Modeláři, cokoliv potřebujete, pište sem. Snad Vám jiný modelář poradí:-)

Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, Pavel Bíteš

Odpovědět
Modelář
Příspěvky: 126
Registrován: ned dub 04, 2010 1:40 pm
Bydliště: Němčičky 237

Kvalita modelů Herpa 1/87

Příspěvek

Omlouvám se ,že tu zakládám nové téma ..
Ale . Včera mi ježich teda přítelkyně dala pod stromeček nakladač Liebheer L-580 2Plus2
od Fy Herpa
A mám stejný problém jako kolega s modelem od WSI.Po prvotním nadšení jsem byl překvapen nekvalitou zpracování modelu.
Některé díly mají nezačištěné otřepy ,někde jsou zase díly odděleny tak,že místo otřepu je jamka .Písty jsou moc volné. Gumové pneu maj otřep mezi vzorkem a pneu jsem musel mezi sebou proházet protože jedna strana byla jakoby popraskaná .Lžíce se stranově vykle +-cca 1,5 mm /strana ramene kde jsou čepy pro nasazení lžíce se sbíhá k sobě a jedna strana ramene má dost výrazné stopy po vyhazovačích z formy Otvírací dekl motoru mi moc nelícuje výfuk je opět neopracovaný a navíc nějak šíkmý. Snad má zajišťovat zavřený dekl od motoru-pokud jej zavřu tak se +-srovná.. Za cca 740kč bych si představoval jinou kvalitu .... Reklamovat to asi nemá cenu..
Nemá prosím někdo RAL kody barev žluté a šede co jsou na zkutečných strojích. Uvažuju o dodatečném dopracování a přestříkání modelu. Sice tím asi zničím ''sběratelskou hodnotu''ale dodělám si model k obrazu svému.. J.Procingr@seznam.cz
sob pro 25, 2010 2:34 pm

liebherr
Příspěvky: 262
Registrován: pát čer 13, 2008 6:51 pm

Příspěvek

Dobrý den, tak mě to nedalo a teď jsem koukal na svůj model od firmy Herpa. Podrobně jsem si přečetl Váš příspěvek a musím tedy říci, že můj model žádné otřepy nemá a je velmi kvalitně zpracovám. Písty drží perfektně a lžíce se stranově vůbec nevyklá. Otřepy v pneu žádné nemám. Co se týká vyhazovačů z formy, žádné jsem na modelu neviděl.
Jen se chci zeptat, zda je to skutečně model od firmy Herpa? Ještě mě napadá není to přeba SICU nebo Wiking. Právě bych to tipnul na tyto firmy než na Herpu. Možná by stálo sem hodit nějaké fotky vašeho modelu, abychom to viděli.
Co se týká barev tak to je poněkud složitější. Na modelech je ve skutečnosti barva právě podniku LIEBHERR. Je to speciální barva, kterou jen tak nenamícháte a podobná barva RAL asi není. Myslím tím žlutou barvu. Co se týká šedé tak to by mohla být barva GERMAN GRAY.
sob pro 25, 2010 4:48 pm

Uživatelský avatar
MiKe22
Mišelin
Příspěvky: 486
Registrován: stř úno 11, 2009 12:46 am
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek

Já mám model od SIKU http://postimage.org/image/280icuk78/ a je udělaný pěkně,ale lžíce s ramenem trochu chodí, Menší vule tam je,jinak bez problémů
Koně moje hijé,a diaľnice sú krvavé . . .
sob pro 25, 2010 5:06 pm

Modelář
Příspěvky: 126
Registrován: ned dub 04, 2010 1:40 pm
Bydliště: Němčičky 237

Kvalita modelů Herpa

Příspěvek

Je to opravdu herpa 1/87 - červená krabice a bílý nápis herpa
Uvnitř model liebheer l580 2plus2chráněný dvojdílným průhledným foliovým deklem jištěným kouskem lepící pásky
Fotky budou až se mi vrátí pořádný foták.. Fotit MT nemá cenu...
sob pro 25, 2010 6:06 pm

Odpovědět

Zpět na „MODELY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti