Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda

Odpovědět
cockroach33
Příspěvky: 15
Registrován: úte srp 15, 2006 8:51 pm
Bydliště: Pod podlahou

Ruční brzda

Příspěvek

Zdravim chlapi, hledal jsem tento problem a nenašel a tady věřím že mi poradíte. Mám problém s ruční brzdou na avii A30, ta je mechanická, najednou nějak špatně brzdí, když ji člověk potáhne tak musí pořádně zabrat aby to v kopci zabrzdil, někdy je i v horní poloze a pořád pomalu auto jede, nevím v čem je problém, už jsem to seřizoval v lanovodech ale tam to už seřídit nelze, bubny se přehřívají, jedinou možnost bych viděl na prodloužení jedné z pák před lanovody ale to se mi taky zdá celkem blbé řešení (z důvodu větší síly na ručku). Technik na STK mi jednou řekl že je dobré prodloužit packy přímo v bubnech, na těch ovládacích plechách ale tam se vrtat a kuchat to? To by byla pro mě poslední možnost a ještě nevím jestli by to mělo zaručený účinek. pokud by jste věděli kluci nebo jste se setkali s tímto problémem budu rád za každou radu.
úte dub 26, 2011 7:30 pm

ŠT-180N
Příspěvky: 398
Registrován: pon led 08, 2007 6:00 pm
Bydliště: Kojetín

Příspěvek

tak do táhla bych drbal až bych zjistil že sou vytahaný lanovody, ale napřed bych zhodil bubny a mrkl se jestli tam je všechno ok, sundaný to je za chvilku a stejně bych aji po tým ty lanovody vyměnil jestli to zlobí, ale možná tady bude mět nekdo jinou zkušenost :wink: mě to dělaly vytahaný lanovody
pane řidiči co to je za značku?? zákaz vjezdu nakláďáků ..... no a tak proč ste sem teda vjel?? šak to je avia ...
úte dub 26, 2011 7:46 pm

cockroach33
Příspěvky: 15
Registrován: úte srp 15, 2006 8:51 pm
Bydliště: Pod podlahou

Příspěvek

no pravě lano (15) se se zdá být dobré (a když za něho trhneš tak čelisti pěkně lupnou o bubny a vrací se hezky) a loni jsme na tom dělali brzdové válečky takže myslim že to fachčeno dobře, no sam nevim, spíš bych řekl že je to ve vůli komponent před tím lanem, ale nechci se hádatObrázek
úte dub 26, 2011 7:57 pm

ŠT-180N
Příspěvky: 398
Registrován: pon led 08, 2007 6:00 pm
Bydliště: Kojetín

Příspěvek

podle mě je to lanko starý a proto se ti aji ty bubny hřejo, protože se to prd vrací :D
pane řidiči co to je za značku?? zákaz vjezdu nakláďáků ..... no a tak proč ste sem teda vjel?? šak to je avia ...
úte dub 26, 2011 8:49 pm

rami
Příspěvky: 178
Registrován: ned lis 18, 2007 5:16 pm
Bydliště: karvinsko

Příspěvek

Bych rekl,ze budou prirezle.
úte dub 26, 2011 8:56 pm

cockroach33
Příspěvky: 15
Registrován: úte srp 15, 2006 8:51 pm
Bydliště: Pod podlahou

Příspěvek

Takže bylo to v tom bowdenu (3), lano bylo hezky čisté ani známka rzi ale chybělo mu tam mazivo, ještě jsem to přehodil o dírku dozadu na čísle (12) a ted to fachčí jak nikdy, kík kluci, a snad tady jiní najdou odpovědi, tak jako já!
stř dub 27, 2011 8:07 pm

Odpovědět

Zpět na „AVIA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů