Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Hynek

Odpovědět
Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11910
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Čonkin

Příspěvek

těch systémů a možností kombinací je x a s některými jsem tu čest měl.,,,, mě šlo o konkrétní příklad tady , to je to, co nevidím popsané , nebo jsem to nezaregistroval,
Řešíme technický problém, zákazník chce pevný návěs s mixem, pohon mixu od motoru auta a chce mít i nuceně hydraulicky natáčenou nápravu na pevném návěsu.
nuceně natáčená náprava... to je to !!! ..... ano, ale jaký zvolit systém aby byl co nejefektivnější- nejlacinější a bezporuchový, současně ovladatelný jakýmkoliv "mezi-kusem " v boudě :wink: ten tlak, co má nuceně ovládat nápravu ... musí "něco a odněkud řídit" pomocí něčeho tu nápravu , aby to fungovalo přece, a je to pevný návěs, takže prostě návěs s kterým se musí okruhy ať už jakékoliv spojit opakovaně bez nějaké kalibrace a pod.....např. odpřahnu a s natočenou osou..... za dva dny zapřáhnu ---- jak jí srovnám ? jen baj voko najedu "nakřivo" :D zakroutim volantem a ono je to +- rovný ?
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
úte lis 18, 2014 8:35 pm

Michi
Příspěvky: 1276
Registrován: čtv kvě 07, 2009 7:05 pm
Bydliště: Rousínov (Vyškov)

Příspěvek

Řešíš něco co je dávno vyřešený a není to podstatou problému. Ta náprava má určitě čidlo na středovou polohu a řídící elektronika si s tím po připojení určitě dokáže poradit, jako se spoustou jiných věcí....
úte lis 18, 2014 8:54 pm

Safky
Příspěvky: 3310
Registrován: čtv čer 10, 2010 8:33 pm
Bydliště: ????
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

U pevného návěsu je použít systém od NL firmy VSE, princip je jak píše Čonkin poslední možnost, tzn. elektrohydraulický. Na přední nápravě tažného vozidla je malá páka na páce řízení, která určí úhel natočení přední nápravy. Je dán asi převod, když natočím přední nápravu třeba o 30 stupňů = kolik oleje má pustit ventil do pístnice nápravy pevného návěsu. Tak nějak to funguje v praxi:
https://www.youtube.com/watch?v=IGza5VI ... R1iubTS71w
Takhle to funguje na klasickém návěsu (řídící krabička a pístnice na nápravě je stejná jako na pevném návěsu, rozdíl je v senzoru natočení kol - u tahače je to senzor natočení návěsu vůči tahači):
https://www.youtube.com/watch?v=QDdxAcn ... OY0rEy_0dg
Tatra + MAN = Superstroj!
úte lis 18, 2014 9:05 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11910
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

už rozumím = jedno čerpadlo , jedna větev tam - druhá zpátky, na návěsu rozdělení okruhu a ovládání = navíc 2-krát hydr. rychlospojka, případně šroubovací jako na návěs- sklopku+ 1krát el propojení (ovládání) víc nic , tak to vidím já .... :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
úte lis 18, 2014 9:15 pm

Michi
Příspěvky: 1276
Registrován: čtv kvě 07, 2009 7:05 pm
Bydliště: Rousínov (Vyškov)

Příspěvek

Myslím, že nechtějí odbočku od pohonu mixu kvůli rázům co by tam mohly být. A těžko se rozděluje průtok přesně tak jak potřebuješ - 2 čerpadla jsou podle mě potřeba...
úte lis 18, 2014 9:33 pm

Uživatelský avatar
Čonkin
Příspěvky: 991
Registrován: sob srp 02, 2008 11:47 am
Bydliště: hl.m.P.

Příspěvek

A co druh oleje, bude stejný do řízení, jako do hydrauliky mixu?
Jinak Parker dělá dvouokruhové pístové čerpadlo, ale to parametry asi nebude moc vyhovovat... průtoky 125, resp. 75 l/min., max. tlak 400 barů:
http://productinfo.vtc.volvo.se/files/p ... 625616.pdf
Naposledy upravil(a) Čonkin dne úte lis 18, 2014 9:48 pm, celkem upraveno 1 x.
Chodí to dobře, ale neseje to...
www.bm-autocross-team.euweb.cz
úte lis 18, 2014 9:38 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11910
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Michi

Příspěvek

mix se točí konstantní rychlostí při jízdě .. možnost rázových vln je minimální, případně se dají eliminovat, když stojí a "stáčí směs ", je řízení v klidu, tak jako při čištění , plnění a vůbec manipulaci ... nehledě na to, že mix potřebuje vodu !!! a k ní čerpadlo = další hydromotor, , ale lze i elektrické :wink: a to nemluvíme o typu a vybavení mixu (např. ručně, či hydraulicky ovládanou cestu -skluz), natáčení skluzu...
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
úte lis 18, 2014 9:47 pm

Uživatelský avatar
Čonkin
Příspěvky: 991
Registrován: sob srp 02, 2008 11:47 am
Bydliště: hl.m.P.

Příspěvek

Jestli Michi spíš nemyslel, že rázy z okruhu řízení by se přenášely do okruhu mixu...
Chodí to dobře, ale neseje to...
www.bm-autocross-team.euweb.cz
úte lis 18, 2014 9:54 pm

Michi
Příspěvky: 1276
Registrován: čtv kvě 07, 2009 7:05 pm
Bydliště: Rousínov (Vyškov)

Příspěvek

Když se ti přesype beton v mixu, udělá to skok. Všimni si, když auto stojí a mix se točí plný, jak celý auto poskakuje... A voda se tlačí vzduchem. Prostě tlakem vzduchu to vytlačí z nádoby.... :idea:
stř lis 19, 2014 7:51 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11910
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

necháme to na odbornících, jaké zvolí řešení ..... :wink: jsem docela zvědav...mix-pevný návěs
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
stř lis 19, 2014 9:48 am

Uživatelský avatar
MILOŠ
Příspěvky: 182
Registrován: úte led 11, 2011 5:20 pm
Bydliště: HLINSKO

Příspěvek

Martin:mix uz nepotrebuje cerpadlo na vodu,ty nadoby jsou tlakove,takze zadne cerpadlo.
stř lis 19, 2014 8:27 pm

Uživatelský avatar
MILOŠ
Příspěvky: 182
Registrován: úte led 11, 2011 5:20 pm
Bydliště: HLINSKO

Příspěvek

Michi,zadnej mix se neklepe,ani kdyz jede ani kdyz stoji,je to zavada na hydropohonu,tam se nic nepresejpa,je to tekute,ma to nejakou konzistenci.
stř lis 19, 2014 8:30 pm

Michi
Příspěvky: 1276
Registrován: čtv kvě 07, 2009 7:05 pm
Bydliště: Rousínov (Vyškov)

Příspěvek

Já jsem nepsal že se to třepe, ale že jsou v hydraulice rázy... Vezl jsi suchý beton? Myslíš, že to proteče skryz lopatky míchání? Stál jsem párkrát u ovládání. Jak to vevnitř přepadlo z horní úvraťě dolu, naklonil se celý mix. Chceš mi tvrdit, že to byl vadný hydropohon a že jinak jede úplně klidně a stejnoměrně? :roll: Uvědom si, že při míchání vyosíš náklad-beton mimo střed auta, ze spodní úvratě. Když tady bude cca 11-12m3 betonu (můj tip, cca 2tuny/m3=24t) a pohne se to na tom autě jenom 20cm mimo osu a pak to "přeteče" zpátky, bude stát to auto podle tebe nehnutě? A co myslíš že se stane v hydraulice když to zabere-povolí-zabere-povolí... Ono to vypadá jako pohoda, ale když se zamyslíš, je to dost složitej proces... Představ si jen obyčejnou stavební míchačku, jak se vrtí než to dost rozředíš... Pletu se?
stř lis 19, 2014 8:54 pm

Uživatelský avatar
MILOŠ
Příspěvky: 182
Registrován: úte led 11, 2011 5:20 pm
Bydliště: HLINSKO

Příspěvek

Jo to jsem teda vezl,7kubiku,a vzivote to uz do toho nedam,prasecina na entou,si tam dej 12 jak ty rikas sucheho a uvidis,ja uz nikdy.to je na nejakou konzistenci a ne suche nebo zavlhle,to je na sklopku a ne si kurvit hydromotor,taky sem videl,ze to uz nerozmotal,ten tvuj suchej,
stř lis 19, 2014 9:46 pm

Uživatelský avatar
Čonkin
Příspěvky: 991
Registrován: sob srp 02, 2008 11:47 am
Bydliště: hl.m.P.

Příspěvek

Miloš dobrý, díky, ale už jsi trochu mimo téma.....
Chodí to dobře, ale neseje to...
www.bm-autocross-team.euweb.cz
stř lis 19, 2014 9:48 pm

Odpovědět

Zpět na „NÁVĚSY A PŘÍVĚSY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů