Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Hynek

Odpovědět
KUFI
Příspěvky: 237
Registrován: pon srp 02, 2010 1:26 pm
Bydliště: Kanál

Příspěvek

kral lesa

Obrázek
sob kvě 30, 2015 9:52 pm

FILOUS
Příspěvky: 117
Registrován: sob čer 01, 2013 9:24 pm
Bydliště: Kroměřížsko

Pár drobečků

Příspěvek

Obrázek Obrázek Obrázek
ned kvě 31, 2015 9:09 am

Fido5
Příspěvky: 123
Registrován: stř čer 09, 2010 8:26 pm
Bydliště: jak kdy

Příspěvek

před par dny sem vezl 10ks 29,...m3
co se má stát to se stane
ned kvě 31, 2015 12:36 pm

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Příspěvek

Kufi, ta fotka je boží.Takový fotky zde dával Kruji.
pon čer 08, 2015 10:10 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne úte úno 18, 2020 3:47 pm, celkem upraveno 1 x.
úte čer 09, 2015 9:30 pm

KUFI
Příspěvky: 237
Registrován: pon srp 02, 2010 1:26 pm
Bydliště: Kanál

Příspěvek

Diky. Bylo tam hlavne fotogenicky prostredi. Je to u Schönau, co by kamenem dohodil od nasich hranic.

Tak ja se taky pridam s par drobkama:

Obrázek

Tady je video z rozvazeni tech kusovek po vsi, dub byl uz ztvrdlej jako kamen, ostra sekera se do nej nedala zaseknout.. https://youtu.be/OB0LNpbMX30
sob čer 13, 2015 12:12 am

mikicer
Příspěvky: 44
Registrován: čtv pro 22, 2011 7:06 am
Bydliště: Skoranov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

čtv čer 18, 2015 11:08 am

Uživatelský avatar
Fojcek
Příspěvky: 770
Registrován: úte zář 23, 2008 9:27 pm
Bydliště: Třebíč

Příspěvek

Tý voe, ten odkápnutej příčník :shock:
Škoda 700tis, to asi bude podstatně horší...
Není důležité za každou cenu pracovat, ale být u toho když se rozdává
čtv čer 18, 2015 9:36 pm

KUFI
Příspěvky: 237
Registrován: pon srp 02, 2010 1:26 pm
Bydliště: Kanál

Příspěvek

cca 40 kubiku..
Obrázek

vyhrazeno pro drevaky
Obrázek

vykladka s Zieglerem
Obrázek

a nejaky krivy klacky
Obrázek Obrázek
pát čer 19, 2015 9:03 pm

Uživatelský avatar
Severnaya
Příspěvky: 1222
Registrován: sob úno 02, 2013 5:43 pm
Bydliště: Příbram

ksichtlbuk

Příspěvek

Obrázek Obrázek
úte čer 23, 2015 11:30 am

Uživatelský avatar
holbra
Příspěvky: 3059
Registrován: pon zář 14, 2009 3:33 pm
Bydliště: valašsko

Příspěvek

Bezrukáč od Kotrly na pile u Klobucké
Obrázek
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hAqQnjYG ... Gx&index=8[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=o5UAmvtk ... Ht4nRURQ2d[/youtube]
pát črc 03, 2015 11:53 am

Uživatelský avatar
holbra
Příspěvky: 3059
Registrován: pon zář 14, 2009 3:33 pm
Bydliště: valašsko

Příspěvek

pát črc 03, 2015 11:58 am

Uživatelský avatar
holbra
Příspěvky: 3059
Registrován: pon zář 14, 2009 3:33 pm
Bydliště: valašsko

Příspěvek

sob črc 04, 2015 3:30 pm

Dřevák :)
Příspěvky: 143
Registrován: ned říj 25, 2009 1:53 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvek

Otazka :) Jak často se setkáváte, že ulítne zub ve sloubku na otoči? Da se to nějak opravit, nebo se to vždy řeší vymenou sloupku?
stř črc 15, 2015 6:45 pm

Uživatelský avatar
holbra
Příspěvky: 3059
Registrován: pon zář 14, 2009 3:33 pm
Bydliště: valašsko

Příspěvek

Dostal sem sa k nečemu novému a obnášá to aj psaní blogu. Začal sem s tym k čemu mám nejblíž, odvozem dřeva. Tak snad sa vám to bude líbit. Má to byt trochu propagace firmy, tak to berte s rezervů :wink:

Klidný pátek v lese? Ne při odvozu dřeva.

Je pátek něco po obědě a já nasedám na kolo. Počasí perfektní, v lese bude klídek a příjemně, říkám si. Po několika minutách v lese je opravdu příjemně, s tím klídkem je to ale trochu jinak. Slyším zvuk motoru, klepání kleští a praskání dřeva. Zrychlím, jsem zvědavý, co se děje. Za zatáčkou se objevuje auto na odvoz dřeva. Je to místní, známá firma - Kloboucká lesní. Nedávno investovali nemalé peníze do obnovy vozového parku a je radost jejich auta potkávat na cestě. Věčně spěchající řidiči ale asi takovou radost nemají.
Obrázek
Chvilku čekám za návěsem, než na mě řidič mávne, že můžu projet kolem něj. Mávnu taky, projíždím a zastavuju několik metrů před autem. Sleduju práci řidiče, v tom ke mně přichází lesník, který má na starosti nakládku. Zdravíme se, nejsem v lese poprvé a oba se už známe. „Jak to jde?“, ptá se. „Ale jo, dobré“ odpovídám a zjišťuju co nového v lese. „Odvážíme dřevo z probírek, oblíbená práce řidičů“. Co je to probírka? To je něco, jako když si jdete koupit jablka do Tesca. V bedýnce vybíráte ty nejlepší, ty, které se vám líbí. V lese se to dělá naopak. Označí se nejslabší kusy a na to, co se s nimi děje dál asi přijdete sami. Nakládat pak takové dřevo je skoro práce za trest. Dřevo je nakrácené na dvoumetrové kusy, většina tenké jako noha. Různě poházené, jeden kus trčí z hromady dřeva doprava, další tři pro změnu doleva.
Obrázek
Ale řidič je šikovný, je vidět, že to nedělá poprvé a má to v ruce. Hromádku někdy nahrubo porovná a zbytek doladí o návěs. Říkáte si, doladí o návěs, jak? Mrkněte na video.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=aFoVtBSf ... 5Az4Jr1kGx[/youtube]
Už nic netrčí a dřevo putuje za ostatními do prvního štosu. „Dneska toho máme hodně“ volá na mě lesník. „Z pily vyjelo další auto, za chvilku je tady“. Za 10 minut stojí další Scania u nás a já se v lese opravdu nenudím. Řidič, který nakládal, seskakuje z ruky, usedá za volant a uhýbá kolegovi. Ten proletí kolem nás a jede se otočit dál do lesa. S oblakem prachu za sebou po chvíli projíždí zpátky a nakládání dvojek pokračuje.
Obrázek Obrázek
Je pátek tři hodiny odpoledne a od lesníka se dozvídám, že má přijet ještě další auto. Skoro nevěřím.„ Nahoře na kopci je dlůhé, to mosí taky pryč“. Jak jsem později zjistil, nekecal. Na skládce bylo několik hromad krásného dřeva. To nebyla žádná probírka, ale pořádný mýťák. O tom třeba někdy jindy. A proč se všechno dělá v pátek, když se každý vidí kdekoli, jen ne v práci? Vysvětlení je jednoduché. Zákazník si přeje, aby bylo zboží u něj v pondělí co nejdřív. Taky máte rádi čerstvý chleba ráno a ne až odpoledne. Nakládka tedy musí být v pátek za každou cenu, aby se v pondělí ráno kola točila. Není výjimkou, že se nakládá i o víkendu. Někdo je doma s rodinou, jiný musí být v práci, aby všechno fungovalo. Jedny kleště, druhé kleště, občas proletí nějaká sojka. Skládka je čistá, návěs poloprázdný. Dřevo je roztahané podél cesty a celou fůru nejde naložit najednou. Jak jsem říkal, práce skoro za trest. Přesunujeme se tedy na další místo. Řidič skáče za volant, já jedu v oblaku prachu za ním na kole. Po rozbité lesní cestě se dokodrcám na další místo nakládky. Tam už sleduju práci obou řidičů zároveň.
Obrázek
Lesník mezitím odjíždí k dalšímu autu, taky toho nemá málo. Práci bere zodpovědně a všechno dřevo od těžby až po odvoz eviduje. První řidič má po více než hodině naloženo. Létá jedna kurtna za druhou. Uvazuje náklad a spokojeně odjíždí domů. Já zůstávám a sleduju práci toho druhého. Používá další fintu na srovnání dřeva. Nabere, jedna páčka doleva, druhá dopředu, drapák se zhoupne a dřevo je nastojáka. Pěkně se srovná a v momentě je na návěsu. Že zas nevíte jak? Zkuste taky někdy zajet do lesa a zjistit, že tam nepobíhají jen srnky...
Obrázek
čtv črc 16, 2015 8:31 pm

Odpovědět

Zpět na „NÁSTAVBY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů