Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Hynek

Která značka návěsů je podle vás nejlepší?

SCHMITZ
7
35%
SCHWARZMULLER
7
35%
KRONE
4
20%
KOGEL
2
10%
 
Celkem hlasů: 20

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Schmitz - Schwarzmuller - Krone

Příspěvek

My mame jen Schwarz.Uz mnoho let,Muj nazor na ten naves je za je hezky,jako celek.Mam ty kratke presky z boku,tuduz mi tam nic nevlaje pocas,jizdy,to je ok,Kola Al,takze jak se umyje,krasavec.Kos na palety z boku,jen takovy pomocni,palety nemenime,z boku x dir na racny,to je ok na role papiru,pak asi 24ok normalnich v podlaze.Late hlinikove.Je odlehceny,z boku jak emental,pri plne nadrzi s FH500e6 nema ani 14tun prazdny to je ok,26tun legalne neni problem nalozit,Jako minusi vidic ze se dost krouti,v zatackych ani tak ne ale pri nakladce jak vjede vozikem ze zadu,prohne se pul metru.Navic me pripada ze je predpjaty,tzn jak je prazdny je prohnuty naopak.Spolehlivost spis e dobra,za ty roky podvozek brzdy bez problemu,elektrika taky,dve pozicky jen vymenene za celou dobu nic vice.Strecha ale pusobi slabym dojmem,jak fakt fouka fest,prizvedava se.Ten system uchyceni plachty k shrnvacce neni dobre vymysleny,myslim jako ze malo bytelny.Kogel na me pusobi skaredym dojmem,opticky teda,Krone se vzhledove zlepsilo,Schmitz bude asi to nejlepsi co je dnes na trhu,,ale nikdy sem ho netahal,urcite ma sve mouchy jako kazdy.
Neřeším...
ned bře 18, 2018 10:25 am

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Re: Schmitz - Schwarzmuller - Krone

Příspěvek

Měli jsme na firmě 2 Kogely,první byl MAXX,druhý byl FOXX. U obou slabá ochrana proti korozi,byly rezatý jak liška,mizerná shrnovačka střechy a po několika letech provozu vyhnívaly kabelové svazky pro zadní lampy v místě za zadní nápravou... Celkově to až tak špatný návěs nebyl,ale má spoustu různých much...

Momentálně máme 3x Schmitz,rok 2006,2007 a 2011. Sám mám schmitze rád,tahá se mi hezky,má fajn shrnovačku,dobře zatáčí a všechno je na něm tak nějak logické,elektrika i vzduchařina drží. Ten 2006 ještě není pozink,tam dost hnije rám,můj 2007 už pozinkový je,ten šlape bez problémů a kupodivu spolehlivostí nejhorší je ta 2011,příjde mi že se šetřilo na materiálu a řešíme různé praskání pomockých výztuh v rámu,a příček v podlaze,plus odešly tři brzdiválce...

Ještě máme jeden Schwarzmuller 2007,to je těžký návěs ,který docela dobře odolává korozi i když nemá pozink... Překvapivě hodně se kroutí za doprovodu hlasitého vrzání a praskání při zatáčení,to nebudí moc dobrej dojem a taky jsme řešili prasklé příčky mezi koly náprav... Shrnovačku má fajn,dobře fungující,naopak příšerné zadní celohliníkové sloupky a rozpadající se vrata.. Co se týče elektriky a vzduchařiny funguje.

Nejlepší dojem jsem měl z návěsu Fliegl,ten byl absolutně bezporuchovej,hulvátsky kovářsky udělanej kus železa,těžkej,ovšem dost pevnej a nikdy jsme s ním neměli sebemenší problém ,šel pryč z důvodu obměny za mladší návěs

Za sebe bych volil Schmitz a nebo Fliegl,který už ale prakticky není k sehnání...
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
pát dub 06, 2018 11:45 pm

Odpovědět

Zpět na „NÁVĚSY A PŘÍVĚSY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti