Kamaz, Ifa, Roman a další jiní "exoti"

Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Hynek

Odpovědět
Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Tak jsem dneska rozhodnul prodat L60 Ap-n a z důvodu místa si nechám jen věrnou W50. Trochu mi vozový park přerostl přes hlavu a tak dělám redukci.
Volvo FL 614.
sob črc 13, 2019 10:09 pm

mara1113
Příspěvky: 278
Registrován: pon srp 25, 2008 9:35 pm

Re: IFA

Příspěvek

... škoda,celkem mě bavilo sledovat jak se precizně renovuje do fungl novýho stavu .... ale tak předpokládám,že se dostane do rukou někomu,kdo si bude cenit v jakým je dobovým stavu ... osel by to předělával na expedičku nebo něco podobnýho... a svou cenu to určitě taky bude mít vysoko.....
ned črc 14, 2019 7:19 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Snad se dostane do dobrých rukou, ale aut mám tolik, že to stěží zvládám. Proto ta redukce vozovýho parku a to taky z důvodu možné příchozí ekonomické krize v Evropě. Pak budou jiné starosti než veteráni.
Volvo FL 614.
ned črc 14, 2019 8:49 pm

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Re: IFA

Příspěvek

To jsi mne Jirko docela zaskočil, velká škoda. Co že najednou takový velký obrat, není náhodou za tím tvoje přítelkyně?
Každopádně je to tvoje rozhodnutí. Zkus třeba ještě chvíli počkat, s chladnou hlavou se vše řeší lépe a uvidíš.
Tak zatím držím palce, ať vše dopadne jak má.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
čtv črc 18, 2019 10:31 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

To rozhodnutí jsem udělal sám a to z důvodu strašně zabraného místa a již nebylo hnutí v garáži i okolí. Jak se říká tisíc drobností umoří vola. Proto nechci takto dopadnout. Taky využívám léta a období srazů kdy je větší zájem o vše, než třeba na podzim a v zimě. Potřebuju udělat reduci vozového parku, 12 registrací je již hodně na jednoho.
Volvo FL 614.
pát črc 19, 2019 11:20 am

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Re: IFA

Příspěvek

Tak občas na každého padne splín, nicméně máš doma poklady, které jenom rostou na ceně.
Nekouříš, nechlastáš, neužíváš drogy, negemblíš, za kurvama nechodíš, takže při dnešních cenách těchto kratochvíl jsi vlastně pořád v plusu i kdyby jsi přibral ještě několik nákladních aut. :lol:
Ještě nedělej ukvapené závěry. Samozřejmě pokud by se ti objevil hodně solventní kupec, který by byl ochotný zaplatit toliko co vyváží všechen tvůj čas, práci a peněz co jsi do toho APNka vložil, tak by to byla zase jiná řeč, pak by jsi byl schopný přistavět další prostory a věnovat se dalším rozdělaným projektům 8) 8) 8)
Však uvidíš, každopádně to pod cenou neprodávej a na tvém místě bych pod 6ti místnou cifru asi nešel :D
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
pát črc 19, 2019 1:38 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Najít dnes solventního kupce není až tak jednoduchý ani v Německu a zejména pokud to má skončit jako muzeální exponát, nebo sbírkové auto. Poptávka by byla, ale zkouší to vyměnit za Urala s LAK nástavbou, nebo vyjednávají. Ale to je dnes běžný a tak osobní jednání je nejlepší a je již naplánovaný. Bude se hledat kompromis, ale stejně jsem to dělal při její koupi.
Volvo FL 614.
pát črc 19, 2019 4:23 pm

lukas1989
Příspěvky: 229
Registrován: stř črc 17, 2013 11:25 pm
Bydliště: Slovensko

Re: IFA

Příspěvek

Jirka: keď si napísal že Ifu ideš predať hneď som tušil že jeden z dôvodov bude možná prichádzajúca kríza. Podľa mňa však nemá zmysel zbavovať sa toho kvôli kríze. Tá je totiž samozrejmosťou kapitalizmu a proste je raz vyvolaná a inokedy odvolaná a tak dookola. To znamená že dopyt klesne ale potom zas porastie.
Poulm: Neber to v zlom, ale ten názor "poklady které jenom rostou na ceně" by si si mohol radšej nechať pre seba. Práve vďaka takýmto názorom sa veterány dostávajú do nesprávnych rúk v domnienke že na tom niekto bez námahy zbohatne a to nakoniec nikomu neprospieva.
úte črc 23, 2019 9:11 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

V pondělí jedu s Ap-n do Lipska k novému majiteli. Jednání zde na místě bylo tři hodiny dlouhé a vyhovět požadavku náročného sběratele vůbec nebylo snadný. Situace je dnes taková , že se objevuje dost skvěle zachovalé techniky v nabídce na prodej a to z důvodu stáří původních majitelů. Takže se nedá cena šroubovat do nebes, konkurence je. Taky kupujících v určité cenové hladině není mnoho a zájem se realizuje pouze z východních částí Německa. Již jsem dal pryč hodně dílů a jen zírám jak se zvětšuje skladovací prostor. Prostě to jinak nešlo, ten zabraný prostor se dá využít jinak a jen dnes jsem vysokozdvihem vyklízel skoro půl dne.
Volvo FL 614.
úte črc 23, 2019 11:51 pm

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Re: IFA

Příspěvek

lukas1989:
to máš možná pravdu, ale v případě Jirky, který sbírá věci pouze nové nebo v maximálně dobrém stavu, se opravdu jedná o samé poklady a vstoupit do jeho pečlivě udržovaného skladu je jako vstoupit do dolu krále Šalamouna, resp. jen oči přecházejí :D Pokud něvěříš, tak se u něj stav na exkurzi :lol: :lol: :lol:

Jirka:
takže to znamená že s vozy L60 končíš úplně, nebo si aspoň necháš materiál na stavbu té třístranné sklápěčky? Mnoho věcí jsi pracně sháněl a možná by bylo efektivnější je využít na kompletaci celého vozu, obzvlášť, když máš k dispozici i platné TP. Ale chápu to, nápadů a projektů by bylo na 5 životů a s věkem sil a chuti taky ubývá, mám to tu tak stejně :? :roll: :|
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
čtv črc 25, 2019 9:26 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Ahoj Pavele, končím komplet s L60 a vše co bylo skladem jde do Německa, jelikož jsem měl archivované věci které již léta nejsou k dostání v Ludwigsfelde. Jako koníček stačí W50 a Volvo, jinak by to bylo extra náročný na čas a i prostor. Každý den se zvětšuje skladovací prostor a tolik volného místa jsem viděl naposledy před mnoha lety. A to je pryč necelá polovina věcí.
Volvo FL 614.
čtv črc 25, 2019 9:33 pm

Honza 76
Příspěvky: 610
Registrován: čtv črc 24, 2008 10:33 am

Re: IFA

Příspěvek

Sledují tuto debatu už dlouho a musím se optát na již několikrat zde zmíněnou krizi.? Neni to jen fáma?

S tím prodejem vozu je mi to při tak vysokém počtu vozu na jednoho majitele jasné.
pát črc 26, 2019 6:12 am

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Re: IFA

Příspěvek

Jirko, to mně docela mrzí, že rušíš komplet "program" L60, připadá mi to dost škoda, už jen co jses najezdil tisíce kilometrů pro různé díly, atp. Nicméně je to tvoje rozhodnutí a časem uvidíš, zda bylo správné.
Ale jak tě znám, tak si brzo zase najdeš nový směr, třeba oprášíš staré odložené projekty, jako motor Volvo do W50 atp. :D 8)
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
pát črc 26, 2019 7:49 am

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Ta krize nebyla ten hlavní problém, to je jen jedna z mála možných příčin. Jednak je L60 neskutečný žrout času, taky boj s korozí je nekonečný a potřeba mít všechny díly náhradní jelikož není výrobce a udělalo se jich velice málo. Tak jsem udělal toto rozhodnutí a již není cesty zpět. Oproti ní je W50 naprosto pohodová, ta si nic nežádá léta a to díky jednoduchosti konstrukce. Takže díky této změně se Volvo dostane pod střechu a to si taky zaslouží protože za dva roky bude veterán. A to je taky suprové nenáročné auto.
Volvo FL 614.
pát črc 26, 2019 8:32 am

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Re: IFA

Příspěvek

Tak to máš pravdu, toho Volva by bylo rozhodně škoda, kdyby ti na dešti zašlo, to je taky skvělé zachovalé vozítko, které ti bude ještě dlouhé roky prakticky sloužit jak kolem komínu tak i na dálkové štreky a jak ho dostaneš na veteránské papíry, tak to bude fajn levný bezkonkurenční povoz :D Tak ti držím palce, ať vše co potřebuješ dobře udáš dalším nadšencům a už se těším na oživení projektu motoru Volvo do W50 8) :clap:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
pát črc 26, 2019 4:37 pm

Odpovědět

Zpět na „OSTATNÍ ZNAČKY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů