Modeláři, cokoliv potřebujete, pište sem. Snad Vám jiný modelář poradí:-)

Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, Pavel Bíteš

Odpovědět
Ondráš
Příspěvky: 127
Registrován: pon říj 14, 2013 10:04 pm
Bydliště: u Plzně a Praha 10

Příspěvek

Pánové,děkuju,že se vám líbí.
Musim se ale přiznat,že nápad nebyl úplně muj,ale vyhecoval mě k tomu Tomáš Schreiber.Realizaci máme tak na půl(Tom vymejšlel,já tvořil) a podložka,ta je teda čistě moje-krom vibrátoru,to byl zase Tomův nápad.Děj na podložce má znázorňovat zalejvání sloupu protihlukový stěny na železničním koridoru,což jsem absolvoval v září '14 s naším starým Terrnem 6x6.Udělal jsem si tam tři fotky a podle nich se pozdějc inspiroval.

Tome,Menck je fešák.Tak doufam,že ho taky někdy vyvezeš :wink:

Tony,stavbu kompresoru jsem sledoval už na m-f a je to opravdu šílený co ještě dokážeš vylepšit.Jeden takovej kompresor mam ve skříni,ale zatim nevim,kam ho prsknu,tak čeká.Každopádně vim,kde mam opisovat,i když na takovou kvalitu nedosáhnu.
úte úno 17, 2015 10:45 pm

"Tony"
Příspěvky: 99
Registrován: úte čer 24, 2008 6:38 pm
Bydliště: Bohumín City, Czech Republic

Příspěvek

Ahoj všem.

Tak mám zase něco málo dokončeného ... Tentokrát to jsou dva vysokozdvižné vozíky DESTA. Původně měl být jen jeden, ale proč si nepostavit obě verze, že? Starší typ je BVH 1521 a novější BVH 1522. Modely jsou od Small Models a na to, jak jsou malé, tak jsem na nich udělal docela dost změn a úprav.

Tony

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
ned bře 01, 2015 6:23 pm

Ondráš
Příspěvky: 127
Registrován: pon říj 14, 2013 10:04 pm
Bydliště: u Plzně a Praha 10

Příspěvek

Tony, pěkný ještěřice. Já jsem stavěl tu novější BVH 1522 a proto nevím, co jsi na tom mohl zlepšovat :D Každopádně výborná práce...akorát bych měl strach, že pokud nejsou tyhle modely napevno připelené k podložce, že je ztratím.

Taky něco přidám... jde o sypač od I-Cara. Stavbu jsem pojal odpočinkově a tak k ní i přistupoval. Stavebnice je to parádní, vše sedí jak má, proto jsem doplnil pouze pár měděných drátků, masku, stěrače, zrcátka, znak Liaz od Haulera, leptanou rampu, schůdek a kryt kolových šroubů předního kola ze zbytku leptů MM. Sníh je od firmy Noch a je to má první práce se sněhem vůbec. Zbytek podložky je samo-domo. Práce na modelu i s podložkou mi zabrala 9 dní a v tom mám 2 dny relaxace.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
pon bře 02, 2015 9:48 pm

"Tony"
Příspěvky: 99
Registrován: úte čer 24, 2008 6:38 pm
Bydliště: Bohumín City, Czech Republic

Příspěvek

Ondro, díky!

Co se dá ještě upravit? Tak u 1522 jsem třeba z jehly udělal výfuk, pak jsem tam dal tažné oko, z hliníkové plíšku jsem udělal stříšku a zakryl klec, volant jsem prohnutím vytvaroval, z leptů jsem použil mřížku jako podlahu a vyrobil jsem a doplnil všechny pedály, všechny páky jsou z drátů a ne z plochých leptů ...

U 1521 jsem v "interiéru" provedl to samé, tedy mřížku na podlaze, pedály a přidal jsem i něco navíc v podobě další páky. Nepoužil jsem plochý hák z leptů, ale našel jsem doma ve šrotišti jeden pěkně tvarovaný. Opět jsem udělal výfuk z jehly. Taky jsem zbrousil a upravil dosedací plochu pro rameno háku a kompletně nová je sedačka ... 8)

Stále se dají ty modely upravovat, byt´ ne všechny úpravy jsou na první pohled vidět. Až je někdy hodím na Modelforum, tak tam budou fotky i s postupem, takže to uvidíš lépe ... Jinak v budoucnu budou všechny moje modely na podložkách, ale momentálně jsem rád, když je vůbec dokončím. :lol:

Jinak tvůj LIAZ vypadá pěkně. Zajímavá je ta dvojbarevná kombinace a stopy rzi. Taky si ho musím pořídit ...

Tony
úte bře 03, 2015 6:59 am

Ondráš
Příspěvky: 127
Registrován: pon říj 14, 2013 10:04 pm
Bydliště: u Plzně a Praha 10

Příspěvek

Aha :o
Já to myslel tak, že nechápu co se dá ještě upravovat na takových prccích :wink:
Na 1522 jsem si všim akorát tažnýho a zakrytý střechy a na 1521 jiný sedačky.
Na rozfocenej postup se budu teda těšit.

Matesa můžu jen doporučit. Je to pohodová stavba, ale z tvých rukou určitě vypadne mnohem detailnější a tudíž i živější.
Já původně plánoval celooranžovej nátěr, ale zdálo se mi to nudný. Dostala se mi do rukou fotka podobně barevnýho matesa a měl jsem jasno. Ještě jsem ho chtěl už oběhanýho,tak jsem zvolil loupání barvy. Jenže mi to pak přišlo až moc opotřebený, tak z původní asfaltky, na kterou jsem ho plánoval, šel na venkovskou cestu kdesi v horách a za sebe můžu říct, že jsem spokojenější. Ve skříni se mi válí i sypač s pluhem od MM ,tak ten bude asi na tej asfaltce. Ale to až někdy jindy. Třeba příští zimu?
úte bře 03, 2015 6:31 pm

pozoun
Příspěvky: 119
Registrován: pát srp 03, 2012 10:13 am
Bydliště: Praha

Pomoc

Příspěvek

Zdravím kolegové!
Při úklidu jsem narazil na rozdělaný model T 141 Hauler 87027 a někam jsem chytře uklidil manuál.
Nemáte náhodou někdo?
Díky
Obrázek
pon bře 09, 2015 9:49 am

Schreiber Tomas
Příspěvky: 418
Registrován: sob bře 08, 2008 11:57 am
Bydliště: Chodov u K.V.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Určitě Ondráš co má příspěvek nad Tebou.
Zkus mu napsat SZ
pon bře 09, 2015 4:55 pm

Ondráš
Příspěvky: 127
Registrován: pon říj 14, 2013 10:04 pm
Bydliště: u Plzně a Praha 10

Příspěvek

Reagoval bych dřív,ale až teď jsem dorazil z práce :wink:
Návod mam,pokud ti nebudou stačit fotky takhle,tak to můžu zkusit v práci okopírovat a předat ti to 8) Jsi taky pražskej ,tak by to nemusel bejt takovej problém :wink:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Stejně si ale myslim,že líp se to bude stavět podle fotek skutečný mašiny,než podle návodu :wink:
pon bře 09, 2015 7:24 pm

pozoun
Příspěvky: 119
Registrován: pát srp 03, 2012 10:13 am
Bydliště: Praha

T141 návod

Příspěvek

Děkuji Všem za snahu pomoci sklerotikovi. maxxik78 by rychlejší, ale určitě jste pohotovější než p. Sobotka
Děkuji. Fota taky používám, ale tady vidím co chtěl autor říct.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Pár obrázků na koukání.
pon bře 09, 2015 9:40 pm

pozoun
Příspěvky: 119
Registrován: pát srp 03, 2012 10:13 am
Bydliště: Praha

F 89

Příspěvek

ned bře 22, 2015 4:18 pm

Uživatelský avatar
Juraj
Příspěvky: 1729
Registrován: stř bře 01, 2006 6:32 pm
Bydliště: Slovakia

Příspěvek

Obrázek
pon bře 23, 2015 1:20 pm

Uživatelský avatar
petersen
Příspěvky: 942
Registrován: stř bře 15, 2006 6:44 pm
Bydliště: praha

Příspěvek

pozoun : na to říkám jediné . :down: .. škoda že je to wiking a měřítku tudíž není 1:87 ale odpovídá cca 1:90 je tudíž menší než ostatní modely ....

Juraj : Parádní popelářská Škodovka :thumbud:
čtv bře 26, 2015 1:01 pm

Uživatelský avatar
Severnaya
Příspěvky: 1222
Registrován: sob úno 02, 2013 5:43 pm
Bydliště: Příbram

MB Turinsky Herpa

Příspěvek

pát dub 03, 2015 7:56 am

"Tony"
Příspěvky: 99
Registrován: úte čer 24, 2008 6:38 pm
Bydliště: Bohumín City, Czech Republic

Příspěvek

Ahoj všem. Novinka od MM Brno. Polský traktorový bagr Ostrówek K 162.
Tony

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
sob dub 11, 2015 9:10 am

luboš růžička
Příspěvky: 636
Registrován: pát bře 11, 2011 5:27 pm
Bydliště: radovesnice

Příspěvek

Moc pěkné :roll: neprodal by si mi jednoho, když jich máš 6 kousků. Nějak se mi nedaří sehnat hotový model. :(
sob dub 11, 2015 6:27 pm

Odpovědět

Zpět na „MODELY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů