Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda

Uživatelský avatar
petersen
Příspěvky: 942
Registrován: stř bře 15, 2006 6:44 pm
Bydliště: praha

Avia má nového majitele

Příspěvek

Ashok Leyland to acquire Czech firm Avia's truck biz
Our Web Bureau / Mumbai July 19, 2006
Ashok Leyland has signed a framework agreement for acquiring the truck business unit of Czech Republic-based AVIA, according to an offical release issued by the company to BSE today.

Tak podle tohoto a toho co psal dnešní Expres Avia má nového vlastníka a to druhou největší Indickou společnost vyrábějící nákladní vozidla a autobusy ASHOKLEYLAND :lol:
čtv črc 20, 2006 7:09 pm

anonimní

Příspěvek

http://www.ashokleyland.com/whatsnew.jsp přímo stránky AshokLeyland na kterých již píší o AVII
sob črc 22, 2006 6:17 pm

cuisine
Příspěvky: 4179
Registrován: stř bře 08, 2006 9:26 pm

Příspěvek

tak snad jim to pomůže a nedopande to jak daewoo
sob črc 22, 2006 6:39 pm

nero
Příspěvky: 3960
Registrován: stř bře 29, 2006 11:54 pm
Bydliště: Brno, Praha

Příspěvek

Jeden z mnoha článků o prodeji Avie, ale co jsem se dočetl poprvé je to, že i o Tatru mají zájem Indové. Dokonce tamní jednička Tata.
http://ihned.cz/3-22983595-tatra-000000_d-fc
pon črc 24, 2006 10:22 pm

Uživatelský avatar
Tom120
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv srp 24, 2006 1:41 pm
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Tak dle včerejších novin (MF Dnes) má AVIA zrojnásobit výrobu, a již vyvinula modernizovanej typ (za pomoci Indickejch techniků - což se mi vůbec nelíbí :evil: ). No, uvidíme. Jen připomenu - majitelem je Ashok Leyland - zde je na něj odkaz: http://www.liaz.cz/forum/viewtopic.php?t=1195
sob dub 07, 2007 9:29 am

Uživatelský avatar
petersen
Příspěvky: 942
Registrován: stř bře 15, 2006 6:44 pm
Bydliště: praha

Příspěvek

Tom120 píše:Tak dle včerejších novin (MF Dnes) má AVIA zrojnásobit výrobu, a již vyvinula modernizovanej typ (za pomoci Indickejch techniků - což se mi vůbec nelíbí :evil: ). No, uvidíme. Jen připomenu - majitelem je Ashok Leyland - zde je na něj odkaz: http://www.liaz.cz/forum/viewtopic.php?t=1195
teda nevím co máš proti indickým technikům :wink: , důležité bude jestli se opravdu povede zdvojnásobit výrobu a hlavně aby na ty auta byl odbyt . Jinak jsi na jiném místě fora dával nějaké fotky , mám dotaz , kde jsi vyhrabal ty prastaré autobusy ashok leyland :lol: mám tu na něj již cca 9let staré prospekty ale věs že ty autobusy vypadají daleko lépe :wink: , jo a dával jsi tam pouze fotky staré typové řady vyráběné na bázi původních vozidel a britských vozidel Leyland T45 jenže oni mezi tím měli udělanou modernizovanou řadu a také řadu na bázi licenčních vozidel Ford Cargo :wink: když už tak to chce objektivní příspěvky a ne výcuc toho nejošklivějšího :lol: :lol: :lol: Ohledně Avie bych se nechal překvapit možná by mě ani nepřekvapilo kdyby indové měli v umyslu klonovat kabiny avie i na těžká nákladní vozidla , Dokázali by tím totiž eliminovat náročný vývoj a obměnu strojů na výrobu kabin u těžké řady

PS : onen odkaz naq ashokleyland již delší dobu nefunguje :wink:
sob dub 07, 2007 1:42 pm

Uživatelský avatar
Tom120
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv srp 24, 2006 1:41 pm
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

petr.truck píše:
Tom120 píše:Tak dle včerejších novin (MF Dnes) má AVIA zrojnásobit výrobu, a již vyvinula modernizovanej typ (za pomoci Indickejch techniků - což se mi vůbec nelíbí :evil: ). No, uvidíme. Jen připomenu - majitelem je Ashok Leyland - zde je na něj odkaz: http://www.liaz.cz/forum/viewtopic.php?t=1195
teda nevím co máš proti indickým technikům :wink: , důležité bude jestli se opravdu povede zdvojnásobit výrobu a hlavně aby na ty auta byl odbyt . Jinak jsi na jiném místě fora dával nějaké fotky , mám dotaz , kde jsi vyhrabal ty prastaré autobusy ashok leyland :lol: mám tu na něj již cca 9let staré prospekty ale věs že ty autobusy vypadají daleko lépe :wink: , jo a dával jsi tam pouze fotky staré typové řady vyráběné na bázi původních vozidel a britských vozidel Leyland T45 jenže oni mezi tím měli udělanou modernizovanou řadu a také řadu na bázi licenčních vozidel Ford Cargo :wink: když už tak to chce objektivní příspěvky a ne výcuc toho nejošklivějšího :lol: :lol: :lol: Ohledně Avie bych se nechal překvapit možná by mě ani nepřekvapilo kdyby indové měli v umyslu klonovat kabiny avie i na těžká nákladní vozidla , Dokázali by tím totiž eliminovat náročný vývoj a obměnu strojů na výrobu kabin u těžké řady

PS : onen odkaz naq ashokleyland již delší dobu nefunguje :wink:
tak já si taky trochu rejpnu :lol: : Ta výroba se ztrojnásobuje nikoliv zdvojnásobuje. :lol: :lol: :lol:

A jinak, čet si ten článek co má Ashok Leyland s Avií v úmyslu? Možná ti pak nebude připadat divný, že ty indy nemam rád. 8)

A s tou řadou - dole máš odkaz na aktuální výrobu a rozhodně to nevypadá nijak světově, přesnějc řečeno jsou to pěkný klumpy. :lol: :lol:
sob dub 07, 2007 1:46 pm

Uživatelský avatar
petersen
Příspěvky: 942
Registrován: stř bře 15, 2006 6:44 pm
Bydliště: praha

Příspěvek

Tom120 píše: tak já si taky trochu rejpnu :lol: : Ta výroba se ztrojnásobuje nikoliv zdvojnásobuje. :lol: :lol: :lol:
A jinak, čet si ten článek co má Ashok Leyland s Avií v úmyslu? Možná ti pak nebude připadat divný, že ty indy nemam rád. 8)
A s tou řadou - dole máš odkaz na aktuální výrobu a rozhodně to nevypadá nijak světově, přesnějc řečeno jsou to pěkný klumpy. :lol: :lol:
Dole ??? ale já ti říkám že ten odkaz nefunguje :wink: prostě se neotevře oznamuje chybu serveru , Jestli se nepletu ty klumpy jak ty říkáš vychází z britského vozidla Ford Cargo pravdou je že základ této budky pochází z roku 1982 . Facelift který dostala fi ashok není až zas tak špatný s přihlédnutím na jakých trzích a pro jaké zákazníky je vozidlo určeno .
Ale máš pravdu můžeš mít k indům odpor za cokoli co provedou . Ale věř tomu že kdyby jsi byl zaměstnanec pracující v AVII mluvil by jsi jinak !!!!!! uvědom si že pro spoustu lidí je to jedna z mála možností jak se zachránit . Nebo by snad bylo lepší kdyby avii nekoupil nikdo , šikmooké daewooo zavřelo bránu a se slovy bankrot propustilo všechny zaměstnance !!!! Ty auta se ti líbyt nemusí ba dokonce tě nikdo nenutí aby sis je kupoval ale důležité je že se nějaká budou vyrábět a že za ně podnik dostane peníze protože se prodají a zaměstanci budou moci v klidu zaplatit nájem a budou se mít za co nažrat .
sob dub 07, 2007 2:02 pm

Uživatelský avatar
Tom120
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv srp 24, 2006 1:41 pm
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

petr.truck píše:
Tom120 píše: tak já si taky trochu rejpnu :lol: : Ta výroba se ztrojnásobuje nikoliv zdvojnásobuje. :lol: :lol: :lol:
A jinak, čet si ten článek co má Ashok Leyland s Avií v úmyslu? Možná ti pak nebude připadat divný, že ty indy nemam rád. 8)
A s tou řadou - dole máš odkaz na aktuální výrobu a rozhodně to nevypadá nijak světově, přesnějc řečeno jsou to pěkný klumpy. :lol: :lol:
Dole ??? ale já ti říkám že ten odkaz nefunguje :wink: prostě se neotevře oznamuje chybu serveru , Jestli se nepletu ty klumpy jak ty říkáš vychází z britského vozidla Ford Cargo pravdou je že základ této budky pochází z roku 1982 . Facelift který dostala fi ashok není až zas tak špatný s přihlédnutím na jakých trzích a pro jaké zákazníky je vozidlo určeno .
Ale máš pravdu můžeš mít k indům odpor za cokoli co provedou . Ale věř tomu že kdyby jsi byl zaměstnanec pracující v AVII mluvil by jsi jinak !!!!!! uvědom si že pro spoustu lidí je to jedna z mála možností jak se zachránit . Nebo by snad bylo lepší kdyby avii nekoupil nikdo , šikmooké daewooo zavřelo bránu a se slovy bankrot propustilo všechny zaměstnance !!!! Ty auta se ti líbyt nemusí ba dokonce tě nikdo nenutí aby sis je kupoval ale důležité je že se nějaká budou vyrábět a že za ně podnik dostane peníze protože se prodají a zaměstanci budou moci v klidu zaplatit nájem a budou se mít za co nažrat .
tak, to nevim, asi se ti nějak pojebal prohlížeč, protože, ty odkazy fungovaly, když jsem je sem dával a i teď (před cca 5 minutama) se otevřela ta fotka tý pixly i jejich webu.

A k tej Avii, nevim teda proč se zmiňuješ o Daewoo, protože majitelem Avie byl Oldien's Trucks, ani nevim, jestli si čet ten článek, ale podle toho co tu píšeš, tak asi ne. Takže to shrnu: V tom článku (já ho asi jak na to tak koukam naskenuju a hodim sem), se psalo, že Ashok Leyland, koupil Avii a že chce na bázi Avie vyrábět autobusy. Zároven se tam psalo, že Avii kupuje proto, aby se dostal na Evropskej trh. To by bylo OK, ale další věci už se mi vůbec nelíběj: Uvedli například, že do Avie se začnou dodávat Indický motory, že se část výroby přesune do Indie a, že vývoj bude probíhat částečně u Indů. Rovněž že se s Avií chtějí soustředit na Afriku apod. O tom, že Avii chtějí nějak pomoct, vyvinout nový modely pro Stř. Evropu nepadlo ani jediný slovo!

Jinak souhlasim s tim, že je to pro trh, kde jde hlavně o cenu, ale stejně, jesi s tim chtí do Evropy (jako že jo), tak to nevim, kdo jim ten šmejd bude kupovat.:
Uvedu příkad: Asi před rokem vstoupila na trh litevská automobilka MAZ. Jsou to taky strašný šmejdy a oddůvodnovali to tim, že je to sice šmejd, ale v ČR a SR, kam vstupovaly se to chytne, protože je to proti Tatře 3x levnější. (A skutečně to tak bylo.) A řikaly, že si to koupí firmy, který dnes jezdí s 20 let (a víc) starejma Liazkama. Dodnes si to skoro nikdo nekoupil.
sob dub 07, 2007 2:13 pm

Uživatelský avatar
petersen
Příspěvky: 942
Registrován: stř bře 15, 2006 6:44 pm
Bydliště: praha

Příspěvek

Tom120 píše:

A k tej Avii, nevim teda proč se zmiňuješ o Daewoo, protože majitelem Avie byl Oldien's Trucks, a.
Nepojebal nedávám mu šanci aby se sám od sebe jebal :lol:
jo ten odkaz ti funguje bez problémů znáš složku v počítači které se říká "temporary internet files" ??? tam se ti ukládá vše co navštívíš a když se připojuješ tak si to prohlížeč stáhne z tvého pí sí až potom aktualizuje z dané stránky je to rychlejší a hlavně ti to šetří množství přijatých dat . no ale to patří jinam . Vzhledem k tomu že já tuto část mažu v podstatě denně tak stránku ashokleyland nemám načtenou :roll: a když je na druhé straně průser mi ji zkrátka nenačte . nakonec jsem se na ty stránky dostal ale je to tam stejné jako před rokem takže jsem měl pravdu s tím že jejich poslední model vychází z britského Fordu Cargo

No a jako co ??? se ti nelíbí na jejich záměru . že tam není ani slovo o tom že pomůžou avii ??? ale je !!!! už to že s ní mají plány , to že část výroby převedou do indie je zcela jasné jinak by se jim nepovedlo ztrojnásobení výroby . kapacita stávajícího závodu nemusí být za A vyhovující a za B exportovat hotová vozidla je nákladnější jak je montovat přímo na místě . Výroba autobusů v avii není také zas tak špatný nápad ono je de facto jedno zada nákladák či autobus :lol: hlavně že jejich prodej sipe lowe :twisted:

Si ze mě děláš prču :twisted: že nevíš proč jsem se zmínil o DAEWOO :shock: ne fakt to si ze mě děláš kozy :wink: a nebo jsi to myslel vážně :!: . Jestli jsi to myslel vážně tak to jsi asi ještě hodně malé pívo :lol: :lol: :lol:

PS : citace skracuj !!!!! jestli to nezvládneš technicky tak je raději nedělej :wink: , a nebo ti poradím vymaž část textu mezi hranatými závorkami ale bacha ne že si smázneš jednu z těch závorek .
sob dub 07, 2007 3:09 pm

Uživatelský avatar
petersen
Příspěvky: 942
Registrován: stř bře 15, 2006 6:44 pm
Bydliště: praha

Příspěvek

Tom120 píše: vyvinout nový modely pro Stř. Evropu nepadlo ani jediný slovo!
nezdá se ti to trochu jako ekonomická sebevražda vyvíjet nové vozidlo střední třídy když to je vyvinuto !!!!! mimochodem daewoo si na jejím vývoji vylámalo zuby :wink: Nebo máš pocit že se musí za každou cenu každých pět let vyvíjet nové vozidlo . Nono ten vývoj byl setsakramentsky drahej a to auto se bude muset dlouho udržet na trhu aby se to rentovalo , možná nějaký ten drobný facelift se provede ale základ zůstane stejný
sob dub 07, 2007 3:19 pm

Uživatelský avatar
Tom120
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv srp 24, 2006 1:41 pm
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

petr.truck píše:
Nepojebal nedávám mu šanci aby se sám od sebe jebal :lol:
jo ten odkaz ti funguje bez problémů znáš složku v počítači které se říká "temporary internet files" ??? tam se ti ukládá vše co navštívíš a když se připojuješ tak si to prohlížeč stáhne z tvého pí sí až potom aktualizuje z dané stránky je to rychlejší a hlavně ti to šetří množství přijatých dat . no ale to patří jinam . Vzhledem k tomu že já tuto část mažu v podstatě denně tak stránku ashokleyland nemám načtenou :roll: a když je na druhé straně průser mi ji zkrátka nenačte . nakonec jsem se na ty stránky dostal ale je to tam stejné jako před rokem takže jsem měl pravdu s tím že jejich poslední model vychází z britského Fordu Cargo

No a jako co ??? se ti nelíbí na jejich záměru . že tam není ani slovo o tom že pomůžou avii ??? ale je !!!! už to že s ní mají plány , to že část výroby převedou do indie je zcela jasné jinak by se jim nepovedlo ztrojnásobení výroby . kapacita stávajícího závodu nemusí být za A vyhovující a za B exportovat hotová vozidla je nákladnější jak je montovat přímo na místě . Výroba autobusů v avii není také zas tak špatný nápad ono je de facto jedno zada nákladák či autobus :lol: hlavně že jejich prodej sipe lowe :twisted:

Si ze mě děláš prču :twisted: že nevíš proč jsem se zmínil o DAEWOO :shock: ne fakt to si ze mě děláš kozy :wink: a nebo jsi to myslel vážně :!: . Jestli jsi to myslel vážně tak to jsi asi ještě hodně malé pívo :lol: :lol: :lol:

PS : citace skracuj !!!!! jestli to nezvládneš technicky tak je raději nedělej :wink: , a nebo ti poradím vymaž část textu mezi hranatými závorkami ale bacha ne že si smázneš jednu z těch závorek .
O složce Temporary Internet files mě poučovat nemusíš. Znam a je to mrcha. :lol:

No, o tom jesi jí nakonec pomůžou, nebo ne, to se uvidí časem. 8)

No, nevim Daewoo to posralo, krachlo, a prodalo Oldien's Trucks, ale teď už je Daewoo úplně passe, takže bych se o něm ani nezmiňoval.

PS: Tu citaci jsem tam vkládal jen tak jako, že to je odpověď, víš? :lol: :lol: :lol: Sádlozřejmě že to umim smazat. To jsou tu jiní "experti", který dycky smažou jen půlku. :lol:
sob dub 07, 2007 3:29 pm

mc.cvok
Příspěvky: 2178
Registrován: úte říj 17, 2006 10:18 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvek

:roll: Hele, Tom 120,že ty jseš nějakej Paroubkovo příbuznej,že jo???Taky jen kecáš,a skutek utek.........proč jsi teda tu citaci opět nesmazal????Já vím,všechno víš,všechno znáš...... :?:
Zabijte je všechny.....Bůh si ty svý pozná .
sob dub 07, 2007 3:43 pm

tatracyber
Medvěd
Příspěvky: 3182
Registrován: čtv bře 09, 2006 4:27 pm
Bydliště: Reichenberg

Příspěvek

mc.cvok píše::roll: Hele, Tom 120,že ty jseš nějakej Paroubkovo příbuznej,že jo???Taky jen kecáš,a skutek utek.........proč jsi teda tu citaci opět nesmazal????Já vím,všechno víš,všechno znáš...... :?:
:clap: :clap:
Už tu nejsem, už mě s fórem neotravujte.
sob dub 07, 2007 4:43 pm

Uživatelský avatar
Tom120
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv srp 24, 2006 1:41 pm
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

mc.cvok píše::roll: Hele, Tom 120,že ty jseš nějakej Paroubkovo příbuznej,že jo???Taky jen kecáš,a skutek utek.........proč jsi teda tu citaci opět nesmazal????Já vím,všechno víš,všechno znáš...... :?:
Paroubkovo příbuznej nejsem a ani ho nemam vůbec rád. :mad: A smazal jsem tu svojí citaci, tu na co jsem odpovídal jsem tam nechal, aby bylo vidět na co odpovídam, ale evidentně si to nepochopil. :roll:
sob dub 07, 2007 5:58 pm

Odpovědět

Zpět na „AVIA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů