Modeláři, cokoliv potřebujete, pište sem. Snad Vám jiný modelář poradí:-)

Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, Pavel Bíteš

Odpovědět
"Tony"
Příspěvky: 99
Registrován: úte čer 24, 2008 6:38 pm
Bydliště: Bohumín City, Czech Republic

Re: 1/87 - (nejen) plastikové modely

Příspěvek

Ahoj Tomáši.

Nevím, jaké zkušenosti má Karel a jaké má nároky on, ale za sebe ti napíšu, že jsem za ty prachy čekal od Haulera mnohém lepší kvalitu a provedení některých dílů ...

Možná jsem už moc "rozežraný", ale například střecha je prakticky plochá, profily a dvířka na korbě jsou nevýrazné, problém jsem měl se stupačkama u kabiny i s uchýcením kanystrů. Taky jsem musel na všech zadních kolech dělat nové lemy disků z drátu!
O extrémně tenkém a kroutícím se šasi, které jsem musel zesílit, už ani nemluvím ... Prostě celý model byl poněkud odfláknutý a jakoby x-krát recyklovaný. Oproti Tatře byl Culemeyer celkem v cajku, jelikož tam toho není moc, co by se dalo pokazit ...

Pokud se jedná o můj názor na referenční modely v 1/87, tak stále u mně osobně vedou pouze dva modely. Jedním je kolový nakládač KN-B251 od TB Models a druhým modelem je TATRA T148 od Petra Horoška ... :clap: Kdo má tyhle kousky doma nebo s nimi už pracoval, tak ví. Takhle si já představuji kvalitu za odpovídající peníze ... 8)

Když, tak mi napiš svůj e-mail do SZ. Jinak i tobě díky za komentář ... :wink:

Měj se.

Tony
čtv čer 28, 2018 4:35 pm

Karel B
Příspěvky: 9
Registrován: čtv bře 09, 2017 11:00 pm
Bydliště: Sulejovice

Re: 1/87 - (nejen) plastikové modely

Příspěvek

Abych řekl pravdu,tak tu 141 mám rozdělanou už asi dva roky.mimo kapsy kupujícího se snažili ušetřit úplně na všem.Jak píše Tony,rám průsvitný,kroutí se,na sestavenou rouru se nevejde kabina s haupnou a korbou atd...Hodil jsem to vzteky do šuplíku a nebýt Tonyho,který mi svým průběhem stavby znovu motivoval,tak to tam bude ležet dál.Mám doma ještě T141 od bývalého Espewe a to se nedá srovnat.Díky Tonymu,který je mistr detailu jdu do toho znova.Karel
čtv čer 28, 2018 6:04 pm

Uživatelský avatar
Jozef Dojčar
Příspěvky: 1163
Registrován: ned kvě 07, 2006 8:26 pm
Bydliště: Jedovnice

Re: 1/87 - (nejen) plastikové modely

Příspěvek

Pánové, koukám na vaše krásné modely a pročítám diskuse a často nechápu, jak se dá vytvořit něco tak malé. Taky si občas něco odleju na ty své čtrnáctiny a to co popisujete se mi stává obvykle, když použiju starou formu. Ty se totiž časem zhroutí, odlitky mají tenké stěny a díly pak k sobě moc nepasují. Jak znám Honzu, majitele firmy Hauler, je to šikovný a poctivý kluk. Dnes už ale zaměstnává spoustu lidí a sám se věnuje hodně leptům. Je možné, že jim asi nějaká várka z těch špatných forem unikla. Určitě by nebylo špatné je o tom informovat a pokud mají zájem udržet dobré jméno, navrhnou nějaké řešení.
pát čer 29, 2018 6:50 am

"Tony"
Příspěvky: 99
Registrován: úte čer 24, 2008 6:38 pm
Bydliště: Bohumín City, Czech Republic

Re: 1/87 - (nejen) plastikové modely

Příspěvek

Jozefe, máš pravdu, protože v tomto případě to bylo jednoznačně tím, že se výrobce snažil vymáčknout z formy co to šlo. A kdo odlévá, tak ví, že dnes už to nejde v takovém počtu jako to šlo v době, kdy se do toho nes.ala EU a odlévací silikony měli jiné vlastnosti a větší výdrž!

Sám na svých H0 modelech používám hodně doplňků od Haulera (hlavně lepty) a jsem opravdu rád, že tenhle výrobce myslí i na tyhle malá měřítka. Nicméně kvalitu si prostě musí ohlídat, at´ má zaměstnanců pět nebo dvacet ... Vždyt´ i oni sami by měli mít zájem nesáčkovat do krabičky něco, co není v pořádku a pana Sobotku upozornit na daný problém.

Každopádně vysněný model už mám za sebou a další projekty na mně čekají, tak snad už to bude jen lepší ...

Tony
pát čer 29, 2018 11:04 am

Schreiber Tomas
Příspěvky: 418
Registrován: sob bře 08, 2008 11:57 am
Bydliště: Chodov u K.V.
Kontaktovat uživatele:

Re: 1/87 - (nejen) plastikové modely

Příspěvek

No jo no...bohužel kvantita na úkor kvality :(
Jak říkám,já měl 141čku hned jak vyšla a byla to úžasná stavebnice.Každopádně děkuju za vaše reference kucí :wink:
Ale přesně jak říkáš Tony,díky bohu za Hauler a spoustu jeho zlepšováku pro naše mrňouse.
No a nezbejvá mi než s Tebou souhlasit co se týče Petrova 148mičky :twisted: a vlastním i KNko.
Tyhle kousky jsou jiná liga a doufejme,že nejsou poslední :hvizd:
ned črc 01, 2018 7:20 pm

"Tony"
Příspěvky: 99
Registrován: úte čer 24, 2008 6:38 pm
Bydliště: Bohumín City, Czech Republic

Re: 1/87 - (nejen) plastikové modely

Příspěvek

Ahoj všem.

Pokud by měl někdo zájem, mám omezený počet základních stavebnic VOLVO F89 6x4 na prodej. Na modelu jsem provedl několik zásadních změn. Odlitky jsou bezproblémové, nálitky v rozumných místech a osklení kabiny je z naprosto čirého a nežloutnoucího resinu. Běžný modelář by měl být naprosto spokojený a ten zručnější si s tím může ještě pohrát a vytáhnout z toho mnohém více. Velkou výhodou je malé množství dílů a velmi jednoduchá a rychlá stavba ...

Expedice po 20.8. Cena za stavebnici je 550,- + poštovné (dobírka). Po dohodě je možné i sestavení a cena podle spedice od 1.000,- do 1.400,-.

Případní zájemci mně mohou kontaktovat přes SZ nebo na e-mailu antoninvelecky@seznam.cz


Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

T.
ned črc 22, 2018 7:16 pm

luboš růžička
Příspěvky: 636
Registrován: pát bře 11, 2011 5:27 pm
Bydliště: radovesnice

Re: 1/87 - (nejen) plastikové modely

Příspěvek

Nějak to tu spí,tak přidám alespoň jeden bednobus.Kvalita fotky horší,ale alespoň něco.
Obrázek
úte říj 23, 2018 6:34 pm

Schreiber Tomas
Příspěvky: 418
Registrován: sob bře 08, 2008 11:57 am
Bydliště: Chodov u K.V.
Kontaktovat uživatele:

Re: 1/87 - (nejen) plastikové modely

Příspěvek

Po dlouhý době něco tedy taky přihodím.
ObrázekObrázekObrázek
stř říj 24, 2018 7:19 pm

Rummcajs
Příspěvky: 966
Registrován: pon led 02, 2012 3:27 pm
Bydliště: V Židech

Re: 1/87 - (nejen) plastikové modely

Příspěvek

Tak to je pecka :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
stř říj 24, 2018 10:16 pm

šachťák
Příspěvky: 262
Registrován: ned srp 09, 2009 3:14 pm

Re: 1/87 - (nejen) plastikové modely

Příspěvek

Hezkyyy. Půl roku nic a teď taková nálož. Luboši, super avča. Moc dobrej nápad. Taky by se mi líbila. Oceňuji vytmelení předního čela. Ještě bych si pohrál s těsněním oken nástavby. Ale jinak líbí.
Tome, ty žiješ? A stavíš? Taky líbí. Předloha vychází z reálu, nebo fatázia? Každopádně mytí dobrý. Hadice s tekoucí vodou ti jdou.
čtv říj 25, 2018 7:18 pm

Schreiber Tomas
Příspěvky: 418
Registrován: sob bře 08, 2008 11:57 am
Bydliště: Chodov u K.V.
Kontaktovat uživatele:

Re: 1/87 - (nejen) plastikové modely

Příspěvek

Díky :oops: jsem rád že se líbí.
šachťák: tak nějak žiju a po dlouhý době i stavím. Stavěno bylo podle fotek :wink:
Obrázek
pát říj 26, 2018 3:16 pm

luboš růžička
Příspěvky: 636
Registrován: pát bře 11, 2011 5:27 pm
Bydliště: radovesnice

Re: 1/87 - (nejen) plastikové modely

Příspěvek

Šachťák,díky za uznání,bylo to jen tak zkušebně a celkem se mi to povedlo. Občas mívám zajímavé nápady
Obrázek Obrázek
sob říj 27, 2018 12:26 pm

Rummcajs
Příspěvky: 966
Registrován: pon led 02, 2012 3:27 pm
Bydliště: V Židech

Re: 1/87 - (nejen) plastikové modely

Příspěvek

A hele,Kertitox!Ten sem neviděl od doby,co skončilo ACHP
sob říj 27, 2018 1:57 pm

luboš růžička
Příspěvky: 636
Registrován: pát bře 11, 2011 5:27 pm
Bydliště: radovesnice

Re: 1/87 - (nejen) plastikové modely

Příspěvek

No já od roku 94 co se naposledy používal v JZD. Nejhorší bylo sehnat alespon nějaké rozměry a fotky. Něco je i v poměru vůči autu, protože skutečný jsem prostě nenašel.
Lepší situace byla u rozmetadla hnojiv D 032 Ty se tu motají ještě 3 a tak jsem mohl vše nafotit a oměřit.
sob říj 27, 2018 2:19 pm

luboš růžička
Příspěvky: 636
Registrován: pát bře 11, 2011 5:27 pm
Bydliště: radovesnice

Re: 1/87 - (nejen) plastikové modely

Příspěvek

Tak ještě rozmetadlo,ale je to vše jen mobilem.
Obrázek Obrázek Obrázek
sob říj 27, 2018 2:27 pm

Odpovědět

Zpět na „MODELY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů