Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Hynek

Odpovědět
Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: lesovozy

Příspěvek

No, to je pak o člověku :think: Tak Vy staří lesáci to snad trefíte na tunu, jen vědět kolik má prázdný, a když se ten papučkář vrátí pro druhou fůru, tak je dobrý říct kolik to vážilo, abys větší měl přled no.. a pak eště rozložení, no ale to sme zase u toho co firma koupí, kdyby koupili Optiload a pod, tak máme šici půlku práce :think: A to bych se ani nedivil, že na tom nemáme zvedačky, natoš.. :doh:
No a mohl bys teda ty moje otázky 1-10 trochu? Já ti třeba zase řeknu kudy přez Miláno :D
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob úno 08, 2020 3:15 pm

KUFI
Příspěvky: 237
Registrován: pon srp 02, 2010 1:26 pm
Bydliště: Kanál

Re: lesovozy

Příspěvek

sob úno 08, 2020 3:51 pm

iveco
Příspěvky: 422
Registrován: stř lis 25, 2009 10:02 pm
Bydliště: Rožmitál

Re: lesovozy

Příspěvek

Proč chceš na dřevo? Mám tu jednoho kterej to jezdí protože to chce jeho šéf. A to je všechno špatně. A do Milana vážně nepojedu já mám vosypky když mám jet z Plzně po dálnici na Bor.
sob úno 08, 2020 7:17 pm

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: lesovozy

Příspěvek

Tak chci.. Už leta po tom koukám, přijde mi to zajímavý a teď sem dostal příležitost, dálnice a unie nuda, ses jen pako s číslem, furt dohady, xichty, hoňka a nějaký špáňo není umění.. Potřebuju něco Po-Pa kvůli děckám a kolem baráku a nic jinýho teď firma nemá.. Zkusíme, uvidíme, je mi jasný, že tomu firma nepřidá(bo sem tu už dlouho a vím svoje) :doh: A pohyb spíš uvítám :D
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob úno 08, 2020 8:42 pm

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Re: lesovozy

Příspěvek

Bych to neviděl tragicky, budík ( respektive 2 na každé kolo zvlašt na autě a jeden budík na prostrední nápravu na návěsu) naložiš 2-3 furky a budeš vidět jak máš nakládat , a kubíky uvidíš potom , jiná furka v dubu a ve smrku a potom suchý a mokrý , teď bych to neřešil , koukat okolo jak to dělaj jiný a někdo i poradí. Však každej nějak začínal... brod je ještě daleko :D
ned úno 09, 2020 11:18 pm

KUFI
Příspěvky: 237
Registrován: pon srp 02, 2010 1:26 pm
Bydliště: Kanál

Re: lesovozy

Příspěvek

da se to zhruba spocitat, vetsinou se dava koeficient 0,56 (zalezi na prumeru klad). Takze napriklad 4 x 2,7m x 1,8m x 2,35m x 0,56 = 25,5m³ (pocet hrani x delka klady x vyska hrane x sirka hrane x koeficient). S tim bys mel bejt v D pohode. Toleranci davaji tusim 160kg na rafek. Vozim kolem 30 a kdyz mam kurovce, tak i 35 kubiku. Vahy nemam a pri vazeni policajtama mivam max kolem 45-47tun kdyz je to cerstva jedle, nebo cerna borovice. Rekord mam na vaze 51.2t. Vzdycky to skoncilo 120EUR pokutou a jednim bodem. Kdyz sem jezdil jeste u nas a vozil buk nebo habr, tak sem mel odhadem 65t, mozna i vic, ale mel sem stesti ze me nikdy nevazily. Snazim se to neprehanet, po spouste vyhozenych penez za pokuty a dvojim zakazu v D uz se krotim a nakladam max tech 35 abych zbytecne nedrazdil fizly.
Tady mam naky fotky z drivejska s cim sem po nasich silnicich bezne jezdil a zadnej policajt si me nikdy ani nevsim a v nemecku by mi za to na miste ustrelily hlavu devitkou.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
pon úno 10, 2020 10:20 am

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: lesovozy

Příspěvek

Kufi dík, já už sem koukal co tu dával kdysi kruji, ten tam měl koef. 0.62 ale měl klády jak ze soustruhu :D Tak do začátku vím která bije, váhy znám z unie, kde nás brali po hubách za kde co, tak snad nejsou idioti.. Teď mám největší obavu z techniky a firmy, to už sem našláplej teď, jen si to představím :doh: Dík všem, sem připraven a dál dám vědět, až to zapřáhnu :wink:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pon úno 10, 2020 10:52 am

Uživatelský avatar
Fojcek
Příspěvky: 770
Registrován: úte zář 23, 2008 9:27 pm
Bydliště: Třebíč

Re: lesovozy

Příspěvek

1. Co nosíte za boty? (Papuče neberu ) Respektive, jak si udržíte v kabině čisto, když lítáte tam a z5? Přece nešněrujete kanady na každý popojetí - dle vkusu každého soudruha
2. Máte nějaký tabulky na kubíky a tuny, prostě jak to odhadnout a to i s tím jak rozeznat dřevo? - Smrk má z mé vlastní praxe něco mezi 1050kg (nedělám si prdel) a 500kg/ m3, pak se v tom vyznej. Bez vah v autě si v zadeli...
3. 40t přes čáru jasný, co vyjímka? Platí automaticky do 100km nebo jak? Nějaký novinky v tolerancích a jak se nevyflastrovat? Berou jen celkovou, nebo řeší pomale aj stranový rozložení? - do rajchu automaticky 44t. Musíš ale nakládat v lese. Jak vezeš z překladiště/ manipuláku tak můžeš mít jen 40 i do 100km. Samozřejmostí je návěs s 9t nápravama a příslušným rozvorem. U nás se berou nápravy a celková, stranový ne.
4. Rejč, kladivo.. Vozíte pilu? Řeťezy pověšený v zadu na tahaču asi nic moc že? Něco, bez čeho nemůžu ani vyjet? - nic extra - koště, lopatu, řetězy, základní vercajk a něco čím povolíš příčníky na návěsu aby se s nima dalo posunout,
5. Jak se to kurtuje? Nemyslím podle příručky, to je mi jasný, furt málo - 2kurty na štos minimum, do 5m, u dlouhé nevím.
6. Co to vydrží ta klanice? Neulomí se to, až mi to porychtuje drapákem a já povolím kurtnu? - Neulomí
7. Kolik toho najedu za den, případně sou velký prostoje na pile, dělaj tam nonstop? - záleží na pile. - kolem 500km
8. Překládá se(nejsem od tuny, klidně budu vozit 38t celkovou)? Nebo dělaj naschvály někde(na nakládce paprčkář, na vykládce na váze)? - Je to o lidech
9. Co blato z lesa na cestě a zadrbaný auto? Vemou pak 3% toleranci aspoň? S tou bezrukou toho moc nevytaháš, protože to nikam nezajede, toleranci nevím, tak zadrbaný auto snad na silnici nepatří
10. Máte strach v lese(lupič, pád stromu, infarkt a nikde nikdo)? Můžu tam spát(pauzovat)? V lese můžeš spát jak budulínek a nic ti nehrozí
Není důležité za každou cenu pracovat, ale být u toho když se rozdává
pon úno 10, 2020 9:14 pm

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: lesovozy

Příspěvek

Dobrý, dík(Fojcek), nechme stranou :wink:
Ty váhy máte ale nějaký divoký kluci.. Vezmem 5os přes čáru Německo a Rakousko..
42t u nás jasný, kdo má rozvor, celkovou atd, tak max 45t bez vyjímky či kravin.. Pak je tu ta čára..
40t strop a spousta ale a ještě se dá vyřídit vyjímka.. Může to někdo sepsat nějak nebo aspoň odkaz? Bo se mi to "z lesa 44t do 100km" či jak, nezdá :think: To jako hajnej dává razítko, že jedu z lesa? :D
Třeba tady píšou(německy), že Němci by měli mejt letos 44t z lesa automaticky.. ale ne všechny spolkový země :think: A je to pravda a pro jaký LKW(osy)?
https://www.eurotransport.de/artikel/ho ... 12797.html
A v rajchu sem našel že 44t ano, do 100km, ale jen s tuplákama na přívěcu(5os) nebo 6os :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pon úno 10, 2020 9:39 pm

153
Příspěvky: 1153
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: lesovozy

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) 153 dne čtv črc 21, 2022 3:34 pm, celkem upraveno 1 x.
úte úno 11, 2020 3:07 pm

153
Příspěvky: 1153
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: lesovozy

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) 153 dne čtv črc 21, 2022 3:34 pm, celkem upraveno 1 x.
úte úno 11, 2020 3:48 pm

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: lesovozy

Příspěvek

Dal sis práci :D Já mám tohle:
Obrázek
Je to sice Österreich(bude stejný), ale píšou tam anhänger mit Conteiner(což máš) oder Wechselaufbauten(což taky) a 44t, nebo taky sběráky.. Jak to uděláš na nápravy nevim :D
Z5 ke dřevu.. Tohle sou všecko kličky, háčky, speciály a zjistíš, že standartní návěs a tahač prostě 40t :think:
Kolega psal, že tahá do rakouska automaticky 44t, ale má soupravu a nejspíš 6os :think:
Pak se v tom najdi, navíc když tam daj tu vyjímku na kalamitu.. Takže kluci jak?
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte úno 11, 2020 6:25 pm

Uživatelský avatar
Fojcek
Příspěvky: 770
Registrován: úte zář 23, 2008 9:27 pm
Bydliště: Třebíč

Re: lesovozy

Příspěvek

V tý rakouský vyhlášce je nějaký dodatek, že pokud máš na návěsu 385/65-22,5 nebo 385/55-22,5 můžeš mít 44t i na 5-ti nápr.soupravě. Kluci tu vyhlášku vozí v autě, když náhodou někdo protestuje.
Není důležité za každou cenu pracovat, ale být u toho když se rozdává
stř úno 12, 2020 9:14 am

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: lesovozy

Příspěvek

Super, za předpokladu že se jedná o 5os, zkusím pohledat, jen snad kdyby si to mohl někde ofotit, bylo by to supr.. :wink:
Kolego 153: nepomohl bys? Na mě sou vyhlášky moc hochdeutsch :think:
Kolem tohodle tématu totiž koluje spousta omylů, mýtů a polopravd, dokonce i mezi kontrolníma orgánama, takže v zájmu nás všech by v tom bylo dobrý, mejt jasno :think: Osobně si teda myslím, že to je celý nesmysl, a prostě 40t.. Jo sou tam ty vyjímky, ale tohle bude na povolení.. Brácha ten měl se štěpkou 42t, říkal na vyjímku a měl normál 5os poslední natáčecí, normál rozvor.. a určenou trasu Maresch :arrow: Egger
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř úno 12, 2020 9:26 am

153
Příspěvky: 1153
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: lesovozy

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) 153 dne čtv črc 21, 2022 3:35 pm, celkem upraveno 1 x.
stř úno 12, 2020 1:47 pm

Odpovědět

Zpět na „NÁSTAVBY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 hostů