Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Hynek

Vojta
Příspěvky: 524
Registrován: ned črc 16, 2006 10:37 am
Bydliště: Třebíč

Kässbohrer

Příspěvek

Mám sice jen jednu fotku tak doufám že to není blaf jinej návěs s takový nárazníkem,ale nevěděl sem že tahle firma dělá i návěsy.
Obrázek
TATRA The off-road king!
sob led 27, 2007 5:32 pm

david
Hlavní admin
Příspěvky: 5752
Registrován: úte úno 28, 2006 8:41 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

blaf to není...ikdyž si nejsem jistý, zda ještě dělaj přívěsovou a návěsovou techniku. Občas potkávám jejich starší přívěsy.
sob led 27, 2007 5:42 pm

Uživatelský avatar
petersen
Příspěvky: 942
Registrován: stř bře 15, 2006 6:44 pm
Bydliště: praha

Příspěvek

Jeden z posledních výrobnách programů Kassbohreru z roku 1990 ( výroba busů přešla pod Evobus a přívěsová technika pod Kogel jediné co si nechaly je výroba přepravníků aut a ty se vyrábějí v kassbohreru v rakousku :wink:
ObrázekObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Obrázek
sob led 27, 2007 9:31 pm

chomyz
Příspěvky: 518
Registrován: stř pro 27, 2006 3:18 pm

Příspěvek

Jo tahle značka na čas skoro zmizela ale co jsou zač teda ty nový sila, plachty atd. co pod touto značkou prodává Dvořák Truck z Vel. Meziříčí? Nebo aspoň kontakt na web stránky výrobce (ne toho rakouského na autopřepravníky)?
stř led 31, 2007 6:55 pm

david
Hlavní admin
Příspěvky: 5752
Registrován: úte úno 28, 2006 8:41 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

A joo...máš pravdu: http://www.dvorak-trucks.cz/cz/uzitkove ... 830270096/
Co to teda je?
stř led 31, 2007 6:58 pm

Uživatelský avatar
petersen
Příspěvky: 942
Registrován: stř bře 15, 2006 6:44 pm
Bydliště: praha

Příspěvek

david píše:A joo...máš pravdu: http://www.dvorak-trucks.cz/cz/uzitkove ... 830270096/
Co to teda je?
tak to ti opravdu nepovím co to je , otázka je zda to vůbec je kassbohrer jestli to nebude náhodou kogel . V katalogu užitkových vozidel " Lastauto Omnibus 2005 stejně jako 2006 " je uveden pouze Kassbohrer Transport Technik se sídlem v Eugendorfu , Rakousko www.kaessbohrer.at , Jinak ohledně roztříštění výroby je trošku zmatek a já jsem to nechtěl komplikovat ono existuje ještě několik výrobců Kaessbohrer TS z Ulmu ( zmínka Katalog Lastauto Omnibus rok 2003) adresa www.kaessbohrer-tank-silo.de ale po otevření stránek zjistíte že je to pod záštitou společnosti Lurago Berlin navíc stránky mají i ruskou verzi což je poměrně divné navíc za celou dobu jejich existence na nich nebyla provedena žádná změna :roll: . Je možné že stále existuje výrobce který má zakoupená licenční práva na používání ochranné známky Kaessbohrer ale ta původní originál společnost je již nenávratně pryč .
stř led 31, 2007 7:20 pm

Alešák
Příspěvky: 2402
Registrován: stř lis 12, 2008 8:03 pm
Bydliště: Milovice

Příspěvek

Krytý přepravník os.aut.

Obrázek
pát lis 14, 2008 8:51 pm

Alešák
Příspěvky: 2402
Registrován: stř lis 12, 2008 8:03 pm
Bydliště: Milovice

Příspěvek

Obrázek
Obrázek
sob led 10, 2009 9:49 pm

Uživatelský avatar
Frenky
Quattro
Příspěvky: 1248
Registrován: ned dub 19, 2009 2:00 pm
Bydliště: Někde..

Příspěvek

Náš návěs,výroba 2007 8)


Obrázek


Obrázek


Obrázek
Neuděláš nic...
Obrázek
čtv črc 23, 2009 10:22 am

Uživatelský avatar
petersen
Příspěvky: 942
Registrován: stř bře 15, 2006 6:44 pm
Bydliště: praha

Příspěvek

Nato že je ten návěs udajně starý 2 roky .. fuj celkem slušný humus možná by mu občas prospělo trochu čistoty případně plechovka barvy a štětec ...

Jinak jestli je to Váš návěs možná by neškodilo zjistit kde byl koupen a kde vyroben ... bylo by to lepší než sem dávat fotky něčeho co vypadá jako pojízdný šrot .. ( takhle nevypadal ani podvozek mé avie s kterou jsem jezdil v mlíkárně :twisted: bych se stiděl s takovym humusem jezdit )

Jinak líp bych to nenapsal ani já ... o)) ) toto je oficialní autentické prohlášení ..

Starting in 1993, the company began to fall apart. The division's truck bodies, semi-trailers and trailers were sold to the competitor Kögel. In 1994 the snow groomer vehicles division was spun off to Kässbohrer Geländefahrzeug (all-terrain vehicle) GmbH. In the end, Mercedes-Benz bought the bus and coach division in 1995 and the new name EvoBus was introduced. The only division which is still family owned, is Kässbohrer Transport Technik in Salzburg, Austria, where vehicle transporters are built.

Takže jukni do technyčáku jestli je ten tvůj vrak vyroben v rakousku a nebo v německém Ulmu u Kogel-u :wink: celkem by mě to zajímalo
čtv črc 23, 2009 8:08 pm

Uživatelský avatar
petersen
Příspěvky: 942
Registrován: stř bře 15, 2006 6:44 pm
Bydliště: praha

Příspěvek

No já bych řekl že ten návěs co taháš vypadá po dvou letech tak jak vypadá proto že za sebou nevozíš originální návěs vyrobený v německu původní firmou ale něco co vyrábí maďaři .

Narazil jsem při svém pátrání po firmě "Kässbohrer Hungaria" která produkuje návěsy v Maďarsku a protože zakoupila licenční práva ještě v dobách kdy Kässbohrer existoval bude návěsy pod touto značkou produkovat ještě hodně dlouho ... :twisted:
čtv črc 23, 2009 8:24 pm

Uživatelský avatar
Frenky
Quattro
Příspěvky: 1248
Registrován: ned dub 19, 2009 2:00 pm
Bydliště: Někde..

Příspěvek

Více v SZ :arrow: !!!!! :mad:

Jo,a ještě bych prosil přeložit ty Anglický bláboly,Anglicky bohužel neumím :oops:
Neuděláš nic...
Obrázek
čtv črc 23, 2009 8:35 pm

Uživatelský avatar
Eddie
mizantrop
Příspěvky: 1942
Registrován: čtv úno 21, 2008 11:54 am
Bydliště: Žilina, Slovakia

Příspěvek

Preklad (tak nejak): V roku 1993 sa spoločnosť rozdelila na časti. Divízia výroby karosérii, návesov a prívesov bola predaná konkurenčnému Kogelu. V roku 1994 divízia výroby snehových fréz bola (spun - ??? - pridelená, začlenená?) do Kässbohrer Geländefahrzeug (all-terrain vehicle) GmbH. Na koniec, Mercedes- Benz kúpil divíziu výroby autobusov a autokarov v roku 1995 a začala ich výrobu pod novým menom EvoBus. Jediná divízia ktorá zostala vo vlastníctve rodiny, je Kässbohrer Transport Technik in Salzburg, Austria, kde sú návesy a prívesy stavané.

Uff.. malo by to byť dobré.
čtv črc 23, 2009 9:18 pm

Uživatelský avatar
Frenky
Quattro
Příspěvky: 1248
Registrován: ned dub 19, 2009 2:00 pm
Bydliště: Někde..

Příspěvek

Díky moc Eddie :!:
Neuděláš nic...
Obrázek
čtv črc 23, 2009 9:24 pm

Uživatelský avatar
petersen
Příspěvky: 942
Registrován: stř bře 15, 2006 6:44 pm
Bydliště: praha

Příspěvek

:wink: Eddie máš to naprosto perfektní nemám co dodat a tím mi odpadlo složité psaní :lol:
je jednoduší zkopírovat a vložit než to celé přepisovat .. :oops: :roll: :lol:
čtv črc 23, 2009 11:10 pm

Odpovědět

Zpět na „NÁVĚSY A PŘÍVĚSY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti