Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Hynek

Odpovědět
ondrej.bsonek
Příspěvky: 9
Registrován: pon čer 29, 2009 7:02 pm
Bydliště: Nový Jičín

Příspěvek

Obrázek

Ondra a Vlastik v Suchdole nad Odrou
čtv led 05, 2012 5:08 pm

DRTIKOL II
Příspěvky: 53
Registrován: stř říj 05, 2011 8:40 pm
Bydliště: STARÉ MĚSTO

Příspěvek

Křestním je neznám ale jestli myslíš Beneše nebo Fixu tak je to jejich bývali auto.
ObrázekTa žlutá Scanie je líbivá, kdepak je Peta s vrabčákama?
Obrázek
pát led 06, 2012 5:01 pm

ondrej.bsonek
Příspěvky: 9
Registrován: pon čer 29, 2009 7:02 pm
Bydliště: Nový Jičín

Příspěvek

Jo jo tak je to jejich auto.Beny snad jeste jezdi u Urbana,ale Fixa ma pry problemy.Jinak ta zluta Scanie ted jezdi v Ostrave,Vlastik to dostal po Kanovi z Hulina. Peta jezdi se mnou v Suchdole.
sob led 07, 2012 1:20 pm

ondrej.bsonek
Příspěvky: 9
Registrován: pon čer 29, 2009 7:02 pm
Bydliště: Nový Jičín

Příspěvek

Nekdo ma na skle plysacky,nekdo zase neco jineho :lol:
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek
stř led 11, 2012 5:31 pm

Filip Závada
Příspěvky: 2877
Registrován: ned říj 18, 2009 8:04 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Zapa

Příspěvek

Kluci zapáci, dřív měla Zapa číslovaný mixy, už to na nich nevidim. Jak to je teď? Já mám číslo 20.. A jezdila u nás na betonárce 04 Plaňany jednička, ta co je na Kačerově vystavená jednička není, byla to normálně 148 ne 138 a už je leta ve šrotu.
www.zafibeton.cz
Slovo "nejde" neznám. A kdo říká, že něco nejde, tak je to tím, že to neumí!!
Světu mír! .. tam, kde lži a peníze vítězí nad pravdou a láskou.
čtv led 12, 2012 1:35 am

Ofca
Příspěvky: 1021
Registrován: ned lis 21, 2010 8:01 pm
Bydliště: Ludgeřovice/Ostrava

Příspěvek

sem dneska asi teda potkal vlastika v Ově na křižovatce hlučinska X slovenska, ty kalhotky nejdou přehlidnout :-D
Chceš si žit jako prase v žite??? Bud sviňe!!!
čtv led 12, 2012 1:48 pm

ondrej.bsonek
Příspěvky: 9
Registrován: pon čer 29, 2009 7:02 pm
Bydliště: Nový Jičín

Příspěvek

Ted uz zadna cisla na autech nemame,alespon tady na ostravsku ne.Mame akorat interni cislo a to je zavedeno v pocitaci na kazde betonarce.
čtv led 12, 2012 3:52 pm

DRTIKOL II
Příspěvky: 53
Registrován: stř říj 05, 2011 8:40 pm
Bydliště: STARÉ MĚSTO

Příspěvek

Když se vozí pro energetiky tak se mixák nenudí.Žádná cesta k těm sloupům nevede,takže trošku adrenalin.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
čtv led 12, 2012 6:40 pm

Uživatelský avatar
Beruška 1
Příspěvky: 168
Registrován: sob čer 05, 2010 10:19 pm
Bydliště: Rosice u Brna

Příspěvek

Teda Drtikole ani nevíš jak moc ti ZÁÁÁVIDÍÍM :cry: TAKOVOU BEZVA PRÁCI.....to já už nezažiju.....
už mám totální Tatrováckej absťák :cry: ............

Já měl na Beruně před nástřikem berušek číslo 158 ty čísla jsou už jen na starých ručně malovaných autech.

Jsem nevěděl,že máme Mixáka co zbírá dámské prádlo ze šňůr... :lol: :lol: :lol:
Počkej až tě chytí nějaká Panimáma.....to bude facek :lol: :lol:
pát led 13, 2012 6:47 pm

DRTIKOL II
Příspěvky: 53
Registrován: stř říj 05, 2011 8:40 pm
Bydliště: STARÉ MĚSTO

Příspěvek

Beruško tak klidně přijed já ti to rád půjčím.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Ale znám jednoho a ten má vyzkoušeny že když dá do SKANIE pět kubajzů tak to zvládne taky.
stř led 18, 2012 5:19 pm

Uživatelský avatar
Leoš H
Příspěvky: 2668
Registrován: pát zář 26, 2008 10:30 am
Bydliště: Hulín
Kontaktovat uživatele:

Přesun debaty z prototypů Tatra

Příspěvek

Zdrojové obrázky a vlákno k začátku této debaty: http://www.liaz.cz/forum/viewtopic.php?p=390717#390717
Lubossss: Filipe v čem vidíš nevýhodu řetězu??????

Filip Závada: No to si mě pobavil.. ta základní je tuna bordelu navíc na autě a v případě poruchy pohonu beton jde jen pracně vylejt pomocí provazu na bubnu a otevřených deklů. U hydra stačí mít druhej mix a propojovací hadice. Jinak můj ideál je hydro s vlastním motorem, to je zlatej střed a taky se to vyrábí. Kromě toho ten hydromotor jde poměrně rychle vyměnit, dá se to i než ztvrdne beton. To spojku neuděláš na Zetoru..

Lubossss: Filipe teď jsi mě pobavil ty ten názor o propojovacích hadicích jsem mockrát slyšel ale nikdy neviděl teorie a praxe je v tomto případě naprosto odlišná až uvidíš někde mix s hydropohonem stoupni si k němu prohlídni si SPV i SMF a zkus si představit ty hadice kterými by jsi to dálkově propojil a vysypal víš co se tohoto týče řetěz rozpojíš za minutu a můžeš bagrem motat u hydra jsi totálně v pi.. ta představa že někdo vozí sebou dvě hadice o světlosti Dn25 s ""telefonkama "" na podkůvky o délce min.6m a k tomu aspoň 25l hydrauličáku je zajímavá znáš někoho kdo to vozí nebo aspoň má k dispozici????Já ne

Filip Závada: No tak prakticky sem to u nikoho neviděl, ale jít to musí a tady v Kolíně ty hadice mám do hodiny hotový a druhej mix se tu taky najde, ale přiznávám, že to tak asi nikdo nedělal. A k tomu lanu, dělal si to někdy? Já u toho byl a bylo to strašný, ono to lano musí něco vydržet a namotat to netrvá chvilku. Je fakt, že když otevřeš oba dekly tak to jde docela, ale toho mytí potom, no každopádně motor, převodovka, řetěz a rozeta, to vše váží přes hodně přes tunu a omezení je taky v otáčkách, minimální prostě dáš jen takový dokud se nerozskočí Zetor a neopadá půlka věcí z auta kvůli vibracím

Štolfa V.: Hadice sebou nikdo nevozí, nicméně není problém je mít udělané. Vzhledem k tomu že se motáme kolem komína není problém je kdykoliv přivezt. Praxi mám za sebou i když jako přihlížející. Propojení s druhým autem je pro amatera práce na půl hodiny. Velmi jednoduché a účelné ,evidentně si to motání lana a následné tahání autem nebo bagrem nikdy neřešil. Propojoval se Stasis s Stettrem, dá se říct čistá práce.

Filip Závada: Já mám "katastrofickou" vizi, vzal bych AV 8, odmotal lano a namotal ho na buben a pak jen navíjel - počítal jsem to a dokonce i zkoušel, trvalo by to zhruba dvě hodiny to takto vylejt, bez sundávání deklů. Prostor na to u nás je, největší pakárna je tahat to těžký lano, tři-čtyři lidi maj bohatě co dělat. Další "mixoviny" v Hospodě.

štolfa V.: sice už jsme mimo ale :je to tak na nouzové vyprázdnění je to hydro jednoduší. Co se týká hadic máme tady tu samou možnost, firma s nonstop službou hadice vyrobí kdykoliv podle potřeby, ale není od věci je mít v rezervě

Lubossss: Lano jsem kolem bubnu nemotal u nás mají chlapi celoživotně na bubnu navařené 4 háčky z roksoru bagr mává krákorcem k sobě a od sebe a ty přehačuješ lano na další háček pakárna ale na každé stavbě nějaký bagr je a netrvá to tak dlouho a motali to bez otevřeného poklopu normálně přes koryto

štolfa V.: to není argument, my jsme u řetězáku háčky neměly , ale tahalo se to lanem s háčkem na konci , které se chytaly za kotvy na uchycení ozubeného kola na bubnu. Je to práce pro vrahy. Druhá možnost je spojení druhého mixu řetězama k sobě ale to jsem neviděl zase já

Filip Závada: A ani to nejde, to se zkoušelo. ten řetez spadnul. ono postavit ty auta tak přesně je vyloučený. Když ten beton bude řídkej tak s těma čtyčma roxorama to nevidim reálně, když je to prázdnější tak ten tekutej beton to otáčí zpátky ten buben..

Arktik:A od vyrobce ZTS nebo dnes uz VSS u domichavacu AM 369 je to konstruktyvne reseno tak ze se propoji prevodovky mixu kardanem od druheho domichavace a tak se mix vysype! Je to i v navodu na obsluhu, jako havarijni vysyp betonu. Aspon neco co si jeste pamatuju z doby kdy jsem jezdil domichavacem! lubossss:Jo je to pakarna kdyz to tahac metrovym lanem!

Rehuš PAvol: Zaujimavá debata a preto sa zapojím . Každeho mixaka je nočná mora ked nejde vytočiť beton s bubna . Mal som možnosť vidieť ako kvoli poruche zabetonovaly mix 9m3 C30/37 a potom ked po cca14dnoch MANika doviezli zo servisu tak to bol rachot . Uplne vyšramovanie vyčistenie bubna trvalo skoro mesiac , hotové galeje . Ja mám nachystané prepojovacie hadice a už som ich aj použil viac krát , preto som rád že ich mám.

Arktik: V dobe ked ja som jazdil z domiesavacom tak vtedy hydro domiesavace ani poriadne neboli. My sme mali v pozemnych stavbach jednu 706-ku hydromix co mal hydromotor pod prednym naraznikom, to ani nemohol do nejakeho terenu aby ten hydromotor co mu trcal z pod naraznika aby ho neutrhol, takze to bol mix na hovno, a tatry hydromix AM 169 tie sa par kuskov ukazalo v dajakom 89-om roku ku koncu.
A AM 369 co som mal a bral som ho novy priamo v ZTS Kosice takze mam od neho aj knizky tak tam je v navode na obsluhu aj nakres prepojenia prevodoviek kardanom z jedneho do druheho domiesavaca a nudzovy vysyp. V pokazenom mixe ma byt na nastavbe zaradeny neutral a pohonom ineho mixu sa beton vysype cez prepojenie kardanu.
Ono sranda bola taka, ze v dokumentacii sa o tom pisalo, ale nahradny kardan u nas v podniku nikto nevidel a to sme maly takych 70 domiesavacov ked nie viac.
Takze v pripade co sa asi najviac stavalo ze sa utrhla hriadel od spojky, tak na bubon v zadu sa navarili dve usi oproti sebe, dalo sa dlhe lano ktore sa omotalo okolo bubna v zadu jakje prsten na rolne, tak sa namotalo lano a nejakou tatrou sa par krat potiahlo a mix bol prazdny.
Inac na pastorku ktory taha retaz tak tam su zapustene otvory zo zavitom na namontovanie toho havarijneho kardanu.
Pokračování debaty v hospodě: http://www.liaz.cz/forum/viewtopic.php?p=390946#390946
* LIAZ 150.261 4x2 S3 s HNJ Fassi F95 *
pát led 20, 2012 9:17 am

Uživatelský avatar
petersen
Příspěvky: 942
Registrován: stř bře 15, 2006 6:44 pm
Bydliště: praha

Příspěvek

Obrázek
Naposledy upravil(a) petersen dne ned led 22, 2012 4:09 pm, celkem upraveno 1 x.
pát led 20, 2012 11:22 am

Uživatelský avatar
Leoš H
Příspěvky: 2668
Registrován: pát zář 26, 2008 10:30 am
Bydliště: Hulín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Petersen: Jasný v přesunuté debatě se jistě probírá protop - není to náhodou debata o nádstavbě a jejím nouzovém vysypání :?: :?: :?: Má rozhodně víc společného s tímto tématem, než s prototypem :wink:
A když si chceš na cokoliv stěžovat tak od toho jsou jiná témata: Adminovi a moderátorům, nebo se staň moderátorem a můžeš nám s tím pomoct, protože kdybych měl sledovat všechny chlívečky kde se co děje a pročítat všechny křivdy a sprostá slova, tak bych zdechl hlady, protože bych jen seděl zdarma u compu a to 24 hodin denně- dík za krasné hodnocení naší dobrovolné činnosti, že pro vzhled a kvalitu fora něco děláme :wink: vezmu si z toho příklad a asi se na vše vys... pardon vybodnu děkuju :wink:
Naposledy upravil(a) Leoš H dne pát led 27, 2012 9:31 am, celkem upraveno 1 x.
* LIAZ 150.261 4x2 S3 s HNJ Fassi F95 *
pát led 20, 2012 2:38 pm

Uživatelský avatar
TomC2
Příspěvky: 3042
Registrován: pát srp 29, 2008 1:35 pm
Bydliště: BRNO,Babice u Rosic,Zastávka

Příspěvek

Něco z Brna

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
pát led 20, 2012 7:46 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11910
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Leoš H

Příspěvek

:think: :bigups: :thumbud:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pát led 20, 2012 8:37 pm

Odpovědět

Zpět na „NÁSTAVBY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 hostů