Modeláři, cokoliv potřebujete, pište sem. Snad Vám jiný modelář poradí:-)

Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, Pavel Bíteš

Odpovědět
Uživatelský avatar
michal.heky
Příspěvky: 30
Registrován: pon úno 22, 2021 11:03 am
Bydliště: Praha - Kobylisy
Kontaktovat uživatele:

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Ahoj, mátě pravdu, však jsem psal, že bych byl zaručeně poslední, já to se závodními ambicemi nestavěl. Gumové pneumatiky mám, jen mě na nich nebaví jezdit:-)

Jestli přijedu na závody, tak spíš abych se pokochal a inspiroval. 20-30km/hod v měřítku 1:12 je 240-360km/hod v reálu, to mi přijde moc. Já budu muset svoji tatru ještě trochu zpomalit, těch 20 mi to jede skoro taky a mám to pak v terénu slabé. Ideál vidím někde lehce přes deset.

Úplně tragicky bych to ale neviděl - šestikolka má sice slabé, ale motorky 4. Když spáchám i pohon předku, tak to už je šest motorů, to už něco vyjede. Uvidíme :-)

Kolik vaše auta váží a jakou máte spotřebu proudu? Moje má 3.5kg a spotřebu 1-10A, podle zátěže.

Bydlím v Praze, v Kobylisích.
pát úno 26, 2021 12:16 am

Uživatelský avatar
Milda
Příspěvky: 5780
Registrován: pát bře 23, 2007 5:03 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Šneku paráda :clap: Jinak Michale pokud by jsi chtěl závodit musel by jsi i tak přejít na standartní řešení pohonu modelu dle pravidel. Ono občas je tam i nějaký ten brod. Ale aby jsi to okoukl a vyzkoušel v tom ti nebráníme :wink:
pát úno 26, 2021 11:52 am

Uživatelský avatar
jarousz
Příspěvky: 1457
Registrován: sob pro 11, 2010 9:55 am
Bydliště: Praha-Braník

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Ahoj Michale,

Vezmu to odspodu.
Auta maji od 3 do 5kg. Nejlehci jsou auta na CC-01, tatrovky Pepy Dojcara jdou hodne pres 5kg. Dvanactiny na pevnejch napravach jsou kolem 4kg.
Rychlost potrebujes obzvlaste v pisku. Nema smysl to prepocitavat, s pomalym autem se zahrabes a motor spalis.
Tvuj podvazek je vtipne resenej. Prijed se podivat na zavody, vyzkousis, znicis a domu si odvezes spousty novych napadu :-)

Jara
pát úno 26, 2021 12:00 pm

Uživatelský avatar
chmelda
Příspěvky: 1184
Registrován: ned říj 04, 2009 6:34 pm
Bydliště: Mikulov

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Trochu ze stavby. Od Miloše dorazilo osvětlení tak jsem mimo jiné konstruoval paraboly na střechu. Nástavba bude co nevidět dodělaná taktéž.

Obrázek
ned úno 28, 2021 5:08 pm

Uživatelský avatar
Šnek
Příspěvky: 1123
Registrován: úte úno 19, 2013 3:53 pm
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: RC DAKAR

Příspěvek

To budou šajny👍. U mě dnes nádrže.

Obrázek Obrázek
ned úno 28, 2021 9:51 pm

Uživatelský avatar
chmelda
Příspěvky: 1184
Registrován: ned říj 04, 2009 6:34 pm
Bydliště: Mikulov

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Noo slušná práce :clap: :thumbud:, ale neví, jak ti to bude jezdit s tím podstavcem pod tou nádrží :lol: :smich: :valetsesmihy:
ned úno 28, 2021 10:00 pm

Uživatelský avatar
Šnek
Příspěvky: 1123
Registrován: úte úno 19, 2013 3:53 pm
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Nech se překvapit😉
ned úno 28, 2021 10:22 pm

Uživatelský avatar
jarousz
Příspěvky: 1457
Registrován: sob pro 11, 2010 9:55 am
Bydliště: Praha-Braník

Re: RC DAKAR

Příspěvek

pekna prace chlapci!!!
Sneku, tesim se, jak ti budu po ceste sbirat tu nadrz, tu vzduchojem, tu schudky.... :-DDD
pon bře 01, 2021 11:00 am

Uživatelský avatar
Šnek
Příspěvky: 1123
Registrován: úte úno 19, 2013 3:53 pm
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Járo, děkuji, jseš hodnej. Jen se obávám, že budu jezdit až za tebou😉
pon bře 01, 2021 11:53 am

Uživatelský avatar
jarousz
Příspěvky: 1457
Registrován: sob pro 11, 2010 9:55 am
Bydliště: Praha-Braník

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Hele, kdyz se zadari, tak snad jo...ale kdyz se "zadari", tak ti ty drobnosti posbiram, abys to po etape zase poskladal ;)
Jinak to vypada, ze mi prosel spravnej motor. Sice na poctvrty, ale je zastavenej. Auto zatim vazi 3.5kg, tak se pod 4 dostanu...jen nevim, jak vsechno stihnu. Mozna sezonu nacnu zase s Torpikem :)

Obrázek
pon bře 01, 2021 1:07 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šíma
Příspěvky: 197
Registrován: pát bře 18, 2016 11:26 pm
Bydliště: Praha 8

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Po delší odmlce zdravím všechny milovníky písečného prachu.
Všichni makáte, jedna radost. Už se těším na nové kousky. Dobrá práce :clap: Chmeldo, Mildo, Járo, Česneku, Šneku, Klingy snad jsem na nikoho nezapomněl ;-)
U nás letos žádná novinka nebude. Auta máme připravená, jen se doladí některé detaily nastavení na Queeně.
Práce na doprovodce 8x8 zatím stojí. Začali jsme rekonstruovat byt, proto nyní orientuji veškeré zdroje fyzické, časové i finanční jiným směrem.

Ahoj Michale, vítej mezi námi pískožrouty :dance: Zaujala mě velmi zvláštní konstrukce podvozku tvého modelu. :think: , ale v tvrdých podmínkách závodu nepoužitelná :think:
Pokud budeš mít zájem, tak ti velmi rád ukážu některé modely, jen abys měl představu. Máš to ke mě co by kamenem dohodil a pěšky došel ;-) , bydlím na bohnickém sídlišti. Když tak dej vědět a domluvíme se.
pon bře 01, 2021 1:15 pm

Uživatelský avatar
Milda
Příspěvky: 5780
Registrován: pát bře 23, 2007 5:03 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: RC DAKAR

Příspěvek

V zemi vycházejícího slunce už vidí světla na konci tunelu :lol:
Obrázek Obrázek
po dlouhé době to tu dobře žije :clap: Chmelda, Jára, Šnek paráda :clap:
pon bře 01, 2021 2:01 pm

HanzCz
Příspěvky: 12
Registrován: pát zář 04, 2020 7:47 pm

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Tak po delší době mě vytáhli kluci z okolí co jezdí expedice 😅 no ostuda nebyla bok taky žádný ne, teď je na stole expediční Hummer H2 a po tom snad doprovodka k valtrovu ivecu i s kontejnery 😁 a kdyz máme tu 3 týdenní "karanténu" tak pujdu otestovat místní mini pláž s pískem
Obrázek
pon bře 01, 2021 2:07 pm

Uživatelský avatar
Klingy
Příspěvky: 453
Registrován: stř úno 10, 2016 9:24 pm
Bydliště: praha západ

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Ty jo kluci vy máte ale pěkný auťáky , já se musim nakopat do pr*ele a začít zase něco dělat :kun:
pon bře 01, 2021 4:21 pm

Uživatelský avatar
Milda
Příspěvky: 5780
Registrován: pát bře 23, 2007 5:03 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Jenom je škoda , že nebude žádná akce pro veřejnost :wall: takových nových modelů a to i za loňský rok :wall: Ale až něco bude tak to bude super podívaná :clap:
Zatím kousek po kousku dokončujeme nejdelší trať kolem Kačenárny a to bude fakt hustý :hvizd:
pon bře 01, 2021 7:02 pm

Odpovědět

Zpět na „MODELY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 hostů