Modeláři, cokoliv potřebujete, pište sem. Snad Vám jiný modelář poradí:-)

Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, Pavel Bíteš

Odpovědět
Uživatelský avatar
Milda
Příspěvky: 5780
Registrován: pát bře 23, 2007 5:03 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

to potom časem doladíš a budeš zlepšovat a zlepšovat, až uděláš novou káru jako já :D a co tohle http://www.rcmodelex.cz/rcmodelex/eshop ... rav-o-13mm
ned říj 11, 2009 7:41 am

Uživatelský avatar
chmelda
Příspěvky: 1184
Registrován: ned říj 04, 2009 6:34 pm
Bydliště: Mikulov

Příspěvek

Čaues o něčem podobném jsem přemýšlel, ale největší problém jsem měl jak dostat tisícihran z hřídele do unašeče. Jediné co mě napadlo bylo sehnat hliníkový šestihran a po úpravách ho narazit na hřídel z diferenciálu - nebo jakoby nalisovat aby se vytlačily ty zoubky ale nvím jestli by to fungovalo.
ned říj 11, 2009 3:33 pm

Uživatelský avatar
Milda
Příspěvky: 5780
Registrován: pát bře 23, 2007 5:03 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

a co tam máš za nápravy ?
ned říj 11, 2009 4:51 pm

Uživatelský avatar
rotruck
Příspěvky: 876
Registrován: ned pro 09, 2007 8:27 pm
Bydliště: MORAVA

Příspěvek

LIÁÁÁZ :onfire: Zdravíííím bráchu - nebo teda spíš séégru :wink:
Že to ale budou dvojčata , to bych teda nikdy nečekal :lol:

Tak už konečně nejsem sám . V první chvíli když jsem to rozkliknul , tak jsem myslel že mně to někdo ofotil :lol:
Musím uznat , že jsi si s šáskem vyhrál , pěkná práce. Jinak jsme na tom s postupem prací dost podobně , času málo a tak světla , doplňky a polepy čekají na dlouhé zimní večery. Zatím víc jezdím a rozbíjím , než vylepšuju už jsem dvakrát znova odlíval nárazník a spravoval přední ochrannej rám

Co se týká těch náprav (To Milda: truckový Tamiya a trošku bojim, bojim) ty hexi by pomohly , ale ta cena :roll:
Nejsem si úplně jistej, ale mám dojem ,že by tisícihran v hexu ani nemusel být , podstatný je tam tuším to zakolíkování (aspoň u mýho TLka)
Jinak samo bude spousta otázek :P
Kolik ti to momentálně váží vzhledem k použití plechu a podobně ??
já se zatím držím do 3kg
Jakej máš RAL odstín barvy , já se pořád nemůžu nějak vybarvit , ale vypadá to , že jsme na tom docela podobně
:D

Co se týká rozšíření nápravy mrkni sem : http://www.rc4x4.cz/modules.php?name=Ne ... cle&sid=13
snad ti z toho bude něco k užitku :wink: někde jsem narazil i na rozšíření truckové nápravy , ale jen si tak vzpomenout kde :think:

Jak tak koukám , tak by jsme teda mohly ještě stihnout společně s Pepou a Mildou nějaký letošní zakončení sezony , třeba v Hrušovanech , nebo jiném pískovém ráji :P
Naposledy upravil(a) rotruck dne ned říj 11, 2009 7:47 pm, celkem upraveno 1 x.
ned říj 11, 2009 5:44 pm

Uživatelský avatar
rotruck
Příspěvky: 876
Registrován: ned pro 09, 2007 8:27 pm
Bydliště: MORAVA

Příspěvek

Ještě bokem : chtěl bych se poradit , kdo trošku hovíte zasíťovaným PC ??
Mám doma hlavní počítač - správce a pod ním na lince svůj , jenže teď po výměně zákl. desky se nemůžu zaboha zaheslovat a přihlásit ze svýho u sebe na TOTO forum :mad:
Když jdu od správce , tak bez problémů , když to zkusím v práci , taky bez problémů , jinde taky bez problémů :roll: ale z mýho ani rána - co by to mohlo být ?? už jsem prolezl a zkusil kde-co :cry:
ned říj 11, 2009 5:59 pm

Uživatelský avatar
chmelda
Příspěvky: 1184
Registrován: ned říj 04, 2009 6:34 pm
Bydliště: Mikulov

Příspěvek

Nápravy jsou objednány z s-hobby
ned říj 11, 2009 10:33 pm

Uživatelský avatar
chmelda
Příspěvky: 1184
Registrován: ned říj 04, 2009 6:34 pm
Bydliště: Mikulov

Příspěvek

No možná na těch fotkách je to fakt slušný, ale jak jsem psal již ze začátku nejsem profík. Jsem jen úplný laik co se pokusil a nějak to vyšlo. Můžu ovšem říct že první zkušební jízdy dopadly velice špatně . Odřený lak, při průjezdech různých náklonů došlo i k položení na bok a samozřejmně ohnutý rám zrdcátka a opětovné poškrábání. Jak jsem psal je celá z kovu a hliníkových profilů. Jen podlahová deska nástavby je plastová. S tím vším jsem asi na 4,5kg. Přidávat se asi už nic nebude, jedině tak něco ke kompletnímu osvětlaní. Pozatím svítí jen brzdová světla. Prvotní je momentálně veškerý potisk.
ned říj 11, 2009 10:47 pm

Uživatelský avatar
rotruck
Příspěvky: 876
Registrován: ned pro 09, 2007 8:27 pm
Bydliště: MORAVA

Příspěvek

Nikdo nejsme profík :oops: snad jen PEPA Dojčar je umělec nad umělce :D
Každej se vydáváme svou cestou :wink:
Já se například držím co nejpůvodnější koncepce Tamiya podvozků a zkouším zachovat základ co nejjednodušší aby pro všechny nové adepty byly výchozí podmínky srovnatelné a bez extrémních nákladů na stavbu. Tudíž se sám řadím do sériovek a výkon , rychlost a průjezdnost terénem řeším úsporou na váze. Uvidíme co z toho bude , osobně taky pošilhávám po převodovce , nápravách a tak . Mno uvidíme.

Co se týká tvých náprav , máš tu zadní truckovou od Š-Hobby klasickou 120mm šířky , nebo tu rozšířenou 130mm ??
http://www.s-hobby.cz/rctruck/stranky/d ... r34534.jpg
Pokud máš jen tu 120mm a není ještě moc jetá (je jako nová), byla by určitá šance ji u Š-Hobby vyměnit za tu širší s doplatkem.

Pokud by to nešlo , tak by možná šlo rozšířit zadní disk - nastavit ho směrem ven a odsoustružit vnitřní rantl :think:

Zatím bych si tím hlavu nelámal , pokud to teda není hlavním důvodem té nestability v terénu .

Co se týká šrámů a odřenin , to přeci k Dakarkám patří :D Měl bys vidět tu moji jak je dorvaná :wink:
pon říj 12, 2009 10:52 am

Uživatelský avatar
chmelda
Příspěvky: 1184
Registrován: ned říj 04, 2009 6:34 pm
Bydliště: Mikulov

Příspěvek

Ta zadní náprava je TAMIYA vnější rozmer přes unašeče je 138mm. Potřeboval bych do toho i nějakou posádku a truckeři z s-hobby jsou vyžší cenové, ale to je zatím nedůležitá budoucnost.
pon říj 12, 2009 2:40 pm

Uživatelský avatar
rotruck
Příspěvky: 876
Registrován: ned pro 09, 2007 8:27 pm
Bydliště: MORAVA

Příspěvek

Tak to vypadá na tu 120mm , ta rozšířená má 130mm bez unašečů(je na tom odkazu). Ta by ti to rozšířila dostatečně ne ??
Co se týká řidičů, tak na ty vydřiduchy z s-hobby zapomeň - povětšinou všichni raději používají předělaný hračky - vojáci rambové XXXmani a takovej podobnej šmejd :wink: U ťamanů je toho plno a oproti těm odlitkům z s-hobby se dají aspoň trošku poupravit na pohyblivý.
Obejdi při nejbližšší příležitosti hračkárny a určo něco najdeš - řeší se to i tady :
http://www.rc4x4.cz/modules.php?name=Fo ... opic&t=142
pon říj 12, 2009 3:03 pm

Uživatelský avatar
Milda
Příspěvky: 5780
Registrován: pát bře 23, 2007 5:03 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

na řidiče ti stačí amputované ruce ,boty a hlavy kombinézy ušiješ ,helmy vymodeluješ
Obrázek
pon říj 12, 2009 7:02 pm

Uživatelský avatar
chmelda
Příspěvky: 1184
Registrován: ned říj 04, 2009 6:34 pm
Bydliště: Mikulov

Příspěvek

Ta kombinéza je dost dobrá. Díval jsem se na ty fotky co byly už prezetované.
úte říj 13, 2009 12:07 pm

Uživatelský avatar
rotruck
Příspěvky: 876
Registrován: ned pro 09, 2007 8:27 pm
Bydliště: MORAVA

Příspěvek

Zítra když se sluníčko pochlapí jako dnes jdu zase prohnat LÍZU pod Malý Chlum do pískovny . Přidá se někdo ??

http://www.mapy.atlasceska.cz/rozhledna ... m-u-obory/
sob říj 31, 2009 2:29 pm

Uživatelský avatar
Milda
Příspěvky: 5780
Registrován: pát bře 23, 2007 5:03 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

nezapomeň na baterku co jsem ti šlohl 8) já si hraji se zadkem dělám to už účelově sundávací plechy , tažná oka ,až se zase zahrabu jako najaře v tom Brně ve skvělým tvím hladovým nenažraným písku :lol:
sob říj 31, 2009 5:52 pm

Uživatelský avatar
rotruck
Příspěvky: 876
Registrován: ned pro 09, 2007 8:27 pm
Bydliště: MORAVA

Příspěvek

To já to dřív rozflákám , než dodělám všechny detaily :roll:
Hlavně že to jezdí , zima bude ve znamení řezání podvozku pro zvětšení světlosti a možná zapracuju i na "drsným" bráškovi.
Ten už by měl být podobně jako tvůj MAN dělaný vyloženě pro terén :wink:
Jinak se v současnosti rodí ještě malá asistence - po chvilkách , když je čas...
Obrázek

Co se týká Brněnskýho písku , tak ten už sebou radši vozit nebudu :wink:
je příliš náročnej , ale zase je pravda , že vozítko který zvládne pranej písek zaslouží obdiv . Vy jste to s Pepou zvládli oba :clap:
Baterka už snad do jara vydrží a na Model-Brno ji zas oprášíme :lol:
sob říj 31, 2009 6:15 pm

Odpovědět

Zpět na „MODELY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů