Kamaz, Ifa, Roman a další jiní "exoti"

Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Hynek

Odpovědět
Uživatelský avatar
Matúš Sabo
Zaklinač
Příspěvky: 2428
Registrován: úte úno 22, 2011 3:08 pm
Bydliště: Bystre n/T

Příspěvek

ta diskusia pod tym článkom je super :shock: :savle: , samý K*k*t tam piše čo k tomu dodať.
sob zář 13, 2014 3:37 pm

Uživatelský avatar
Aleš 400
Příspěvky: 376
Registrován: sob úno 25, 2012 4:48 pm
Bydliště: Ivančice

Příspěvek

Nerozčiluj se, v mnoha diskusích se dnes objevuje mnoho protiruských pomatenců, kteří o problému nic neví, ale vidí příležitost poplivat Ruskou Federaci. Ty auta si nemůžou dovolit být nekvalitní, protože u nich doma v těžkých klimatických i terénních podmínkách, kde jsou navíc ohromné vzálenosti mezi obydlenými oblastmi by si neškrtly. Můj strýc měl VAZ 2101 z r. 1977 a ten mu bez větších problémů sloužil 30 let (pouze se s přibývajícícmi léty trochu objevila koroze). Takže i KAMAZ si u nás svého zákazníka najde. :)
Ano, máte auto LIAZ, ale jaký je tam motor? Cummins, Perkins nebo Caterpillar?.......Kdepak, auto LIAZ, motor taky LIAZ!
sob zář 13, 2014 6:12 pm

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Tak co ? Byl někdo z vás na Kamaz dnech se podívat? Zdělte dojmy či foto.
úte zář 16, 2014 9:34 pm

cuisine
Příspěvky: 4179
Registrován: stř bře 08, 2006 9:26 pm

Příspěvek

úte zář 16, 2014 9:42 pm

Dominic
Příspěvky: 77
Registrován: ned zář 01, 2013 9:50 pm
Bydliště: Martin

Příspěvek

Kamaza som mal s Polska a teda žiadna sláva radšej tatru alebo nejakého mana mercedesa alebo iveco.Treba postaviť na nohy tatru a nie dovážať zahraničné vozy.
úte zář 16, 2014 10:32 pm

zaverecny
Příspěvky: 488
Registrován: úte led 27, 2009 10:28 pm

nekecej!

Příspěvek

Nekecej! Já myslel že mám vlčí mlhu! Sám velký guru CUISINE se vrátil!!! Vítej zpátky, tvoje příspěvky a názory jsem vždycky moc rád četl! Jeden z opravdu chytrejch kluků!
stř zář 17, 2014 12:36 am

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Jak je to s euro normou, maj to registrovnaný již na 5 ku :?: Prodej této značky bych bral spíše jako vedlejšák k hlavní činnosti protože netuším zda to osloví nějaké firmy. Leda že by cena byla velice atraktivní.
Volvo FL 614.
stř zář 17, 2014 12:06 pm

cuisine
Příspěvky: 4179
Registrován: stř bře 08, 2006 9:26 pm

Příspěvek

zaverecny: :oops: díky, ale gurem bych se nenazýval, to bych mohl brzo mít nos nahoru a brzo by mi do něj napršelo ... s vrácením to nevím, už nemám tolik času a energie posedávat po večerech u netu a projíždět fora ... a navíc jsem trochu od náklaďáků teď přesedlal a bavím se blbostma jako jsou sanitky nebo autobusy, takže pak se snažím utéct k nějakému pěknému teréňáčku než k náklaďákům ...

Euro normu mají pořešenou stejně jako Phoenix, kde taky ještě není Euro 6 - je možnost uvést určitý počet aut předchozí emisní normy, i když už platí nová ... ale pokud vím, tak euro 6 je v stavu schvalovacího kolečka
stř zář 17, 2014 6:47 pm

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

A jakej máš názor na zpracování , kabinu a td. ? Trochu se rozpovídej , mě to nejak uteklo.
stř zář 17, 2014 8:14 pm

xkubisekx
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 363
Registrován: ned lis 02, 2008 1:32 am
Bydliště: Zlín

Kamaz 5490

Příspěvek

No a jak to, že na předváděčce chyběl ten jejich nový tahač??
Psali mi, že si homologaci vyřídí, tak jsem zvědavý kdy. Na ruských stránkách se cena pohybovala +-1,6mil, takže moc zajímavá není.
Čekal jsem cenu cca 1-1,2mil, za ty prachy bych do toho šel. Prý to má díly jako Actros, tak proč do toho nejít. Jak to bude mít homologaci, tak po nich půjdu jak po uzeném, naše západní automobilky chcou za tahače fůru peněz a kvalita je čím dál horší.
Tak třeba rus s autem udělaným bez zbytečné elektroniky bude lepší, aspoň já v to doufám.
Není umění jet na západ, ale na východ. Do portugalska dojede i chobot s osobákem, do Kazachstánu Pan řidič...
ned zář 21, 2014 10:05 pm

cuisine
Příspěvky: 4179
Registrován: stř bře 08, 2006 9:26 pm

Příspěvek

Ivan Hofman: jak jsem psal. Bohužel byla k dispozici jen šáska (byť se připravují předváděčky s nástavbami), tak jízdní vlastnosti moc posuzovat nemůžu. Co se týče zpracování - uvnitř to není jako v pokojíčku nových Actrosů nebo podobných modelů a dlouhé trasy s tím by asi nebyly to pravé. Spíš bych to viděl na regionální dopravu nebo hlavně někam do terénu pod bagr nebo k zemědělské produkci či třeba různé terééní speciální aplikace, kde je jedno, že to bude otlučený nebo zadělaný. Subjektivně mi to připomínalo "lepší" MAZy z doby kdy tu ještě byly v nabídce čili cca tak 2011(???)
xkubisekx: byla předváděna pouze modelová řada, na kterou má KAMAZ evropské schválení. Nový model tahače jej pokud je mi známo ještě nemá. Bohužel pro splněný všech evropských požadavků se již velké míře elektroniky nevyhne ani Kamaz. A od toho, nutnosti použít drahý motor "s emisema" (místo klasických jejich JAMZů) se cena zvyšuje + k tomu cla, DPH a cena je tam kde je ...
čtv zář 25, 2014 4:55 pm

Dominic
Příspěvky: 77
Registrován: ned zář 01, 2013 9:50 pm
Bydliště: Martin

Příspěvek

Tak oni tam dávaju motory od mercedesu aj mi bolo divné že by rusi dokázali vyrobiť normálne auto,neviem odkial ludia nabrali domienku že ruské auta su nezničitelné a dobré.
čtv zář 25, 2014 6:40 pm

Uživatelský avatar
Samer
Příspěvky: 2171
Registrován: úte bře 21, 2006 9:55 am
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

To, že ruská nákladní auta jsou nezničitelná a dobrá pochází zejména ze zkušeností s KRAZy a URALy. Rozhodně ne s KAMAZy.
Stara Liazka rezavi. Stara laska nikoli.
úte zář 30, 2014 11:31 am

Tatrol
Příspěvky: 259
Registrován: ned zář 15, 2013 1:11 am
Bydliště: Jihlava

Příspěvek

No ono to asi teď bude jedno, i kdyby měl Kamaz Euro třeba 14, tak ve vztahu k sankcím nemá šanci.
(Jsem zvědavej na reakce Mercedesu,jakožto investora v Kamazu)
čtv říj 02, 2014 11:53 pm

Uživatelský avatar
Matúš Sabo
Zaklinač
Příspěvky: 2428
Registrován: úte úno 22, 2011 3:08 pm
Bydliště: Bystre n/T

Příspěvek

s FB
Obrázek
úte říj 14, 2014 1:44 pm

Odpovědět

Zpět na „OSTATNÍ ZNAČKY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů