Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Hynek

Odpovědět
Uživatelský avatar
Study
Příspěvky: 177
Registrován: pon pro 24, 2007 10:17 pm
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Přívěs na lodě za Karosu

Příspěvek

Pánové, měl bych jeden komplikovanější dotaz. Než se pobírat legislativou, raději se zeptám tady, určitě bude mít někdo konkrétní zkušenosti.

Letos potřebujeme dát dohromady za Karosu ŠL11 vlek za lodě. Samodomo výroba, jako základ sháníme něco na způsob skříňového přívěsu za hasičského Matese. A jsme u toho, co je možné vše předělat? Je jasné, že musí jít dolů nástavba a zbyde de facto jen podvozek, tj. náprava a oj plus doklady. Může se převařit níže oj (Mates ji má vysoko)? Musí se dodržovat nějaké rozměry, aby odpovídal dokladům? Co vím z doslechu, tak na STK kontrolují jen shodu výrobního čísla na oji a osvětlení, ale nevím, jak na to kývnou na dopraváku, když se z nízkého hasičského přívěsu udělá jakési kovové monstrum vysoké skoro jak autobus.
úte dub 05, 2011 1:07 pm

Uživatelský avatar
Karlos
Příspěvky: 442
Registrován: stř led 24, 2007 10:25 pm
Bydliště: Doma

Příspěvek

Nevím jak je to aktuální ale něco jsem našel viz odkaz.
Jinak u nás v Šumperku byl stejný vlek a chlapík co ho provozoval
ho snad ještě má.Přešel na menší za dodávky,tak bych zjistil
jestli by nebyl na prodej.Na tyhle velký vleky je ale potřeba mít
na zadku vyvedený vzduch na brzdy a závěs se 40" čepem.

http://konstruktiva.cnawr.cz/vodacky-vlek-na-prodej.htm
úte dub 05, 2011 3:59 pm

Uživatelský avatar
Study
Příspěvky: 177
Registrován: pon pro 24, 2007 10:17 pm
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Díky za tip, kdyby ses optal tady, byl bych rád. Závěs mi tam pasuje z ventry včetně rozteče šroubů (tuším že to čtyřicítka je), přemýšlím ale, jestli je to celé zapojení i se vzduchem nebo ne, fotil jsem si to nedávno kdesi na nějaké ešele po renovaci (myslím že Kyjov). Fyzicky ho tam nemám, v papírech zůstal, takže se to bude dělat celé znova, snad jen elektrika je tam někde pod vozem zaslepená. Zítra si ji zrovna beru na kanál na mazání, tak to projdu.
úte dub 05, 2011 7:37 pm

Odpovědět

Zpět na „NÁVĚSY A PŘÍVĚSY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů