Modeláři, cokoliv potřebujete, pište sem. Snad Vám jiný modelář poradí:-)

Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, Pavel Bíteš

Odpovědět
jeřábník
Příspěvky: 1126
Registrován: sob bře 03, 2007 10:40 pm

Příspěvek

Tak jestli je kvalita té Avie srovnatelná s Herpou, tak možná před 15 lety, když vyráběla VW LT. :lol: A cenu bych raději ani nekomentoval, neb model Savienu od Brekiny vychází pomalu levněji i ve více barevné verzi! :roll:
Myslím, že cena v rozmezí 350,- až 400,- by byla pro většinu sběratelů podstatně přijatelnější a kvalitě uměrnější.
sob lis 08, 2014 1:29 am

šachťák
Příspěvky: 262
Registrován: ned srp 09, 2009 3:14 pm

Příspěvek

Nazdar přátelé. Už nějaký čas odolávám nějakým vyhroceným reakcím na Petersonovy, Petr.truckovy agitační (jak trefně označil Jirka) příspěvky. Ale už mi to nedá a tak teda reaguju. Nemohu se totiž zbavit dojmu, že ho Šikulové (IGRA) asi dobře platí za reklamu. A nebo je jeden z nich? Nevím. Je mi to vcelku jedno. Je ale fakt, že jeho "násilné" prosazování výrobků této firmy se zatím trochu míjí účinkem. Totiž, když na jaře s obrovskou slávou a nadšením představoval připravovanou novinku Liaz 110? a 150, která měla světlo světa spatřit tuším o prázdninách, kýžené uvedení na trh se nedostavilo a pokud jsem dobře informován, neprodávají se tyto dokonaké liazky dodnes. Do toho se ale nezapoměl zmínit o tom, že v té době představená novinka firmy JMPK http://www.modelforum.cz/viewtopic.php? ... 4&start=75 , jejíž stavbu jsem na modelforu předváděl já http://www.modelforum.cz/viewtopic.php?f=166&t=87296 , je vlastně úplnej resinovej šmejd a naváděl modeláře aby si počkali na liánu od igry. Uklidňují mě ale vcelku kladné reakce na dokončený model z této "nekvalitní" stavebnice a taky skutečnost, že už se jich prodala tři lití i za poměrně vysokou cenu.
Pokud jde o avii, mám v tom jasno. Není špatná, ale velká hitparáda to zas taky není. Má svoje mouchy zrovna tak jako saviem od brekiny. Nepozdává se mi nějak tvar čela kabiny a okna nějak lezou z půdorysu a celkově mi to přijde dost humpolácký. Navíc zadní světla by opravdu byla hezčí ta škodovácká. Brekina zas má docela ošklivou masku chladiče, zahloubení direk pro zrcátka mi přijde dost velký a hluboký a z faktu, že se vlastně jedná o Saviem a nikoliv o Avii plyne, že dost drobných detailů je jinak, než bych na modelu avie chtěl.
Suma sumárum. Chystám se na furgonek taky, ale jelikož bych musel oba výrobky stejně předělat, schůdnější je pro mě samozřejmě (kvůli ceně) brekina. Je to ale na vkusu každého soudruha.
Tímto jsem domluvil a na jakékoli agresivní reakce nebudu odpovídat.
sob lis 08, 2014 12:45 pm

Uživatelský avatar
petersen
Příspěvky: 942
Registrován: stř bře 15, 2006 6:44 pm
Bydliště: praha

Příspěvek

takže po pořádku ..

:arrow: Jirko já srovnával cenu a kvalitu resinové stavebnice od M... a plastového modelu od I.... ovšem jestli se ti tak strašně líbí resinový furgon pro mě za mne ale brzdit se ve vyjadřování v tomto případě nebudu . Mě se ten resin nelíbí .

:arrow: Mimochodem před mnoha lety jsem byl tak strašně nadčen z resinové 3nápravové liazky od I... že jsem si ji na burze koupil ... vyhožené peníze doma a šla do koše . Poté jsem se zapřísáhnul že resin mi do baráku již nikdy nesmí .

:arrow: To že nejprve byla vytvořena jedna z nejstarších verzí vycházející s originál francouzské verze nikdo neovlivní a ta bohužel kulatá světla měla . Předělání světel by zas tak velký problém pro ty kteří budou chtít něměl být .Nebo možnost druhá že se i novějších furgonů dočkáme .

:arrow: Volkswagen LT od herpy pochází z forem vyrobených před rokem 1987 ne před 15 lety ... http://www.galerie.1zu87.com/1zu87_VW_L ... 23472.html a i tento model je hezčí než resinová verze Furgonu za 500 od .... jisté firmy .

:arrow: Co se týká cenové politiky fi.Brekina mám obavu že ta si může vzhledem k rozsahu produkce a velikosti obchodní sítě dovolit prodávat za podstatně jiné ceny .

:arrow: šachťák , budeš se divit ale mne bohužel nikdo za reklamu neplatí . To že se prodlužuje čas při přípravě a zdržuje se jeho příchod na svět je naprosto normální jev a můžeme jej spatřit i u renomovaných výrobců po celém světě ... Zrovna nedávno jsem kupoval model amerického trucku který byl vydán se spožděním skoro rok ...
nebudu jmenovat aby jsi zase netvrdil že někde někomu dělám reklamu .

:arrow: Co se týká resinového liazu možná před dvaceti lety bych z něj byl také odvařen ale dneska už mne nenadchne ... navíc nevím model jsem si na E-day u pana M..... prohlížel a ( z mého pohledu ) žádná sláva . Mimochodem všechny liazy které jsem v období let 1988 až 1990 předělal či již předělané zakoupil na burzách jsem rovnou naházel do koše .. a to v době kdy jsem ve větším měřítku začal nakupovat zahraniční modely . V devadesátém třetím již ani jeden nebyl v mé zbírce a dnes tohoto počinu nelituji

:arrow: Tak a ted prosím o ukamenování , odstřelení nicméně co se týče jakého koli zveřejnování novinek od I..... tak s tím jsem skončil .
sob lis 08, 2014 6:04 pm

Schreiber Tomas
Příspěvky: 418
Registrován: sob bře 08, 2008 11:57 am
Bydliště: Chodov u K.V.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Juchůůůů už se peroů...já říkala že si ty huby rozbijou :banana:
Proboha pánové není to jedno :!:
Za chvíli se tady bude vyčítat,že ten má model modrej a měl bejt červenej.
Někdo je hold zběratel..tak ať háže koupený Liazky do koše když se mu
nelíbí.Druhej se z toho pokusí něco postavit a má
dobrej pocit,že se to povedlo (můj případ) :oops:
No a třetí všechno zkritizuje a udělá to odznova.
:roll: KAŽDEJ JSME NĚJAKEJ :roll:
ned lis 09, 2014 8:41 am

Uživatelský avatar
Jirka Modelář
Příspěvky: 286
Registrován: pát zář 29, 2006 3:58 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Já se neperu. Jen je pro mě furgon zklamáním. Chybí boční dveře a zadní lampy ze 120ky asi nic co by nešlo opravit a dodělat. To je asi vše co jsem k tomu chtěl napsat.
ned lis 09, 2014 10:37 am

jeřábník
Příspěvky: 1126
Registrován: sob bře 03, 2007 10:40 pm

Příspěvek

Psal jsem, že "Herpa vyráběla před 15 lety", ne že je začala vyrábět ! Pokud tedy uvádíte před r.1987, tak tím snad hůře pro srovnávání kvality s r.2014. :naughty: A ostatně VW LT se prodávala už v r. 1982, i když ne se zvýšenou střechou :wink: To jen pro mladší kolegy :lol: A cena byla 2,50 DM, takže i při hoooodně špatném kurzu cca.50,-Kčs.
A pro srovnání tedy postavte vedle sebe Avii a od Herpy 049955-002 VW Crafter Kasten Hochdach. Což jsou dle mého vozidla stejné kategorie, vyrobená (jako model) ve stejném roce a mimo kvality ať si každý porovná cenu. :think:
Ale je každopádně věcí každého, kolik je za prodávanou "kvalitu" ochoten zaplatit .
ned lis 09, 2014 7:16 pm

Uživatelský avatar
Severnaya
Příspěvky: 1222
Registrován: sob úno 02, 2013 5:43 pm
Bydliště: Příbram

Příspěvek

..nebylo by lepsi ty modely nabidnout, nez je hodit do kose :?: ...zajemcu by bylo dost :idea:
pon lis 10, 2014 12:59 pm

Uživatelský avatar
Severnaya
Příspěvky: 1222
Registrován: sob úno 02, 2013 5:43 pm
Bydliště: Příbram

JELCZ od RK-modelle

Příspěvek

čtv lis 20, 2014 7:54 am

Uživatelský avatar
Severnaya
Příspěvky: 1222
Registrován: sob úno 02, 2013 5:43 pm
Bydliště: Příbram

LADY GAGA od SDV

Příspěvek

pát lis 21, 2014 7:52 am

JAN B
Příspěvky: 973
Registrován: sob led 23, 2010 3:49 pm
Bydliště: VELKE ALBRECHTICE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Já už Danu mám, chybi mi pouze kovolep a nálepky
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
úte lis 25, 2014 10:36 am

Mojžíš
Příspěvky: 81
Registrován: sob úno 21, 2009 9:03 pm

Příspěvek

Jan B prosím kde jsi vzal model OT 810 hakl
úte lis 25, 2014 1:00 pm

JAN B
Příspěvky: 973
Registrován: sob led 23, 2010 3:49 pm
Bydliště: VELKE ALBRECHTICE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Přestavěl jsem ho z SD KFZ 251/10 kolekce bojová vozidla
úte lis 25, 2014 1:09 pm

Uživatelský avatar
Severnaya
Příspěvky: 1222
Registrován: sob úno 02, 2013 5:43 pm
Bydliště: Příbram

to JAN B

Příspěvek

...moc pekne...
úte lis 25, 2014 1:31 pm

Mojžíš
Příspěvky: 81
Registrován: sob úno 21, 2009 9:03 pm

Příspěvek

Jan B děkuji ale když se dívám na jejich stránky vypadá to jako něco většího a ne 1 : 87
úte lis 25, 2014 4:48 pm

JAN B
Příspěvky: 973
Registrován: sob led 23, 2010 3:49 pm
Bydliště: VELKE ALBRECHTICE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

To máš naprostou pravdu. Šířka by měla být 25,1 mm a model má 28,9 mm. Ty modely byly v měřítku 1:72 a pokud ten trancportér ma stejne rozměry jako T 810 tak má mít 1:72 30,4mm
úte lis 25, 2014 5:32 pm

Odpovědět

Zpět na „MODELY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů