Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Hynek

Duchacek700
Příspěvky: 2
Registrován: čtv led 29, 2009 11:46 am

SCHMITZ

Příspěvek

Poradte mi kdo mate skusenosti se schrnovackou na Schmitzu. dostal jsem ted pul roku stary naves a plachta jde tahat jen stezi. mel jsem uz jeden shmitz a v pohode to chodilo. krone,to je parada,ale tonhle schmitz ne a ne se rozbehat. poradte jestli jste nekdo neprisel na nejaky napad jak tomu pomoci. diky moc.
čtv led 29, 2009 2:20 pm

advtrucker
Příspěvky: 485
Registrován: pon led 22, 2007 12:22 am

Příspěvek

no jestli ten návěs není bouranej nebo není nějak jinak pokroucená kolejnice, tak by mělo stačit jen promazání té kolejnice. bohužel to nejde zevnitř návěsu a tak musíš odhrnout plachtu a namazat to zvenčí..a nebo možná ani není nutný tu plachtu odhrnout...stačí jen přzvednout tu černou gumu nahoře a pod tím tu kolejnici uvidíš taky..
já měl taky takovej problem...a tak jsem si koupil nějaký mazadlo ve spreji...sehnal paleťák, na něj naložil pár beden...a kolega mě povozil kolem návěsu a ja to namazal...pak když jsem přetahoval plachtu, tak jsem za ní vzal silně, protože jsem byl zvyklej, že jde těžko...ale ta teď šla tak lehce, že mě kus odneslo a ja si pěkně namlátil záda..
pon bře 02, 2009 6:05 pm

Duchacek700
Příspěvky: 2
Registrován: čtv led 29, 2009 11:46 am

Příspěvek

Jo,diky. Naves bouranej neni a kolejnice je v pohode. Taky me to napadlo necim to namazat,ale dost lidi me od toho odradilo s tim,ze se do te kolejnice na tu mastnotu chyta prach apok je to jeste horsi. Asi to zkusim,horsi uz to snad byt ani nemuze. Pek ti dam vedet jak jsem pochodil. Zatim diky
pon bře 02, 2009 6:30 pm

advtrucker
Příspěvky: 485
Registrován: pon led 22, 2007 12:22 am

Příspěvek

Já osobně jsem si nevšiml, že by se tam nějak lepil prach nebo něco. Vždycky když se to zhorší, což je asi po dvou nbo po třech měsících to opět promažu a je to. Další věc která to ovliňuje je teplota. Čím je nižší, tak tím hůř to jde..protože ta plachta pak strácí pružnost..je docla tlustá...a tseně tak to působí na kolejnici. A občas vídám navěsy, kde z té kolejnice teče takovej černej šmír po plachtě a uplně to tu plachtu zničí. Ale nevím čím to je, mě to teda nědělalo. Jestli to mažou nějaký divný olejem, nebo jestli to prolejou moc...
pon bře 02, 2009 7:43 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11891
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

jsou tam použitý "zafutrovaný" ložiska pokud jde o nekvalitní výrobu a náplň(vazelína)tak za mrazu to jde smykem někdy pomáhá silikon nebo řídkej olej ...jak kdy ( já je měl uplně suchý ) :mad:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pon bře 02, 2009 9:17 pm

v8lado
Satan s bradkou
Příspěvky: 459
Registrován: ned čer 18, 2006 12:57 am

Příspěvek

Tak jsem si byl v utery vyzvednout u munsteru novyho schmitze.Je to klasicka tristranka s joloda podlahou na prepravu papiru.Zatim 2prepravy a spokojenost. Obrázek Obrázek
pát srp 21, 2009 6:40 pm

advtrucker
Příspěvky: 485
Registrován: pon led 22, 2007 12:22 am

Příspěvek

co to je tam uvnitř na tom čele?
sob srp 22, 2009 6:23 am

V8
Příspěvky: 741
Registrován: stř pro 17, 2008 6:51 pm
Bydliště: Božídarsko

Příspěvek

Já si myslím,že v tom čele je vybrání na uložení klínů apod.pro zakládání papírových rolí systémem Joloda.Ty klíny se vkládají do těch kolejnic na podlaze.
M.A.N. Tgx 26.640 6x2/4 a Huttner
sob srp 22, 2009 9:54 am

v8lado
Satan s bradkou
Příspěvky: 459
Registrován: ned čer 18, 2006 12:57 am

Příspěvek

Jojo presne tak.Kdyz se vozi role na lezato podyl,tak se ty kliny zacvanou do tech direk a a pak mezi ne nalozej vetsinou jednu nebo dve role do kazdyho pole.pak to ma z boku jeste sroub a tim se ten klin k ty roli pritahne.To ale ted vozime vyjimecne.Pouzivame jen lyziny ne vyvazeni roli na konec navesu.Ty se daji do drazky mezi ty diry a zajede se tim pod roli.pakou zvedne a vytlaci ven.
sob srp 22, 2009 10:32 am

Hroch.R420

Příspěvek

No jo to je samy hihi haha se sefem v kancelari,samy nacelniku jak to jde a pak se to jezdi pro novy navesy co??? :lol:
sob srp 29, 2009 8:06 pm

Uživatelský avatar
holbra
Příspěvky: 3059
Registrován: pon zář 14, 2009 3:33 pm
Bydliště: valašsko

Příspěvek

Zajímavý návěs...hleděl sem na tu dvojmontáž,na takovámto návěsu sem to eště neviděl.Aj ten rám nevypadá zrovna obvykle.Asi na nejaký těžký materiál nebo co myslíte?
Obrázek Obrázek
pon pro 21, 2009 7:15 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

no bych řekl že na kámen a podobné věci kdyby na železo měl by i vrata
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
čtv kvě 06, 2010 4:31 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Příspěvek

S tím aby jel v zatáčkách krokem když na to dá větší fůru to musí mít příšerně vysoko těžiště. Ten rám je fakt těžce masivní to bude do nějakých extrémějších podmínek.
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
čtv kvě 06, 2010 5:05 pm

shamman
Příspěvky: 1
Registrován: stř pro 23, 2009 9:38 pm
Bydliště: Praha

joloda

Příspěvek

jo jo joloda je věc, je jich v republice dohromady tak 50 tech navesu(alespon o kterych vim) , takze je to stale "nedostatkovy zbozi".....no za chvili se papir asi nebude moc v nicem jinem vozit, je na tyhle specialy (v D, A, B , NL je to standart) vozit, je na ne stale veci tlak....
pát čer 18, 2010 8:37 pm

Lenís
Příspěvky: 155
Registrován: pát čer 12, 2009 4:47 pm
Bydliště: TOKIO

Příspěvek

jsem vyfasoval nový Auflieger :)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
pon říj 11, 2010 4:37 pm

Odpovědět

Zpět na „NÁVĚSY A PŘÍVĚSY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti