Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda

Odpovědět
Šemik
Příspěvky: 2
Registrován: pon čer 09, 2008 5:23 pm
Bydliště: Plzeň

Materiály o avii

Příspěvek

Zdravím, sháním v podstatě jakoukoli literaturu o Aviích v elektronické podobě - nejvíce bych potřeboval katalog ND a dílenskou příručku nebo podobné knihy (údržba, opravy..). Díky moc :wink:

Pokud to zde někde je, tak se omlouvám, ale ať jsem hledal jak jsem chtěl, nenašel jsem :oops:
pon čer 09, 2008 6:58 pm

Uživatelský avatar
Wally
Příspěvky: 28
Registrován: pon led 28, 2008 12:05 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Sleduj když tak www.aukro.cz, občas se tam objeví v nabídce nějaký katalogy ND, příručky a podobný materiály v dražbě... Posledně tam byl katalog ND na A15 a ten se k mému překvapení vyšplhal na docela horentní sumu - kecal bych, ale myslím že to bylo přes 1000 Kč. Já sám mám katalog ND na valník A30, návod k obsluze na A21 / A31, ale sou to staré a tlusé publikace, které do scaneru nenacpu a kdyby jo, tak se rozpadnou ve vázání (teda lepení, jsou to klasické nekvalitní "měkké" publikace), proto v jejich převádění do el. podoby moc nepospíchám a postupně budu spíš přepisovat nabo digitálem za dobréhosvětla fotit ty nejdůležitější a nejsháněnější informace a dávat je postupně na Avia Club. Jestli máš třeba něco konkrétního a akutního, co bys potřeboval vědět, tak napiš, rád ti zkusím vyhovět s posláním ofoceného materiálu. Ale nechtěj, abych ti najednou nafotil celou publikaci, na to tolik času nemám... :lol:
pon čer 09, 2008 7:28 pm

Šemik
Příspěvky: 2
Registrován: pon čer 09, 2008 5:23 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvek

Nic vysloveně konkrétního nehledám, ale o prázdninách bych mohl avie dělat, auta mi sice všeobecně problém nedělají, ale Avii jsem v životě se šroubovákem v ruce neviděl tak jsem nechtěl vypadat jako absolutní pitomec co o tom nic neví :? :lol:

Dík za snahu, asi zajdu někam do antíku jestli by tam třeba něco neměli :D
pon čer 09, 2008 7:34 pm

Uživatelský avatar
Wally
Příspěvky: 28
Registrován: pon led 28, 2008 12:05 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Člověče zrovna tohle je docela problém, já prošel snad půl Prahy a dá se sehnat všechno na osobáky, vyjma tater teda, ale nákladní auta - zejména potom všechno od 148 výše (rokem výroby) se pořád drží mezi lidma, protože toho jezdí ještě habaděj a sehnat to v antíku... No já takové štěstí neměl, snad budeš mít větší! :wink: V Prazer znám jen jeden obchod, kde se dá sehnat i návod k obsluze třeba na RTO v super stavu, ale sou to takový pálky, že i když sem na tohle dost šáhlej, tak sem se otočil a s brekem utíkal pryč. Ale kdo by měl zájem - ulice Na Florenci u masarykáče v budově, jak je myslím redakce nějakých novin - nevím teď přesně jestli je to DNES nebo PRÁVO... :shock:
pon čer 09, 2008 7:42 pm

aaja
Příspěvky: 37
Registrován: čtv kvě 29, 2008 7:02 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Co takhle zkusit přímo továrnu v Praze Letňanech - Veselská ulice? Tam by mohli mít nějaký archiv.
úte čer 10, 2008 10:46 pm

Uživatelský avatar
Wally
Příspěvky: 28
Registrován: pon led 28, 2008 12:05 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

No za pokus to stojí, já o ničem takovém nevím. Ale aby to nebylo jak ve slavném kopřivnickém archívu tatra, kde sice můžeš všechno prošmejdit, ale kopírovat nesmíš a ani fotit nesmíš... takže je ti to všechno celkem k hovnu, protože nejvíc tam jdeš právě nasbírat co nejvíce info a už vidím jak si tam nekdo bude obkreslovat nějaký schéma el. soustavy nebo dělat tabulky já nevím s čím... :mad: Zeptám se jednoho člověka, co tam dlouho dělal, jestli o tom něco neví, vedlo-li se něco takovéhoa jestlito třeba ještě existuje.
úte čer 10, 2008 11:28 pm

cockroach33
Příspěvky: 15
Registrován: úte srp 15, 2006 8:51 pm
Bydliště: Pod podlahou

návod

Příspěvek

lidičky taky bych dílenskou příručku uvítal mam jen návod

http://www.uloz.to/482903/avia-15-30-manual.zip
stř čer 11, 2008 6:49 pm

Uživatelský avatar
Wally
Příspěvky: 28
Registrován: pon led 28, 2008 12:05 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Není to sice přímo Avie, ale - kamarád nedávno objevil zdroj všemožných informací o Saviemech SB2 - SM8. Dílenské příručky, katalogy ND, návody k obsluze, prospekty prostě všechno možné, takže sem za jeho pomoci začal postupně vše vkládat na Avia Club do sekce manuály v .pdf. takže kdo má zájem, sledujte a koukejte, může se i ledacos třeba hodit u starších A15 a A30. jediný problém je, že většina toho je ve francoužštině, sem tam se něco objeví anglicky, ale to jsou většinou jen prospekty. Více viz link, bude nadále přibývat:

http://www.avia-club.com/manuals.php
čtv srp 21, 2008 2:54 am

Odpovědět

Zpět na „AVIA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 hostů