Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda

Odpovědět
Uživatelský avatar
Závozník
Semex
Příspěvky: 302
Registrován: sob zář 26, 2009 1:42 pm
Bydliště: Valašsko

Pozinkování kabiny

Příspěvek

Pokuď vím dělá se pozinkování kabin, ale nevím jestli se vymění celá kabina nebo pozinkuje stará. A nevíte která firma to dělá a kolik to asi stojí.
sob pro 26, 2009 2:24 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Ahoj a viděl jsem v D. televizi reportáž o renovaci veterána a u něho byla celá karoserie nejdříve ponořená do louhové lázně na zbavení původního laku. To stálo 1000 E a pak to bylo ještě opískované v místech koroze. Nejkvalitnější je žárové zinkování, ale kolik by stála celá kabina nevím. Ale asi moc protože je potřeba velká vana se Zn. Šopování Zn je taky řešení, ale ne tak kvalitní a nedostane se všude. Taky je ten povrch moc hrubý a pracný na kvalitní lak.
Já si momentálně renovuju kabinu Ify W 50 a všechno si brousím sám, pískování jsem zavrhnul, protože může dojít k deformaci plechu a jediná kvalitní technologie na zabránění deformací je tryskání suchým ledem a to nikde v okolí není.
Volvo FL 614.
sob pro 26, 2009 6:37 pm

Uživatelský avatar
Leoš H
Příspěvky: 2668
Registrován: pát zář 26, 2008 10:30 am
Bydliště: Hulín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

U nás obalovně, to jedna firma zkoušela - Tryskání suchým ledem www.vacutec.cz firma z Kroměříže, ale tryskání zaschlého asfaltu z nádrže jim tím moc nešlo. Ale na jiné věci to je asi dobré, jinak by to nekupovali. :wink:
Jinak velká zinkovna je v prostějově www.Galva.cz a mám pocit, že je tam ještě jedna firma při výjezdu na kostelec ale ten název nevím.
sob pro 26, 2009 6:54 pm

JiříČapek
Příspěvky: 233
Registrován: ned kvě 28, 2006 6:48 am
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

V jincích ve fy.KOSTAL,žárově zinkují i celé vleky.Vezl jsem tam vrata 8m dlouhá. V případě zájmu doženu tel.
sob pro 26, 2009 9:44 pm

Uživatelský avatar
Závozník
Semex
Příspěvky: 302
Registrován: sob zář 26, 2009 1:42 pm
Bydliště: Valašsko

Příspěvek

Hoši díky za odpovědy, já už totiž dlouho uvažuju o pozinkování kabiny na naší avii, jako pořádnou antikorozní úpravu.
ned pro 27, 2009 10:12 am

ŠT-180N
Příspěvky: 398
Registrován: pon led 08, 2007 6:00 pm
Bydliště: Kojetín

Příspěvek

já sem zjišťoval kolik by stálo nazinkování rámu na podvalník pro osobáky a bylo mě řečeno že sazbe je 15kč za kilo
pane řidiči co to je za značku?? zákaz vjezdu nakláďáků ..... no a tak proč ste sem teda vjel?? šak to je avia ...
pon bře 15, 2010 4:35 pm

Odpovědět

Zpět na „AVIA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů