Kamaz, Ifa, Roman a další jiní "exoti"

Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Hynek

Odpovědět
poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Re: IFA

Příspěvek

Luboš růžička:
taky se mi to už moc nelíbí, za volant dávají kde koho,stačí když má udělaný řidičák a dejchá, na věku a zkušenostech nezáleží, a to i do autobusů plné lidí, cisterny atd., řidičina už není řemeslo, je to jen mezičlánek na honění zboží po světě tam a zpět. Dřív si řidič musel umět poradit na autě se vším, musel to být zároveň zkušený mechanik co dokázal na silnici rozházet a složit i motor, ale dnes už stačí jenom trepky a mobil a na pichlé kolo volat asistenční službu. Ale tím nechci samozřejmě shazovat dobré řidiče co mají naběháno miliony. Asi je to takový nějaký přirozený vývoj. Uvidíme časem, kam nás ta elektronika dovede, zda je to správný směr či nikoliv. Ostatně jak přijde první sníh, tak se to uvidí rychle kdo je řidič a kdo ne :lol: :lol: :lol:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
pon lis 04, 2019 8:10 pm

luboš růžička
Příspěvky: 636
Registrován: pát bře 11, 2011 5:27 pm
Bydliště: radovesnice

Re: IFA

Příspěvek

Jo jo.Pravda. Pokrok nezastavíme,taková je doba,s tím nic neuděláme. Teď každej nadává třeba na Liazky,ale když si jí rozuměl tak si vždy dojel.
To by byla debata na dlouhé vyprávění. Nakonec jsem rád,že nejsem šofér,jako táta,již 45 let😉
Zpět k Ifám😉.
Bych se zas rád někdy svezl s L 60, jak v autoškole. Ty kvalty si pamatuju doteď😉 už je to 22 let😆 To už se mi asi nepoštěstí. Mě se s ní jezdilo dobře a rád na to vzpomínám. Sakra ten čas tak hrozně letí.🤣
pon lis 04, 2019 8:26 pm

luboš růžička
Příspěvky: 636
Registrován: pát bře 11, 2011 5:27 pm
Bydliště: radovesnice

Re: IFA

Příspěvek

Jsem věděl,že tu jedinou fotku někde mám😁 je i s datumem😁 říjen 1997, táhlo mi na 18, to jsem byl ucho a Ifa ještě v cajku😉
Obrázek
pon lis 04, 2019 8:36 pm

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Re: IFA

Příspěvek

Já jednu dobu živnostničil s Liazkou, jezdil jsem v zimě kopečky po Vysočině, Blansko atp. a vždy jsem si musel poradit abych každý vyjel, nastartovat při -20, hlídat si aby nezamrzly brzdy, atd., byla to makačka, ale to auto mně dobře vyučilo a hleděl jsem si ho :-D
Já taky jezdil s Ifou v autoškole,od té doby už jen sem tam sporadicky. Pořád mi to cuká si pořídit nějakou slušnou W50ku na papírech,ale ty anabáze na STK a věci kolem toho mne odrazují. Tak mám aspoň traktor. :-D
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
pon lis 04, 2019 8:39 pm

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Re: IFA

Příspěvek

Tak to jsme stejný ročník :lol: :lol: :lol:
Já měl v autoškole krásnou W50 sklápěčku na balonech, ta jezdila parádně :-D.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
pon lis 04, 2019 8:40 pm

luboš růžička
Příspěvky: 636
Registrován: pát bře 11, 2011 5:27 pm
Bydliště: radovesnice

Re: IFA

Příspěvek

No vidíš 😁 Sklápěčka na balonech v autoškole to je dobrý no😉 Jinak já jsem v 50tce ani neseděl. Což mě docela sere
Celkově je to dnes se staršími auty na pytel. Ta naše byrokracie.Furt Tě prcaj. S Ifou to určitě není jednoduché.Dochází ND a podobně. Tak máš alespoň ZTčko😉 já dělám jen modely. Abych měl vzpomínky. Jsem si chtěl nechat na veterána liazku s kterou táta jezdil 31 let. Nakonec jsme ji prodali sběrateli. Teď má ještě 300stovku tak možná tu si nechám. Uvidím a ukáže to čas.
pon lis 04, 2019 9:22 pm

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Re: IFA

Příspěvek

Jen si tu Liazku nech, jak dojde k útoku EMP, tak jako jeden z mála budeš pojízdný :lol: A jak nastane ropná krize tak s alternativním palivem taky nebudeš mít problém :lol: A jak bude blackout , tak to žduchneš z kopce a taky pojedeš. :lol: :lol:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
úte lis 05, 2019 7:14 am

Honza 76
Příspěvky: 610
Registrován: čtv črc 24, 2008 10:33 am

Re: IFA

Příspěvek

Pánové velice jste mě potěšili s vaši debatou. O cca.1x stránky zpět je od kolegy " poulm " fotka stroje Fortschritt T174/2 a to jste mi připomněl základní školu kde s totožný strojem dělali úpravu terenu.
My jako školáci jsme na něj koukali z okna ze školy. Byl to krásný pohled na práci toho stroje.
úte lis 05, 2019 10:54 am

Honza 76
Příspěvky: 610
Registrován: čtv črc 24, 2008 10:33 am

Re: IFA

Příspěvek

Dotaz na všechny v tomto vláknu - nemáte někdo fotky stroje IFA ale s jeřábem? Kterékoliv,jde mi hlavně o detaily jeřábové nástavby. Děkuji.
úte lis 05, 2019 11:04 am

luboš růžička
Příspěvky: 636
Registrován: pát bře 11, 2011 5:27 pm
Bydliště: radovesnice

Re: IFA

Příspěvek

Budeš dělat model,či co? Já o něm také uvažuji. V roce 2007 jsem mu dělal vazače,že jsem to blb nefotil.Už tenkrát to byla rarita a jezdil jen díky fandovství řidiče/jeřábníka.Dnes bych tam lítal s foťákem.
Poulm: tohle je mi naprosto jasný,ale ta 100vka byla jednodušší v elektrice i vzduchařině.
No proti novým autům je to jen odvárek😉
úte lis 05, 2019 1:33 pm

luboš růžička
Příspěvky: 636
Registrován: pát bře 11, 2011 5:27 pm
Bydliště: radovesnice

Re: IFA

Příspěvek

Co se týče dětí je to jiná generace Na T 174 z okna bychom se dívali my.Dnes čumí jen do mobilu/tabletu a nic jiného nebaví🤣
úte lis 05, 2019 1:35 pm

Honza 76
Příspěvky: 610
Registrován: čtv črc 24, 2008 10:33 am

Re: IFA

Příspěvek

Tak to kolego s tebou souhlasím. :D

Blíží se opět :wall: vanoční období a i když v práci jdeme mezi svátky a hned 2.1.2020 jdeme do práce na ranní 12-náctku ,tak ale nechci zimní období jen tak promarnit a ANO chi stavět model,a líbí si mi IFA na balonech a IFA jeřáb.
Tady mu mě ve Východních Čechách jakoby vozy IFA vymizeli a nejsou vidět.
Občas je vidět nějaká ta stará škodule 100 a pár traktoru Zetor a jinak to jsou zanovní stroje Mann,Volvo Scanie atd.atd.
úte lis 05, 2019 2:28 pm

luboš růžička
Příspěvky: 636
Registrován: pát bře 11, 2011 5:27 pm
Bydliště: radovesnice

Re: IFA

Příspěvek

No doba jde dál a všechno mizí. Škoda. Bohužel Ti s jeřábem ADK 70 nijak nepomohu neboť ani já k němu nic nemám a už ani o žádném nevím.
Snad se někdo na foru najde a pak se do modelu dám třeba i já.
Jen tak mez námi,to ovládání z kabiny auta nebyla u tagrafů moc dobrá volba.Jeřábník se musel neustále vykrucovat,otevřené dveře,hlavu i půl těla vyklonit ven🤣
Jsem se mu navázal nějakého materiálu za ten rok😁
Ale dnes to má své kouzlo jako všechno na co vzpomínáme z nostalgie.
úte lis 05, 2019 3:43 pm

Honza 76
Příspěvky: 610
Registrován: čtv črc 24, 2008 10:33 am

Re: IFA

Příspěvek

To nevadí, hledám na netu servisní příručky, návody na údržbu vozu IFA atd.
Mužeš mi kolego prosím vysvětlit co je to ten uvedený název - tagraf ? To je nějaká součást jeřábu?
úte lis 05, 2019 4:32 pm

luboš růžička
Příspěvky: 636
Registrován: pát bře 11, 2011 5:27 pm
Bydliště: radovesnice

Re: IFA

Příspěvek

Trošku překlep,kolego😆 Takraf? Výrobce jeřábu. Jako mi jsme měli ČKD tak v NDR byl Takraf😉 Dělali všelijaké jeřáby,na autech,samohybné,kolové,pásové, železniční.
Než hledat v Ifách bude určitě lepší hledat Takraf ADK 70.
úte lis 05, 2019 5:11 pm

Odpovědět

Zpět na „OSTATNÍ ZNAČKY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů