Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Hynek

Odpovědět
xkubisekx
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 363
Registrován: ned lis 02, 2008 1:32 am
Bydliště: Zlín

Berger ecotrail trailer - návěs

Příspěvek

Ahoj, nevím kam to šupnout, tak zkusím tady.
Budu kupovat návěs, a rád bych nějakou recenzi nebo spíš zkušenosti s tímto návěsem. Berger - SAPL 24 LTN
Nejde mi o to že to papírově uveze víc než ostatní, vozit budem max 24,5t, ale jestli má někdo zkušenosti jestli se to po naložení nekroutí, nehoří elektrika, nehnije to nebezpečně rychle, nerozpadá se konstrukce atd...
Jezdilo to 3 roky za tahačem který chci brát, ale prodejce (leasingovka) mi k tomu samozřejmě neumí nic říct.
Díky za rady...
Není umění jet na západ, ale na východ. Do portugalska dojede i chobot s osobákem, do Kazachstánu Pan řidič...
čtv kvě 28, 2015 11:30 am

FUNDURAK
Příspěvky: 47
Registrován: ned zář 23, 2012 9:32 am
Bydliště: Rakovník

Příspěvek

Ahoj.No parkoval jsem 3 roky u Radfeldu AT kde se tyto návěsy vyrábí..Je to jako ze vším,vše je zeslabené a ošizení na povolené minimum,jen tak dosáhl výrobce p.Berger těchto parametrů.Určitě se to bude ,,kroutit,, o dost více než Schwarz,ale dnes se honí hmotnost,tak to šlo dost na odbyt.Nikdy jsem ho netahal,jen co jsem viděl.Ahoj
čtv kvě 28, 2015 12:15 pm

xkubisekx
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 363
Registrován: ned lis 02, 2008 1:32 am
Bydliště: Zlín

Příspěvek

No právě se mi to moc nezdá, co mám teď Schmity, tak mají prázdné váhu cca 7t a tento 4,7t, takže někde zmizelo cca 2,3t, což se mi zdá hooodně moc.
Není umění jet na západ, ale na východ. Do portugalska dojede i chobot s osobákem, do Kazachstánu Pan řidič...
čtv kvě 28, 2015 12:44 pm

FUNDURAK
Příspěvky: 47
Registrován: ned zář 23, 2012 9:32 am
Bydliště: Rakovník

Příspěvek

Odpověděl jsi si vlastně sám.Podle mě je to taková hračka.Veškeré profily provrtané,zeslabené,dost věcí nahrazeno plastem aj.Záleží na ceně a co to vozilo,pokud plná tonáž tak si myslím že to bude na GO.pOPTEJ SE NĚKOHO,KDO JE TAHÁ.
čtv kvě 28, 2015 3:06 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Příspěvek

mám ho od novoty, pokud na něm nechceš vozit o ty 2-3tuny víc tak se ti neoplatí. je háklivější na šoféry, správné rozložení nákladu, a slušné zacházení. no a jestli má 9 t nápravy tak rychleji smetené gumy, málokterej šofér ti bude couvat natřikrát aby ulehčil nápravám a rámu když je naložený.. podlaha se ti taky časem rozhasí, což u klasiky celkem nikdy neřešíš. ono koupíš třeba kogela nebo schwarze light, to je na klasiku tonáž asi lepší volba.
čtv kvě 28, 2015 8:02 pm

xkubisekx
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 363
Registrován: ned lis 02, 2008 1:32 am
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Kluci, díky za info, já to myslel tak, že třeba je odlehčený a o to z lepších materiálů že to třeba nic nedělá. V pátek sem se na něho byl kuknout. Hlavní rám z cca 5mm silné traverzy, nosníky co drží podlahu cca 3mm, a všechno děrované.
Takový návěs tak na vození max zátěže 18t. Se divím že je někdo pustí na cestu, s tím že naloží třeba 26t.
Jen mě to zajímalo. Pak jsem zkouknul Krone, a rám cca 12mm, takže jasná volba...
Není umění jet na západ, ale na východ. Do portugalska dojede i chobot s osobákem, do Kazachstánu Pan řidič...
pon čer 01, 2015 12:54 am

Stralis 4P2
Příspěvky: 333
Registrován: ned pro 30, 2012 7:46 pm
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Byl jsem se podivat na 5 techto navesu a kazdej byl nekde prasklej. Bud mezi napravama, nebo hned za tocnou. Podlaha ze slabe preklizky, sloupky jak z papiru. Male brzdy i ve velkych kolech. Mozna to bude dobry jako novy, ale do starsiho bych nesel.
pon čer 01, 2015 7:41 am

jose rabano
Příspěvky: 7496
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Berger ecotrail trailer - návěs

Příspěvek

daruji nekomu tu kliku na povolovani bocni plachty,na koncu je ctyrhran,nasadi se to zboku a bud povoluje nebo utahuje,vozim to v kabine jako nepotrebne tak treba nekde na trase predam osobne nekomu kdo ji jeste vyuzije.
ned bře 03, 2019 2:13 pm

jose rabano
Příspěvky: 7496
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Berger ecotrail trailer - návěs

Příspěvek

Obrázek
ned bře 03, 2019 5:54 pm

Prouza88
Příspěvky: 6725
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Berger ecotrail trailer - návěs

Příspěvek

Ale noták :idea: Nejstarší bergry light co sem tahal byly někde 2004 výroba, eště "neděrovaný" a na unii kde se nepřekládá supr, sic vím o jednom naloženým co zkroutil hoffahrer v Crailsheimu když ho "postavil" na zadní nápravu a vzal do jedničky u rampy. Ty nový děrovaný potom byly ještě lehčí ale pořád bez problémů, jen je potřeba s tím dělat jako s odlehčeným. Nám je všechny po dvou letech vyztužovaly v zadu pod podlahou, protože se s tím jezdilo pro papír a ti debili vozejčkáři tam lítali padesát s těma velkejma bestijama do toho návěsu i s rolou papíru.
Jako šofér oceníš 2-3t užitečné navíc oproti třeba Schmizu, zkrátka na nápravy a celkovou nepřesáhneš a když nakládáš na váhu tak 27t sem na tom vozil normál, ale musí to mít pan řidič. Těžký rozložit ať to nemáš u točny vohlí z vobou stran. Nelámat to jak lopata a vo rampu s citem. Já s ním dělal rád, pocitově krásně brzdil, všechno lehoučký, prkna nejlepší co sem držel v ruce, sloupky šly samy, plachta šla krásně dotáhnout tou klikou co tu nabízel kolega a vpředu se jen zaklesla a nevypadává jak na šwarzu. Voka v podlaze supr i rukavicama, je jich hodně a i sajtna měla díry na těch novejch. Starý měly zas XL oka u sloupků a tam se mohly i dvě kurty..
Prej měl menší kotouče a víc se kroutil ale to zas bylo pohodlný. S elektrikou sem problém neměl jen mi na jednom fungláču upadaly lampy než sem dojel na nakládku :lol: Prasklej sme asi neměli z těch co já vím 50 bergrů. Sám bych po něm sáhl, záleží asi na cenovce, třeba šwarz light je snad jen o půl tuny těžší a je bytelnější. S tím pak souvisí co to udělá na vnitru s 35t ale to nemůže vydržet nic ale na unii ušetří na pokutách víc než dáš za servis :idea:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte říj 22, 2019 11:02 pm

Odpovědět

Zpět na „NÁVĚSY A PŘÍVĚSY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti