně transit neni špatnej strýc ho měl jako truhlář a nezklamal ho nikdy až na to že jednou nějak špatně zvednul zadni vyklápěcí dveře pak se ohnul do auta a dveře ho flákly přes záda a od té doby si ty dveře radši podpíral trámkem ale ja radši zůstanu věrný klasice :-D
pon zář 26, 2011 6:39 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Tomas Kucera:

Co se na furgonu kurvi nebo ne, to ja ti tak nejak nepovim, nakolik nejsem od avie, ale od tater a furgona co mam tak ho pouzivam dle potreby.
Proc furgon!
Ne zebych nemel penize na "lepsi" modernejsi auto, ale ja si myslim ze avia furgon je dobry vuz. Ja se svym furgonem nejak problemy nemam nakolik je ve stavu skoro noveho vozu, takze jezdi furt. Co se tyce provoznich nakladu tak take jsem spokojen, a co se tyce servisu nakolik to tak pozoruju, tak co se tyce avie, si myslim ze zadna z dodavek nema tak levne dily jako avie.
Muj furgon je na becko, takze do 3,5 tuny, co nemusi mit tachograf, ani myto, jinak nalozit jde rozhodne vic, dily servis levny. Neni to zavodnik, ale stejne tech 110 jede. Je to uz na nej docela dost ale jede. Takze tak normalni rychlost tech 90 je rozumne, a v realite clovek i tak nema kam pospichat nakolik jsou vsude kamery.
Avia ma svuj vlastni ram, takze to nema jenom karoserii ale ma ram na kterem je ulozena karoserie, co i v pripade havarie je rozdil ve srovnani s dodavkou ktera ram nema. Ja mnel hned po koupi furgona hned prvni den kolizi ze srnkou, a kdyby to byla dodavka tak by byla akorat tak na odpis, co u furgona sme jen navarili hacek ze spoda kastle a trakturek s lankem ten naraz jenom povytahl a oprava byla vyresena za pul hodky. A avie je celokovova, z PVC ma jenom pristrojovku.
Mozna to nema takovy luxus jako moderni dodavky, ale zase na druhou stranu ja chodim do prace, a na tu praci mne furgonek bohate staci i bez nejakeho luxusu.
U toho ja nejezdim nekde kolem komina, ale jezdim docela dalky, takze jak Slovensko tak Nemecko, dale Ukrajinu, Rusko a nemam zadny problem.
V dobe kdy jsem delal karosy do Kazachstanu, tak jsem mnel take takoveho furgona, s tim jsem jezdil az do Jizniho Kazachstanu, v poustich to mnelo vyhodu ze ten podvozek je vyssi, takzvana svetla vyska vozu, to jezdilo v poustich jako cert.
S tim prvnim jsem byl maximalne spokojen, proto jsem i ted, bez debaty pristoupil zase na koupi furgona, co i ten druhy mne jenom dava znat ze je to dobry vuz!
Takze ja jsem s furgonem maximalne spokojen!
Asi tolik co ti umim za sebe ze svych skusenosti rict ohledne furgona, dale zalezi uz na tvem rozhodnuti koupit furgona pripadne nejaky bakelitak.
pon zář 26, 2011 11:56 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
úte zář 27, 2011 12:08 am

Scutch
Příspěvky: 393
Registrován: stř čer 22, 2011 12:01 pm
Bydliště: Nymburk

Příspěvek

Arktik... máš krásnou Avii 8) 8) :D
úte zář 27, 2011 4:35 pm

Uživatelský avatar
Karlos
Příspěvky: 442
Registrován: stř led 24, 2007 10:25 pm
Bydliště: Doma

Příspěvek

Tak když už se tu ty furgony tak propírají, přidám taky jeden kousek.
Mám ho už delší dobu,ale až teď jsem se dokopal to auto nějak dokončit.

Je to atmosféra,ale převodovka,kardan poloosy a diferenciál je tam z turba.Díky tomu je max rychl. někde u 120 Km/h (atmosféra má vyšší
max ot než přeplňovanej motor).To nejlepší na tomhle autě ale je povinné
ručení cca 750,-Kč/rok :D .Bohužel na dálnici je potřeba krabice což už
tak úsměvné není.

Obrázek Obrázek

Také bych chtěl touto cestou poděkovat Gepasovi odtud z fora za pomoc při přípravě na lak :thumbud:
úte zář 27, 2011 5:20 pm

Tomas Kucera
Příspěvky: 27
Registrován: sob zář 24, 2011 4:28 pm
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek

Arktik: Sem stejného názoru jako Scutch máš moc vyfešákovanej stroj čistý udržovaný nenávidim když v autě vidím zbytek svačiny řidiče z předminulého měsíce :-D
úte zář 27, 2011 5:47 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Tak zeby to byla zrovna nejaka lestenka, to ne. Ale to auto odpivida necemu. Nejsem nejaky bordelar, ani zastance bordelu, zase to nejak extra neuklizim, radci nedelam bordel a hotovo.
Ono clovek v tom aute stravi nejakou dobu, tak zase nejakej ten poradek by mnel bit.
úte zář 27, 2011 6:58 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Zitra jde na dilnu, bude se chystat na zimni provoz, dostane komplektne nove brzdy, vymena tlumicu perovani, rychlomer nekdy ukazuje a nekdy ne, asi je slaba kostra, tak se to udela, pak ventilator topeni bezi jenom v nizkych otackach, vymena oleje a filtru, pneu a bude jezdit Ukrajinu az na Azovske more do Mariupola (Staryj Krym) celou zimu.
úte zář 27, 2011 7:04 pm

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

já jsem furgona měl bylo to turbo euro 1 a byl jsem spokojen,měl ještě tu starší palubku jezdil pěkně svižně a pěkně hrabal :D .fakt je že se dá sehnat za dobrej peníz,oproti dodávce je to docela neohrabaný a těžký stroj.ale je bytelnej. volil bych raději už ten kus s novou plastovou palubkou a motor euro II
2x Nissan atleon 210
stř zář 28, 2011 6:17 am

Tomas Kucera
Příspěvky: 27
Registrován: sob zář 24, 2011 4:28 pm
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek

Ještě bych se potřeboval zeptat jaké kupujete na furgona pneu a kde, já vim že se tam nejspíš dávají tyhle Mitas 7,50-16 NB60 10PR TL ale nevim to jistě poraďte :-D
stř zář 28, 2011 2:35 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Tomas Kucera:

Tady mas rozmer.

Obrázek

To jsou gumy jeste od vyroby. Takze od noveho vozu! :lol:
čtv říj 06, 2011 3:55 pm

Odpovědět

Zpět na „AVIA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů