Modeláři, cokoliv potřebujete, pište sem. Snad Vám jiný modelář poradí:-)

Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, Pavel Bíteš

Odpovědět
Uživatelský avatar
lukaslakomy
Příspěvky: 14
Registrován: pon lis 24, 2014 3:25 pm
Bydliště: Česká republika

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Ok, nebude problém udělat kabinu užší. Podvozek je Alu HSP prozatímně sestavený, hřídel spojující nápravy a tlumiče jsou dočasné.
Kabina a možná i nástavba bude 3D tisk.

ObrázekObrázekObrázek
sob črc 31, 2021 11:37 am

Uživatelský avatar
Šnek
Příspěvky: 1123
Registrován: úte úno 19, 2013 3:53 pm
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: RC DAKAR

Příspěvek

To vypadá moc dobře 👍
sob črc 31, 2021 4:25 pm

Uživatelský avatar
Milda
Příspěvky: 5780
Registrován: pát bře 23, 2007 5:03 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Parádní předloha :clap:
já s tím nic dělat nemůžu a ani nebudu. Nějak se začít musí :hand: Kabina Daf je takový modelářský oříšek :lol: tak se to tam ztratí :wink:
pon srp 02, 2021 7:09 am

Uživatelský avatar
jarousz
Příspěvky: 1457
Registrován: sob pro 11, 2010 9:55 am
Bydliště: Praha-Braník

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Ahoj Lukasi, vybral si hezky a slozity auto:) Nevim, jaky je duvod, mit kabinu sirsi nez rozchod. Auto bude vypadat blbe. Obecne se snazime delat auta o neco mensi, nez by podle podvozku mely byt. Duvody jsou prakticky i esteticky. Pisu ti to radsi ted, nez abys byl pak zklamanej. Trsim se na dalsi fotky ze stavby. Jara
pon srp 02, 2021 8:25 am

Uživatelský avatar
lukaslakomy
Příspěvky: 14
Registrován: pon lis 24, 2014 3:25 pm
Bydliště: Česká republika

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Ahoj, díky. Hlavním důvodem je, jak už píšete, že kabina je užší než rozchod kol. viz fotka, což se mi moc nelíbí, když kola trčí, posuďte sami. měřítko je nyní 1:12, tj. rozvor 375mm (4500mm).
ObrázekObrázek

Zvažuji ještě meřítko 1:11,35, kde by byl rozvor 396,5mm, a kola by byly schovány pod kabinou. Tím bych dodržel technické podmínky a šířku 215-220mm.
Obrázek

Zde je vidět rozdíl v rozvoru (375mm vs. 396,5mm)
Obrázek

Má hodně z vás model široký těch 215-220mm nebo spíše užší?

Díky
L.
úte srp 03, 2021 9:03 pm

Uživatelský avatar
jarousz
Příspěvky: 1457
Registrován: sob pro 11, 2010 9:55 am
Bydliště: Praha-Braník

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Rozvor 395 je strasne moc. Skoro vsichni delame auta drobet kratsi a uzsi. Co ted stavim Maze, delam vsechno v 1/12 a mam to zkraceny na 350. kdybych delal Mazanka znova, udelam auzo ve 12,5. na 12tinovym podvozku. Resili jsme to s klukama casto. Aby auto nevypadalo jak vosa na bonbonu, je potreba ho trosku prihnout. Nase auticka vnimame z jiny perspektivy nez velky auta, na to musis myslet. Mame tam pravidlo, jak moc muzou kola koukat z kastle, toho bych se drzel. Jinal 12tiny jezdi mozna 90 procent vsech....
stř srp 04, 2021 7:47 am

Uživatelský avatar
Milda
Příspěvky: 5780
Registrován: pát bře 23, 2007 5:03 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Otázka, auto stavíš pro parádu nebo na závodění :?:
Já se rozhoduji podle toho z čeho mám větší radost :D
Jinak by mohla proběhnout menší akce pro veřejnost :think:
http://pistovskemokrady.cz/?fbclid=IwAR ... 1PFoHF4Ltc
Příští týden to pojedu okouknout, jelikož to bude týden před finále tak nepočítám s velkou účastí, beru to jako větší tréning :D
kdo má zájem tak se mi hlaste do pondělka, abych věděl jaký plac zabukovat :hand:
stř srp 04, 2021 8:02 am

Uživatelský avatar
Jozef Dojčar
Příspěvky: 1163
Registrován: ned kvě 07, 2006 8:26 pm
Bydliště: Jedovnice

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Já bych jel Mildo. Beru syna a jeho dívčí doprovod :)
čtv srp 05, 2021 6:30 pm

Uživatelský avatar
Milda
Příspěvky: 5780
Registrován: pát bře 23, 2007 5:03 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Ok až se dozvím další info dám vědět :wink:
čtv srp 05, 2021 7:43 pm

Uživatelský avatar
rotruck
Příspěvky: 876
Registrován: ned pro 09, 2007 8:27 pm
Bydliště: MORAVA

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Tož já bych Mildo taky měl v ten termín být volný , tak bych se na Jihlavu hlásil 1+1

Jinak , kdo by jste se chtěl zúčastnit , tak rád bych Vám sdělil informaci , že pořadatel ForModel - Flora Olomouc navrhl další termín možného konání akce a to 21.-22.8.2021 v duchu a termínu podobném jako se konala letní náhradní akce i minulý rok. Jelikož se letní termín celkem osvědčil a zázemí i vlastní akce venku byly fajn dovoluji si tedy tlumočit pozvání a začneme s pořadatelem dávat dokupy organizační věci.

Pokud by jste měli zájem nás tam někdo odprezentovat s modely nebo a stolečkem s PC jak to už jednou měl Gavi s Mílou tak budu rád jelikož jsem na celý zbytek expozice letos sám.
Letos by se pod stanem našlo i víc místa na Dakarky jelikož účast leštěnek a kamionů nebude tak drastická jak jiné roky .
pon srp 09, 2021 2:10 pm

Uživatelský avatar
Šnek
Příspěvky: 1123
Registrován: úte úno 19, 2013 3:53 pm
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Jihlava i Olmik zní lákavě, bohužel časově to nedávám :( , budu rád, když odjedu alespoň závody :think:
úte srp 10, 2021 11:04 am

Uživatelský avatar
Milda
Příspěvky: 5780
Registrován: pát bře 23, 2007 5:03 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Ta akce je dvoudenní, sobota stěžejní celý den a neděle odpoledne to končí 14-15 hodina. Plac na ježdění moc velký nebude ten připravím asi v týdnu jak budu mít volno, dva modely pohodovou jízdou jinak statika + videa v televizi ve stanu. S jídlem to ještě nikdo neví. Kdo teda by jel v sobotu, kdo v neděli a kdo by si dal oba dny. Já tam budu spát od pátku do neděle. Stačí mi, aby vás tam pustili počet lidí v autě.
stř srp 11, 2021 1:36 pm

Uživatelský avatar
Jozef Dojčar
Příspěvky: 1163
Registrován: ned kvě 07, 2006 8:26 pm
Bydliště: Jedovnice

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Já jenom tu sobotu Mildo.

Jinak já jsem dostal pozvánku pro všechny zase do Kopřivnice: https://koprivnickednytechniky.webnode.cz/
stř srp 11, 2021 4:26 pm

Uživatelský avatar
lukaslakomy
Příspěvky: 14
Registrován: pon lis 24, 2014 3:25 pm
Bydliště: Česká republika

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Ahoj, zasílám nějaký ten postup...
a zároveň se chci zeptat jestli nemáte tip na firmu, u které si necháváte dělat potisky, případně jaký materiál se osvědčil ?

Díky

Obrázek
sob srp 14, 2021 9:30 pm

Uživatelský avatar
chmelda
Příspěvky: 1184
Registrován: ned říj 04, 2009 6:34 pm
Bydliště: Mikulov

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Čau u mně je to reklamka STILUS v Břeclavi jsem z jihu Moravy a potisk jsem si nechal dělat u reklamky kde jsem spokojen už po druhé. Pokud máš v okolí nějakou reklamku kde tisknou nějaké ty potisky tak se tam zeptej. Hlavně pokud máš nějaký podklad který by ti tam mohly vytisknout na co nejtenčí folii v lesku a zalaminovat jestli chápeš co tím myslím.
sob srp 14, 2021 10:10 pm

Odpovědět

Zpět na „MODELY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů