Modeláři, cokoliv potřebujete, pište sem. Snad Vám jiný modelář poradí:-)

Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, Pavel Bíteš

Odpovědět
pragaV3S
Příspěvky: 325
Registrován: úte dub 28, 2009 1:49 pm
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvek

Juraj přesně tento model mi stojí ve vitríně asi už skoro osum možná deset let, měli jsme ho začít dělat jako stavebnici.Ve spolupráci s MaM model Brno, dostal jsem jeho podvozek udělal nástavbu nic z toho nechtěl jen nějaké stavebnice, bohužel do teď se nic nepodařilo odlít a už se ani nepodaří,asi špatný mástry které nejdou odlít. Vzhledem k tomu že já v tu dobu dělal stavebnice Trambusů(možná nějakého máš) tak jsem to také nechal odlít ale z plastu jako všechny stavebnice,protože resin je šílenej.No a povedlo se hned napoprvé a to je to docela do detailů ale hlavné funkční rozkládací ramena a písty.Teď mi to tam všechno leží,protože zase já nemám přístup k leptům koše.No to jen k historii tohoto typu.
čtv lis 29, 2012 11:18 am

sluzebnik.pekel
Příspěvky: 148
Registrován: stř dub 15, 2009 8:32 pm
Bydliště: Rumburk

návěs CN 22

Příspěvek

tak tento model byl jako hotovej nabízen nedávno na aukru ..... myslím že v zbarvení zelené a červené ......
ale ted k tomu co mě trápí, koupil sme stavebnici návěsu, a na těle cisterny je masivní nálitek, jak tedy mám tento nálitek oddělit - je to rezinová stavebnice MM Brno, bojím se abych něco neulomil, jinak sme koukal, že asi bude nejlepší volbou nějaká pilka, ale to se mi zdá brutální to řezat ........
jaké máte zkušenosti se stavbou vy ....
čtv lis 29, 2012 4:15 pm

pozoun
Příspěvky: 119
Registrován: pát srp 03, 2012 10:13 am
Bydliště: Praha

bordel na stole a CN22

Příspěvek

Kolegové máte také takový bordel na stole?!
Na řezání resinů používám zubatou žiletku (viz šipka) s držátkem.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
čtv lis 29, 2012 10:26 pm

Nexus
Příspěvky: 32
Registrován: čtv lis 30, 2006 9:35 pm
Bydliště: Nový Bydžov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Tak uklizený pracovní stůl jsem u sebe ještě neviděl. :lol:
pát lis 30, 2012 8:03 am

sluzebnik.pekel
Příspěvky: 148
Registrován: stř dub 15, 2009 8:32 pm
Bydliště: Rumburk

Příspěvek

ooooo děkuji moc za info ....... konečně vidím i nastříkaný a nenastříkaný nývěs CN 22 :-P díky a ps ten stůl bych neuklízel ........
pát lis 30, 2012 12:44 pm

Uživatelský avatar
Jirka Klementa
Příspěvky: 76
Registrován: sob lis 18, 2006 8:16 am
Bydliště: Brno

1:87

Příspěvek

to:sluzebnik.pekel: Neboj se to normálně uříznout, nic brutálního na tom není.Pro odstraňování nálitků a broušení používám pilku od firmy Trumpeter a různé nástavce (řezací kotoučky, frézky, brusné kotoučky) do mikrofrézky Parkside z Lidla...jestli nemáš vem list pilky na železo a pak to dolaď smirkem...
Obrázek
Novinky MM Brno...
Obrázek Obrázek
ned pro 02, 2012 10:15 am

Vladimír_B
Příspěvky: 14
Registrován: pon pro 03, 2012 9:34 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvek

ad. Novinky MM Brno...
Modely jsou to pěkné, akorát je škoda, že rameno je výše než by mělo být - viz. mezera mezi kabinou a ramenem. A taky to vypadá, že by měla být celá plošina (základna) trochu níže.
Od MM mě také zaujal návěs s panely. Kolik asi může vážit plný panel? 4 tuny? A při užitečné hmotnosti návěsu cca 14 tun a nákladu 4 ks to je tak na hraně/za hranou... Na převážení panelů se spíš hodí P32.
pon pro 03, 2012 10:12 pm

šachťák
Příspěvky: 262
Registrován: ned srp 09, 2009 3:14 pm

Příspěvek

Návěs s panelama je vyroben podle existující předlohy. Asi jich moc nejezdilo. Zvláštností potom je, že soupravu právě kvůli tonáži tahala Tatra 148. Panely se taky potom dost vozily i na Zrembech. No a co se týká tý MP 20, tak v návodu by mělo být uvedeno, že se ůchyty na rám mají cca o 1mm ubrousit.
pon pro 03, 2012 11:14 pm

Uživatelský avatar
petersen
Příspěvky: 942
Registrován: stř bře 15, 2006 6:44 pm
Bydliště: praha

Příspěvek

Nevím jak Vám ale mě osobně se zdá že kabina Trambusu se u MM Brno tak trochu zdrcla :cry: a to přímo na výšku takže z toho zase vyšel paskvil

Aby bylo vidět o co mi jde naznačil jsem to na skenu který jsem pořídil ze svého prospektu na plošinu MP 20 / PP 20

Jde mi o výšku boční stěny od blatníku po kliku dveří , jistě uznáte že na modelu je tato část poloviční .

Navíc mříž chladiče je posunutá nevím proč směrem dolů .. nevvím podle jakého trambusu byl dělán master ale rozhodně ne podle toko který se vyráběl v naších zemích .. Další nepoužitelný model stejně jako Tatra 813

Jinak nějaké zbroušení o milimetr je v tomto případě směšné a stále to bude vypadat fakt hnusně vysoko nad kabinou .. :twisted:


Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
úte pro 04, 2012 5:18 pm

Uživatelský avatar
Jirka Klementa
Příspěvky: 76
Registrován: sob lis 18, 2006 8:16 am
Bydliště: Brno

Příspěvek

Ahoj, kolego nesouhlasím s Tvým rezolutním názorem, tak hrozné to rozhodně není. Zbroušení plošiny pomůže dost, a šlo by to ještě víc...
Obrázek
Kabina má nejspíš proporční nedostatky, jako skoro každý model, ale 706 MTS rozhodně připomíná!
(Omluvte pozadí, není v měřítku.)

Každý modelář má ovšem jiné nároky, jednomu stačí, že model předlohu připomíná, druhý jde na všechno se šuplerou.
První si tento model s radostí postaví, druhý zkritizuje (vezme plastové destičky a postaví si ho sám! - třeba jako tady...
http://frantisek.valka.cz/viewtopic.php?f=158&t=48683
Naposledy upravil(a) Jirka Klementa dne úte pro 04, 2012 11:16 pm, celkem upraveno 1 x.
úte pro 04, 2012 7:33 pm

Uživatelský avatar
petersen
Příspěvky: 942
Registrován: stř bře 15, 2006 6:44 pm
Bydliště: praha

Příspěvek

připomíná nepřipomíná ..

Již kabina od Permotu byla na výšku zdrcnutá a téhle zchází mezi klikou a blatníkem poměrně velká číst .
Jestliže se rozhodnu vyrábět modely měli by za něco stát a ne jen připomínat ...
Cena modelu není zrovna nejmenší ( což u resinu se dá pochopit ) nicméně by mělo býti požadováno dodání opravu kvalitního modelu který bude víc než jen vzdáleně z rychlíku připomínat svoji předlohu ..
Tady není žádná možnost výběru a zřejmě mástrař který byl zaukolován vytvořením mustru a následně formy těžce zklamal . A nebo se řídil heslem však jim stejně nic jiného nezbyde než koupit !!
Když už něco dělám a chci za to zaplatit měl bych to dělat pořádně a ne se na svoji práci vykašlat , hlavně že dostanu paníze .

Jak by se asi tvářili letadýlkaři kdyby jim někdo chtěl prodat model letadla s o centimetr kratším křídlem a obhajoval se tím že to vlastně to letadlo připomíná !

Opravdu český modelář-zběratel modelů nákladních aut nemá nárok na kvalitní modely ?? a musí se spokojit s tím že to vzdáleně " připomíná "

Jak by jste se tvářily kdyby vám automobilka Škoda prodala Superba v jehož motorovém prostoru by byl motor trabantu a vedení automobilky by Vám řeklo ale vždiť to jako Superb vypadá ! nebo ne ? tak nekecejte zaplaťte a táhněte a nebo si to vyrobte doma na koleni !

Tak takovéhle myšlení zase přípomíná věta o tom že to .. Přeci připomíná Škodu 706 !

A nemohu souhlasit s tvým tvrzením pane kolego že to tak hrozné není ..

add 1 - chladič je posazen jinde
add 2 - ten bok je opravdu o hodně nižší !! než originál .

Nebo Vy ! to pane kolego nevidíte ? nic ve zlém mám doma 10 letého syna a i on tam ten rozdíl poznal bez nápovědy ihned !!

Nebo je to tak že to prostě nechcete vidět aby se to nemuselo opravovat , což by stálo spoustu peněz ! jenže když se něco zkazí holt se to musí opravit a ne protlačit za každou cenu !
úte pro 04, 2012 8:15 pm

Uživatelský avatar
Jirka Klementa
Příspěvky: 76
Registrován: sob lis 18, 2006 8:16 am
Bydliště: Brno

Příspěvek

Hádat se nechci, každý máme evidentně jiný názor, tím bych přestřelku ukončil. :roll:
(Nevím, proč bych měl na tom něco opravovat, toto NENÍ můj master)
úte pro 04, 2012 8:27 pm

Uživatelský avatar
petersen
Příspěvky: 942
Registrován: stř bře 15, 2006 6:44 pm
Bydliště: praha

Příspěvek

tak a ted hádanka pro ty bystřejší kteří poznají rozdíl mezi kabinou Trambusu a kabinou která pouze trambus připomíná !

Obrázek

:twisted: a ještě mi někdo řekněte že metzi tím nevidíte rozdíl ..

Upozornění : nevidíte-li mezi těmi dvěmi kresbami rozdíl je čas aby jste navštívili svého očního lékaře !!
úte pro 04, 2012 8:39 pm

Uživatelský avatar
petersen
Příspěvky: 942
Registrován: stř bře 15, 2006 6:44 pm
Bydliště: praha

Příspěvek

a ještě malý dodatek

Kabina Matesa a kabina která Mates jenom připomíná ??

a ted mi řekněte co je lepší ? Mít něco co vypadá jako originál a nebo se spokojit pouze s tím co originál připomíná ???

Obrázek
úte pro 04, 2012 8:55 pm

Uživatelský avatar
dex018
Příspěvky: 71
Registrován: úte led 20, 2009 8:47 pm

Příspěvek

potrebuji pomoc.Kdo dela prives za tatru t 111 c7 v 1/87
pát pro 07, 2012 8:00 pm

Odpovědět

Zpět na „MODELY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 hostů