Kamaz, Ifa, Roman a další jiní "exoti"

Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Hynek

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Nejhorsi jsou ty hranate jak tady hodil foto BFLM, to je fakt obluda! A ten muj kamarad Bohdan ma takovou tmave zelenou sklapecku jak tady hodil foto Eddie! To je sklapec S2 takze sklapi jenom do bocnich stran, je trochu sikovnejsi, ale take zadny zazrak!
pát dub 22, 2011 2:18 pm

Uživatelský avatar
Matúš Sabo
Zaklinač
Příspěvky: 2428
Registrován: úte úno 22, 2011 3:08 pm
Bydliště: Bystre n/T

Příspěvek

KAZ 608 tahac som videl dost davno ako tahal 3-napravovy naves. Tahal Ukrajinu - Slovensko aspoň 2 mesiace som ho videl a fakt bolo vidiet že nie je až taky výkonný. On netahal on sa iba vliekol :wink:
pát dub 22, 2011 3:19 pm

Uživatelský avatar
Eddie
mizantrop
Příspěvky: 1942
Registrován: čtv úno 21, 2008 11:54 am
Bydliště: Žilina, Slovakia

Příspěvek

No podľa inzerátov čo som našiel teda fakt riadna bieda. :shock: Valník 90 "lošaďov", ťahač 150 (rok výroby 1986-87)... Ten "agro" s predsunutou kabínou vraj motor JaMZ, ostatné ZIL benziňáky... :roll:
pát dub 22, 2011 3:38 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Fatus 815:

Neviem co si videl. Ja som sa nestrotol s tym zeby Kolchydy jazdili na MKD, ani davnejsie! U ukrajincov je mozne vsetko. Ale v realite KAZ ako Kalchyda, to maju prevazne kolchoznici, po druzstvach, maximalne sukromnici co ich za par kopejek vykupili tak este s tym jazdia! Je to taky zdechlak, co nejde ani bohovi. To ked si vezmem nasu aviu A30 tak to je v porovnani super stroj! O liazkach a skodovkach 706-kach sa ani nebavim.
Ja co chodim na vychode s tatrou tak si ich vychutnavam a mazem na chleba! :lol: A v zime nie len ich, ale ja tie super moderne volva, skanie, dafy, many, a kdejaky odpad!
Ved v dobe 90-ych rokov kde Ukrajina bola v stave akom bola, tak vtedy ukrajinci zarabali na com sa dalo, a hlavne v zime, na blbosti cudzincov, co tam jazdili liazkami, dafami, volvami, a kde jakym smejdom, tak na vrchu Karpat si postavili Kirovec K 700, ako tahac, z cisterny vyljali dolu cestou vodu ktora zamrzla, a potom tym K 700 kazdeho tahali do kopca za 100 USD. Platis ides, neplatis tak sa jeb z lopatou a skrabaj cestu, podhadzuj si piesok pod kolesa, a pod. Co s tatrou si bol kral! Tam si iba zasiel na krajnicu, aby kolesa zabrali na nejakom podklade, vrubal si predny nahon, podla potreby uzavierku a uz si rubal jak fras!!! A take srandy fungovali nielen tu na Ukrajine ale aj v Rusku na Urale a pod. Vies, cesty vychodu to je vecna skola zivota, ktoru clovek denne prechadza a aj tak sa ju nenauci! Tak ako sa menia momenty na cestach, tak sa menia aj cesty z minuty na minutu! Furt nieco nove! A Kalchyda na vychode dnes uz je zriedkavostou, prevazne ich stretavam na Ukrajine, aj to iba po kolchozoch. V Rusku stretnut "Kalchydu" je uz rarita, v Kazachstane je to fakt len tak tak ze sa niekde objavi, este tak sa da vidiet na Ukrajine aj to v oblastii Rovno, Dubno, inac som ich nestretaval. Ale aj tak je to stroj, je to pokrok vedecko technickej revolucie byvaleho SSSR, takze klobuk dolu pred ludmi co s kalchydou jadili alebo jazdia! :lol:
pát dub 22, 2011 3:44 pm

Uživatelský avatar
Matúš Sabo
Zaklinač
Příspěvky: 2428
Registrován: úte úno 22, 2011 3:08 pm
Bydliště: Bystre n/T

Příspěvek

No mal si pravdu. Trochu som zabrusil v mojej hlave, ako vyzeral a bol to MAZ 504 :oops:

http://www.oldrussiancars.com/archives/1673
pát dub 22, 2011 5:03 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Fatus 815:

No, tak vidis! Ano! Dakedy este v dobe pred 89-ym rokom, jazdili k nam prevazne rumuni na starych romaniach pod firmou "ROTIR" a jazdili k nam zo stran SSSR prevazne ukrajinci "SOVTRANSAVTO" prevazne mali volva a mercedesy ale bolo vidiet sem tam aj MAZ 500 alebo ako hovoris 501.
Este ked som bol maly chlapec, tak si pametam ze Pozemne stavby Michalovce dakedy mali MAZ 500 ako tahace a k tomu panelovozy s ktorymi vozili panely. To bolo v druhej polovici 70-ych rokov.
Pozemne stavby Michalovce vznikly, odtrhnutim sa michalovskeho strediska pozemnych stavieb Presov, to bolo nieco malo po tom ked vznikol podnik Pozemne stavby Presov, ktory bol zalozeny zo zakladu Ceskoslovenske stavebne zavody Presov.
A Pozemne stavby Presov, to bol jeden z najvetsich stavebnych podnikov CSSR. Ja ked som nastupoval po vyuceni ako sofer, tak som dostal cislo zamestnanca 11.396. Prvu tatru co som dostal tak bola T148-cka S3 spz. POA 22-36 po Ferim Kolsovskom,"modra kabina seda korba", a potom asi po pol roku som dostal novu 815-ku AP 174 spz. POA 17-11 v "zltej farbe". Nikdo ju nechcel, tak som ju zobral. Tych vanovych mixov prakicky i nebolo vidiet! U nas v presovskych pozemnych boli dve, moja zlta a este na 04-ke zavode v Bardejove, bola o rok mladsia od mojej, s cervenou kabinou!
pát dub 22, 2011 6:27 pm

Uživatelský avatar
Eddie
mizantrop
Příspěvky: 1942
Registrován: čtv úno 21, 2008 11:54 am
Bydliště: Žilina, Slovakia

Příspěvek

KAZ 4540
Obrázek

KAZ "Družba"
Obrázek

KAZ "Tbilisi"
Obrázek
... o týchto dvoch nikde ani zmienka :shock:
pát zář 16, 2011 11:26 pm

Uživatelský avatar
JURA13
Příspěvky: 141
Registrován: čtv dub 01, 2010 8:40 am

Příspěvek

Eddie - prototyp Tbilisi od gruzínského konstruktéra Givi Guernadze má blíže k UAZu. Z KAZu má díly kabiny. Pokud Ti nevadí číst rusky tady máš něco z dobového tisku.

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
sob zář 24, 2011 7:22 pm

Uživatelský avatar
Eddie
mizantrop
Příspěvky: 1942
Registrován: čtv úno 21, 2008 11:54 am
Bydliště: Žilina, Slovakia

Příspěvek

:shock: Fotka so Spišským hradom :shock:
pon zář 26, 2011 2:47 pm

Uživatelský avatar
Matúš Sabo
Zaklinač
Příspěvky: 2428
Registrován: úte úno 22, 2011 3:08 pm
Bydliště: Bystre n/T

Příspěvek

Prisam Bohu to fakt :shock:
pon zář 26, 2011 3:55 pm

cuisine
Příspěvky: 4179
Registrován: stř bře 08, 2006 9:26 pm

Příspěvek

Obrázek
sob pro 03, 2011 9:21 pm

Uživatelský avatar
Eddie
mizantrop
Příspěvky: 1942
Registrován: čtv úno 21, 2008 11:54 am
Bydliště: Žilina, Slovakia

Příspěvek

Obrázek
pon pro 19, 2011 11:23 am

Odpovědět

Zpět na „OSTATNÍ ZNAČKY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 hostů