Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

avia a zima

Příspěvek

tak jsem dneska po 12 dnech chtěl nastartovat avii a vona na podruhý chytla chvilku běžela na volnoběh a pak pomalu vzdechlabylo -10stupnů.pak jsem jí už nenastartoval,vybil jsem baterku,tak jsem startoval dál přes kabely,koukal jsem na naftu,jestli nezmrzla-nezmrzla,proměřil jsem žhavící svíčky,všechny jsou ok,povolil jsem všechny trubičky od vstřiků,a to už se trochu chytla pustil jsem ji na volnoběh a zase konec.a zase několikrat nic. pak se mi podařila natočit tak jsem jí držel ve vyšších otačkach tak pět minut a pak už to bylo ok.motor sem loni komplet generálkoval takže šlape dobře,čím to muže být?nekvalitní nafta? a nebo je možný že jak chytla,a pak sama vzdechla že se motor přechlastal?ale diesel se snad přechlastat nemuže,ne? jinak je to motor A65turbo euro II
2x Nissan atleon 210
sob led 03, 2009 5:24 pm

matesmates
Příspěvky: 108
Registrován: ned led 27, 2008 4:44 pm

Příspěvek

co takhle filtr na naftu?mohl by byt zamrzly a zcucly.
sob led 03, 2009 5:39 pm

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

filtr na naftu je starej tak 9 měsíců,takže si myslím že by měl bejt vpohodě,ale dobrej nápad,mohlo by tím proudit mín nafty,ale nezdá se mi to
2x Nissan atleon 210
sob led 03, 2009 6:17 pm

gugýto
Příspěvky: 3642
Registrován: pon pro 18, 2006 7:14 pm
Bydliště: Okres HODONÍN

Příspěvek

No moje zkušenosti v zimě s AVII. Když jsem začínal měl jsem avii jak ty. S tím motorem jsem nejsem jistý jestli to byl jak ten tvůj,ale měl už TURBO a takové to jiné sání. V zimě jsem pravidelně startoval kabelama,když jsem nedal předehřev. Když byl předehřev na těch 50°C to tak šlo. A stačil jeden brnk a motor šlapal. No a potom to startování šlo čím dál tím víc z tuha aji když bylo nad nulou..Avka ne a né chytit a po zimě když jsem to startování přetrpěl tak mě elektrikář řekl,že celou žimu nešlo žhavení :oops: tak asi tak :lol: :lol: Jinak teď na avii pořád zlobí elektrika,ale to kolegovy né mě:)Mám jinou. A startér se tam dělá 3x za rok což asi není normální. Jinak na ni vzpomínám rád :) Ale takové to ležení pod avií,dělat startér,altec, večně blby světla,hořeli pojistky,chladič tekl,únik oleja,nafta padala.Péra dělat(věčně 4500kg) Né díky už nechci:)
Rozvážet a Loupat
Cibka Express.
ned led 04, 2009 10:40 am

Lukáš Erenista Paál

Re: avia a zima

Příspěvek

AVIA nie je auto ale CHLIEV :D :D :D, však to ani v lete poriadne nechytá :lol: :lol: :lol:
čtv led 08, 2009 8:18 am

Uživatelský avatar
markoos
Příspěvky: 103
Registrován: ned říj 08, 2006 3:32 pm

Příspěvek

my mame vsehny Avie zamrzly i kdyz tankujeme zimni naftu, ktera by mela byt do minus 20 a je pouze minus 10. Filtr ucpou kousicky parafinu, co se v ni vysrazeji, bohuzel Avie nema vyhrivany filtr, takze je nejlepsi pockat az ty nejvetsi mrazy povoli :)
pát led 09, 2009 3:16 pm

bazén
Příspěvky: 608
Registrován: ned říj 19, 2008 1:36 pm
Bydliště: Prajzka

Příspěvek

V lednu 93 jsem se zamrzlou avii roztahoval sousedovu lizu.
A podařilo se.
To nezapomenu,protože v te době se mi narodil syn.
Ted už má 16.
pát led 09, 2009 9:05 pm

rami
Příspěvky: 178
Registrován: ned lis 18, 2007 5:16 pm
Bydliště: karvinsko

Re: avia a zima

Příspěvek

Praga RN píše:AVIA nie je auto ale CHLIEV :D :D :D, však to ani v lete poriadne nechytá :lol: :lol: :lol:

omyl. Pokud mas dobre udelane cerpadlo a motor neni po smrti,tak chyta dobre.
pát led 09, 2009 9:40 pm

Bagr
Příspěvky: 2576
Registrován: stř bře 01, 2006 6:20 pm
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Přesně tak :Avie není špatné auto.
Vše o Karosách na stránce:
www.karosa.webgarden.cz
pát led 09, 2009 9:41 pm

rami
Příspěvky: 178
Registrován: ned lis 18, 2007 5:16 pm
Bydliště: karvinsko

Příspěvek

g.u.g.a píše:No moje zkušenosti v zimě s AVII. Když jsem začínal měl jsem avii jak ty. S tím motorem jsem nejsem jistý jestli to byl jak ten tvůj,ale měl už TURBO a takové to jiné sání. V zimě jsem pravidelně startoval kabelama,když jsem nedal předehřev. Když byl předehřev na těch 50°C to tak šlo. A stačil jeden brnk a motor šlapal. No a potom to startování šlo čím dál tím víc z tuha aji když bylo nad nulou..Avka ne a né chytit a po zimě když jsem to startování přetrpěl tak mě elektrikář řekl,že celou žimu nešlo žhavení :oops: tak asi tak :lol: :lol: Jinak teď na avii pořád zlobí elektrika,ale to kolegovy né mě:)Mám jinou. A startér se tam dělá 3x za rok což asi není normální. Jinak na ni vzpomínám rád :) Ale takové to ležení pod avií,dělat startér,altec, večně blby světla,hořeli pojistky,chladič tekl,únik oleja,nafta padala.Péra dělat(věčně 4500kg) Né díky už nechci:)
Ty uz mas D Cummins E 4 ,ze 8)
pát led 09, 2009 9:41 pm

rami
Příspěvky: 178
Registrován: ned lis 18, 2007 5:16 pm
Bydliště: karvinsko

Příspěvek

Tomik píše:filtr na naftu je starej tak 9 měsíců,takže si myslím že by měl bejt vpohodě,ale dobrej nápad,mohlo by tím proudit mín nafty,ale nezdá se mi to

Kolik si za 9 mesicu najel KM ?
Ja bych take prvne vymenil filtr a pak laboroval pripadne co dal.
A 31 E2 ma blbe reseny ten palivak...... uz jsem videl,ze ho mivaji zabaleny aby na neho tak nefoukalo,nebo jsem videl,ze byl omotany foliji na vyhrev zrcatek a zapojoval se do zapalovece.....takze vyhrivany filtr :roll:
pát led 09, 2009 9:43 pm

gugýto
Příspěvky: 3642
Registrován: pon pro 18, 2006 7:14 pm
Bydliště: Okres HODONÍN

Příspěvek

Jo jo Rami:)

Takže... Tady důkaz,že je stále potřeba Avce pomáhat ráno:D

Obrázek

Obrázek Klikni na zvětšení:)

A moje Nataša Euro 4 cummins:) V zimě:D Zatím jsem vždy natočil :) i při těch - 16°C . Ten den kdy zamrzla SCANIA avia A60 a DAEWOO D 90 jsem jezdil. A taky jako jedina AVIE jezdila ta zelená nahoře na fotce..Jen se jí vždycky ráno musí pomoct startovacím vozíkem:)
Rozvážet a Loupat
Cibka Express.
sob led 10, 2009 11:24 am

rami
Příspěvky: 178
Registrován: ned lis 18, 2007 5:16 pm
Bydliště: karvinsko

Příspěvek

JJ...vime....znamy ma starou dobrou A 31 a kdyz byly ty treskute mrazy (ted nevim presne asi tri roky zpatky) Jediny dojel na firmu a vseci s modernima auty cumeli,jak to ze jede :) :D
Samo,ze obcas ji treba pomoct,uz ty auta neco pamatujou,ale ruku na srdce......myslim ze vetsina dopravcu vydelala na nove auta starymi dobrymi Avcama....

Souhlasite ;)
sob led 10, 2009 11:29 am

rami
Příspěvky: 178
Registrován: ned lis 18, 2007 5:16 pm
Bydliště: karvinsko

Příspěvek

g.u.g.a - spokojeny ? Mocovina nezlobi :D
sob led 10, 2009 11:30 am

gugýto
Příspěvky: 3642
Registrován: pon pro 18, 2006 7:14 pm
Bydliště: Okres HODONÍN

Příspěvek

Nezlobí...Akorát nádrž je hodně zastrčená u rámu takže to nalívání je takové zajímavé :D Jinak auto bez problému..Samozřejmě žárovky a také pí*oviny jsou furt. Teď mě v palubce přestalo svítit podsvícení sklonu světel a mlhovka,ale to je prkotina. Až bude mět 100 tisíc tak se pokusím udělat recenzi jak v Trucku :lol:
Rozvážet a Loupat
Cibka Express.
sob led 10, 2009 11:37 am

Odpovědět

Zpět na „AVIA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 hostů