Modeláři, cokoliv potřebujete, pište sem. Snad Vám jiný modelář poradí:-)

Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, Pavel Bíteš

Odpovědět
Ondráš
Příspěvky: 127
Registrován: pon říj 14, 2013 10:04 pm
Bydliště: u Plzně a Praha 10

TATRA T148 S3

Příspěvek

Během schnutí a řešení barev na erťáku jsem zaříz do úžasný stavebnice z dílny Brratra.Stavebnice je to úžasná a kdo ji ještě nemá,tomu ji vřele doporučuju.Nádherný detaily,snadná sestavitelnost,možnost rozpohybování podvozku,čistota lití,kvalita resinu,....Když jsem tatru stavěl,tak jsem nechápal jak to či ono Brratr udělal(a nechápu doteď).Ta Tatra je machrovina ve všech ohledech.
Postavil jsem si výstavní Tatru,protože tuta stavebnice si to jednoduše zaslouží.Žádná rez,žádnej prach,poškození,prostě leštěnka na výstavě.A ta cedulka je připlesklá pouze na gumě,nevim ,jestli jí ještě nebudu předělávat.Ve skříni mam ještě jednu,tu bych chtěl udělat dobitou na stavbě a přemejšlim,že pořídim třetí-do normálního provozu :wink:
Tak doufam,že jsem svým pojetím neudělal stavebnici (a ani sobě) ostudu :oops:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Peťo,když jsem to chválil na M-F z fotek,tak jsem netušil co jsi stvořil.Teď už mam tu zkušenost a opravdu tleskam a smekam,je to eňo-ňúňo :clap:
Naposledy upravil(a) Ondráš dne stř pro 31, 2014 4:38 pm, celkem upraveno 1 x.
úte zář 23, 2014 8:08 pm

Uživatelský avatar
Severnaya
Příspěvky: 1222
Registrován: sob úno 02, 2013 5:43 pm
Bydliště: Příbram

SAVIEM - Brekina

Příspěvek

stř zář 24, 2014 11:39 am

Ondráš
Příspěvky: 127
Registrován: pon říj 14, 2013 10:04 pm
Bydliště: u Plzně a Praha 10

Příspěvek

Tony,ten popis vlastností barev Gunze zní opravdu jako pohádka :shock:
Je pravda,že už jsem na jejich konto něco slyšel a vždycky to byla jen chvála.Za to na moje revellky jsem snad nikdy neslyšel dobrý slovo.Snad jen,že se s nima dobře napouští spáry a asi ješté nějaký patinovací techniky.Poměrně chválený jsou taky humbrolky,ale s těma mam zase špatný zkušenosti já. Tak snad budu mít možnost si o tom o víkendu s někym popovídat,protože je fakt,že už taky začínam přemejšlet o změně.Ještě se Tě rovnou zeptam,jestli sis tu barvu na 813 S1 míchal,nebo jestli se dá pořídit v tomhle odstínu.Protože jsem koukal,že obtisk na přední nárazník je v barvě,tak abych to pak neměl Každej pes jiná ves :wink:
A co se týče pistole,tak to je pro mě úplná španělská vesnice.Teď používam tu z Lidla,předtim jsem měl startovní set od revellu.Na tutej se dá regulovat průtok barvy,tak jsem si myslel jakou to mam vymoženost.Z těch dražších mam strach,už jen z dúvodu,že jsem jelito a byl bych schopnej ji ucpat barvou a tim ji zničit.A nebo svou neodborností.Tady to asi bude ještě na dlouho,než se osmělim.
Děkuju Ti za rady a vlastní poznatky
stř zář 24, 2014 8:34 pm

čtv zář 25, 2014 7:50 am

"Tony"
Příspěvky: 99
Registrován: úte čer 24, 2008 6:38 pm
Bydliště: Bohumín City, Czech Republic

Příspěvek

Ondro, není čeho se bát. Díky použitým materiálům a celkové kvalitě provedení, je jakákoliv manipulace (čištění) s těmi dražšími pistolkami naprosto v pohodě. No a o samotném stříkání už ani nemluvím ...
Jinak ohledně C-éčkových barev GUNZE ti píšu jen své reálné zkušenosti. Není to věda ani pohádka ... Základem je, mít je špičkově namíchané. Přibližně v takové konzistenci, jakou má mléko. Osobně bych barvy Revell ani Humbrol bych do své pistolky nedal. Stejně tak Agamy nebo Pactry. Vždy se jen usmívám, když můj známý 14 dní "suší" díly nastříkané barvami Humbrol. A i po této době ty díly lepí a jsou na nich vidět otisky prstů ... Ale známý je konzervativní typ, nemá rád změny a tak stále s nimi pracuje, byt´ si na ně občas stěžuje ... :lol:

Jak píšu, na to lepší si zvykneš rychle, vážně.

Jinak na Tatru jsem použil pouze čistou GUNZE-C 113 ...

http://www.car-model-kit.cz/63-gunze/16 ... uta-gunze/

Měj se.

Tony
čtv zář 25, 2014 9:12 pm

Ondráš
Příspěvky: 127
Registrován: pon říj 14, 2013 10:04 pm
Bydliště: u Plzně a Praha 10

Příspěvek

Tak to jsem asi taky konzervativní,nějak jsem si na revelly zvyk 8)
Tou pohádkou jsem to nemyslel tak,že mi věšíš bulíky na nos,ale že proti práci s revellama je to něco úžasnýho.
Pistoli budu asi muset začít taky řešit,teda pokud se budu chtít dál zlepšovat :wink: Přece jen dělá povrchovka 70-80% modelu a to je hodně.
Děkuju Ti za číslo barvy,hned si to poznamenam do krabičky od Tatry.A znamená to,že minimálně jednu barvu Gunze C budu muset zkusit,protože je přesná a pochybuju,že revell má takovej odstín v nabídce.A míchání odstínů barev v mým případě taky není nejlepší volbou :)
Jinak s tim hnusně dlouhým schnutím mam taky bohatý zkušenosti.Jednou jsem nastříkal tank humbrolkou a když ani po tejdnu neuschla,tak jsem jí umyl a revell byl suchej do rána.Ale to zná každej kdo to kdy zkusil.O víkendu zkusim zase vytahat nějaký rozumy z Toma a asi začnu měnit barvy.
Děkuju mockrát
čtv zář 25, 2014 9:45 pm

Uživatelský avatar
talaš.m
Příspěvky: 3597
Registrován: ned čer 18, 2006 2:31 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Já když začínal tak mi Tom doporučil a v podstatě i sehnal barvy Gunze C včetně ředidla a několik modelů jsem udělal s těmahle barvama a musím říct že už při prvním nástřiku jsem byl mile překvapený jak se chovaly.
Schnutí, krytí, naprostá pohoda, smrad mi nevadil, voní mi horší věci jako balená nebo hnůj(agroúchylka) :lol:
No a potom jsem ani ti nevím jak přišel k akrylovým Tamiám a postupně jsem přešel na ně.
Důvod? Gunze C po nějaké době vysychají což tyhle Tamie neudělají. Postupně je vyřazuju a používám akorát odstín na pneumatiky. Navíc Tamky tolik nesmrdí(jak jsem psal, mě to nevadí ale okolí je proti)
A navíc.....tyhle akrylovky se dají suprovně použít při odírání povrchu což u těch Gunze nejspíš nejde(já to osobně nezkoušel ale co jsem četl tak to nešlo)
Kdybych to shrnul ze svého pohledu tak nejsem ani proti jedné ale s těma Tamiama se mi pracuje líp a za tu dobu jsem si na ně zvykl.
Pokud to stříkáš tím jak píšeš tak klobouk dolů před tebou páč model od modelu jsi výš a výš a jak tahle tatra tak i ta souprava je bomba.
Kup lepší pistolku a vyzkoušej klidně i oboje značky barev a uvidíš ten rozdíl.
Až pak budeš stříkat první vrstvu hubu budeš mít od ucha k uchu :wink:
pát zář 26, 2014 6:47 pm

Uživatelský avatar
Timy
Příspěvky: 2208
Registrován: stř lis 26, 2008 6:04 pm
Bydliště: Gottwaldov

Příspěvek

http://www.novinky.cz/krimi/348962-na-f ... t-let.html

To jsou takové svině ti fízláci, že to nemá obdoby!!!! Toto se nakonec může stát komukoli z nás, pokud bude mít smůlu na sousedy a na debily v mundůru. Abych snad přestal modelařit, člověk nikdy neví...
!LIAZ 4life!
stř říj 01, 2014 2:43 pm

Hynek
Příspěvky: 6784
Registrován: ned bře 19, 2006 7:10 pm
Bydliště: U Mělníka

Příspěvek

Timy sory, ale vzdorovat policistům? Neuposlechnutí výzvy příslušníka je trestný čin, tak co se diví? Sice je svinstvo souseda co provedel, ale vše jde řešit slušně, což dnes už lidi neumí.
čtv říj 02, 2014 9:23 am

Uživatelský avatar
Timy
Příspěvky: 2208
Registrován: stř lis 26, 2008 6:04 pm
Bydliště: Gottwaldov

Příspěvek

A přijde ti normální, že k někomu násilím vtrhnou opicajti jen na základě udání, že dotyčný fetuje? Měli vůbec povolení k domovní prohlídce? Jaká je asi celospolečenská nebezpečnost toho, že by se někdo doma "v klidu sjížděl" (pokud by to udání bylo nakrásně pravdivé)? To už tam zrovna mohli poslat Útvar rychlého nasazení...
Končím s tímto OT. Ten článek mi včera docela pocuchal nervy. Dnes si říkám, že člověk nesmí věřit všemu, co se píše v médiích. Na druhou stranu, jestli to proběhlo tak, jak to popsaly Novinky, tak je to od těch fízlů prasárna a měli by u Policie okamžitě skončit - za tím si stojím.
!LIAZ 4life!
čtv říj 02, 2014 12:37 pm

Rummcajs
Příspěvky: 966
Registrován: pon led 02, 2012 3:27 pm
Bydliště: V Židech

Příspěvek

No,až souseda naštvu hlasitou hudbou,a poštve na mě fízly...tak nevylezu z báně deset let minimálně...Rozdělaný lepidlo,votevřenej lahváč...schnoucí(a patřičně vonící)model na poličce... :D
čtv říj 02, 2014 2:35 pm

smatli
Příspěvky: 305
Registrován: úte bře 17, 2009 7:43 pm
Bydliště: praha

Příspěvek

tatra 138
Obrázek Obrázek
úte říj 07, 2014 7:28 pm

Uživatelský avatar
petersen
Příspěvky: 942
Registrován: stř bře 15, 2006 6:44 pm
Bydliště: praha

Příspěvek

Flame i am sorry :oops:
Naposledy upravil(a) petersen dne čtv říj 09, 2014 8:09 pm, celkem upraveno 1 x.
stř říj 08, 2014 8:13 pm

Uživatelský avatar
Timy
Příspěvky: 2208
Registrován: stř lis 26, 2008 6:04 pm
Bydliště: Gottwaldov

Příspěvek

Tak to je fajn vědět, že mají policajti při překračování svých pravomocí podporu veřejnosti... Věřím, že Ty by jsi zachoval chladnou hlavu, kdyby Ti v rámci nějaké podobné "prevenční" akce doma vyrazili dveře, začali se po Tobě sápat, šlápli Ti do krabice s modely atd. Byl bys zcela klidný, nechal by ses bez odporu pro nic za nic spoutat a pak bys jim ještě nabídl kafe s mlíkem a dvěma kostkama cukru?

Hned po přečtení toho článku jsem psal do redakce Novinek, že bych chtěl tomu pánovi poslat nějaký finanční příspěvek na obnovu sbírky, ale doteď mi nikdo neodepsal. Takže veškerá další diskuze nad tím článkem je zbytečná, protože se asi jedná o událost, která se odehrála pouze v hlavě nějakého pisálka, jenž chtěl vyplnit okurkovou sezonu. Nebo se jedná o policejní píár a výzkum veřejného mínění, jak velkou podporu ze strany občanstva by mělo případné překračování pravomocí při policejních akcích - v tom případě si můžou příslušníci PČR mnout ruce, poněvadž jisté části české veřejnosti dělá policejní zvůle evidentně dobře.
!LIAZ 4life!
čtv říj 09, 2014 7:47 am

Uživatelský avatar
petersen
Příspěvky: 942
Registrován: stř bře 15, 2006 6:44 pm
Bydliště: praha

Příspěvek

Flame I am sorry :oops:
Naposledy upravil(a) petersen dne čtv říj 09, 2014 8:08 pm, celkem upraveno 1 x.
čtv říj 09, 2014 12:41 pm

Odpovědět

Zpět na „MODELY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů