Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda

Odpovědět
truckercech
Příspěvky: 12
Registrován: ned čer 20, 2010 10:30 am
Bydliště: otrokovice

avia 75EL - udkud a jak napojit vzduch na vzduchové fanfáry

Příspěvek

ahojte, na této avii jsou elektrické klaksonky ale doma nám od něčeho zůstaly klasický trumpety na vzduch, chtěl bych požádat o radu kde vzít vzduch a jak to napojit



PS dostal sem tip že když se sklopí budka tak je tam svazek hadic to prý stačí naříznout a vložit ,,T" kus ale co za zařízení k tomu, aby to pouštělo vzduch do trumpety tehdy, když zmáčknu tačítko, případně kdyby už bylo takové zařízeníčko tak mi prosím napište co to je abych to v týdnu mohl koupit

díky
ned čer 20, 2010 10:47 am

rami
Příspěvky: 178
Registrován: ned lis 18, 2007 5:16 pm
Bydliště: karvinsko

Příspěvek

Kup selenoidni ventil,jaky je na uzverku nebo pomocny pohon.Tecko dej na vyvod co jde na ten ventil na uzaverku ,doved lektrinu a tlacitkem budes ovladat troubeni.
ned čer 20, 2010 3:23 pm

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

potřebuješ 12v elektromagnetický ventil,třeba i ten kterej se používá na uzávěrku diferenciálu,novej stojí asi 550KČ odpojíš elektrické klaxony,a ten drát z klaxonu připojíš na ten ventil,druhej dáš na kostru,tím docílíš toho,že budeš trumpetu ovládat stejně jako puvodní klaxon,jinak bych to připojil někde u čtyřcestného ventilu u vzduchojemu přes nějáké šroubení než kuchat hadice
2x Nissan atleon 210
ned čer 20, 2010 3:29 pm

truckercech
Příspěvky: 12
Registrován: ned čer 20, 2010 10:30 am
Bydliště: otrokovice

Příspěvek

jo díky za tipy, konečně něco přesného :lol:

předpokládáme že vzduchojem je na levé straně hned za baterkama že? sou tam i tuším posilovač na brzdy....tam to vypadá že tam je pár vývodů nachystaných, ale jestli je to na vzduch nevím, ale jak píšete tak asi je to ten bazmek...a jak píšete, tak nějak sem si představoval odpověď takže díky a já jdu koupit ten elektromagnetický ventil :) (jo a nedá se nějak v náhradě, dávat pětikilo za takovou ,,cipovinu" se mi zdá dost, za 700 se dají koupit klasický melodický fanfáry na 12v elektriku...no ..jen sem myslel že to bude levnější no 8) )
ned čer 20, 2010 9:00 pm

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

drahý ten ventil je,taky nevim proč,je to jednoduchá věc,tak někde sehnat starší z vrakáče nebo z nějákeho vraku
2x Nissan atleon 210
pon čer 21, 2010 10:34 am

truckercech
Příspěvky: 12
Registrován: ned čer 20, 2010 10:30 am
Bydliště: otrokovice

Příspěvek

dobře no, já to tady nadhodím a uvidím :)

díky za tip...
pon čer 21, 2010 8:27 pm

Odpovědět

Zpět na „AVIA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů