Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Hynek

Odpovědět
Uživatelský avatar
Benďa
pyrotechnik diabolek
Příspěvky: 1085
Registrován: čtv úno 24, 2011 9:12 pm
Bydliště: Žlutava

Přestavba silo cisterny na klasickou cisternu

Příspěvek

Zdravím fóráky, měl bych takový dotaz. Provozujeme dvě T-815-T1 cisterny,hanlivě hovnocucy a naskytla se nám práce vozit na nich nějaká kapalná hnojiva. Jedná se mi o to že je to fůra kilometrů a navíc s přespáním- nevychází na kolečka. Tak jsem se chtěl zeptat. Máme možnost koupit starší zachovalou silo cisternu (kompresor, vozilo to cement,se spací kabinou) čiže zda je možné popřípadě co by to obnášelo překopat ji na převážení kapalin. Nejedná se o ADR. Tatra na větší vzdálenost= neekonomický provoz. Opotřebení pneu, spotřeba, menší tonáž oproti plánovanému stroji,nutnost hledání noclehu atd.
Zajímá mě jestli by stačilo překopat kompresor za vývěvu (jestli je to nutné), navařit vlnolamy, dodělat odvzdušnění atd, popřípadě co ještě by bylo třeba poladit.
Nad alkoholem nikdy nikdo nezvítězil, jen moraváci remizují:-)
čtv bře 24, 2011 8:47 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Příspěvek

Tome ne každá bečka co se může tlakovat se může plnit podtlakem jako fékály to si zjisti ať se ti to silo nescucne ale přece lze to silo naplnit čerpadlem které je mezi zásobníkem odkud bereš a silem když jsem v mlíkařské hliníkové bečce za komančů vozil sirup vozil jem si čerpadlo na 380V sebou ono mělo vstup i výstup se stejnou rychlospojkou jen se o 180st. otočilo a buď jsem sál nebo tlačil každý problém má víc řešení u plnění podtlakem se blbě určuje kolik máš načerpáno :D :( :D :( :D
ned říj 02, 2011 10:20 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Příspěvek

ty vlnolamy mají opodstatnění pokud vozíš poloprázdnou bečku pokud je úplně plná nemá se co přelévet a houpat celým autem pak je nepotřebuješ spočítej kubíky sila krát měrná hmotnost hnojiva a uvidíš jaká ti vyjde užitečná hmotnost :D :D :D
ned říj 02, 2011 10:25 pm

Odpovědět

Zpět na „NÁSTAVBY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů