Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Hynek

Odpovědět
Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: lesovozy

Příspěvek

Holbra: pěkný!!

No, a třeba takhle.. Sem se tu dycky bavil, jak tu kruji dával sodu papučkářům, a teď se jedním stanu.. Ták ticho :D Nevím teda ještě přesně o co pude, mám tahač na 70kách gumách, tak zádná těžká těžba a jen CZ, DE, AT.. Vy už jste možná někoho od Quehenbergera potkali, no asi to budou stejný ucha z plachty jak já a proto se chci na pár věcí někoho ochotnýho zeptat, ať tam nejsu první tejden za neumětela :wink: Ikdyž bych to asi zmák s noblesou, tři roky na lince člověka otupí, sklopku už si skoro nevybavím a na pilu sem jezdil, ale z "druhý" strany :oops: Tak pár otázek:

1. Co nosíte za boty? (Papuče neberu :D ) Respektive, jak si udržíte v kabině čisto, když lítáte tam a z5? Přece nešněrujete kanady na každý popojetí :think:
2. Máte nějaký tabulky na kubíky a tuny, prostě jak to odhadnout a to i s tím jak rozeznat dřevo?
3. 40t přes čáru jasný, co vyjímka? Platí automaticky do 100km nebo jak? Nějaký novinky v tolerancích a jak se nevyflastrovat? Berou jen celkovou, nebo řeší pomale aj stranový rozložení?
4. Rejč, kladivo.. Vozíte pilu? Řeťezy pověšený v zadu na tahaču asi nic moc že? Něco, bez čeho nemůžu ani vyjet?
5. Jak se to kurtuje? Nemyslím podle příručky, to je mi jasný, furt málo :D
6. Co to vydrží ta klanice? Neulomí se to, až mi to porychtuje drapákem a já povolím kurtnu?
7. Kolik toho najedu za den, případně sou velký prostoje na pile, dělaj tam nonstop?
8. Překládá se(nejsem od tuny, klidně budu vozit 38t celkovou)? Nebo dělaj naschvály někde(na nakládce paprčkář, na vykládce na váze)?
9. Co blato z lesa na cestě a zadrbaný auto? Vemou pak 3% toleranci aspoň?
10. Máte strach v lese(lupič, pád stromu, infarkt a nikde nikdo)? Můžu tam spát(pauzovat)?

Třeba vám to přijde blbý se ptat na takový věci, ale já to mám rád nachystaný(prostě profík), pak terpve můžu trhat rekordy :wink: Byl bych rád i za nějaký ty německý výrazy(klanice, hráň, druhy dřeva a další termíny na pile), nedělal sem s tím :wink:
Dík, a nedělejte, že sem nechodíte!
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte úno 04, 2020 12:47 am

153
Příspěvky: 1153
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: lesovozy

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) 153 dne čtv črc 21, 2022 3:33 pm, celkem upraveno 1 x.
úte úno 04, 2020 11:40 am

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: lesovozy

Příspěvek

Díky Ti, jěště bych prosil jak říkaj "hydraulický ruce" a třeba "drapáku", abych neplácal kraviny o dlaních, sloupech a kulatině :wink: Jehličnany nerozeznám pomale ani v mateřštině, to bude boj :D Zbytek už je OK, stejně budou koukat..
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte úno 04, 2020 1:50 pm

153
Příspěvky: 1153
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: lesovozy

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) 153 dne čtv črc 21, 2022 3:34 pm, celkem upraveno 1 x.
úte úno 04, 2020 2:45 pm

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: lesovozy

Příspěvek

Tómu říkám info, to zas budu dělat překladatele, jen mě někdo uslyší 8) Dík, víc takovejch tu na fóru :think: Teď ještě ten zbytek..
Jo a na tom kopcu, bych otočil i návěs :D
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte úno 04, 2020 7:43 pm

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Re: lesovozy

Příspěvek

Hore kolama bych to dokázal i já :D
úte úno 04, 2020 8:04 pm

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: lesovozy

Příspěvek

Kluci, kdo ste mě neska oprasil v Linzu v 9:15 za tunelem? Červená G Scánia na Budějckejch číslech s paprčou a vlekem? Já jen že vzadu máš napsáno na odrazce "K*NDOLÍZAL" :D Je vidět, že rivalita je všude :doh:

Vlastně, ten se asi neozve že, když sme ho tak proflákli :mrgreen: Třeba si to aspoň příště obejde :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát úno 07, 2020 9:28 am

iveco
Příspěvky: 422
Registrován: stř lis 25, 2009 10:02 pm
Bydliště: Rožmitál

Re: lesovozy

Příspěvek

Další asfaťak do lesa od Quehenbergera. Zatím samej idiot. Zrovna dnes se zase dva vyznamenaly. Naučte se vážit a neřešte tabulky a váhu dřeva ale celkovou váhu auta.A nebo radši zústante na plachtách a asfaltu.
pát úno 07, 2020 8:45 pm

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: lesovozy

Příspěvek

Rozveď prosím :idea: U nás sou samý inteligentos to jo, ale co by měli zvrtat na váze? Myslím, že nápravy se sakra řeší ne?
Jinak tyhle předsudky :roll: Že nemám ruku a sem 9 let na unii neznamená, že tě v tom lese nevyškolím :wink: Se sklopkou sem byl snad všude i v tom lese, ale není to jen o tom jak umím s volantem, ale něco o tom vědět a mejt na to techniku(na to první se tu ptám(jako profík), a o tom druhým si nedělám iluze(že nám něco pořádnýho koupí, když to mám tahat s tím, co unii))..
Se tady člověk snaží něco zjistit a zapadnout, a za týden se člověk akorát dozví, že na to nemá.. Tak mě nerozčilujte, konkrétně já bych si to dřevo taky rád spočítal, a časem dostal odhad, protože kdo dostane flastr :think: Ták.. Ostatně každej ste se to musel učit, tak nedělejte ramena, že my umíme jen na asfaltu, taky vám tu nepíšem "z5 do lesa", když se vykotíte na silnici :wink:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát úno 07, 2020 9:40 pm

iveco
Příspěvky: 422
Registrován: stř lis 25, 2009 10:02 pm
Bydliště: Rožmitál

Re: lesovozy

Příspěvek

Třeba to že nejsou schopny si to zvazit. Nakládá se na váhu a kubiky jsou jaké jsou mokry ji jinak a suchý taky. Rozdíl třeba 10kubiku.
sob úno 08, 2020 8:35 am

Uživatelský avatar
Adjunkt
Příspěvky: 1491
Registrován: úte led 11, 2011 7:56 am
Bydliště: Děčín

Re: lesovozy

Příspěvek

sob úno 08, 2020 9:06 am

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: lesovozy

Příspěvek

Iveco: Prosím, já tě nějak nemůžu pochopit, to jako neumí najet na váhu a říct ti eště nebo uber? Nebo že nejedou na váhu, ale letí hned na vykládku? Tam bych viděl spíš v pozadí firmu(hrr honem a nikdo nic neví, páč sme nový.. a přesně proto se tu ptám) :idea: Mě je jasný, že co fůra, to originál :think:

Adjunkt: To je maso :shock:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob úno 08, 2020 10:48 am

iveco
Příspěvky: 422
Registrován: stř lis 25, 2009 10:02 pm
Bydliště: Rožmitál

Re: lesovozy

Příspěvek

Kam chceš v lese najet na váhu? Váhy máš v autě a na návěsu ještě budika tak si to musíte odvážit sami já na ruce váhu fakt nemám.
sob úno 08, 2020 1:17 pm

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: lesovozy

Příspěvek

Hele sory že tak masíruju :wink: V autě váhy povětšinou nemáme, já teda určitě ne, proto už sem vedle v Manu řešil, že si namontuju budík na kozla.. No a návěs nevím, jestli tam ty budíky objednali :think: To máš pak těžký, pak jak na to sednu, tak budu hned dělat zle přes dispo, ať nám to dodělaj. U nás sou toťiž v kanclu hňupi, hlavně raci, nechápou nic, řetězy na skandinávii, naftu na zimu, vzorek na zimu a terén.. Se pan vztekáš na šoféra, ale co s tím mám dělat žejo :roll:
Už to vidím, jak se za dva tejdny šprajcujou, že chcu gumy do lesa a aspoň čtvery řeťezy :wall:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob úno 08, 2020 1:30 pm

iveco
Příspěvky: 422
Registrován: stř lis 25, 2009 10:02 pm
Bydliště: Rožmitál

Re: lesovozy

Příspěvek

To je ono. Protože to tam nemáte tak si musíte říct kolik chcete. A když nevíš která bije tak je to špatně. Dám podle sebe budeš přetížené a budeš říkat ten curak mě přeložil.
sob úno 08, 2020 1:35 pm

Odpovědět

Zpět na „NÁSTAVBY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů