Kamaz, Ifa, Roman a další jiní "exoti"

Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Hynek

Odpovědět
Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Volvo FL 614.
pon dub 23, 2018 10:31 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Volvo FL 614.
pon dub 23, 2018 10:33 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Volvo FL 614.
pon dub 23, 2018 10:36 pm

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Re: IFA

Příspěvek

Bomba fotky Jirko a nejspíš skvělý a záživný výlet :-D Jen tak dál,ať ti vůle a chuť neopouští co nejdéle.
S tou vlhkostí v halách je to problém,i samotná vzdušná vlhkost dělá své,na tož ze země přes betony,kdo ví jaká je tam izolace,jedině by tam museli topit a udržovat nějakou pokojovou teplotu,ale to by asi nikdo nezaplatil :-( Nicméně exponátů tam mají mraky,úžasná technika z dob už dávno minulých. :lol:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
úte dub 24, 2018 7:28 am

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Díky a je tam další faktor a to silný vítr přímo od moře a taky sůl ve vzduchu. To vše spolu spolu způsobuje chátrání exponátů. V Pütnitz je každoroční sraz a letos se očekává minimálně 10000 lidí a taky na you tube je dost videí. Některé haly jsou v tak špatným stavu že střechou protéká voda, ta pak za 30 let proteká i exponáty a pak mizí v podlaze. Tam ale nikoho nevodí a nikdo neví co stím udělat.
Taky je tam vystavený ruský malý parník který bouře odehnala z Rostocku až k Dánskému pobřeží. Když jej DDR muselo odtáhnout tak se jim potopil a to zase Dánsko protestovalo a že leží v trase lodní dopravy. Tak Rusové to zainvestovali a pak vylovený parník šel v kasírnách jako exponát. A je tam řada velice zajímavých věcí a to i rakety a další.
Volvo FL 614.
úte dub 24, 2018 9:23 am

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Re: IFA

Příspěvek

Podrobným prohlížením by tam člověk dokázal strávit měsíc :lol:
Kouká tam z boku pěkná L60ka sklápěčka a i ty vojenské 60ky jsou k pokochání se,doufám že jsi je podrobně nafotil pro motivaci :D
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
úte dub 24, 2018 9:44 am

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Na to nebylo tolik času, prodejce nápravy měl již další jednání naplánovaný a tak za 3,5 hodiny se toho moc nestihlo. Jsou to tisíce exponátů a vidět je to možný při tomto setkánív viz leták, ale vstupný prý bude stát 170 eur a to není zrovna málo.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Volvo FL 614.
úte dub 24, 2018 12:07 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: IFA

Příspěvek

krásný fota :clap: :clap:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
úte dub 24, 2018 5:26 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

V červenci budou další, již jsem potvrdil mojí účast jako návštěvník. Jen to příště vezmu foťákem, nyní to bylo mobilem a to není tak perfektní.
Volvo FL 614.
úte dub 24, 2018 10:32 pm

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Re: IFA

Příspěvek

Parádní náprava, skvělý úlovek, jen tak dál :-D Už se těším na parádní sklápěč L60
Dotaz,mívaly i ty armádní 60ky centrální dofoukávání kol nebo to byla jenom zvláštnost u 50tek?
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
stř dub 25, 2018 7:47 am

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Ano pár kusů L60 bylo vyrobených s centrálním dohušťováním, ale vzhledem k planetové redukci koncového převodu to bylo výrobně nákladný. V minulosti jsem viděl pár aut v nabídce s CHP, ale to je již dávno.
Volvo FL 614.
stř dub 25, 2018 8:22 am

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Dneska jsem dovezl renovované pakny s obložením Ferodo a jen budu muset zlepšit protikorozní lakování. Je to nastříknutý jen mikro vrstvou barvy a to by nevydrželo dlouho. Dále jsem po necelých 30 letech sundal brzdový bubny z nové nápravy a taky jí rozhejbal. Byla silně zatuhlá a i uzávěrka byla potřeba rozchodit. Prostě bolest uloženek. Ještě vyměním ty pakny a taky gumičky v prasátkách.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Volvo FL 614.
stř dub 25, 2018 6:56 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: IFA

Příspěvek

Jirko - Krasna praca 👌🏻👌🏻👍🏻👍🏻 A vyket luxusny,ani som nevedel ake tajomstva sa tam ukrivaju. 👍🏻 Inak ak mozem poradit, pouzi zinkovu farbu na vodne turbiny. Je sice draha a musis ju furt miesat inak ti to upcha pistol striekaciu,ale, je luxusna. Vyrobca na nu dava zaruku 30r proti korozii pri trvalom ponoreni vo vode. Nastriekal som tak cely jerab,nadstavbu aj rameno po opieskovani. a vrch akrylatovy👍🏻👌🏻 u toho zinku pouzi respirator,obsahuje kyselinu.
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
stř dub 25, 2018 10:24 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Ahoj Peter, velice děkuji za radu a podívám se po ní. Já zvolil cestu žárového zinkování dílů co šly odmontovat z rámu a které to technologicky umožňovaly. Příští pátek to mám vyzvednout a tak jsem zvědavej na výsledek.
Co se týče muzea, tak o tom jsem neměl tušení když jsem jel pro tu nápravu a teprve na místě srazu jsem se dozvěděl o tom, že je to uskladněný tam. Ale zážitek to byl super :D
Volvo FL 614.
čtv dub 26, 2018 7:44 am

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: IFA

Příspěvek

Jorko - nemas za co,ked tak ti to ofotim aby sivedel ze aka to je. u nas ani nevirm zda sa vobec to zarove zinkovani niekde robi. A vylet ticha zavist😅 ked budem robit niekedy vikend tam na tej strane urcite tam zájdem👍🏻😉
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
čtv dub 26, 2018 11:00 pm

Odpovědět

Zpět na „OSTATNÍ ZNAČKY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů