Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Hynek

Uživatelský avatar
Olda
Timy1123
Příspěvky: 5905
Registrován: stř bře 01, 2006 4:37 pm
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Michal Boček píše:dík a to 20" nebo 40" ???
ten dlouhej to byl takže asi 40 :roll:
ned bře 18, 2007 5:08 pm

mates
Příspěvky: 4115
Registrován: úte led 23, 2007 4:37 pm
Bydliště: Budilov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

ObrázekObrázekObrázekObrázek

sice pozdě , ale jestli se ti to bude hodit na ten model ................
www.proridice.eu, www.sdruzeniridicu.cz ....řidiči pro sebe
CB10(7) Martin-Háje
original pražskej pepik s botama od hnoje.....t.č trvale u hnoje
pon zář 10, 2007 4:45 pm

Uživatelský avatar
Michal Boček
Příspěvky: 126
Registrován: sob říj 07, 2006 10:34 pm
Bydliště: Ostrožská Nová Ves

Příspěvek

Nikdy není moc pozdě ...
Michal Boček
pon zář 10, 2007 9:40 pm

Ladis_tandem
Příspěvky: 3
Registrován: sob bře 29, 2008 4:54 pm
Bydliště: In da truck

Dotázek na praxi s kontejnerovými návěsy a jejich dostupnost

Příspěvek

Zdravím všechny, můj dotaz směřuje na Vaše zkušenosti s provozem kontejnerových návěsů a jejich dostupnosti, kolegové. V nejbližší době budeme do firmy pořizovat první (!) tahač návěsů (doteď jsme byli ryze tandemová firmička :)). Nemůžeme však nějak rozseknout následující trouble. Máme primární nabídku jezdit kontejnerovku, ovšem abychom nebyli závislí na jednom druhu práce, máme taky v úmyslu jezdit klasickou paletovku, a to s nabídkou vytěžování návěsu 100m3, 3m pod plachtou.
Tudíž bych se rád dozvěděl od někoho, v tomto směru více zkušeného, zda je problém sehnat "kombinovaný" návěs - tj. sundavací plachta a plato s pozicemi jak pro 20, tak pro 40 kontejnery. Jestli je problém sehnat takový návěs v provedení lowdeck, v neposlední řadě pak, lze-li takový návěs pořídit osazený napínací třístrannou kurtovou shrnovačkou (nebo jestli existuje, vzhledem k charakteru konstrukce, pouze osazení klasickou plachtou upevňovanou celním lankem).
Kvůli shora uvedenému "záseku" se nějak nemůžeme hnout z místa, neboť řešíme problém Tahač v lowdecku - ano či ne, a když, jaký k němu návěs. I když budeme kupovat relativně nový auto, nemůžeme si k němu momentálně dovolit koupit dva návěsy (a ojetý kontejnerák v lowdecku prý skoro nejde sehnat).
Taxem Vás snad nezahltil snůškou nesmyslů, kdo se v tom textu vyzná, a měl by mi co sdělit, ať neváhá a dá mi info, budu rád za jakýkoliv názor.
Díky, Ladis.
stř dub 16, 2008 8:28 pm

riko
Příspěvky: 936
Registrován: sob dub 15, 2006 10:49 am
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Příspěvek

jedna firma tady od vizovic co vozí kontejnery má minimálně jeden návěs tu kombinaci,je to od panavu,teď to má jako plato,ale má to v podlaze i ty úchyty na kontejner a plachtu má shrnutou vpředu a vozí i všechny ty věci k tomu aby tu plachtu mohl dát dohromady,je to lowdeck,tak se mě to líbí,to bych si asi taky pořídil
stř dub 16, 2008 8:35 pm

david
Hlavní admin
Příspěvky: 5752
Registrován: úte úno 28, 2006 8:41 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Čeče, Ladis, něco takovýho jsem teď viděl v pátek..nový od Krone. Plato s úchytama pro kontejnery...malý lowdeckový kola. Ale tohle konkrétně bylo bez plachty. Ale je pravda, že netuším, zda s plachtou by to mělo 3metry uvnitř.
Každopádně docela úchylárna...asi dost peněz...a dlouhej termín dodání.
stř dub 16, 2008 8:40 pm

Ladis_tandem
Příspěvky: 3
Registrován: sob bře 29, 2008 4:54 pm
Bydliště: In da truck

Příspěvek

Ok, díky za Re:.
Nevíš prosímtě náhodou, jaxe ta firma jmenuje ? Zoufale se totiž snažím sehnat nějaký konkrétní informace k týhle problematice. Když se chci prokousat nějakým vyhledávačem k něčemu přesnýmu, shořím vždycky na absenci názvosloví, nevím ani, jak správně pojmenovat co sháním. Když se pokouším hledat něco jako "kombi návěs kontejner" a pod., nikam se nedostanu. Proto bych byl nejradši za nějakej kontakt na místo či člověka, kterej by se mnou případně ztratil minutku a něco mi k tomu řekl, případně napsal.
Každopádně ještě jednou dík, evidetně to co sháním existuje, teď se k tomu nějak postupně dopídit :).
stř dub 16, 2008 8:45 pm

Ladis_tandem
Příspěvky: 3
Registrován: sob bře 29, 2008 4:54 pm
Bydliště: In da truck

Příspěvek

...ještě mě napadlo, že jsem snad nikde neviděl to plato nenaložený. Jsou tam vůbec pozice pro uchycení dvacítek kontejnerů ? (já zatím viděl všechno pod čtyřicítkou)
....navíc jisto jistě sháním něco v ojetině (na novej do rozpočtu prachy nedostanu.......)
dík, Ladis.
stř dub 16, 2008 8:50 pm

riko
Příspěvky: 936
Registrován: sob dub 15, 2006 10:49 am
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Příspěvek

díval sem se na stránky panavu ale neviděl sem to tam,takže nevím jak to sehnal,tam je těch firem víc,ale myslím že je to firma Polách Jasenná
stř dub 16, 2008 8:51 pm

david
Hlavní admin
Příspěvky: 5752
Registrován: úte úno 28, 2006 8:41 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

ježišmarja...a ještě jen ojetinu? Tak to teda držím palce, podle toho kolik podobných návěsů vídávám (mááálo), tak nabídka jetejch bude asi hodně mizerná.

A ten novej měl úchyty i pro 20tku. (Kdybych to věděl, že se o tom za pár dnů budeme tady bavit, tak si ho vyfotim trochu líp, fotil jsem návěsy co stály hned vedle :-( ).
stř dub 16, 2008 8:54 pm

riko
Příspěvky: 936
Registrován: sob dub 15, 2006 10:49 am
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Příspěvek

kousek jednoho jeho návěsu je tady,
http://img519.imageshack.us/my.php?imag ... 613jh6.jpg
ale tento ty úchyty na kontejner nemá,to sem viděl na jiném,ale taky od něho
stř dub 16, 2008 9:00 pm

Uživatelský avatar
Samer
Příspěvky: 2171
Registrován: úte bře 21, 2006 9:55 am
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Taky jsem pár takovejch šásek viděl...měly trny na dvě dvacky i čtyřicítku. Probém je, že když naložíš dvě dvacky a ten návěs má čelo, tak je nesložíš... Jinak o šáska je docela nouze, je jich málo... A samozřejmě je potřeba mít šásko na high cube bedny, pač dneska se snad o standart ani nezavadí...
Stara Liazka rezavi. Stara laska nikoli.
čtv dub 17, 2008 7:54 pm

Uživatelský avatar
Karlos
Příspěvky: 442
Registrován: stř led 24, 2007 10:25 pm
Bydliště: Doma

Příspěvek

Ladis-tandem:
Jak tak ctu ty vase pozadavky,tak mam pocit ze se snazite sloucit neslucitelny.Chapu myslenkovy pochod ze nechcete byt zavisli na jedne praci ale kombinace saska jeste s low deckem s plachtou neni ta nejstastnejsi.
Naves-neni problem dnes koupit jety low deck at uz celoshrnovacku s bocnicemi nebo tristranku.Co se tyka uchyceni kontejneru,dnes neni problem je koupit a do navesu dodatecne vevarit-myslim ze 90% dopravcu co vozi bunky si to takhle upravovali.
Nakladka/vykladka kontejneru- asi nejvetsi problem
Nedovedu si dobre predstavit jak treba ridic kompletne rozebira konstrukci s plachtou aby mohl nalozit bedny a za par dni to zas dava dokupy.Kdo to nekdy delal vi o cem pisu.Nehlede na to ze u tristranky je tohle nemozne.
Nevim jestli uy jsi nekdy kontejnery jel ale dnes je to v pristavech cvrkot-nevim jestli by zbyvalo casu na nejaky rozebirani navesu.
sob dub 19, 2008 5:04 pm

DK

Příspěvek

Dle pravidel zde nemůžu podávat nabídku nebo něco propagovat, nicméně existuje výrobce, který přesně tento typ návěsu vyrábí, ta cena není zase až tak hrozivě vysoká, větší problém je s termínem dodání. Návěs je lowdeck, kontejnerový nosič, s třístrannou shrnovací konstrukcí, má i schránu na tu konstrukci a sloupky. Asi bude nejlepší, když mi napíšeš SZ.
pon dub 21, 2008 1:20 pm

Uživatelský avatar
Michal Boček
Příspěvky: 126
Registrován: sob říj 07, 2006 10:34 pm
Bydliště: Ostrožská Nová Ves

Krone Box Liner 18e20

Příspěvek

Chystám se stavit model kontejnerového návěsu KRONE BOX LINER 18e20, neměl by k tomu někdo pár fotek? Na netu jsem si našel nákres a pár obrázků, ale moc toho není, potřeboval bych spíš nějaké detaily. A zajímaly by mě taky nějaké zkušenosti s provozem, ať vím, co vlastně stavím :D
Díky moc
čtv led 29, 2009 5:29 pm

Odpovědět

Zpět na „NÁVĚSY A PŘÍVĚSY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů